|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko je to
3.11.2010 8:30:08   
ajataja
višina 35 osnovnih zneskov minimalnega dohodka;    ali mi lahko kdo pove koliko evrov je to

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko je to
3.11.2010 9:08:50   
zvezdica_1
minimalen dohodek je 229,52€

PS. striček google ve vse......

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko je to
3.11.2010 9:46:38   
Kerensa*
Pod dohodek se, po mojem mnenju, štejeta plača in pokojnina (samo to dvoje si namreč zaslužiš - vse ostalo so transferji) in minimalna plača je 562€ neto. Krat 35.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:16:39   
zmajaz
Tule predvidevam, da ugotavljaš vrednost osebnega vozila, ki se šteje v premoženje, če presega 35 zneskov minimalnega dohodka - če gre za to, potem se kot ta minimalni dohodek upošteva 229,52, kot pravi zvezdica - 35 zneskov je potem torej 8033,2 eur. Če je avto vreden več kot to, se šteje v premoženje, če je vreden manj, pa ne.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 3.11.2010 10:17:51 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:17:27   
Kerensa*
Kaj konkretno pa je ta minimalni dohodek? A ni teh 229€ znesek DSP? Pa saj DSP ni dohodek.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:19:33   
zmajaz
Kerensa minimalni dohodek je dejansko znesek, ki ga določijo kot osnovo za DSP - citiram:

Sistem pomoči, ki je veljal vse od leta 1992, je v današnjem času zahteval prilagoditev. V tem obdobju se je v Sloveniji v vsakdanjem življenju marsikaj spremenilo. Zato je bilo potrebno na novo določiti tudi višino minimalnega dohodka, ki posamezniku še zagotavlja preživetje. Na podlagi Zakona o usklajevanju transferjev posameznikom in gospodinjstvom v Republiki Sloveniji (Uradni list RS št. 114/2006) se osnovni minimalni znesek spreminja 1. januarja za tekoče leto. Kdor si tega ne more zagotoviti sam s svojim delom, z dohodki iz premoženja ali s pomočjo tistih, ki so ga dolžni preživljati, je upravičen do denarne socialne pomoči. Vendar pa mora izpolnjevati pogoje, ki so natačno določeni z zakonom.



_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:22:14   
Kerensa*
Aha, tako gre to.

F*ck, no, ampak me res zanima, kdo se je spomnil tega, da se da preživeti mesec z 229€? Tistemu, ki se je tega spomnil, bi jaz dala ta znesek 01.12. iz svojega žepa in gledala, kako bi 05.12. prišel do mene in vprašal, če mu imam kaj za posodit.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:25:26   
zmajaz
Ja - se strinjam - niti sanja se mi ne, kako preživeti s takim zneskom. user posted image  
Samo je pa po drugi strani spet tako, da je že itak glede DSP ogromno izkoriščanja, če bi bil ta znesek recimo 500 evrov bi pa itak pol ljudi raje doma sedelo, kot pa delalo za minimalno plačo - kar je čisto logično ...

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:27:03   
Kerensa*
Pa saj ni treba, da zmanjšajo DSP - minimalno plačo naj povečajo!

Pa 65€ DSP za otroka. Kaj, klinac, mu pa lahko s tem kupiš? Dvoje plenice, par robčkov, kg čokolešnika? Eh, to me vedno razpi*di. Grem posodo pomit.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:29:42   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Pa 65€ DSP za otroka. Kaj, klinac, mu pa lahko s tem kupiš? Dvoje plenice, par robčkov, kg čokolešnika?

Ja - to je pa sploh absurd. Čeprav je pa po srugi strani spet res, da otrok dobi plus tega še otroški dodatek in če sešteješ maksimalni OD + teh 65 evrov, je pa že malo bolj solidno.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:30:25   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Grem posodo pomit.

Lahko prideš še k meni user posted image   - me tudi čaka tam cel kup skodelic in krožnikov. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:36:12   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Aha, tako gre to.

F*ck, no, ampak me res zanima, kdo se je spomnil tega, da se da preživeti mesec z 229€? Tistemu, ki se je tega spomnil, bi jaz dala ta znesek 01.12. iz svojega žepa in gledala, kako bi 05.12. prišel do mene in vprašal, če mu imam kaj za posodit.


dobim 260€ plače za 4 urni delavnik, plačam najemnino stanovanja, pa še mož mora doložiti 15,59€, da jo sploh lahko plačam.user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko je to
3.11.2010 10:37:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
otrok dobi plus tega še otroški dodatek in če sešteješ maksimalni OD + teh 65 evrov, je pa že malo bolj solidno.

In dobi na koncu toliko, kakor ti - dobrih 200€. Pa razumi, če moreš.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko je to
3.11.2010 13:45:19   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pa saj ni treba, da zmanjšajo DSP - minimalno plačo naj povečajo!



Saj minimalna plača ni tako zelo švoh, samo država je pogoltna. Poglej bruto minimalca.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko je to
3.11.2010 14:22:23   
ledenaa
Ja,odrasla oseba dobi dsp  220 e.In s tem pač preživi kolikor čš in znaš

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?