|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ko ti delodajalec predlaga bolniško....
11.8.2008 11:30:43   
ada2
Torej,zadeva je takšna: pričakujem tretjega otroka, razen slabosti, ki zdaj že počasi pojenjajo nimam nobenih težav. Delam fizično težko delo (dvigovanje nepokretnih oseb, ...) in v službi so mi predlagali bolniško. Ko sem to omenila svojemu G mi je ta obrazložil,da mi ne more dati bolniške, če mi nič ni, oz.naj bom vesela, da nimam težav. Delodajalec mi ne more zagotoviti lažjega dela. Jaz bi rada delala, vendar me je res malo strah zaradi dvigovanja, pa tudi zaradi morebitnih udarcev v trebuh in podobno.
In zdaj vprašanje: nekje sem nekaj čula o tem, da te delodajalec lahko da na svoje stroške na neko kot bolniškouser posted image , pa me zanima, če kadove kaj o tem. HVala za odgovore. 

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
11.8.2008 11:44:53   
naja17
Sicer točno o tem, kar sprašuješ, ne vem odgovora, ampak čudno se mi pa zdi, da ti G noče dati bolniške, saj je ja logika, da ni pametno vzdigovati težkih stvari oz. v tvojem primeru oseb. Moja kolegica dela v domu ostarelih in ji je ginekolog takoj dal bolniško. Mislim, da G nima prav...

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
11.8.2008 12:18:48   
Detece
pojdi k privat ginekologu....

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
11.8.2008 13:07:28   
ada2


IZVIRNO SPOROČILO: Detece

pojdi k privat ginekologu....


Je privat.


_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
11.8.2008 13:09:48   
pršut
Zmenjaj G.

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
11.8.2008 13:10:11   
sunny24
Pri nas je praksa taka, da imaš bolniško enih 27 dni v mesecu, ostalo koristiš dopust in potem spet odpreš bolniško. Tako si stalno na bolniški na stroške delodajalca. Sicer pa, a ti ne da bolniške tvoj osebni zdravnik? No, vsaj meni jo je.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
11.8.2008 13:45:21   
jajula
G ti da priporočilo, potem ti pa bolniško odpre osebni zdravnik.
men jo je dal G najprej za 4 tedne, pol sm pa vzela vmes 10 dni dopusta, pol pa še za 4 tedne, ker mi je osebna rekla, da se neka njihova komisija (kukr sm dojela ne tista zdravstvena ampak interna) vtakne v to zakva je tolk dolg odprta bolniška, če je pa blo vmes dva tedna dopusta pol je pa ok..mah kr neko kompliciranje...je pa res da sm bila skoz na stroške delodajalca in ni blo nobene inšpekcije, tko da sm hodila loh normalno ven (ne lih na dopust, sam iz hiše pa).


glede plače - je čist odvisno od delodajalca - pri nas je bolniška 100%, tko da plača ostane ista (seveda se prevoz in malica ne izplačata, ampak to itak ni ne vem kolk dnarja).

< Sporočilo je popravil jajula -- 11.8.2008 13:46:52 >

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
13.8.2008 0:31:21   
dejavu
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24

Pri nas je praksa taka, da imaš bolniško enih 27 dni v mesecu, ostalo koristiš dopust in potem spet odpreš bolniško. Tako si stalno na bolniški na stroške delodajalca. Sicer pa, a ti ne da bolniške tvoj osebni zdravnik? No, vsaj meni jo je.



Nič kaj dobra ideja, če želite preživeti, ko boste v penziji.


_____________________________

Only when we are no longer afraid do we begin to live.(Dorothy Thompson)

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
13.8.2008 8:22:06   
silvya
Kot so ti že ostale svetovale: Menjaj ginekologa. Ker itak tudi on da samo predlog za bolniško, odobri pa jo komisija. 

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
14.8.2008 8:29:15   
atanja
Če ti delodajalec en more zagotoviti drugo delovno mesto bi G moral dat predlog za bolniško... Ne vem v čem je fora sam jaz bi isto menjala

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
14.8.2008 19:11:07   
martita
IZVIRNO SPOROČILO: atanja

Če ti delodajalec en more zagotoviti drugo delovno mesto bi G moral dat predlog za bolniško... Ne vem v čem je fora sam jaz bi isto menjala


bolniška se da zaradi zdravstvenih indikacija, ne zato ker te delodajalec nima kam dat.  torej, če G ne bo na lastno pest predpisal bolniške ne bo nič.



(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ko ti delodajalec predlaga bolniško....
14.8.2008 21:18:04   
BAMBINA_
Če je tvoje delovno mesto neprimerno za nosečnice mora tvoja G to omeniti, to potem potrdi zdravnik medicine dela in športa ter tvojemu delodajalcu naloži ustrezno del. mesto. Če je zagotovitev primernega del. mesta neizvedljiva, si upravičena do odsotnosti z dela brez izgube plače in brez omejitev. Bolniška zaradi neprimernega dela na del. mestu pa po zakonu ni mogoča.

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?