|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krajšanje imen
9.3.2010 13:35:56   
chrystalday1
Všeč nam je ime Kristina, pa tudi Valentina. Ali kaj veste, če taka imena pogosto potem v praksi krajšajo v Tina? Ker potem mi je pa brezzveze dat tako ime, potem je pa boljše dat samo Tina.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krajšanje imen
9.3.2010 13:39:21   
baguSka
Jp! Poznam Valentino in poznam Kristino, pa sta obe ze od malih nog Tine!

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krajšanje imen
9.3.2010 13:39:35   
mala biba
Imamo v familiji obe imeni in jih kličemo Tina. Poznam jih tudi kar nekaj s tem imenom in od kar pomnim so vse Tine...

_____________________________

Imam jo,svojo pikico...no - zdej je že prava mala biba:)- mali škrat bodi zdrav ti želita mamica, ati in Nejc

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krajšanje imen
9.3.2010 13:43:48   
Angel_Tian
Poznam več punc, tako z imenom Kristina kot z imenom Valentina. Nobene od njih nihče ne kliče Tina, ker so že starši vztrajali na izgovarjanju celotnega imena, kasneje pa tudi punce same. Pač (če ne gre drugače) je potrebno dat jasno vedet, da naj se otroka kliče s "polnim" imenom in to je to.

_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krajšanje imen
9.3.2010 13:56:27   
Petka09
Ja, res je, če starši vztrajajo pri dolgi različici imena, bo tako tudi ostalo. Primer iz moje okolice:

tamali sosed: Aleksander. In to tudi je! Starši so vztrajali, čeprav, ko je bil še dojenček, je kdo prpelal kakšno alla: Aleks, Sandi... Pa so vztrajali, da je on Aleksander in ga vedno tako klicali in tko je še danes. Nihče mu ne reče drugače kot tako, v šoli tudi. Tudi sam se tako predstavlja. Star je 10 let.

In potem še od sestrične otroci: Valentina in Benjamin. Oba se kličeta po dolgem imenu, nihče jih ne krajša. Ljudje se potem navadijo, tut otroci se vedno tako predstavjo in tako se jih kliče.

Tudi jaz bi dala daljše ime, če bi mi bilo všeč in bi vsem pač rekla, da ni krajšav in da je ime takšno kot je. Če si ne dovoliš krajšav, jih tudi ni.

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krajšanje imen
9.3.2010 15:56:55   
somic

IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Tian

Poznam več punc, tako z imenom Kristina kot z imenom Valentina. Nobene od njih nihče ne kliče Tina, ker so že starši vztrajali na izgovarjanju celotnega imena, kasneje pa tudi punce same. Pač (če ne gre drugače) je potrebno dat jasno vedet, da naj se otroka kliče s "polnim" imenom in to je to.

točno to če boš vstrajala n atakšnem imenu, ga boš imela, če pa boš dovolila, da ga bodo drugi krajšali bo pa tako.

moja prijateljica ima tri punčke: angelino, veroniko in valentino. prvo kličejo ina, drugo nika in tretjo tina... samo pri njej je hec v tem, da je to želela...

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krajšanje imen
9.3.2010 16:36:56   
witch
Imamo v družini obe in ju kličemo Kristina in Valentina. Kristina je starejša in jo že vse življenje kličejo Kristina. Od Valentine starši pa niso in ne pustijo, da jo kdo kliče drugače.
Mislim, da je kar nekaj odvisno od staršev kako dovolijo da se otroka kliče. Ko pa starši kličejo Tina, jo bodo pa vsi tako klicali. Če pa nočeš, pa tistemu, ki otroka pokliče Tina, povej to je Kristina/Valentina in NE Tina.


(odgovor članu chrystalday1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krajšanje imen
10.3.2010 7:36:58   
PipiLangstrumpf
Js sem imela sošolko Kristino, pa smo jo vsi klicali (z njenim dovoljenjem seveda) Kristi. user posted image
Zdej imam pa kolegico Valentino, pa je res Tina, ampak to zato, ker se ona predstavlja tko.


_____________________________

Kako lepo je živeti... :)

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krajšanje imen
10.3.2010 9:17:48   
špelin@
Poznam deklico Kristino, ki jo vsi že od rojstva kličemo Kristina user posted image

(odgovor članu PipiLangstrumpf)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krajšanje imen
10.3.2010 9:26:06   
Anonimen
poznam Valentino, ki jo kličejo Valči
in
Kristino, ki jo kličejo Kristi.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?