|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 15:18:38   
lumpa6
želimo krstit otroke, vendar tako kot v vprašanju, nisva poročena in me zanima kje se to da, in še kolegica se je razšla in bi tut krstila, kaj predlagate

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 15:20:22   
rija
kaj predlagamo* če misliš krstiti, krsti.

in če bi bila tako globoko verna, bi ne seksala pred porokouser posted image  in sploh.....bi se poročila.user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 15:20:52   
rija
aja....kje se to da? pri nas čisto preprosto.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 15:24:07   
aprilčica07
Tud mene zamina.. nisva poročena, sama imam vse zakramente, moj pač ne, prvega so nama krstili, tamale pa nočejo, ker da za prvega so kao zamižali na eno očke, zdaj pa bi krstili, le če se poročiva..

kašna ideja, razen poroke bi bla dobrodošla...........user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 15:24:27   
MissElvira
Mislim, da je enkrat že obstajala tema o krstu nezakonskega otroka.

Pa sem jo našla:

http://www.ringaraja.net/forum/Krst_nezakonskega_otroka/m_2753204/tm.htm

Bojda delajo probleme pri drugem otroku.

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 15:37:14   
Anonimen
To je izsiljevanje. user posted image
Pa kaj se folk sekirate... Pač ni treba krstit..
Saj če bodo tako delali, bodo kmal brez vernikov ostal...
Še prosil bodo da bi kdo krstil.

(odgovor članu MissElvira)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 15:41:32   
čili
 ma ne!!!!!!! Poiščeš drugo manj zahojeno cerkev,ker časi se spreminjajo in z njimi vsaj nekaj župnikov...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 15:50:42   
aprilčica07
Tle naokoli sem kr precej povprašala, pa so bli več ali manj odgovori negativni... oziroma tako, da bi rabla dovoljenje od župnika iz naše fare, da bi kao krstili... tega nam pa seveda ne bo daluser posted image

Od vedno sem si želela, da bi otročički bli krščeni, ampak kar sedaj doživljam, ko se malo s tem ukvarjam.. na trenutke mi je šlo na bruhanje od vsega, kar sem slišala.... manjka mi še malo, da mi zavre vse skupaj, pač Julija ne bo krščena, prosila na kolenih jh pa zihr ne bom. Bandauser posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu čili)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 16:02:12   
*ZiVa*
Na vasi otroku niso hoteli opraviti krsta. Sva potem šla v največje mesto in opravila tam.

Naslednjih zakramentov verjetno ne bomo opravljali. Ker cerkev več nima nič opraviti z vero. Ker se mi vse skupaj gnusi ko berem in gledam kaj se dogaja.

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 17:18:35   
klaja
Župnikova dolžnost je, da krsti otroka, pa če sta vidva poročena ali pa ne, to mora naredit. Saj gre v tem primeru za otroka in ne za vaju, lahko zakomplicira samo pri botrih. Tako je nama naš župnik povedal. Tako da če vas zavrnejo jim kar povejte, da vas je zavrnil zaradi svoje volje in ne ker so taka pravila.

(odgovor članu *ZiVa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 17:25:20   
ajsek
Ne vem, če je to, da ga mora krstit, čisto res. Poznam primer župnika, ki je krščeval, birmal,... "vse po spisku", pa ga je cerkveni vrh najprej samo postrani gledal, na koncu so ga pa kazensko premestili. Torej to ni samo kaprica nekaterih, ampak očitno kar uradna cerkvena politika. Kako je pa to v skladu s krščanskih naukom, je pa drugo vprašanje.

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 17:29:59   
klaja
Nama je tako župnik rekel, da je to njegova dolžnost, čeprav mu ni pasalo. Zdaj verjetno se ni lagal, ali pač!?

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 19:24:44   
benika
Župnikova dolžnost je, da krsti otroka, pa če sta vidva poročena ali pa ne, to mora naredit. Saj gre v tem primeru za otroka in ne za vaju, lahko zakomplicira samo pri botrih. Tako je nama naš župnik povedal. Tako da če vas zavrnejo jim kar povejte, da vas je zavrnil zaradi svoje volje in ne ker so taka pravila.


To, kar si napisala, ni res. Sama sem isto vprašanje kot lumpa6 postavila na forumu RKC. In odgovor pristojnih je bil, da se otrok neporočenih staršev NE krščuje, ker starša živita v grehu.

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 19:31:17   
_sanja_*
Mi imamo čudnega župnika. Vem, da neke punčke ni želel krstiti, ker starša nista poročena, rekel je celo, da je mala pankrtuser posted image  Pa še in še dogodkov, o katerih ne bi.

Zato se nanj niti nismo obračali (ga raje ne dam krstit, kot pa takemu župniku), ampak smo šli v sosednjo faro, pa ni bilo nobenih problemov. Niti malo ni kompliciral, naju je pa vprašal, če se imava nekoč namen poročiti, kar se itak imava.

Če bo kompliciral pri drugem, ne vem, pomoje ne. Če se bova kdaj cerkveno poročila, bi rada da naju on poroči. Z našim župnikom se ne mislim ukvarjat.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 19:34:10   
klaja
Očitno je čisto odvisno od župnika.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 19:40:15   
benika
Zato se nanj niti nismo obračali (ga raje ne dam krstit, kot pa takemu župniku), ampak smo šli v sosednjo faro, pa ni bilo nobenih problemov. Niti malo ni kompliciral, naju je pa vprašal, če se imava nekoč namen poročiti, kar se itak imava.


No vidiš, pri nas pa župnik tako zelo komplicira, da niti ne izda dovoljenja za krst v drugi župniji. Tretjega bomo krstili, ampak izven naše župnije in nekje, kjer ne bodo zahtevali potrdila. Ker dobili ga ne bomo.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 20:49:12   
aprilčica07
benika: isto je pr nas, teži do nezavesti...user posted image user posted image pa še totalno neprijazen je postal... niti ne bi pisala kaj vse mi je rekel, ker mi resnično obrne čreva...user posted image
klaja: ja, magari, da bi to blo tako.. naš noče in pika, in isto kot pri Beniki ne izda potrdila... zgleda, da tle okoli vsi glih delajo, ker hočejo vsi imet potrdilo od našga župnika, med vrsticami pa nam je blo itak namignjeno svašta, ampak o tem ne bom pisarila... bandauser posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 21:36:59   
gita10
Jaz imam moža muslimana pa se, svojega otroka krstila brez problema mislim, da me župnik sploh ni vprašal če sem poročena- samo z bratom ,ki je boter sva morala na eno predavanje in to je to.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 21:48:03   
aprilčica07
Nekje so očitno župniki bolj tolerantni in precej bolj življenjski.. tle okrog nas so pa očitno sami biseri..user posted image  

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
22.3.2010 22:24:20   
katarina05
bom označena za zahojeno in ne vem kaj še, pa mi je vseeno....

četudi eden od partnerjev nima zakramentov in vere, se drugi z njim lahko poroči cerkveno.
Ja, mora biti odločitev za poroko, ker pri krstu starša obljubita versko vzgojo otroka. In kako ga mislita vzgajat, če ne živita po nauku Cerkve? se opravičujem, vendar je krst več kot bela oblekica, sveča in dobro kosilo-če ga vzameš zares.
ni le folkora in še ena lepa slovestnost. Verska vzgoja pa je zelo zahtevna in se začne od rojstva naprej.

Zdaj je v prvi vrsti čas za pogovor s partnerjem, o vajini prihodnosti, skupnem življenju, vrednostah, veri,  na čem bo temeljila vzgoja,......
rešitev ni v župniku ki bo otroka krstil, temveč v vajinem odnosu, da urediš/ta svoje življenje s poroko.
Brez krsta si vseeno lahko pripravite veliko družinsko kosilo in se veselite rojstva vajinega otroka.




(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
26.3.2010 7:14:09   
Greenie
Ja pa kaj se sekiraš. Ne krsti ga in ga s tem ne zaznamuj že ob rojstvu ... Ja imaš zelo različne župnike: take ki bi krstili, take ki nebi, pa tud take ki bi svoje ono notri vtikali. Zdaj se pa odloči kaj boš.

(odgovor članu katarina05)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
26.3.2010 7:55:08   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: katarina05

bom označena za zahojeno in ne vem kaj še, pa mi je vseeno....

četudi eden od partnerjev nima zakramentov in vere, se drugi z njim lahko poroči cerkveno.
Ja, mora biti odločitev za poroko, ker pri krstu starša obljubita versko vzgojo otroka. In kako ga mislita vzgajat, če ne živita po nauku Cerkve? se opravičujem, vendar je krst več kot bela oblekica, sveča in dobro kosilo-če ga vzameš zares.
ni le folkora in še ena lepa slovestnost. Verska vzgoja pa je zelo zahtevna in se začne od rojstva naprej.

Zdaj je v prvi vrsti čas za pogovor s partnerjem, o vajini prihodnosti, skupnem življenju, vrednostah, veri,  na čem bo temeljila vzgoja,......
rešitev ni v župniku ki bo otroka krstil, temveč v vajinem odnosu, da urediš/ta svoje življenje s poroko.
Brez krsta si vseeno lahko pripravite veliko družinsko kosilo in se veselite rojstva vajinega otroka.




user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katarina05)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
26.3.2010 10:18:34   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Ja pa kaj se sekiraš. Ne krsti ga in ga s tem ne zaznamuj že ob rojstvu ... Ja imaš zelo različne župnike: take ki bi krstili, take ki nebi, pa tud take ki bi svoje ono notri vtikali. Zdaj se pa odloči kaj boš.


Ne zaznamuj? Kaj misliš s tem? Otroka zaznamuješ tudi s tem, ko mu daš ime in ko ga obleše v oblačila in mu kupiš voziček, ki je všeč tebi...

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 26.3.2010 10:20:17 >

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
26.3.2010 21:46:15   
Greenie
Kaj ima pa voziček veze z otrokovim psihološkim in moralnim razvojem? Kakšne obleke so mu všeč pa tudi lahko pove že pri 2-3 letih. Krst je kot tatoo. Bi mu vtetovirala spidermana pri 3 letih???

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: krst neporočenih ali razvezanih parou
26.3.2010 21:51:25   
*miska.mcc*
moj stric in njegova zena sta cerkveno porocena in imata vse zakramente.  njun sin(moj bratranec) je krscen. njuna hcer pa ni, ker je zupnik ni hotel krstit, iz razloga, ker njen brat ni hodil k verouku.user posted image (koper)

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?