|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 12:49:18   
mojca*
imamo vabilo za cepljenje predšolskega otroka.
veliko se piše o tem, da ali ne, mene pa zanima koliko vas dejansko otroka NI cepilo??
in kakšne so bile sankcije? kazen je baje sodnik za prekrške, kamor te prijavi zdravnik, vendar nikjer noben ne omeni, KOLIKO, KAJ je dejansko kazen?
a katera ve?
iščem, pa iščem.....user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 13:34:50   
mateyka
katero cepljenje?

5 do 6 let - Ošpice, mumps, rdečke ( 2. odmerek ) , Hepatitis B ( 1. In 2. odmerek )
ali
6 let ( 1. Razred ) - Hepatitis B ( 3. odmerek )

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 13:39:17   
mojca*
na vrsti smo za tisto prvo, pred vstopom v šolo.....

ker se veliko govori, da jih vedno več ne dovoli cepljenja, me zanima, koliko jih je ....predvsem pa KAj so sankcije staršem, ki se nikjer ne omenjajo konkretno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 13:41:05   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

na vrsti smo za tisto prvo, pred vstopom v šolo.....

ker se veliko govori, da jih vedno več ne dovoli cepljenja, me zanima, koliko jih je ....predvsem pa KAj so sankcije staršem, ki se nikjer ne omenjajo konkretno.




Prejšnja ste pa opravili?

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 13:45:10   
Michelle12
Mene tudi zanima kakšne so sankcije,kako vse skupaj izgleda itd.
Jaz sem mojo cepila prvič,do zdaj bi jo mogla še dvakrat pa je nisem in je niti ne nameravam. Pa me zanima kaj sledi . Hvala

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 13:51:13   
posh
Sledi razgovor na inšpektoratu. NAto moraš poslati prošnjo za opustitev cepljenja na ministrstvo. Dalje je pa individualno, od primera do primera.

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 13:53:26   
mojca*
posh, ja, prejšnja smo opravili, tista prva po rojstvu, vsa.

lahko kaj več poveš? se mi zdi, da kar poznaš zadevo, kako poteka....

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 14:08:48   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

posh, ja, prejšnja smo opravili, tista prva po rojstvu, vsa.

lahko kaj več poveš? se mi zdi, da kar poznaš zadevo, kako poteka....





Če si prejšnja opravila, zdaj pa nočeš iz svojega lastnega prepričanja, potem ti takoj povem, da bo težko priti skozi brez denarne kazni. kakšen je pa razlog, če ni skrivnost?

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 14:20:03   
mojca*
ni problema, sem pripravljena plačat....morda veš znesek? lahko tudi na zs, če ni za javnost.....

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 14:37:18   
BarbaraO
Da še jaz dodam svoje mnenje. Tudi sama sem bila kdaj v dvomih ali cepiti otroke ali ne (še posebej, ker je vsake toliko prišel v javnost kakšen članek o hudi reakciji otroka na cepivo). Hvala bogu je takih primerov zelo malo! Po posvetu z našo pediatrinjo, sem dobila malce bolj jasno sliko, katera cepljenja priporoča(jo) in katera ne: obvezna cepljenja, ki jih otrok opravi do šole (kot npr. proti rdečkam, ošpicam ipd.), se dejansko izvajajo že tako dolgo, da bi v teh letih opazili stranske učinke - če bi bili. V kolikor bodo starši tem cepljenjem začeli nasprotovati in otrok ne bodo cepili, se bodo zopet začele množično pojavljati. Hepatitis je prav tako blazno neugoden in se ga ne znebiš vse življenje - v nekaterih državah pa se lahko z njim celo okužiš v primeru transfuzije, ker vse države ne testirajo darovane krvi za hepatitis B. Skratka, če ste proti cepljenju brez konkretnih razlogov, si prej preberite morebitne posledice, ki lahko doletijo otroka. Glede kazni sama sicer ne vem nič - bi si pa upala trdit, da za zavrtnitev cepljenja proti hepatitisu B ni nobene kazni. Je pa zagotovo to odločitev posameznika.

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
27.3.2012 15:34:15   
Nika v službi
No, mi imamo prvošolko, ki je do zdaj opravila vsa cepljenja po programu in tudi 1. dozo proti hepatitisu B. Pri slednji pa se je zataknilo; po dobrem tednu dni je dobila hudo alergično reakcijo, sva hodili na pediatrično, bili na dieti, šele po več kot mesecu dni se je zadeva umirila in se do zdaj, HB, ni ponovila. Otrok ni bil nikoli alergik, nikoli nobenih reakcij po cepljenjih. Osebno sem več kot prepričana, da je bila ta reakcija posledica cepljenja, čeprav po zdravniškem prepričanju naj bi bil reakcijski čas do 5 dni po cepljenju, pri nas pa je bilo več. Zame irelevantno.

Zdaj smo bili že 3x klicani na cepljenje (2. doza), vendar sem termin do zdaj vedno prestavila (iz dejanskih - opravičljivih razlogov). Zdaj pa sem se naročila na posvet k dr., da se o tem pomenijo. Poznam primere, kjer so starši po prvi reakciji (osebno poznam vsaj 3 primere reakcij!) potem pri dr. dobili napotnico za cepljenje na infekcijski, vsaj 1 primer poznam, ko kljub napotnici tega cepljenja tam sploh niso opravili.

Stvar je prav pri hepatitisu kar kompleksna in zato se jaz nagibam k temu, da nadaljnjih cepljenj ne opravimo.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
28.3.2012 21:46:59   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraO

obvezna cepljenja, ki jih otrok opravi do šole (kot npr. proti rdečkam, ošpicam ipd.), se dejansko izvajajo že tako dolgo, da bi v teh letih opazili stranske učinke - če bi bili.


ha ha, bo treba malo net prebrskat in si odpret oči. prava dejstva pa tak niso za javnost (bi farmacija preveč nasrkala), pediatri pa morajo po službeni dolžnosti priporočat cepljenja in jih zagovarjat. saj so plusi, ampak minusi nikakor ne zanemrljivi....pa jih nihče ne pove. takojšnje reakcije so še najmanjši problem.

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
28.3.2012 21:55:17   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs


IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraO

obvezna cepljenja, ki jih otrok opravi do šole (kot npr. proti rdečkam, ošpicam ipd.), se dejansko izvajajo že tako dolgo, da bi v teh letih opazili stranske učinke - če bi bili.


ha ha, bo treba malo net prebrskat in si odpret oči. prava dejstva pa tak niso za javnost (bi farmacija preveč nasrkala), pediatri pa morajo po službeni dolžnosti priporočat cepljenja in jih zagovarjat. saj so plusi, ampak minusi nikakor ne zanemrljivi....pa jih nihče ne pove. takojšnje reakcije so še najmanjši problem.




se strinjam do zadnje pike in dodajam še to: prava dejstva so zunaj, samo kaj ko javnost ne verjame.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
29.3.2012 13:00:25   
rose78
Prosim da si pogledate tole :http://www.youtube.com/watch?v=ma2IpApu-XU

Bo marsikaj jasno!

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
29.3.2012 13:07:28   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: rose78

Prosim da si pogledate tole :http://www.youtube.com/watch?v=ma2IpApu-XU

Bo marsikaj jasno!




link ti ne dela.

(odgovor članu rose78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
29.3.2012 13:32:17   
mateyka
dela. samo zbriši dvopičje pred http.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
29.3.2012 13:47:10   
3x mami
http://www.youtube.com/watch?v=ma2IpApu-XU

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
29.3.2012 13:52:34   
posh
poznam dr. Gajski..govori resnico..
npr. moj mož je bil na zdravniškem pregledu..kolesterol 5.5 in zdravnica pravi, da mora jemati zdravila za zniževanje...user posted image ..sure da jemlje..tašča se ne da prepričati-jemlje in se ji zniža za 0.nekaj..zanemarljivo v glavnem..

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
29.3.2012 14:03:01   
posh
pa raznorazne znanstvene raziskave, npr. velikega GSK, pa tudi drugi-verjamem jim toliko kot verjamem v dedka Mrazauser posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
29.3.2012 20:41:17   
petea
stric google hitro najde odgovore;
zagrožena kazen je 500 €, nekaj več o tem pa lahko prebereš npr. tukaj

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
30.3.2012 7:10:24   
Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: petea

stric google hitro najde odgovore;
zagrožena kazen je 500 €, nekaj več o tem pa lahko prebereš npr. tukaj


Hvala za link, le opomba: 500€ ni zagrožena kazen za opustitev cepljenja, podrobneje tule (citiram odsek članka):

Predlog za opustitev cepljenja
V predlogu vpoštevajte vseh sedem alinej iz prejšnje točke in ga priporočeno pošljite na ministrstvo, inšpektorju pa kopijo poštnega potrdila. Predlog za opustitev cepljenja je običajno potrebno dopolniti z kopijo zdravstvenega kartona in še nekaterimi dokumenti, s čimer se odločanje nekoliko zavleče. Odločitev je praviloma negativna, izrek pa se glasi tako, da vam ne nalaga kakršnekoli storitve, niti vam ne postavlja roka. Samo določi, da se opustitev cepljenja ne dovoli.

Če ste predlog poslali na lastno pobudo, še preden ste bili na razgovoru pri inšpektorju, sledi njegov poziv, da opravite cepljenje ali pa jim pošljete dopis z vsemi dejstvi, ki jih mora upravni organ poznati za odločitev glede cepljenja. Če tega ne storite, je zagrožena kazen 500€. Sam dopis inšpektorata je dvoumen, saj bi grožnjo s plačilom lahko razumeli napačno – da kazen sledi, če otroka ne cepite. Vendar zagrožena kazen velja samo za primer, da upravnemu organu ne posredujete vseh dejstev, ki bi jih moralo upoštevati za odločitev.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
30.3.2012 9:50:43   
mojca*
če je cena 500e, da otroka rešim kakega stranskega učinka, potem je še poceni!

ampak kako je potem naprej? ko je čez leto dni ponovni odmerek? in čez 2 leti spet? ponovna kazen ali kako??

sem pa nekje mimogrede prebrala, da je v pripravi sprememba zakona, da se odklon ne bi več kaznoval? sem prav razumela?


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
30.3.2012 13:19:26   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: mojca*

če je cena 500e, da otroka rešim kakega stranskega učinka, potem je še poceni!

ampak kako je potem naprej? ko je čez leto dni ponovni odmerek? in čez 2 leti spet? ponovna kazen ali kako??

sem pa nekje mimogrede prebrala, da je v pripravi sprememba zakona, da se odklon ne bi več kaznoval? sem prav razumela?






mojca, kakor zgleda, ne bo ostalo kaj viška denarja, da bi skoz plačevali- kaj preostane?? Čuza. Pa saj ne bo tako slabo-se bomo vsaj spočile ob celodnevnem poležavanju in kuhanem obrokuuser posted image
Sprememba bo tudi, ko se nabere kritične mase. Naši nvnuki nam bodo hvaležniuser posted image

(odgovor članu mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
30.3.2012 15:44:04   
Brbs
http://wearechange.si/temelj-teorije-cepljenja-se-je-zrusil-znanost-razkrila-protitelesa-niso-potrebna-za-boj-proti-virusom/

pa spodaj je še več člankov

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koliko vas ni dalo cepiti otrok??
7.4.2012 8:30:40   
karin412
Sama nisem dala cepit obeh otrok, zdaj je starejša pred vstopom v šolo, ne bova šle na sistematski pregled in tako se izogneva cepljenju. Moje tri sodelavke so enako naredile. Za kazen nisem še slišala, da bi kdo od mojih poznanih dobil. Vsi čakam, če bomo kaj dobili, upam, da ne.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?