|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 15:08:08   
Anonimen
Zdravo!
Noseča sem 18 tednov in v zadnjem tednu sem opazila, da mi je dvakrat otrdel trebuh. Včeraj pa se mi je zgodilo, da sem imela praktično cel dan trd tebuh in tudi krče. Bila sem na KC in mi je ginekologinja naredila UZ. Rekla je, da je vse bp (razen vnetja nožnoce), da je plodovnice primerno in da je MV dolg 4,8 cm. Predpisala mi je buscopan in magnesol, ter počivanje. Do večera ni bilo nič boljše, bolečine so bile manj intenzivne, vendar sem imela praktično ves čas trd tebuh. Kakšno minutko vmes se je sprostil, potem pa isto naprej. Imam tudi bolečine v MV in nožnici, amoak upam, da je to zaradi vnetja. Zvečer sem še enkrat poklicala na KC in dobila isto zdravnico, ki mi je predlagala, da grem danes, če ne bo boljše, še napregled k moji ginekologinji. Trebuh sem mela celo noč trd, danes je malo boljše, ampak vseeno mi otrdi večkrat na uro, vendar nimam bolečin. Vseeno razmišljam, da bi šla do ginekologinje.
No, zanima me, če ima katera podobne težave, ker kot sem prebrala, samo otrdevanje ni problematično. Se opravičujem, ker sem toliko napisala, ampak res me skrbi, da ne bo kaj narobe.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
5.5.2008 15:19:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 18:18:32   
blanka1
oj jaz zaradi tega prihajam danes ravno iz bolnišnice, imam tud trd trebuh, ampak moje bolečine so bile na eni stran na levi, dobila sem iste tablete kot ti, pit moram veliko tekočine in počivat. Bilo naj bi pesek na sečovodih ampak to ni 100%. Lahko pride bolečina in gre, ampak če te boli več kot 5 dni pojdi se pokazat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 19:07:53   
sayuri
Meni Magnesol pomaga. Najbolj intenzivno otrdevanje je bilo okrog 18. - 20. tedna. Če ti trebuh otrdi v rednih intervalih večkrat v eni uri, je to vsekakor razlog za obisk ginekologa.

(odgovor članu blanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 19:25:29   
frutka_
Počitek najbolj pomaga. Ležat na levi bok, se sprostit in počivat. Jaz sem bila v podobni situaciji in se je stanje po 1tednu konstantnega ležanja resnično izboljšalo. Pijem 3Magnesole na dan, Spasmex sem dobila proti krčem (pojedla eno škatlico) zdaj pa počivam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 19:41:24   
Anonimen
Hvala za odgovore, danes sem se tudi pogovorila s svojo ginekologinjo in mi je predpisala strogo ležanje, naprej bomo pa videli kako bo. Pravi, da ne bi smelo biti nič hudega.user posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 19:43:18   
frutka_
user posted image user posted image user posted image DVD-je si sposodi za prebijanje cajta, križanke in knjige. Pa bo! Držim pesti da bo vse OK, pri meni zaenkrat ni več nobenih težav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 19:48:45   
tteeaa
Tudi meni je otrdevanje dobro znano. Zdaj sem v 35. tednu nosečnosti, trebuh pa mi trdi že 2 meseca. kot si že sama ugotovila, samo otrdevanje trebuha ni problemtično, pri meni pa se je nenadoma (v 2 tednih) skrajšal in zmehčal MV, tako da sem bila od 31 do 33 t v bolnici. Zdaj mirujem doma in upam na najboljše. otrdevanje trebuha pa ostaja.

Srečno!!!!

_____________________________

Kar te ne ubije, te naredi močnejšo!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 21:42:35   
MARTINŠČICA
Hojla!
Mene pa zanima, kako to otrdevanje trebuha sploh izgleda? Otrdi cel trebuh? Koliko časa to traja?

Hvala.


LP Martinščica

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu tteeaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 23:12:10   
Anonimen
Martinščica, otrjevanje traja različno dolgo, pri večini pa kolikor vem nekje do pol minute. Občutek je neprijeten (podobno nekakšnemu zategovanju), maternica pa postane trda, kot kamen. Meni včasih otrdi celi spodni del trebuha, včasih pa samo en del, ki se čuti, kot neka trda klobasa v trebuhu.  Nekako tako to zgleda pri meni, čeprav naj bi ženske to različno občutile.

(odgovor članu MARTINŠČICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 23:29:07   
Anonimen
meni je trebuh začel otrdevat zelo hitro..rodila sem pa v 26 tednu. predlagam čimveč počitka

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
5.5.2008 23:50:13   
Acjom1
Joj... A je blo z  vse vredu?
Tudi meni že večkrat na dan otrdi trebuh, kljub magnesolu in boscupanu, noseča pa sem 19t.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
6.5.2008 0:59:15   
budulove
Pa kej boli? Ker meni se zdi, da mi zateguje neki v trebuhu, pa špika me kdaj ampak sam na kratko potem pa neha. 

(odgovor članu Acjom1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
6.5.2008 7:17:36   
Maja T.
Meni je tudi začel trebuh trdeti tam okoli 18 t., samo meni je Magnesol pomagal, še vedno mi trdi, samo občasno, če sem preveč aktivna in vmes ne počivam.

Pojdi raje še enkrat h G., naj ti pove, kako in kaj je s tabo in user posted image , pa probaj res vmes počivat, pomaga...user posted image


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
6.5.2008 11:27:18   
Inigo
sem v 32 tednu in imam zadnje tedne občutek, da mi bo raztrgalo trebuh. ne boli - mene ne, ampak daje občutek, kot da je koža 100x premajhna! in drži drži... enkrat spusti. velikokrat pa niti ne vem, da je otrdel. ko se slučajno pobožam čez ,ko se oblačim, al na WCju... šele opazim. tko, da morm na naslednjem pregledu tole mal omenit... ker se čist preveč dogaja user posted image drgač pa tut magnesol oziroma magnezij pijem že zelooooooooooo dolgo. precej hitro se je tole začel pr men.

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
6.5.2008 18:27:24   
MARTINŠČICA
Da vidim, če prav razumem ... Imam dvojčka in večkrat na dan se mi zdi, kot da se enkrat eden, drugič drugi, potem včasih spet oba hkrati izbočita, vsak seveda na svoji strani (hrbet ali ritka pogleda ven in moj trebuh je trd samo tam). Je to otrdevanje? Sedaj sem pogruntala, kako je, ko se jima kolca, pa kdaj kateri brca, glede otrdevanja pa nisem prepričana, ali se samo onadva stalno nekaj odrivata, ali je to otrdevanje trebuha.
Itak imam pa v četrtek pregled pri ginekologu in ga bom malo povprašala o tem.

Hvala.


_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
6.5.2008 21:51:55   
budulove
Kaj je zdej otrdevanje trebuha nevarno ali ne? Je to posledica česa, al se posledično zaradi otrdevanja lahko kaj zgodi?

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: konstantno otrdevanje trebuha
6.5.2008 23:50:47   
Acjom1
To tudi mene zanima...

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?