|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je to res?
26.11.2005 7:57:09   
S22
user posted image Lepo jutro vsem skupajuser posted image
 
Ker sem še čist sveža nosečka, imam eno vprašanje.
A je res, da se jaz kot nosečka ne smem kopat v kopeli, ki si jo naredim sama?user posted image user posted image
Če ne, zakaj ne, in če sem to storila ene dvakrat, a lahko ima kakšne posledice?user posted image
nebi vas težila z tem, sam sem rekla kolegici, da sem si kopel nardila , toplo in sem ležala, v njej, da se mal odklopim, pa me je nadrla, kao kaj si jaz mislim, da se jaz niti podrazno nesmem kopatuser posted image . Ja res, sem nevedna, sam vseen, a je to res?
 
No hvala lepa za odgovore in lepo zasneženo soboto še naprej.user posted image
 
LP

_____________________________

Zmeraj se nam ponudi nova priložnost,zato je ne zapravimo.Vsaka nova možnost,je morda lahko nov začetek nečesa.Kar pogumno
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je to res?
26.11.2005 8:07:18   
Udb
Res je da se odsvetuje prevroče kopeli, še posebaj na začetku nosečnosti, ker prevelika temperatura škoduje plodu! Ampak ne kompliciraj! Če ti paše se kar skopaj - samo pazi, da ne bo ravno vrela voda, pa tudi s časom ne pretiravaj! Delaj po zdravi pameti in ne poslušaj vseh mogočih prijateljic!!

(odgovor članu S22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je to res?
26.11.2005 8:08:21   
lenika
Se strinjam z Udb.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je to res?
26.11.2005 8:10:47   
S22
HVALA, za tko hiter odgovor, ne voda ni prevroča, je prijetno topla, in skopam se tud le na vsake toliko, ker je onavadi čas le za tušuser posted image .
Saj ne da bi poslušala vse, sam mal me je prestrašla, pa semmislila da vas vprašam.user posted image Radovedna sem pa tud zato, ker mi marsikaj ni jasno in na odgovore bom mogla še kr mal počakatuser posted image .
 
Hvala in LP

_____________________________

Zmeraj se nam ponudi nova priložnost,zato je ne zapravimo.Vsaka nova možnost,je morda lahko nov začetek nečesa.Kar pogumno

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je to res?
26.11.2005 8:13:27   
Anonimen
Jaz sem tudi slišala, da ni dobro, pa ne vem več, zakaj. Zato se za vsak slučaj v nosečnosti nisem kopala.

(odgovor članu S22)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je to res?
26.11.2005 8:14:44   
SašaR
Sej, problemi lahko nastanejo samo če je voda pretopla - mislim da več kot 33 °C, ker je nevarnost pregretja ploda.
Drugače ti pa povem jaz iz lastnih izkušenj, da so mene ful krči po kopeli (to je bilo ko še nisem vedela da sem noseča) in od takrat se ne namakam več.
LP


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu S22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je to res?
26.11.2005 8:41:10   
KIRA
tudi meni je bilo prepovedano kopanje - z več strani: moja mama, moj G, frendice.... pa sem se temu čudila. ampak če je bolje za bebico, pol  se da potrpet marsikaj.

(odgovor članu S22)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je to res?
26.11.2005 9:04:51   
cuma
Čau nosečka!
Kopanje baje ni priporočljivo tudi zaradi bakterij, ki lahko prodrejo v nožnico med kopanjem. Sicer pa če ti povem svoje mnenje: če se skopaš doma, v svoji čisti banji ... po moje ni panike. Večje probleme vidim potem v bazenih...tudi v morju navsezadnje - je pa hkrati plavanje zelo primerno user posted image  tako da????
Po pameti in vso srečo tebi in tvojemu user posted image !
Lp cuma 

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je to res?
26.11.2005 9:11:07   
morskadeklica
Tokom nosečnosti te čaka še milijon takih in drugačnih "ne smeš". Česa se boš držala in česa ne, je pa tvoja stvar.

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je to res?
26.11.2005 9:16:51   
Jančika_
Pušenjak pravi, da dokler tebe ne vrže skupaj zaradi previsoke temperature in dokler se ne popariš, ni šans, da se plod pregreje. Mu kar verjamem. Kaj pa poleti, ko je zunaj lahko tudi 40 stopinj??? Torej, doker se dobro počutiš, se lahko tudi malo namakaš.

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je to res?
26.11.2005 10:43:55   
Eviii
jst sm podobno vprašanje zastavila v šoli za starše (jst se rada namakam v masažni kopeli). in odgovor je bil sledeč: najprej spucaj banjo, da ne bo v njej kakih bakterij. potem pa, če si do sedaj bila navajena uživat v kopelih, lahko to tudi v nosečnosti nadaljuješ, ker je tvoje telo tega že navajeno. samo zmerno. ne pretiravat. tako da po mojem ni večjih problemov. če pa se čutiš kakorkoli neprijetno med kopanjem, pa takoj vn iz banje...
prijetne kopeli ti želim user posted image

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je to res?
26.11.2005 14:11:30   
arielca
Jančika, jaz bi dodala samo še to, da Pušenjak tudi ne odsvetuje savnanja; samo opozarja na previdnost in na to, da se je potrebno zanesti na lastne občutke. Če ti nekaj ne paše, ti povzroča slabosti,... posledično ne paše tudi otročku v trebuščku. Verjetno je s kopelmi podobno.

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je to res?
26.11.2005 14:52:24   
kofetek2010
in še zaradi ene stavri bi naj bilo kopanje odsvetovano - odtekanje plodovnice user posted image  

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je to res?
26.11.2005 17:29:11   
CatJa
Ja, Jana, pa ne zato, ker bi sama kopel povzročala odtekanje, pač pa zato, ker nosečnica ne čuti, če se to zgodi.

Jaz sem se kopala, ne pretirano, ampak tolk, da sem zadostila svojo željo po počitku in uživanciji.

Pri 33C se niti pod razno ne vležem v bano. In če ima mati normalno telesno temperaturo okol 37 stopinj, ne razumem, kako lahko pride do pregretja???

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je to res?
26.11.2005 17:40:15   
Anonimen
kopanje ni priporočljivo zaradi
- hitrega vdrtja bakterij,
- ker se v vroči vodi žile razširijo in ti hitro lahko pade pritisk - postaneš slabotna, lahko imaš vrtoglavice ali padeš skupaj, kar ima lahko za posledico udarec v trebuh...
- razširitev žil lahko povzroči tudi splav

Jančika ne vem, ampak poleti pri 40 pa mi res ni pasalo noseči zunaj skakati.

(odgovor članu S22)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je to res?
26.11.2005 18:39:17   
kofetek2010
ja, CatJa saj to sem imela v mislih, a nisem dovolj natančno specificirala problema user posted image

pa kopanje dojenčkov je tud pri 36 - 36,5 st.C user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A je to res?
26.11.2005 19:37:19   
CatJa
Sva bile na isti valovni, ja user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A je to res?
28.11.2005 14:59:17   
MATEJA
Smešno, to pa nisem še slišala, da se doma (normalno v primernih higienskih pogojih!) nebi smela malo namakat in razvajat v kadi. To je moje najljubše 1Xtedensko opravilo za relaxacijo. Vem, da bazeni niso preveč priporočljivi, ker je tam velika frekvenca vsakršnih ljudi (pa tudi lulajo se notri - pujsi user posted image ), z druge strani pa je plavanje najbolj priporočljiv šport za user posted image . In kaj zdaj? Koga ubogati? Da pa pride do kakšnega pregretja ploda pa je smešno, saj se menda nobena ne kopa v vodi z temperaturo, ki bi jo pekla?! (pol bi imele depilacijo zastonj user posted image  user posted image ) In še to, plod ščiti dobra ovojnica v maternici, pa maternica... Da pa ti lahko pride slabo (od premalo kisika v prostoru in slabega zraka, saj so kopalnice ponavadi majhne in zelo ogrevane in para od vode hitro "poje" ves kisik v prostoru) to pa vem, saj mi je že bilo (na srečo pred user posted image ). Menim, da nič preveč komplicirat in poslušat "štrigarij" ljudi okrog sebe. KAR PAŠE MAMICI, PAŠE TUDI OTROČKU - in tega mnenja je marsikateri strokovnjak. Lep dan in uživat v user posted image , ne pa se sekirat za nepomembne tračarije.

_____________________________

MOJ OTROK ME JE IZPOPOLNIL...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?