|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kus-kus
22.5.2007 9:01:37   
*Uršula*
ojla!

A mi lahko poveste kako pripravljate kus.kus svojim user posted image ? Moja je stara 9,5 mesecev in mi je že zdavnaj zmanjkalo idej za kosila.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kus-kus
22.5.2007 9:42:55   
Sandra*
Kus-kus: mi ga jemo že od 6 meseca. Zavreš vodo recimo 100 ml, v krop vržeš 50ml kuskusa ugasneš plin in pokriješ (5 minut), lahko pa ga usuješ v zelenjavno juhico, ali skuhaš na mleku! Jaz sem mu prej ko je bil majhen naredila korenčkovo kašico in vmes zmešala kus kus.

(odgovor članu *Uršula*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kus-kus
22.5.2007 12:38:41   
Baucka
Normalno ga popariš.  Sam kus kus je tak suh in "rodi".Zato v ponvi malo česna in čebule, ter raznoliko zelenjavo prepraži na olju ali maslu. Pa kus kus zraven in je super. Vredu je če imaš mogoče še zraven zrezke v omaki. 

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kus-kus
22.5.2007 12:58:04   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: Baucka
Normalno ga popariš.  Sam kus kus je tak suh in "rodi".


Kdo rodi kaj?
To me pa prav zanima, kaj pomeni.

Sicer je pa kuskus iz zdroba. Sem gledala en prav zanimiv dokumentarc na to temo.
Pomoje lahko torej uvajate hkrati.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kus-kus
22.5.2007 20:11:13   
Baucka
Rodi je naglas na prvem zlogu. V našem žargonu pa pomeni suh, tak ki gre težko po grlu. Recimo pusta skuta je tudi roda. user posted image  user posted image

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kus-kus
23.5.2007 8:07:31   
crci06
aha, svaštauser posted image  ... pa kaj je to prekmurščina, al kaj?

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kus-kus
23.5.2007 12:34:44   
Baucka
To je po štajersko, samo iz ene male vasi 20 km iz Maribora. Lahko pa  ti tudi kaj pro prekmursko povem, ker je ati prekmurc.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kus-kus
25.5.2007 20:52:20   
TONČI.
Ma kus kus in pretlačena zelenjava iz juhe,...... Al pa z naravno omakco od piščančka

(odgovor članu *Uršula*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kus-kus
26.5.2007 8:59:18   
sašaš
Jaz ga večkrat naredim na isti način kot rižoto - le namesto riža dam kus-kus. Pa še veliko hitreje je gotovo. Drugače pa ga uporabljam tudi kot zakuho v juhe. Pa na mleku (za večerjo). user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kus-kus
27.5.2007 19:14:09   
**Petra**
Kdaj ste začele s kus kusomuser posted image user posted image

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kus-kus
29.5.2007 22:45:17   
Sandra*
5 mesecev

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kus-kus
31.5.2007 18:41:22   
crci06
Pri petih mesecih?
Koliko časa pa je to bilo po prvih poskusih GH?
(recimo po prvih kašicah, ker eni lahko s kašicami začnejo pri 3m, ali pa pri 4,5m))

Pa kuskusa verjetno ne "pasirate" user posted image   - pojedo dol kar zrnca?

< Sporočilo je popravil moj_moj -- 31.5.2007 18:42:58 >

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kus-kus
31.5.2007 19:03:12   
Strawberrie Cherrie
Moj_moj, tut pri nas rečemo, da je recimo kus kus rod user posted image user posted image user posted image

Pri 5m otrok ziher še ni pripravljen na kuskus...kolikor se mi zdi, vsebuje GLUTEN...
S hrano, ki vsebuje gluten, pa je priporočljivo čakati vsaj taj do 7,8m....
Za juhico pri 6mesecih bi jaz raje uporabila riževe rezance...so prav dobri....

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kus-kus
31.5.2007 22:24:12   
crci06
Ah, imate čudno narečje. Moj user posted image  lepo po slovensko reče, da je čuden al pa zanič user posted image

Bomo pa čez par mesecev oba uvajali h kuskusu, pa bo mami imela še nove recepte za hitro kosilo user posted image

Dobre ideje, dobr da imamo RR  (pa da le-ta ni roduser posted image )

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kus-kus
3.6.2007 18:21:28   
Sandra*
Skuhaš mu korenček na vodi in mal zgostiš s kuskusom, kaj je tukaj narobe ne vem. Jaz mu riževih rezancev nisem nikoli dajala ker se mi zdijo full zanič.

Z glutenom sem jaz začela po petem mesecu, čisto po malo. Nisem dala med korenček eno veliko žlico kuskusa, ampak pol tamale žličke, z gresom enako.

Sem mnenja da je alergija zaradi tega, ker predolgo čakamo z določeno hrano in potem ko je čas mu jo ponudimo v večji količini in potem telo na nekaj nepoznanega odreagira. 

Pač vsak ima svoje mnenje.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kus-kus
3.6.2007 19:38:33   
Strawberrie Cherrie
Glej, Sandra, ker si tako hitro začela dajat gluten, si pač mogla vzeti v zakup to, da bi laho bil tvoj otrok alergik na gluten. In ja, ravno zato, ker starši prehitro dajejo določeno hrano, lahko pride do marsikatere alergije.
Po malo se na začetku daje hrana zato, da se vidi, ali je otrok alegičen ali ni. Če ni, se lahko hrana daje dalje, drugače se za nekaj časa opusti, da se mu razvijejo določeni encimi za razgradnjo.
Z glutenom se ni za igrat...vsaj jaz imam svojega otroka preveč rada, da bi mu že pri 5mesecih dajala stvari z glutenom. Če tebi riževi rezanci niso všeč, bog pomagaj. Meni tudi niso, ampak za mojega otroka so veliko bolj PRIMERNI kot pa kuskus.
Upam, da ne bodo zdaj mamice tegale pobrale in otroku pri 5m za kosilo dale zvrhano žliČKO kuskusa za zgostitev....

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kus-kus
4.6.2007 13:51:02   
Sandra*
Mislem da ni nobena tolk neumna da bo dala otroku zvrhano žlico kuskusa za kosilo!

Ma dobr ne bomo se zdaj kregali in razpravljali.

VSAKA MAMA SAMA NAJBOLJ VE KAJ JE NAJBOLJŠE ZA NJENEGA OTROKA!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kus-kus
4.6.2007 20:10:39   
ircica
Ne razumem, zakaj bi zato, da bi mu dala žlico kuskusa za kosilo, bila neumna? Pač neinformirana. Meni logika hrane pač tako deluje: če lahko dam riževe kosmiče, pa koruzne kosmiče (pa je to najbrž isto kot polenta) zakaj ne kuskusa? Če nima glutena.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kus-kus
4.6.2007 22:48:44   
Naja30
Zdaj sem šla pa prav pogledat (še dobro da ga imam domauser posted image ), ker sem tudi sama razmišljala, da bi ga naredila tamali. Kus kus je narejen iz pšenice - pšenični zdrob durum piše. Tako da je gluten vpleten user posted image  Čeprav je tamala že stara 6m, bom še malo počakala, saj se nam nikamor ne mudi.

(odgovor članu ircica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?