|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kuža ima drisko
28.9.2006 16:04:27   
lejci86
kuža ima že dva dni driskouser posted image ...nič takega ni jedel razen brikete ki jih ima zmeraj...kako mu lahko pomagam...
ker če ne bo bolje ga bom peljala k veterinarju..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 16:10:03   
žlička
a drugace se normalno obnasa....more sevede veliko piti, pa skuhaj mu riz na vodi...ta zapira

vsekakor pa obisk pri veterinarju

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray


(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 16:10:59   
ta.nja
Lej moj pes je tudi že imel drisko. Najbolje, da ga 24 ur stradaš, nato pa mu daš lahko prebavljivo hrano - naprimer piščanca z rižem. Če pa še ne bo v redu pa k veterinarju.


Lp Tanja

(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 16:19:21   
lejci86
ja normalno se obnaša..ja bom poskusla..hvala za nasvete
upam da bo ozdravu

(odgovor članu ta.nja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 16:20:46   
Shania
Glede na to, da driska traja že 2 dno (ali kaj bruha, je apatičen?) ga zdaj 1 dan posti. Po enem dnevu, mu ponudi razkuhan riž, brez piščanca. Drugi obrok naj bo razkuhan riž z malo piščanca, ampak res le suhega, belega mesa. Lahko je tudi nemastna riba, če jo drugače je.
Obnese se, če riž in piščanec skuhaš na prežganki. Jaz sem za obnovitev črevesne flore dala tudi že Linex, pa se je fajn obneslo.

V primeru, da kužka poleg driske sprmlja še slabo počutje (temperatura, bruhanje, apatičnost...) oz. da driska traja še naprej, pa pojdi takoj do veterinarja!

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu ta.nja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 16:21:19   
Shania
Še to - ali kuža drugače sploh je kuhano hrano?

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 16:24:38   
lejci86
vse je..ker je pravi požeruh..sam pazim malo kaj mu dajem...drugač pa večino brikete...
aja imam pa mopsa eggo-ta
hvala

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 16:56:50   
Peter167
Na žalost se tudi naš pes prehranjuje večinoma z briketi. Pomanjkanje časa (mojega) pač. Malo pa se tolažim z reklamami v katerih zatrjujejo, da je to sploh najboljša hrana na vsem svetu za naše pse user posted image .
Drugače pa ko pride do redkejšega blata, ga nikoli ne stradam, dam mu raje kakšno fejst kost. Kot po čudežu driska izgine. Druga stvar je. če je driska bolezenskega izvora. Takrat pa samo kost verjetno ne pomaga.


(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 17:43:15   
Shania
No, no...ne govorimo o stradanju kot takem, ampak o postu, ki je več kot dobrodošel, če ti kuža 2 dni driska...takrat je namreč že tako razdražena med drugim tudi črevesna fluora, da se zna zgodit, da tudi piščanec ne pomaga več in kuža še naprej driska. Ker pa ji v teh primerih hud in lahko tudi resen problem dehidracija telesa (psu pač ne moremo dopovedati, da mora pit, veliko ljudi pa noče in in zmore izvajati hidracije telesa) je postenje nekaj, s čimer pomagamo da se blato stabilizira.
S kostmi je pa tako-tako. Odvisno katera, za kakšnega psa, koliko je navajen...pa ne glede na to, bi se jaz raje lotila posta. Saj, če bi kuža samo danes driskal, bi ji tudi jaz rekla, naj začne le z razkuhanim rižem in piščancem, ker je pa to že 2 dni, je pa bolje dati vmes 1 dan posta (ne rabiš se striktno držati 24ur. Če kuža npr. je 2 x na dan in je danes zjutraj že jedel, mu popoldne ne daš nič, pa zjutraj tudi ne, popoldne pa mu že ponudiš).

Drugače pa res poskusi kužku čimbolj ponujat vodo.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Peter167)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 17:51:04   
Anonimen
A pa ni bilo rečeno, vsaj včasih, ne vem, mogoče se je že kaj spremenilo, da naj bo voda postana, torej naj stoji vsaj eno uro, preden jo ponudimo psu? Saj jaz tega ne počnem, ampak enkrat mi je ena znanka rekla, da ji je veterinar pri mladičku tako naročil.

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 19:09:17   
jazz
Včasih se zgodi,da kupiš brikete,ki niso bili pravilno skladiščeni. Jaz svetujem vodo in prepečenec,če ne bo bolje pa k doktorju!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 19:27:32   
Strawberrie Cherrie
Skuta! Mogoče kakšna šalčka toplega mleka, je dober nevtralizator...mleko in skuta ga bosta verjetno malo bolj pognala, vendar mora biti iztrebek še vedno kompakten in NE TEKOČ! Če ne bo čez kakšen dan Ok, pa ga le pelji k veterinarju...

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 19:36:48   
Shania
Ne mleka, ne skute in ne prepečenca (mimogrede - mlečni izdelki pse prej poženejo, kot ne, zato pravim, da tega ne). Vodo pusti takšno kot je. Poskušaj ga "prepričati" da jo spije čimveč. Od hrane se drži piščanca in riža.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 21:16:21   
anajmad
Jst dajem mojemu psu zdrobljeno tabletko aktivnega oglja. In zmeraj pomaga. Mu lepo prečisti prebavni trakt in potem ga tudi zapre. Ne vem,ker kuža lahko mimogrede kaj poje,s tem da ti sploh ne vidiš. Moji se je parkrat tako zgodilo,pa je hišni pes,ampak ko gre lulat ven,mora normalno vse prevohat in še za nameček,če je kej užitno pojest.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kuža ima drisko
28.9.2006 21:22:59   
Shania
anajmad, dovoli mi dobronameren nasvet - bolje kot oglje je Linex - njegov "dodatni učinkek" je namreč ta, da zraven še obnavlja črevesno fluoro, kar oglje ne.

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?