|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   komentirajte imena za punčko
11.8.2012 20:23:09   
elinkica
Izbiram med Ana, Lisa, Sofija in Stela. Zdaj pa dileme pri vsakem:
za Ano se bojim, da jih je ogromno in da bo imela povsod kakšne soimenjakinje
za Liso, mi moj pravi, da to ime dajejo kravam (ne vem, ali me heca)
za Sofijo se bojim, da bi jo klicali Zofka
za Stelo pa mi moj, ki je s kmetov, spet pravi, da tako pri njih rečejo stelji (tistemu, kar nasteljejo živalim) in pa da je to oznaka za osebo, ki je pozabljiva in vse izgubi (npr. Ti si pa res stela. )

Zdaj pa mi povejte, kaj od tega je res in ali so moji dvomi upravičeni.

Druga imena pa minekako niso všeč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: komentirajte imena za punčko
11.8.2012 20:44:16   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: elinkica

Izbiram med Ana, Lisa, Sofija in Stela. Zdaj pa dileme pri vsakem:
za Ano se bojim, da jih je ogromno in da bo imela povsod kakšne soimenjakinje - Meni je ok, čista klasika nimaš kej sfalit, osebo ne bi dala
za Liso, mi moj pravi, da to ime dajejo kravam (ne vem, ali me heca) - te ne heca, ponavadi so ble Liske, vem pa za eno punčko s tem imenom + manjša različica mojega imena, pa so me tud včasih klical k kravce, pa kaj user posted image
za Sofijo se bojim, da bi jo klicali Zofka - ne bojo, če ne boš pustila, mi je pa lepo ime
za Stelo pa mi moj, ki je s kmetov, spet pravi, da tako pri njih rečejo stelji (tistemu, kar nasteljejo živalim) in pa da je to oznaka za osebo, ki je pozabljiva in vse izgubi (npr. Ti si pa res stela. ) - hja no, kšn drug kmet pa kej druzga reče, pa ma tako ime nekdo z druzga konca, tko da...

Zdaj pa mi povejte, kaj od tega je res in ali so moji dvomi upravičeni.

Druga imena pa minekako niso všeč.




(odgovor članu elinkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: komentirajte imena za punčko
11.8.2012 20:49:12   
mateyka
user posted image user posted image user posted image

afaik je lahko brez imena do en mesec po rojstvu..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.8.2012 20:52:20 >

(odgovor članu elinkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: komentirajte imena za punčko
11.8.2012 20:58:01   
resnavesna07
A ni Lisa lahko tudi kakšna lisa na koži? No, bodo punce povedale. Od tvojih predlogov pa mi je všeč Ana.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: komentirajte imena za punčko
11.8.2012 21:11:48   
cilla
Ma Sofija, definitivno. Sicer zadnje par let očitno moderno ime, ker vem kar za ene par Sofij, mlajših od 5 let user posted image , ampak če jih je veliko, pol očitno potegne user posted image

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: komentirajte imena za punčko
11.8.2012 21:25:31   
elinkica
No, Sofija in Lisa sta mi favorita, ampak če mi zgotovite, da je tud v šoli ne bi klicali Zofka (tu mislim na kakšne konkretne izkušnje). Lisa je je res lahko na koncu kakšna Liska ali še huje Lizika.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: komentirajte imena za punčko
11.8.2012 21:46:59   
mateyka
ja sure, jaz ti komot garantiram, če res verjameš garancijam po netu..

(odgovor članu elinkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: komentirajte imena za punčko
11.8.2012 21:54:33   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: elinkica

No, Sofija in Lisa sta mi favorita, ampak če mi zgotovite, da je tud v šoli ne bi klicali Zofka (tu mislim na kakšne konkretne izkušnje). Lisa je je res lahko na koncu kakšna Liska ali še huje Lizika.


Da je v šoli ne bodo klicali drugače ti nobeden ne more garatirat. Po mojih izkušnjah so otroci zelo inovativni pri teh stvareh in znajo še iz čisto običajnih imen kaj ven potegnit. Drugače pa mislim, da jo bodo tako klicali samo, če bo dovolila. Mojo sošolko v srednji šoli so klicali Sofi ampak ji je bilo tako všeč in se je tudi drugim tako predstavljala.

Osebno navijam za Sofijo ali Liso. Ana mi je tudi sicer všeč ampak samo v kombinaciji s še kakšnim imenom. Stella me pa vedno spomni na film Tistega lepega dne.

_____________________________



(odgovor članu elinkica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: komentirajte imena za punčko
12.8.2012 9:37:30   
Katy78
Pa pod kolikimi nicki se boš ti še prijavila in povsod spraševala za ena in ista imena in eno in isto stvar - kako pogosto je ime in ali bodo otroka zaradi imena zafrkavali. Pol pa še sama sebi odgovarjaš. Upam, da boš kmal rodila in nehala morit. user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: komentirajte imena za punčko
12.8.2012 9:54:06   
Najaa
Daj  otroku ime, ki ti je všeč. Iz vsakega imena lahko ustvariš izpeljanko in lahko ga zafrkavajo tako ali drugače. To nima nič z njegovim imenom. Otroci se pač zafrkavajo med sabo.
Mi je pa med vsemi tvojimi še najbolj všeč Ana. Kratko in jedrnato, nič afnastega in tujega... Lepo ime v glavnem.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: komentirajte imena za punčko
12.8.2012 10:28:59   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: elinkica


za Ano se bojim, da jih je ogromno in da bo imela povsod kakšne soimenjakinje



Skrb je popolnoma odveč, je šele drugo najpogostejše ime v Sloveniji. user posted image

(odgovor članu elinkica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: komentirajte imena za punčko
12.8.2012 13:39:42   
olana
Meni osebno nobeno ime ni preveč všeč Sofija, mi je tako starinsko ime, Zofija, Zofka, nekako ne potegne. Lisa se strinjam s tvojim možem. Edino Ana mi je nekako normalno, v poplavi teh novomodernih imen mislim, da jih ne bo preveč.

Tako kot so pa že druge rekle, izberi tisto, ki ti je najbolj všeč. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: komentirajte imena za punčko
25.8.2012 22:56:06   
Manja87
Glede Lise ima tvoj mož prav, v našem kraju je vsaka krava Lisa, user posted image

An je res že malo morje, Stela je pa tako, ne vem no, meni ne sede preveč.

Jaz sem absolutno za SOFIJO - čudovito ime, tudi pri meni v ožjem izboru, če bo kdaj ... user posted image

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: komentirajte imena za punčko
5.11.2012 14:32:13   
samma
Lisa je lepo ime.

(odgovor članu Manja87)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: komentirajte imena za punčko
8.11.2012 21:10:40   
bunnyka
Sofijauser posted image

(odgovor članu samma)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: komentirajte imena za punčko
8.11.2012 21:23:29   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: elinkica

No, Sofija in Lisa sta mi favorita, ampak če mi zgotovite, da je tud v šoli ne bi klicali Zofka (tu mislim na kakšne konkretne izkušnje). Lisa je je res lahko na koncu kakšna Liska ali še huje Lizika.

Oprosti, ampak jaz se imam za mlajšo generacijo in mi na misel ni prišlo, da je Sofija Zofka. Kaj šele naši otroci. Pa kje bodo slišali ime Zofka oni? Zofka mislim, da bo izumrla počasi...
Po meni sodeč ti dam roko v ogenj, da nikomur ne bo prišlo na misel, da bi jo Zofka klicali.
Po drugi strani sem pa baje jaz itak skoraj z drugega planeta. Včasih imam še sama ta filing. Tako, da boš orala sama riskrati, če mi zaupaš. user posted image user posted image

(odgovor članu elinkica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: komentirajte imena za punčko
23.11.2012 0:09:20   
indy87
men je pa stela nekaj posebnega,novega..in kdaj ima rok

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: komentirajte imena za punčko
23.11.2012 8:27:40   
Alexis13
Sofija, definitivno. Če jaz ne bi imela fantka, bi imela sigurno Sofijo. :) Mi še noben ni rekel, da bi bila Zofka.. No edino moja stara mama, ampak ona je itak tista starejša generacija, ko so bile vse Sofije/Zofije Zofke. ;)

(odgovor članu indy87)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: komentirajte imena za punčko
23.11.2012 11:37:09   
zoya30
Lisa je moja muckauser posted image , stela me spominja na film- stela, stelica, stela del nort- tistega lepega dneuser posted image , ali pa na steljo za živinouser posted image . Tako da ostane še Ana in Sofija in če bi med tema dvema zbirala bi se težko odločila.

(odgovor članu Alexis13)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: komentirajte imena za punčko
23.11.2012 13:21:58   
ajnas6
Definitivno samo Ana.

Lisa ima mož prav, če že je meni bolj všeč Liza.
Stele mi ne potegne nisem za novodobna imena.
Sofija bo pa itak da Zofka.

(odgovor članu zoya30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: komentirajte imena za punčko
26.11.2012 19:32:27   
mayci
Meni je Sofija zelo všeč user posted image , Ana malo manj, mi je pa tudi fajn. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu ajnas6)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: komentirajte imena za punčko
26.11.2012 19:35:21   
naja08
Ana...
V sedanjem času ne bo imela soimenjakinj, sedaj so Tise, Brine in podobne kulture

(odgovor članu elinkica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: komentirajte imena za punčko
26.11.2012 22:21:35   
pomlad08
Jaz bi dala od predlaganih Lisa, ali pa še raje Liza. Sicer pa nimam nobenih kravje-kmečko-zofkastih asociacij pri nobenem od naštetih imen. So vsa prav lepa.

IZVIRNO SPOROČILO: naja08

Ana...
V sedanjem času ne bo imela soimenjakinj, sedaj so Tise, Brine in podobne kulture


No, to pa glih ne, imela bo kar dosti soimenjakinj, ker je Ana 4. najpogostejše ime tudi v "sedanjem" času ... Nasplošno pa 2. najpogostejše v SLO.

(odgovor članu naja08)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: komentirajte imena za punčko
29.11.2012 17:53:20   
lananai
Všeč vse, razen Stele, najbolj pa Sofija.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: komentirajte imena za punčko
13.1.2013 16:41:56   
moj mali medo
imam par imen za deklico Julia,Ana Maria,Ela,katero je najlepše

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Izvirna darila na spletu
Porodne zgodbe

Ali kupujete oz. bi kupovali izvirna darila v spletni trgovini?

Da. (54%)

Ne. (46%)


Število vseh glasov: 63

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!