|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ljubosumje
10.10.2011 15:53:30   
josephine27
pred 3 tedni smo dobili novega družinskega člana in moj 3,5 letnik tega ni najbolje sprejel. je sicer zelo nežen in prijazen z njim, pravi da ga ima rad itd. po drugi strani pa kaže ljubosumje s tem, da skuša na vsak način zbujati pozornost. vse skupaj še nakako gre, ker se trudim da ga ne bi zapostavljala a ko malega dojim nastane velik problem. dokler je bil mož še doma se je on ta čas že ukvarjal z njim zdaj pa sem sama praktično do večera. skratka, ko začnem dojiti moj malček čisto podivja skače, meče stvari, kriči, lačen je, žejn,uboga takrat ne nič...kakršen koli nasvet kako zadevo rešiti ali vsaj omiliti bo dobrodošel ker jaz res nisem več tok pametna.


_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ljubosumje
10.10.2011 16:43:45   
betty.ford
že večkrat sem slišala, da so starejšemu otroku kupili dojenčka in ta čas, ko dojiš, naj on skrbi za svojo igračo-dojenčka.

pri nas je izgledalo tako, da ko sem začela dojiti, se je starejši takoj usedel zraven in me prijel za roko. malce nerodno, ker sem potem imela na razpolago samo 1 roko za podpiranje dojenca, a je šlo z dojenjem BP. ali pa se je usedel zraven s kakšno knjigico. samo da je imel občutek, da ga ne zanemarjam.
ko se je navadil in spoznal, da je še vedno tudi on moj ljubljeni otrok, je bilo lažje. in vedno manjkrat je med samim dojenjem zahteval pozornost zase.

pa velikokrat sem mu razložila, da se je tudi on dojil in da se večina dojenčkov tako prehranjuje.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ljubosumje
10.10.2011 16:45:39   
betty.ford
pa svetujem, da si še vedno kakšno uro na dan vzameš samo zanj... če ne gre drugače tudi kakšno popoldne konec vikenda.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ljubosumje
10.10.2011 17:18:40   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

pri nas je izgledalo tako, da ko sem začela dojiti, se je starejši takoj usedel zraven in me prijel za roko. malce nerodno, ker sem potem imela na razpolago samo 1 roko za podpiranje dojenca, a je šlo z dojenjem BP. ali pa se je usedel zraven s kakšno knjigico. samo da je imel občutek, da ga ne zanemarjam.



Nimam dveh otrok, sem pa takoj na tole pomislila. Mal čudn primer, ampak sem čisto na isti način tudi jaz delala. Imamo psa in ko sem malega rodila, je bilo kar malo ljubosumja in vedno ko sem malega dojila, je pes prišel zraven in mi s smrčkom dvignil roko na njegovo glavo. Z eno roko sem čohala psa, z drugo dojila. Že živali čutijo, kaj šele otroci. Saj to traja kak teden ali dva, pa se obnese, vidijo, da se v bistvu ni nič kaj veliko spremenilo. Pač se nauči dojit z eno roko, z drugo pa zlagaj kocke, puzzle, beri knjigo, rišiuser posted image - saj smo mame in ženske, lahk delamo več stvari hkratiuser posted image user posted image

In tudi predlog, da si vzameš čas samo za starejšega otroka jeuser posted image , za 30 ali 60 minut, pa gresta sama dva ven ali v trgovino, na igrišče. Brez dojenčka.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ljubosumje
10.10.2011 17:39:07   
josephine27
hvala za predloge. saj čas za "ta velikega" si tud zdaj že vzamem. je pa res, da se težko posvečam še komu ko dojim zato ker že samo dojenje ne laufa tako kot bi moralo ker mali raje spi kot je in se moram z njim ubadat da sploh kaj posesa pri meni.
bom poskusla s knjigico, če bo hotel sedet zdraven.


_____________________________



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ljubosumje
10.10.2011 18:51:45   
Najaa
Ko dojiš je najhuje ja, meni je tudi bilo takrat najtežje. Naredila sem tako, da je tavečja zdraven mene knjigice gledala ali sem ji brala, ali je gledala risanko ipd. Je pa res ravno takrat bila žejna ali jo je tiščalo lulat, kakat... Sam ni bila ljubosumna, to pa res ne. Tak da v skrajnem primeru sem pač dojila v stoje dokler sem tavečji dala sok. user posted image Se vse navadiš, kadra je treba.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ljubosumje
11.10.2011 14:44:56   
delfinček76
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ko dojiš je najhuje ja, meni je tudi bilo takrat najtežje. Naredila sem tako, da je tavečja zdraven mene knjigice gledala ali sem ji brala, ali je gledala risanko ipd. Je pa res ravno takrat bila žejna ali jo je tiščalo lulat, kakat... Sam ni bila ljubosumna, to pa res ne. Tak da v skrajnem primeru sem pač dojila v stoje dokler sem tavečji dala sok. user posted image Se vse navadiš, kadra je treba.


Se strinajm!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ljubosumje
11.10.2011 17:03:51   
ronja
Mali ve, da takrat ti ne moreš nič in to seveda izkorišča. Zraven pa seveda rabi ful pozornosti in ko jo ti daješ dojenčku, ne pa njemu, je kriza. Vsi se spravijo vse met točno ko dojiš. Dojiš navadno pogosto, zato je verjetnost še večja... Tudi da se res kam butne, udari,... medtem. Jaz sem dojila v stoje že Ronjo kdaj, ker je pač toliko časa bila na zizi, da sicer ne bi nič uspela naredituser posted image . Lejlo sem tudi okoli nosila priklopljeno, če je bilo treba.

Mej en čas v dnevu, ki je samo od tavelikega otroka.
Ko dojiš, če vidiš, da dela nekaj res neprimernega vseeno reagiraj - da bo vedel, da ti vseeno nisi glih prikovana dol in da si vsega ne more dovolit.
Predno greš dojit, vzami knjigico in povabi starejšega, da jo skup gledata. Ali pa naj ti kaj kaže in ti ugibaš, se pogovarjaš z njim, probaj se takrat čim bolj z njim ukvarjat, novorojenčku se to ipak bolj splača, da bo čim prej konec ljubosumja, naj te ne peče vest, da se med dojenjem ne posvečaš dojenčku.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ljubosumje
12.10.2011 22:41:36   
chezAnA
Tega sem se jaz bala pri mojem bivšem odvisniku od dojenja in tanovi sestrici.  Zato sem na začetku dojila v slingu. Več prednosti: Sinko ni niti pogruntal, da dojim, zato se ni sprožilo zbujanje pozornosti ravno tisti hip, dojila sem lahko z eno roko fraj, tisto sem potem uporabljala za objemanje, listanje knjigice, zidanje kock ...

Ne vem, pri nas je delovalo (poleg seveda povečane pozornosti starejšima otrokoma, čas 1 na 1 ...), morda ti pride ideja prav

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?