|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lažne samohranilke
14.6.2006 21:45:03   
tins
<http://med.over.net/phorum/read.php?f=151&i=407132&t=407132>

No, pa še mi pokomentirajmo malo tole debato!
Jaz sem bila čisto zgrožena ob nekaterih mnenjih (tistih, ki so za obiranje države na vsakem koraku) in me tudi zelo zanima, kako je zdaj s tem nadzorom (nad lažnimi samohranilkami)?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lažne samohranilke
14.6.2006 22:06:20   
Anonimen
Debata je prežvečena že milijonkrat po dolgem in počez! Sicer pa jaz pravim kakor se kdo znajde. En krade tam, en drugje, en laže tam,... zgodba brez konca.

Poglej duhovnike. Iamjo premoženja, da te kap, pa ne plačujejo davkov na nepremičnino. Nas bodo obdavčili do skrajne meje, pa nas ne bodo vprašali ali imamo s kom plačati.

Poglej rome. Vozijo se z mercedezi, BMW-ji, samimi hudimi avtomobili, kopico otrok, vse kar zgradijo zgradijo na črno, noben nikjer ne dela,... kradejo malo po njkivah tko za sproti, otroci in ženske malo po hišah fehtarijo, moški prekupčujejo,... pa še jamrajo kako so oni reveži, da nimajo, da jih ne maramo - zakaj že?!

Povem ti še zgodbo podjetnika. Imel je firmo d.o.o., jo laufal par let, nato se mu ni več ljubilo delat za tistih par tolarjev dobička. V letu je nakradel toliko, da te glava peče. Ni šlačeval delavcev, ne dobaviteljem. Podjetje je šlo v stečaj, ampak še pred stečajem je prodal blagovno znamko, stroje, pisarniško opremo, vse kar je bilo možno. In v stečajni masi ni bilo ničesar. delavci so ostali brez vsega. da bi šli v tožbo? ne hvala, koliko bi potem še lahko izgubili. In kar pa še bolj prime, da je on prodal vse to svojemu kolegu, ki je odprl novo firmo, ta gospod pa je bil tam po novem finančni direktor.

Malo sem bila dolga, ampak vseeno... po pravici povedano mi dol visi kje, na kakšen način kdo krade, sam mogla bom poštudirat kje naj kradem jaz. Najti moram tržno nišo!

(odgovor članu tins)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lažne samohranilke
14.6.2006 22:26:57   
KIRA
na to lahko komentiram samo to, da sva od vseh "kolegov", ki jih imava z možem midva najbolj prikrajšana, ker sva poročena!

tolk sva poštena in se ne greva ločevat itd.... pa preživnine pogajat in ne živiva na račun države, čerpav sem jaz brezposelna (oz. na porodniški).
vsi prijatli z otročki pa so "ledig", noben ni poročen, seveda so mamice prijavljene kot samohranilke, vsi majo službe - očki in mamice - zagotovo vem, ker smo se o tem pofovarjali, da imajo dovolj prihodkov tudi brez tega da bi državo okol vodili za nos. pa vseeno to počnejo. pozna se pa krepko. življenje ni fer, poštenjak pa na koncu potegne kratko...

(odgovor članu tins)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lažne samohranilke
14.6.2006 22:50:47   
Anonimen
Jaz sem pa prisilna samohranilka, mater! user posted image
Z bivšim možem sva šla narazen decembra 2003. Z mojim Kamikazo sva skupaj od januarja 2004 in od februarja 2004 tudi skupaj živiva, česar nisva nikoli nikjer skrivala. Zaradi premnogih zapletov sem tožbo za razvezo vložila šele aprila 2005, ko sem tudi zanosila s Kamikazo. Ko sem šla oz. ko sem hotela iti vse skupaj uredit na CSD in UE, me je pa kar na rit vrglo - najprej so mi rekli, da ker sem še uradno poročena, ne morem imeti novega partnerja, drugače me lahko obtožijo bigamije. Potem so ugotovili, da moj Kamikaza ne more biti oče mojega otroka, ker sem še poročena, kar pomeni, da je oče mojega otroka moj bivši mož. Na koncu pa dobim še odločbo od MDDSZ, da se me obravnava kot samohranilko, dokler ne bo minilo 365 dni po pravnomočnosti razveze.
Rezultat? Pospešena tožba za razvezo, kolikor je bilo to sploh mogoče, glede na to, da bivšega nihče ne najde; tožba za izpodbijanje očetovstva, ki še traja; delna razveza (samo ločitev) brez dodelitve skrbništva in določitve preživnine, dokler ni rešena tožba za očetovstvo (oddana januarja 2006); obvestilo na Državno pravobranilstvo, da bom tožila RS, v kolikor ne spremenijo zakona, ki krši otrokove pravice; njihov odgovor, da se strinjajo z mano in da naj vložim ustavno pobudo za spremembo zakona; dopis na Ustavno sodišče; od njih informacija, da je "pač" tak zakon v veljavi povsod v EU (kar dvomim, ampak naj jim bo); oddana tožba proti RS za simpatično odškodnino, ker je moj otrok prikrajšan za očeta in za vse pravice, ki mu od njega pripadajo (uradno skrbništvo, zavarovanje, dedovanje,...).
Pa država prav lepo ve, da živim z otrokovim očetom - biološkim, da ne bo pomote. Ko pa sem jim rekla, naj mi pa za 10% zvišajo otroške dodatke, če sem že samohranilka, so pa rekli, da to pa ne, ker ne živim sama. Zaletijo naj se nekam, banda birokratska!

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lažne samohranilke
14.6.2006 22:53:31   
KIRA
hehe, dober komentar (mislim zadnji stavek) user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lažne samohranilke
14.6.2006 22:56:19   
tins
Res čuden je ta svet...da so nepošteni vedno bolj "nagrajeni", ampak meni se to še vedno ne zdi prav! Zgovarjati se na druge ala "če drugi to počnejo, potem bom pa še jaz", ne vem.
Ampak najbolj ironično je pa res to, da najbolj kradejo ravno tisti, ki imajo že itak polno rit vsega, pozna se pa resno socialno ogroženim, ki od države ne dobijo nič, ker so ji uni že spraznili blagajno...

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lažne samohranilke
14.6.2006 22:56:47   
Anonimen
Če pa še sami ne vedo, kaj bi radi!
Bolj, ko jim govorim, da nisem samska, da nisem samohranilka in da živim z otrokovim očetom, bolj oni meni nazaj, da pa sem samohranilka. In bolj, ko jim potem jaz govorim, naj mi pa odobrijo pravice samohranilk, če sem že to, bolj oni meni nazaj, da to pa ne, ker nisem samska.
Kaj zdaj, mater - sem al' nisem?! user posted image

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lažne samohranilke
14.6.2006 23:01:16   
tins
No, Kerensa, na tvoje pa prigode pa: no commentuser posted image .

BTW: hvala za zadnjič. Mi je bilo v pomoč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lažne samohranilke
14.6.2006 23:11:03   
Anonimen
V kakšno že? user posted image user posted image user posted image

Ampak spadam torej pod lažne samohranilke - na državno prisilo. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tins)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 9:19:33   
Naja31
Jaz pa nimam proti "lažnim samohranilkam" nič in mi gredo prav na živce tiste, ki so poročene in se potem zgražajo.  Pač. če imajo to možnost, da malo več denarja dobijo od države, zakaj pa ne.

Pa sem sama poročena, in nimam niti najmanjše ideje, da bi se zaradi tega ločila. To se mi zdi pa huda neumnost! Pa saj se poročiš iz nekih drugih razlogov ne pa zaradi preračunljivosti. No, vsaj pri nama je tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 9:21:24   
Naja31
PA še to:
Kerensa, upam, da boš od te naše "ljube" države dobila kakšno hudo odškodnino, za tvojega Jana, za vse neumnosti in svinjarije, ki se vam dogajajo. To je pa res višek!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 9:27:13   
piščanc
če je že debata o samohranilkah, pa še povejte, kje hudiča pa imajo prednost? jaz nisem samohranilka, bi pa to izvedla, če bi se mi zdelo da lahko na izi način pridem do veliko denarja

jaz nekih groznih zaslužkov pač ne vidim, par tolarjev pri otroških, par tolarjev pri vrtcu - sicer pa gre ponavadi to v korist otrokom - dvomim, da bodo starši obogateli na ta račun. kdor to dela, ponavadi to dela, da je otrokom lepše - vsaj za kakšno igračo.

če pa ne, je pa to že drug problem, ki ga debata o samohranilkah ne bo rešila, ampak bolj vzgoja staršev

no, ko ste toliko pametne, da lažne samohranilka obirajo državo - kako jo obirajo in koliko 'zaslužijo'

kerensa, ali ne bi vse tele tvoje opisane težave rešila poroka s Kamikazo, ko je bila ločitev pravnomočna?

< Sporočilo je popravil piščanc -- 15.6.2006 9:30:35 >


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 9:30:13   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

če je že debata o samohranilkah, pa še povejte, kje hudiča pa imajo prednost? jaz nisem samohranilka, bi pa to izvedla, če bi se mi zdelo da lahko na izi način pridem do veliko denarja

jaz nekih groznih zaslužkov pač ne vidim, par tolarjev pri otroških, par tolarjev pri vrtcu - sicer pa gre ponavadi to v korist otrokom - dvomim, da bodo starši obogateli na ta račun. kdor to dela, ponavadi to dela, da je otrokom lepše - vsaj za kakšno igračo.

če pa ne, je pa to že drug problem, ki ga debata o samohranilkah ne bo rešila, ampak bolj vzgoja staršev

no, ko ste toliko pametne, da lažne samohranilka obirajo državo - kako jo obirajo in koliko 'zaslužijo'
user posted image user posted image user posted image    se povsem strinjam user posted image user posted image user posted image  pa ne zaradi tega, ker spadam med te "lažne samohranilke".......ampak, ker je res to razlog zakaj je tko.....



_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
15.6.2006 9:48:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 12:21:27   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Jaz pa nimam proti "lažnim samohranilkam" nič in mi gredo prav na živce tiste, ki so poročene in se potem zgražajo.  Pač. če imajo to možnost, da malo več denarja dobijo od države, zakaj pa ne.


saj pravim: dobrota je sirota. sploh če si poštenjak. večina ljudi to žal ni. predvsem taki, ki jim gredo drugi ljudje na živce ki kritizirajo tako nepravičnost.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 13:07:14   
karmy
seveda.. zdaj smo v svetu ala poskrbi za svojo rit ker ti drugi ne bodo, tak da se ljudje  znajdejo in seveda, vsak tolar šteje...

jaz sem prava samohranilka in to vedo vsi, in sem na socialni, ker sem še študentka. ko mi bo status potekel, ne mislim viset doma, ampak bom šla delat... ker hočem delat user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 13:20:08   
digi
Jaz osebno ne obsojam nikogar.... Tudi, če lažnih samohranilk ne bi bilo, tiste, ki so poročene ne bi imele nič od tega. Kaj mislite, da bi vam država kaj dala potem?! Sicer pa: živi in pusti živeti:) Kdor se znajde- hvala bogu, kdo pa ne pa si je sam kriv... Žal tako je.... Pa brez zamere....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 14:02:05   
Anonimen
Sem izračunala, koliko bi se mi navidezno samohranilstvo "izplačalo" (obrazci na netu).

Mislim, da bi res lahko "obogatela" user posted image  user posted image . Najbrž res ne znam računat....se priporočam za inštrukcije....user posted image  user posted image

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 14:56:29   
Anonimen
Kaj pa je pravzaprav samohranilstvouser posted image  A to pomeni, da živiš sam z otrokom?

Jaz sem namreč prijavljena kot samohranilka, dejansko pa partner živi z nama. Preživnina na mesec znaša 50 000 SIT, to je vse kar dobim (razen še kakšne malenkosti) mesečno na moj tr vsak mesec. Da bi mi dahal več, si tudi ne more privoščit. S tem denarjem in otroškimi dodatki pa še par mojih dohodkov jaz skrbim za družino. Če ne bi partner živel z mano, bi mi plačeval isto. Imava namreč sodno odločbo o tem.

Kaj sem zdaj jazuser posted image  A sem samohranilka al ne? Samo dejstvo, da partner živi z mano, pač ne pomeni, da da celo plačo za družinske potrebe. Da samo toliko, kolikor je napisano na odločbi, torej 50 jurjev.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 16:03:38   
KIKI*
BOM PA ŠE SAMA MALCE KOMENTIRALATOLE DEBATO.
Sama sem prijavlčjena kot samohranilka vse od rojstva prvega otroka avgusta bo torej 3 leta. Službe nisem dobila nikjer ker sem zanosila takoj po srednji šoli, izkušenj nisem mogla nabrati nikjer. Potem sem prejemala prvo leto 58.000 sit porodniške, ker me je moj, ki ima s.p.-ki stoji bolj na glavi kot na nogah zaposlil-kao da bom potem lažje dobila službo. pa ni bilo nič. potem se še enkrat zanosila, seveda ostala kot samohranilka. Vse ugodnosti imam šele od aprila 2006, ko prejemam polne otroške za 2 otroka torej 60.400 sit. in 84.000 socialne podpore. izkoristiti sva hotelka vse, ker njega ožira država na vsakem koraku ker je samozaposlen in je kao privatnik, bogataš pa imava vsak svoj avto star 10 let, stanovanje pri njemu urejeno v mansardi-za svojo hišo ni nikoli denarja in ga ne bo. jaz sem brezposelna, on pa samo dela dela in dela-zato pa plačujeva oz. bova neskončne zneske vrtca. ne bi o tem. a zgodba ki je trajala cele 3 mesece se bo s 1.7.2006 zaključila. POROČILA SE BOVA in potem bova totalno na psu-upam na službo, ampak ne vem, bomo že kako. socialno delavki, ki je pa pri nas-bi pa poslala u 3 PM, ker mi stalno govori da kaj kr naprej vsake 3

_____________________________

Ničesar nikoli ne naredimo tako dobro, da ne bi mogli naslednji dan storiti še boljše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 17:00:10   
karmy
no..ti zdaj prejemaš "plačo" v višini cca. 140 tisočakov... začetna plača (kot sigurno vsi vedo) pa pa tako mizerna da težko sam preživiš kaj šele da otroke preživljaš z tem... začetna plača se giblje od 100 tisočakov pa do 140 če maš srečo... tudi jaz sem zanosila v srednji in nisem si mogla nabrat dosti delovnih izkušenj, sm tako pač je življenje...

čestitke ob poroki user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu KIKI*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 17:03:13   
ada2
jaz tudi mislim, da delamo to v korist otrok, ker obogateti od otroškega dodatka res ne moreš.
sploh pa znajdi se je rekel titouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu KIKI*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 17:10:55   
ada2
ja, da še to povem.
moja plača je 95000, pa nimam nobenega kredita. imam pač zajamčeno plačo, in moram biti srečna, da imam vsaj to. moj ima svojo firmo in včasih se zgodi, da si sploh plače ne nakaže, ker če hoče vse prispevke plačat, pa robo, pač ne ostane nič več.
a sem potem jaz neki zločinec, če za otroke dobim dodatek samo na podlagi moje plače?

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: lažne samohranilke
15.6.2006 19:25:34   
Anonimen
Ne bi, Piščanc. Kajti po zakonu jaz ne smem imeti dovega partnerja, dokler nisem pravnomočno razvezana. Za očeta otroka pa se smatra materin zakonski mož, torej v času zakona, v času trajanja razveznega postopka in v času 365 dni po razvezi. Moj Robi bi se moral roditi šele februarja 2007, če bi hotela, da bi bil Kamikaza njegov uradni oče brez sodišč. Tako pa je bil rojen decembra 2005, ko sem bila še v razveznem postopku. Zdaj, ko sem ločena, bi se midva s Kamikazo sicer lahko poročila, ja, ampak glede očetovstva bi bilo vse enako. Edino meni ne bi nihče več moril, da sem samohranilka. Bila bi samo poročena gospa, ki s svojima otrokoma živi z možem, otroka pa sta uradno od drugega moškega. Še večje sranje, skratka.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: lažne samohranilke
16.6.2006 9:01:55   
ALJA75
IZVIRNO SPOROČILO: digi

Jaz osebno ne obsojam nikogar.... Tudi, če lažnih samohranilk ne bi bilo, tiste, ki so poročene ne bi imele nič od tega. Kaj mislite, da bi vam država kaj dala potem?! Sicer pa: živi in pusti živeti:) Kdor se znajde- hvala bogu, kdo pa ne pa si je sam kriv... Žal tako je.... Pa brez zamere....


Sem istega mnenja!!!!!
Pa saj samohranilke tudi nekaj v zameno tvegajo. Kaj če se partnerju kaj zgodi? Potem dedujejo njegove stvari njegovi starši?! Eh, jaz še sicer nimam otrok, pa poročena še nisem in ne vem kaj bo z mano....

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?