|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   laparo in histeroskopija
23.1.2014 19:28:34   
Anonimen
Živjo

A je mogoče katera imela na petek priprave na laparo in histero, potem šla čez vikend domov, v ponedeljek pa na operacijo? Kako to sploh poteka? Jasno bi mi bilo če me vmes ne bi pošiljali domov. Koliko časa naj bi trajala ta priprava, ki jo imam jutri? Že tako me je na smrt strah, zdaj si pa itak belim glavo še s tem user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: laparo in histeroskopija
23.1.2014 21:44:05   
cacaca
oj....

naj te ne bo strah....pred leti je bilo tako, da smo se prišli tehtat, kri dat, ultrazvok...splošni pregled...mal so povedal kako bo potekala operacija, kakšno narkozo dobiš...splošni pogovor...dobila sirup za klistriranje, v nedeljo ješ samo čisto govejo juho....da se pač ne dela to v ponedeljek, prideš tja te pripravijo ze takoj za operacijo :)....srečno....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: laparo in histeroskopija
24.1.2014 5:39:20   
Anonimen
Hvala ti :) že šibam proti Lj :)

(odgovor članu cacaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: laparo in histeroskopija
27.1.2014 10:09:43   
Anonimen
javi kako je šlo

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: laparo in histeroskopija
7.4.2014 14:55:45   
Anonimen
Obujam temo ...
Je katera tukaj, ki je bila nedolgo nazaj na tej operaciji ali pa gre v maju (GK LJ)?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: laparo in histeroskopija
7.4.2014 15:05:13   
shoegal
Jaz sem bila februarja v Lj. Nič se ti ni treba bat, ne boli pravzaprav praktično nič, nekaj dni po operaciji so me ob vstajanju in dalj časa trajajoči hoji bolele rame (zaradi plina), pa po anasteziji sem bila malce švohotna, drugače je pa laparoskopija res med lažjimi posegi in se nimaš nič za bat. Če boš imela srečo, tako kot jaz, boš dobila v sobi še kakšno fajn cimro, pa bo user posted image Sestre na oddelku so pa tut res zelo prijazne. Tako da kar pogumno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: laparo in histeroskopija
7.4.2014 18:42:28   
azalea
jaz grem v sredo na pregled al kak se temu že reče, domov, v ponedeljek pa imam potem laparo in histeroskopijo (so mi prestavli ker moje ginekologinje ni - Bokalova).

To še bo pestro sem in tja sem iz mb vozit :) pa tešč bit

(odgovor članu shoegal)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: laparo in histeroskopija
10.4.2014 16:37:52   
Anonimen
Aha ... Ok ... Verjetno je malo razlike med osebami, saj nekaterim ta dva posega delajo diagnostično, drugim pa "popravljajo". Jaz na žalost nimam samo diagnostičnega posega, ker imam en kup težav, na žalost.

Ko sem se naročala mi je sestra rekla naj na sprejem pridem tešča. Ali moram en dan prej kaj pazit pri hrani (nekaj je omenjala juho, če se prav spomnim???)? Ali pijem lahko zjutraj pred sprejemom? Joj, en kup vprašanj imam sedaj. user posted image
Mene bo operirala dr. Banova.

(odgovor članu azalea)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: laparo in histeroskopija
10.4.2014 20:30:21   
azalea

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Ko sem se naročala mi je sestra rekla naj na sprejem pridem tešča. Ali moram en dan prej kaj pazit pri hrani (nekaj je omenjala juho, če se prav spomnim???)? Ali pijem lahko zjutraj pred sprejemom? Joj, en kup vprašanj imam sedaj. user posted image
Mene bo operirala dr. Banova.


kaj je samo sprejem pri njih, ali bo poseg še tisti dan.

ko je samo sprejem - prišle smo tešče, narediš preiskave, pol pa ti rečejo da lahko nekaj poješ - ostalo sledi vse pri njih.

če pa je poseg tisti dan - pa od polnoči naprej strogo nič jest in ne pit; en dan prej pa čista juha (kosilo in večerja) + odvajalo. Morem navodila poiskat, jih nimam pri roki

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: laparo in histeroskopija
14.4.2014 19:10:42   
Anonimen
azalea: Hvala za info. Jaz imam prvi dan samo sprejem in naslednji dan op. Kako je na dan operacija? Zanima me potek tega dneva. To me najbolj skrbi.

(odgovor članu azalea)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: laparo in histeroskopija
15.4.2014 13:51:14   
dekca
Dobiš bonbonček (največkrat Apaurin) in počakaš, da prideš na vrsto. Sama sem zaspala še preden sem prišla do operacijske, tako je tableta zagrabila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: laparo in histeroskopija
15.4.2014 15:23:26   
azalea

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

azalea: Hvala za info. Jaz imam prvi dan samo sprejem in naslednji dan op. Kako je na dan operacija? Zanima me potek tega dneva. To me najbolj skrbi.


Evo frisne informacije od vceraj.. :)
Torej na dan posega nic ne smes pit (edini pozirek je dovoljen za tablete). Ponavadi dobis apaurin za pomiritev in pa ultop za zelodec (ali nekaj podobnega). Potem pa cakas da prides na vrsto, razpored naredijo oni. Potem te odpeljejo do anestiziologa, kjer te pripravijo na poseg, dobis metuljcka in neko zdravilo, v operacijski pa masko in zaspis takoj. Zbudijo te potem na intenzivni negi, po potrebi dobis protibolecinsko in kasneje te odpeljejo v sobo, kjer eni dve uri ne smes vstat, pol pa gre vse normalno :)

Ni tak hudo, malo sicer boli, ampak je za preživet :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: laparo in histeroskopija
16.4.2014 15:01:40   
Anonimen
Kaj pa klistir? To dobiš tableto? Kaj pa britje? Te oni, se sama? Joj 1001 vprašanje imam. user posted image

(odgovor članu azalea)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: laparo in histeroskopija
16.4.2014 16:38:32   
azalea

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj pa klistir? To dobiš tableto? Kaj pa britje? Te oni, se sama? Joj 1001 vprašanje imam. user posted image



novolax - 3 tablete odvajala :)
jaz sem se sama doma obrila, ne pustim drugemu :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: laparo in histeroskopija
17.4.2014 19:05:45   
Anonimen
Aha. Hvala za info. Ena kolegica je rekla, da jim ni bilo všeč, da se je sama, ker se lahko kaj vname.
Potem se bom jaz tud kar sama. Sem že razmišljala o brazilski.
Če bom imela še kakšno vprašanje, te bom še malo nadlegovala.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu azalea)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: laparo in histeroskopija
17.4.2014 19:10:21   
azalea

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Aha. Hvala za info. Ena kolegica je rekla, da jim ni bilo všeč, da se je sama, ker se lahko kaj vname.
Potem se bom jaz tud kar sama. Sem že razmišljala o brazilski.
Če bom imela še kakšno vprašanje, te bom še malo nadlegovala.user posted image user posted image user posted image


meni so naročli da se naj sama doma - morda zato ker sem prišla not na dan posega. Jaz sem se z depilacijsko - sem vprašala če lahko, pa ni bilo problema

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: laparo in histeroskopija
28.4.2014 18:22:06   
azalea
Tiste, ki ste imele laparoskopijo, kdaj so vam odpadli šivi. Pri meni je danes 14 dni od posega, pa še nič ne kaže da bi kaj odpadlo

(odgovor članu azalea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: laparo in histeroskopija
5.5.2014 20:05:07   
Anonimen
azalea: Hvala za vse info. No, jaz še kar vztrajno čakam na dan d. Sem pa zelo nestrpna in strah me je, saj ne prenesem bolnišnic, kaj šele šivov. Koliko šivov si dobila? Imaš tri ali štiri vbode? Kdo te je operiral? Sem tečna. user posted image

(odgovor članu azalea)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: laparo in histeroskopija
6.5.2014 12:50:35   
azalea
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

azalea: Hvala za vse info. No, jaz še kar vztrajno čakam na dan d. Sem pa zelo nestrpna in strah me je, saj ne prenesem bolnišnic, kaj šele šivov. Koliko šivov si dobila? Imaš tri ali štiri vbode? Kdo te je operiral? Sem tečna. user posted image


3 šivi - torej 3 vbodi; zdaj so na srečo šivi že tudi odpadli :) Operirala pa me je dr. Bokalova, ki me ima drugače preko na GK. Bom vidla kaj mi bo drug teden povedala, ko se vidiva :)

< Sporočilo je popravil azalea -- 6.5.2014 12:51:46 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: laparo in histeroskopija
6.5.2014 21:00:29   
Anonimen
A naslednji teden imaš že pregled? A to si se morala sama naročit ali ti dajo oni datum? Jaz se nisem še nič naročala na pregled, a se bojim, da mi bo rekla, naj se grem naročit, potem bom pa spet čez tri mesece na vrsti.

(odgovor članu azalea)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: laparo in histeroskopija
6.5.2014 22:31:36   
azalea
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

A naslednji teden imaš že pregled? A to si se morala sama naročit ali ti dajo oni datum? Jaz se nisem še nič naročala na pregled, a se bojim, da mi bo rekla, naj se grem naročit, potem bom pa spet čez tri mesece na vrsti.



ne tega pregleda, drug pregled imam pri njej, bila že prej naročena, pa so mi ga prestavli, ker nje ni bilo. Verjetno bo izvide od hormonskih testov pogledala, spermiogram od mojega, pa da vidimo če grema lahko že na konzilij. Čakam to, da lahko delamo potem dalje na genetiki. Trajalo bo to pri nas, trajalo...

Meni sicer v odpustnici piše za kontrolni pregled 2-3 mesece po posegu, samo mi je na naročanju rekla da naj njo vprašam, če bo potrebno.

< Sporočilo je popravil azalea -- 6.5.2014 22:35:39 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: laparo in histeroskopija
21.5.2014 10:47:56   
Anonimen
Preživela user posted image
Ni tako grozno kot sem si predstavljala. Cimre sem imela najboljše, tako da je bilo kot v hotelu user posted image .

(odgovor članu azalea)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: laparo in histeroskopija
17.7.2014 11:41:38   
Nelcy
Bom napisala mojo svežo izkušnjo. V nedeljo, 13.7. sem bila sprejeta v bolnišnico. Ta dan so mi pripravili kanal (vzeli 3 epruvete krvi), ob 12 h sem imela kosilo (juho) potem sem dobila odvajalo in bila seveda non stop na wc-u. Okrog 17 h je bila večerja(ponovno juha), potem so mi dali klistir in ponovno wc vabi. Imela sem tudi splošni ginekološki pregled. Pred spanjem so mi dali sanval za boljše spanje in umiritev. V ponedeljek sem ob 5h zjutraj dobila še odvajalno svečko. Pred histero in laparoskopijo so mi naredili še ultrazvok kjer je bila vidna manjša pregrada. Ob 8 h sem šla v operacijsko, ob 9h sem bila budna. Mene je bolelo, ker so mi vstavili kateter v svežo rano. Baje, da ni bil ravno pravilno vstavljen. Ko so ga dali ven je bilo veliko bolje. Ta dan sem bila na intenzivni kjer so mi večkrat merili pritisk....imela sem infuzijo in protibolečinsko tekočino. Zvečer sem že lahko jedla večerjo. Naslednji dan je prišel do mene moj ginekolog in mi povedal kaj vse so mi odstranili in sicer: polip, pregrado in endometriozo na levem jajčniku. Prepihali so mi tudi jajcevode. Imam 3 manjše šive katere moram it čez 1 teden odstraniti. Treba je veliko počivati. Upam, da bo kmalu bolje in, da lahko potem začnemo delati na user posted image Upam, da sem vam kaj pomagala z delitvijo moje izkušnje. Lep pozdrav in veliko user posted image vam (nam) želim user posted image

(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: laparo in histeroskopija
19.8.2014 18:14:36   
natyka87
Zivjo! Se mene nekaj zanima.. na poseg sem narocena drug teden in me zanima, koliko casa po operaciji se gre domov? Je to ze naslednji dan ali je treba ostati dlje casa v bolnici? Hvala za odgovor user posted image

(odgovor članu Nelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: laparo in histeroskopija
19.8.2014 19:18:23   
perla*
Večinoma se gre naslednji dan domov, če je vse v mejah normale. Če delajo in odstranjujejo kaj več, pa se ostane še dodaten dan. Srečno!

(odgovor članu natyka87)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Bolečine - znak, da je treba prisluhniti t...
Prisluhnite svojemu telesu, ko vas z bolečino opozarja, da je nekaj narobe.
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?