|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 10:36:52   
nizy
Pozdravljeni,
trenutno sem v bolniškem staležu zaradi nosečnosti. Porodniški dopust se začne 6.1.2008,imam še nekaj dni rednega letnega dopusta ,pa v firmi pravijo ,da to ni  njihov problem. Menda se naš direktor ne strinja s tem ,da  v takem položaju pač dopust propade, ker si pač nesposoben za delo.
Mene zanima ,če ja to zakonsko urejeno in kaj lahko pričakujem?

Lp, 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 10:42:00   
Anonimen
Za tistih par dni dopusta se ti ne splača prekinjat bolniške, sploh če je odobrena iz strani komisije.

(odgovor članu nizy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 10:54:45   
nizy
Pa še to dopusta imam 9 dni. Se prvi ,če direktorju to ne paše,lahko dela kar hoče. Sem pa zaposlena v velikem gospodarskem podjetju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 11:57:55   
smigli
V kolikor dopusta ne moreš izkoristiti zaradi delodajalčevih razlogov (kar je težko dokazati) ti ga lahko izplačajo ali se ti prenese v naslednje leto. Ne vem če je to po zakonu al samo dobra volja delodajalca, pri nas je tako (tudi veliko gosp. podjetje).
lp

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 12:59:09   
Stefka
Kar se zakona tiče, je ona tako in tako na bolniškem dopustu (to je torej razlog na strani delavca), zato ji dopust propade. Je pa res, da imaš tudi v redu in korektne delodajalce, ki se na to ne bi obešali in bi ji pustili izrabit dopust pred porodniško.

Ampak jaz mislim, da je ona najverjetneje že na plačilu Zavoda (torej njene bolniške ne krije delodajalec), zato bi mu bilo to seveda odveč, ker bi moral to plačat sam. J... ga,  imajo za to zakonsko osnovo.

Ti se nikar ne sekiraj, ampak pozabi. Važno, da bo otroček zdrav, da boš imela eno leto mir in porodniško, pa bo. Tako in tako je vedno polno stvari, ki te potem takole grizejo, ker imaš občutek, da se ti godi krivica. Saj ne rečem, da se ti ne, ampak žal to lahko stori.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 13:36:44   
Ljubca9
Lep pozdrav!

Do 30.06.08 ti šef-delodajalec mora omogočit koriščenje dopusta za leto 2007 - kdaj točno, je stvar dogovora med šefom in tabo. Zdaj si itak na bolniški.

Predlagam, da se najprej obrneš na CSD, jih o nekoriščenem dopustu obvestiš. Ko boš dobila odločbo glede porodniškega dopusta, napiši prošnjo za koriščenje dopusta (npr. 9 dni po koncu porodniškega dopusta) - uradno naslovi na vašo kadrovsko službo, pošlji priporočeno po pošti in predlagaj, da bi koristila takrat in takrat - če pa ne bo šlo, pa naj ti pisno sporočijo, kdaj bi ga lahko koristila. Zakon je le zakon, tega pa bi se šef moral zavedati, ne?
Ne skrbi, posveti se raje otročku - vse se bo uredilo user posted image .


(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 14:02:08   
Anonimen
Njej bo tako ali tako dopust propadel, ker bo imela porodniški dopust 12 mesecev in ko pride delat, dobi dopust za tekoče leto, povišanega za 1 dan na otroka.

CSD pa tukaj nima kaj. Ne vem zakaj mislite, da za vsako figo ukrepa center.user posted image

< Sporočilo je popravil Taly -- 5.12.2007 14:04:21 >

(odgovor članu Ljubca9)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 14:10:35   
Anonimen
Glej nekaj mi ni jasno. Ti si na bolniški, ker imaš zdravstvene probleme oz. bi jih naj imela? Kaj bi imela od tega, da bi koristila dopust? Razlika ti ne bo prinesla večje porodniške ker boš papirje že oddala, delodajalec bo imel s tabo samo stroške. V tem primeru podpiram tvojega direktorja, ker če si bolan bodi na bolniški, če pa bi lahko delala bi verjetno hodla v službo.

V letu 2009 ti pripada dopust iz 2008, ki se ti zmanjša za cca. 10 dni ki jih nisi izkoristila v letu 2008!

V bistvu ne šenkaš nikomur nič, ker si bolana in bolana ne moreš iti na dopust ampak si v bolniški!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 14:25:38   
nizy
Hvala za odgovore. Imate pa vsaka po svoje prav ,se bom še na inšpektoratu pozanimala.Na csd bom vprašala,če to lahko izkoristim med porodniškim dopustom in dopustom za varstvo in  nego otroka. Čeprav je odločba zdr. komisije do začetka porodniške ,še zmeraj lahko pošljem dopis  za prekinitev bolniške in nadaljujem z dopustom do prodniške. To zdravniška komisija ponavadi odobri,ampak se morajo v podjetju strinjat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 14:58:18   
Anonimen
Samo upam,da imaš službo za NDČ. Kar vstrajaš na svojem, čeprav ti je Želva zelo lepo napisala kako bo.
Ne igraj se tega z delodajalcem. Če se že zdaj z njim prepiraš glede tega, ne misli, da ne bo vedel kdo je posredoval te informacije inšpektoratu, v primeru, da ga obiščejo.

Pusti stat tako kot je, izgubila ne boš nič, samo strošek boš naredila delodajalcu s tem dopustom.Pa zamerila se mu boš.

(odgovor članu nizy)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 15:16:19   
jade1
Meni se zdi brez veze vztrajati na dopustu, saj ti si itak na bolniški, plača ne bo nič večja. 
Meni je pri vseh treh nosečnostih propadel skoraj cel dopust, ker sem bila celo nosečnost na bolniški, pa se nisem s tem nič obremenjevala, jaz sem bila itak doma, mi je bilo vseeno ali piše bolniška ali dopust.

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
5.12.2007 17:22:48   
Hator
Da pojasnim pravno plat zadeve:
delavec ima pravico letni dopust koristiti v tekočem letu in najkasneje do 30. 6. naslednjega leta.
Glede na to, da greš s 6. 1. na porodniški dopust (105 dni), temu pa bo sledil dopust za nego in varstvo otroka (260dni) /laično se govori o porodniškem dopustu, čeprav to ni/, svojega dopusta v prihodnjem letu ne boš mogla koristiti (razen če ne bi koristila dopusta za nego in varstvo otroka, kar pa pri nas v praksi večinoma vse mamice koristijo). Torej ga lahko izkoristiš le še do 5. 1. 2008. Če si to res želiš (nekoliko višja plača + nisi vezan le na dom in morebitne sprehode), potem moraš prekiniti odsotnost zaradi bolezni (bolniško). Presodi, ali se ti res splača. Žal je treba na dopust misliti prej, res pa je, da človek itak ne ve, kaj in kako pride.
Lep porod in zdravega otročička ti želim!!!!

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
6.12.2007 7:28:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nizy

Hvala za odgovore. Imate pa vsaka po svoje prav ,se bom še na inšpektoratu pozanimala.Na csd bom vprašala,če to lahko izkoristim med porodniškim dopustom in dopustom za varstvo in  nego otroka. Čeprav je odločba zdr. komisije do začetka porodniške ,še zmeraj lahko pošljem dopis  za prekinitev bolniške in nadaljujem z dopustom do prodniške. To zdravniška komisija ponavadi odobri,ampak se morajo v podjetju strinjat.



Prvič slišim, da bi kdo zahteval izkoristiti dopust med porodniško!?user posted image  

Jaz bi ti prvi dan dala knjižico.

Jaz sem zaradi narave dela hodla med porodniško pomagat (prostovoljno) v službo par ur na mesec in sem se zmenila, da ur ne dobim plačanih ampak sem skoraj eno leto hodla vsak dan pozneje v službo. To pa zato, ker sem bila odsotna z delovnega mesta skoraj dve leti in se mi je zdelo fer, saj mi ni nikoli kompliciral in me je razumel, še zdaj ko je otrok dosti bolan, toliko da ni otrok s  posebnimi potrebami, je delodajalec prenašal skoraj 60 dni nege na leto, čeprav sem za določen čas.

Veš, lepa beseda lepo mesto najde.

(odgovor članu nizy)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
6.12.2007 7:32:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ***Želva***

V bistvu ne šenkaš nikomur nič, ker si bolana in bolana ne moreš iti na dopust ampak si v bolniški!


Točno tako. Če pa nisi bolna oz. imaš bolniško kar tako, ker si pač noseča, pojdi delat in koristi dopust 9 dni pred nastopom porodniške, recimo. Ima pa živce tale tvoj delodajalec.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
6.12.2007 12:50:38   
nizy
Punce ,stvar je taka: ko sem jaz želela dopust koristit pred bolniško niso dovolili,češ ,da se direktor s tem ne strinja .Tako so mi rekli v kadrovski službi. Sam direktor ni ničesar rekel meni osebno . Ko sem takrat govorila z poslovodjo, ter mojim osebnim zdravnikom, so bili vsi mnenja ,da se dopust koristi na koncu.
Je ena napisala,da je pač koristila nadure za otroke. Če bi bilo pri nas tako ,ni problema.Imam  dva otroka in kadar je kakšen zbolel,mi poslovodja nikoli ni dovolil v ta namen koristit ne nadur ,ne starega dopusta . Vsakič je rekel ,kar v bolniško, če je otrok bolan.

Pa nevem zakaj bi morala zaradi tega takoj knjižco dobit,itak so že same plače katastrofalne, pa te na vseh koncih želijo naokoli prenest. Pa ne gre se za to ,da bi imela porodniško višjo,ampak za izkoriščen dopust.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
6.12.2007 13:49:09   
BAMBINA_
Zakaj pa bi pred porodniško iz bolniške šla na dopust? Tako ali tako si doma, plačo tudi imaš, razlika je samo 10%. Predvidevam, da si na bolniški zaradi rizične nosečnosti in ti že vnaprej veš, da bodo razlogi za stalež zadnja dva tedna prenehali user posted image

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
6.12.2007 14:08:29   
Stefka
Jaz tudi mislim, da se ti ne splača zaj....

Raje se ukvarjaj s pričakovanjem user posted image  in uživaj v miru, pa pozabi tisih 10% za 9 delovnih dni. Ni vredno.

Je pa razumljivo, da te delodajalec noče nazaj na plačilno listo za 9 dni, sploh če poleg tebe že plačuje nekoga, ki te nadomešča.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
6.12.2007 22:17:11   
butara
Tudi če ti ZZZS da odločbo za bolniško do prvega dne porodniške, je od tvojega osebnega zdravnika odvisno, kako ti bo izpolnil bolniški list. Če v službi to sprejmejo, se ti lahko zaključi bolniška in izkoristiš še zadnje dneve dopusta, da ti ne bo propadel.
Zakaj se ne bi izplačalo?? 10 % je 10 %...plus občutek, da ti dopust ni propadel.

(odgovor članu Stefka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
7.12.2007 10:14:53   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: butara
Tudi če ti ZZZS da odločbo za bolniško do prvega dne porodniške, je od tvojega osebnega zdravnika odvisno, kako ti bo izpolnil bolniški list. Če v službi to sprejmejo, se ti lahko zaključi bolniška in izkoristiš še zadnje dneve dopusta, da ti ne bo propadel.
Zakaj se ne bi izplačalo?? 10 % je 10 %...plus občutek, da ti dopust ni propadel.

Odvisno je tudi od delodajalca ali ti bo odobril izrabo dopusta v tistem obdobju.
Če ti toliko pomeni občutek, da dopust ni propadel in tistih par centov razlike, potem izvoli. V tem primeru se mi zdi pomembnejši odnos z delodajalcem, ki takšnih dejanj prav gotovo ne bo odobraval, saj si po 30 dneh bolniške v breme države in nima delodajalec s teboj nobenih stroškov, če boš šla pa na dopust te mora on plačevati. Vsak sicer dela po svojem prepričanju, ampak se mi zdi, da bi za takšno minimalno korist raje pogoltnila cmok in pozabila na to.

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
7.12.2007 15:35:32   
sazi
Pa ne gre se za to ,da bi imela porodniško višjo,ampak za izkoriščen dopust.


Če se ti ne gre za to, da bi imela višjo porodniško, potem je pa sploh podlo do delodajalca. Tebi izkoristek dopusta, delodajalcu pa vsi stroški v zvezi s tem?

Zakaj se ne bi izplačalo?? 10 % je 10 %...plus občutek, da ti dopust ni propadel.


No, o občutku, da ti dopust ni pripadel rajke ne bi - ne vem, kaj imaš od tega, če si vsaj približno korekten do svojega delodajalca. Kar se pa teh 10% tiče - koliko se to pozna pri plači za 9 dni? In ali si sploh predstavljaš, kako višji strošek za delodajalca je izplačilo vseh teh 9 dni?

Sploh pa, če je človek bolan ali kakorkoli drugače zdravstveno ogrožen in je zaradi tega doma, torej nesposoben za delo, nima kaj izkoriščati dopusta. S tem, da je delodajalec že v nastopu bolniške zaposleni 30 delovnih dni izplačeval bolniško, preden je to breme prevzel ZZZS, ona pa si želi še tistih 9 dni...

Verjamem in vem, da so tudi nekateri delodajalci oderuški - ampak vse ima neko mejo.

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
7.12.2007 16:28:10   
butara
Oh, kako lahko je soditi druge user posted image O tem, koliko je kdo korekten do svojega delodajalca, ve vsak sam zase. Jaz zase vem, da sem. Vem pa tudi to, da ženska (vsaj v mojem kolektivu) s porodniško kar precej izgubi (od možnosti za napredovanje za nekaj časa, do **** drugih stvari), zato se meni zdi koriščenje dopusta v takem primeru, kot ga je opisala punca, ki to sprašuje, še najmanjša reč.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
7.12.2007 21:49:44   
jakaracman
Ha ha ene ste pa res smešne, pa kaj pol če imaš 9 dni dopusta.Če si na bolniški si na bolniški do konca.Ali pa bolniško prekineš in greš delat in potem na dopust.Za teh 9 dni se ti porodniška ne bo nič povečala.Upam, da te bo direktor lepo z odprtimi rokami nazaj sprejel, ti dal lepo stimulacijo.user posted image Za podjetje je razlika v plačilu in res glupo, da se daješ za to v zobe.

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
7.12.2007 22:24:43   
nizy
UUhhhh,kako vam je lahko govorit. Večinoma vsi zagovarjate delodajalčevo korist. Predvidevam ,da ste odgovarjali tisti, ki delate samo med tednom. V moji službi v primeru  user posted image  ne zdržiš do konca. Nasplošno imamo 6dni delovni teden +nedelje +praznike, delo je dvoizmensko. Od celega meseca ,smo prosti samo 4dni na mesec.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
7.12.2007 22:34:02   
nizy
Pa še to, pri plači 450€ neto na mesec, se drugače razmišlja.

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koriščenje dopusta v bolniškem staležu
7.12.2007 22:53:37   
Peli
nizy- ma ne kompliciraj, sva približno na istem, imam dvoizmensko delo, za isto plačo kot ti, v proizvodnji....ma nej majo tist dopust, glavn da si ti doma! Pač teh devet dni propade, drugo leto dobiš celega in če zaključiš porodniško pred iztekom leta ga lahko pokoristiš celega, če ne - je pri nas tako ga spet 10 dni propade, ostalo pa moraš porabit do junija, naslednje leto...
Ma tista razlika med bolniško in dopustom, za 9 dni mislim da je tako minimalna, da jo boš ti zapravila za letanje in klicanje raznih centrov in inšpektoratov...

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?