|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kri v blatu
27.8.2007 12:22:38   
rose
Pozdravljene!

Jaz pa zdej res več ne vem kaj naj še naredim oz. kaj narobe delam. Hči je stara 6 tednov in že 3 tedne sem na dieti brez mleka in jajc. Seveda se vzdržujem tudi vseh ostalih alergenov, tako  da je moj jedilnik bolj ali manj zelo enoličen. Kakšen teden nazaj se ji je stanje zelo popravilo, samo še kakšna pikica kje po telesu se je pokazala. Ukinili smo tudi fenistil. V soboto pa so se ji spet začele pojavljat pikice in mozoljčki. Prav nič novega nisem pojedla. Tako, da sem včeraj se odločla, da pa zdej črtam vse iz jedilnika, pa da potem vidmo kaj ji še škodi. Tako, da sem včeraj jedla samo polbeli  kruh, za kosilo pečen krompir in pila samo vodo. Danes sem tudi tako nadaljevala. In kaj se zgodi?? Zdej je imela še kri v blatu?????? Sem klicala v ZD pa so rekli, da naj počakam do naslednjič in če bo še naj prideve. Drgač pa ni hudga. Glede na to, da pa ima alergijo, me seveda skrbi.

Je imela katera kaj podobnega? Ima katera še kak nasvet glede prehrane?
Aja, pa od sobote naprej še ful poliva. Res je da je požerušček, samo zdej jo podojim samo do prve pavze, pa raj čez uro in pol spet. Pa včasih je vredu, včasih gre pa fuuul mleka nazaj ven. Pa spet ima fuul krče. Smo se cel dopoldan sam na trebuščku nosile, nič drugega ni pomagalo.

vsak nasvet bo dobrodošel, ker res ne vem več kaj naj.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kri v blatu
27.8.2007 12:36:10   
piščanc
glede na starost dojenčice in kri v blatu, pa krči.... jaz bi šla takoj k pediatru. saj lakho da pretiravam, ampak lahk je kaj resnejšega, če jo napenja in ima kri v blatu.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kri v blatu
27.8.2007 12:56:21   
Tanik
tukaj sem našla nekaj odgovorov zate, če ti kaj pomaga, slučajno. malo pobrskaj nazaj.

LP



kri v blatu!?
7.3.2007 14:11:56    showPicture("3/7/2007 2:11:56 PM",0,0,0,1375257,93) bellamia
titleAndStar(11,0,0,false,"","")

 
Objave: 11
Član od: 27.2.2007
Status: odsoten Najprej bi se rada vsem zahvalila za odgovore, ki ste mi jih posredovali pri prejšnji temi Alergija in cepljenje!
Zdaj me zanima šenekaj drugega. Po skoraj 14 dnevni strogi dieti brez jajc in mleka(ko se ji je prvič pojavila kri mi je pedijatrinja rekla naj poskusim  z dieto in opazujem rezultate), sem pri pri svoji  3 mesečni hčerki še trikrat do zdaj opazila malce krvi. Gre za zelo malo krvi(tri pikice), ampak če bi bila to alergija na mleko in jajca, bi zadeva morala biti vredu. Splošni zdravnik mi je rekel naj ne skrbim, naj pa skrbno spremljam zadevo, ker je še premajhna za kakšne preiskave črevesja in podobno. Rekel je naj bom pa pozorna če bi šlo za večje količine krvi. Drug teden imava pediatra in morala bi se tudi cepiti, ampak sama zahtevam najprej da kri iz blata izgine, šele nato bi se pogovarjala o cepljenju.
Ali naj pediatrinji omenim da bom hčerko peljala na bioresonanco? (sama sem jo preizkusila in mi je veliko pomagala)
Kaj menite vi? Od kje kri?
Ali ima katera podobne izkušnje?

Hvala že vnaprej in lep pozdrav vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1    RE: kri v blatu!?
7.3.2007 15:27:18    showPicture("3/7/2007 3:27:18 PM",0,0,0,1375257,93) Dadi Naša dva sončka smejalčka, pa mama pa ata-to smo mi
titleAndStar(1089,0,0,false,"","")


Objave: 1089
Član od: 15.2.2004
Kraj: kmalu Radovljica
Status: odsoten Naša pupa je bila stara 4 mesece ko smo opazili sluzasto kri v blatu...Odšli smo v bolnico in tam so ugotovili da ima en virus in da bo zadeva minila sama od sebe...Doma sem ji dajala probiotike in se je zadeva ustavila.



_____________________________

konec dopusta...zdaj iščem službo in finiširam diplomo

(odgovor članu bellamia)
Neposredna povezava do sporočila: 2    RE: kri v blatu!?
7.3.2007 17:59:47    showPicture("3/7/2007 5:59:47 PM",0,0,0,1375257,93) duhica user posted image


titleAndStar(131,0,0,false,"","")

 
Objave: 131
Član od: 13.12.2006
Status: odsoten Pozdravljena!

Imamo podobne izkušnje.
Po moje ni razloga za paniko. Pri naši se je kri pojavila prvič v 2. mesecu, potem pa še nekajkrat do 4. meseca. Jaz sem seveda paniko zagnala, so dali kri za alergijo na mleko pregledat. Je blo vse OK. Potem je ena pediatrinja povedala, da je čisto normalno da se to pojavlja, ker se črevesje čisti. Pri naši je bilo res malo krvi, sem celo pleničko k pediatrinji nosla. Potem se je pri sinu tudi pojavila kri pri 3 mesecih, takrat sem pa zadevo samo spremljala in se je kar nehalo.

Ti samo opazuj svojega otroka, če se drugače dobro počuti ne rabiš skrbet in če krvi res malo. Pri naših dveh so ble to bolj take rdeče nitke, pomešane s sluzjo. Te pa razumeme, jaz sem bila prvič zelo zelo prestrašena.

Pa vse dobro!

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 3 Stran:  

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kri v blatu
27.8.2007 13:52:26   
rose
hvala Natka za tale odgovor. me je malo pomiril in vidim, da ni zlo nenavadna tale kri. bom res še malo počakala, če pa bo več, pa hitro k pediatru.

lp

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kri v blatu
27.8.2007 13:56:55   
Tanik
sem še enkrat prebrala tvoje in si napisala da si jedla kruh, saj v kruhu so jajca prisotna a ne?
jaz sem sama alergik in vem kako je, če se le malo pregrešim oz. pojem nekaj in ne vem da vsebuje kaj alergenega.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kri v blatu
27.8.2007 14:50:57   
Natali07
rose - pri kruhu pazi, da ne vsebuje mleka in jajc. še posebno polbeli kruhi so tega polni. Raje kupuj predpakiran kruh, kjer lahko prebereš kaj vsebuje.

Tudi moj malčelk je alergik in mu škoduje že če samo pojem kos kruha v katerem je mleko kot konzervans.

Drugače pa je alergičen tudi na krompir in so mi pri treh mesecih rekli, da to pa tako malo prehaja v materino mleko, da se ne more poznati. So ga testirali, pa ni pokazalo alergije. Je pa vedno ko sem pojedla krompir na veliko bruhal , poleg že znanih pikic. Šele sedaj pri skoraj 8 mesecih pa sem mu probala dati dve žlički krompirja z mojim mlekom in je bila reakcija huda koprivnica - smo šibali k zdravniku.

Tako, da če želiš štartati iz nič moraš jesti riž, polento, čim manj problematično sadje in zelenjavo.

Upam, da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kri v blatu
28.8.2007 10:38:26   
rose
natali hvala. sej bom, sam da zaspi, bom sama začela peči kruh, sej imam ta aparat, pa mi drgač sam stoji na pultu.
riža imam pa že zvrhano glavo. več ali manj sam riž jem, pa riževo mleko. pa krompir, pa ga bom opustila za nekaj časa.
a mi loh prosim še kera pove katero sadje in zelenjava ni alergeno? danes sem si spet jabolka kupila. za ostalo pa ne vem. kjer kol karkoli bereš, pa to je pol vse alergeno???
pri zelenjavi je pa tko problem, ker je men pr večini kuhane slabo, npr. zelje, brokoli, ohrovt, korenje - res ne morm jest.

eva pa ni imela več krvi v blatu, tko da je vsaj to ok. upam.

lp

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kri v blatu
6.9.2007 9:44:54   
rožica81
Živjo!

Rose, a se je kri v blatu še pojavila? Koliko časa pa je to trajalo? Moj mali sonček ima tudi že nekaj dni krvave nitke v blatu, pa smo sedaj dali blato na preiskave, če ima kak virus ali kaj... Me že pošteno skrbi. Vem, da je alergičen na kravje mleko in se diete res strogo držim... Pa tudi ničesar drugega obremenilnega ne jem, tako da res ne vem, kaj naj bi ta kri pomenila... Sicer je Nace živahen in razigran, veselo kriči in se smeje...

sadje in zelenjava... Dovoljena zelenjava je korenje, rdeča pesa, endivija, peteršilj, rumena koleraba, krompir, od sadja pa kuhana jabolka, hruške, robidnice. Prepovedano pa je koščičasto sadje, jagode, hruške in breskve ter sokovi iz tega sadja.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.

LP, rožica

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kri v blatu
6.9.2007 10:19:52   
ŠpelaP
Rožica81 - a vašemu pikecu so s testiranjem potrdili alergijo na KML? Če ste bili na testiranju, pri kateri starosti ste bili? 

(odgovor članu rožica81)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kri v blatu
6.9.2007 12:36:49   
rožica81
ŠpelaP, ne, ni bil še na testiranju. Sama sem ugotovila, da je alergičen na KM, ker so se mu pojavile pikice po obrazu in dekolteju. Aja, pa tudi na svinjsko meso je alergičen, to pa pikice dobi po stegnih, ampak res grde pikice, že bolj mehurčke user posted image  Me zanima, kdaj ga bo dala testirat. Kolk stare se pa spoh daje testirat? Že čisto male?

LP

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kri v blatu
6.9.2007 13:08:30   
ŠpelaP
Rožica81 - jaz bom zdaj drugi teden zagnjavila pediatrinji na posvetovalnici, da naj nam pove glede alergologa, testiranja...
Rose - a vi ste že bili pri alergologu?

(odgovor članu rožica81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kri v blatu
12.9.2007 12:49:00   
rose
Rožica81 - naša je imela kri v blatu ene dvakrat na dan, ampak samo en dan in potem spet čez par dni. od takrat nič več, hvala bogu. upam, da tudi pri vas ne bo nič resnejšega.

Hvala za našteto zelenjavo. Je pa res problem, ko je tako malo dovoljene zelenjave, pa še s to imamo probleme. Za korenje sem že ugotovila, da jo napenja, na peteršilj in kolerabo sem pa jaz zgleda alergična, slabo mi  je po njima. tako da večinoma jem krompir, solato  in peso, pa bučke.
kompotov sem se pa tudi že malo naveličala, tako da sem sprobala že lubenico in sveže jabolko, pa je vse ok.

ŠpelaP  - ne mi še nismo bili pri alergologu. Pa tudi takole ko berem, da ti testi niso 100% zanesljivi, nevem ali ima sploh smisel.

lp

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?