|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: za NMJ,tatam in emamir
30.11.2006 18:01:11   
tatam
Moram priznat,da me je kar zmrazilo,ko sem brala ta post!Seveda močno držim pesti za vse najbolj pa za malega Lukca!!!!Upam,da se bo hitro pozdravil in čimprej odidejo domov!!!
V mislih sem z njimi!!!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: za NMJ,tatam in emamir
30.11.2006 20:01:19   
dodi
Pozdravljene,
sploh ne morem verjeti,kaj vse mora pretrpeti mali Luka in z njim mamica in ati.
Združimo se v dobrih mislih,pošljimo jim pozitivne energije in zmolimo kaj za malčkovo zdravje.Zdravje je vse,vendar se tega prepozno zavemo,ko se trudimo za druge stvari...
Držim pesti,da bi mali Luka dobro prestal operacijo,ki ga še čaka,ter da bi zrastel v močnega fantiča...
lp,dodi

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: za NMJ,tatam in emamir
30.11.2006 20:14:58   
NMJ
Kar solze so mi pritekle, ko sem prebrala to, kar prestaja Emauser posted image . Držim pesti predvsem za Lukca, da  bo operacijo dobro prestal in se boril ter seveda za mamico in očija, da bosta ostala močna, kajti v takih trenutkih vaju malčka najbolj potrebujeta. Samo pozitivno mislita in kakšna molitev ne bo odveč. Mislim na vas in držim pesti, da se vse dobro izteče.

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: za NMJ,tatam in emamir
1.12.2006 8:18:24   
bianka
Tudi mene je tale post pretresel.
Zakaj se mora na svetu zgodit toliko slabega?Tudi jaz držim pesti za malega Lukca.Mamici in očku pa veliko moči.

(odgovor članu NMJ)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: za NMJ,tatam in emamir
1.12.2006 10:59:32   
Jesica
očitno nam življenje naloži toliko kolikor lahko prenesemo....držim pesti za Luko, mami in očiju pa veliko notranje moči. na koncu šele vidiš, kako postanejo nekateri problemi čisto majhni, ko se boriš za svojega otroka.

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: za NMJ,tatam in emamir
1.12.2006 20:22:28   
tajtaja
Vse mamice si lahko samo približno predstavljamo, kaj prestajata starša Lukca in si želimo, da ne bi bili v njihovi koži.Pa vendar, upajmo skupaj in jim želimo čim manj bolečin in trpljenja.
Pa da bi ga lahko mamica čimprej stisnila k sebi.


Ne morem izraziti tega, kar čutim. Besede so za take emocije enostavno premalo.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: za NMJ,tatam in emamir
2.12.2006 9:28:43   
dodi
Živjo punce!
Ali katera kaj ve,kako je z malim Lukcem? Ne gre in ne gre mi iz glave...
Upam da se je dobro držal na operaciji.
Lepe decemberske dneve želim,dodi

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: za NMJ,tatam in emamir
2.12.2006 13:26:32   
Shorty_
Imam namrec eno pomembno obvestilo, se prej pa opravicilo. Torej, zadnjic, ko sem porocala o Eminih sinkih, sem zamutila in jih zamenjala. Najprej je bil res na intenzivi Luka (tezko dihanje, v cetrtek je bil le se v topli posteljici poleg Eme in se pridno dojil), z bruhanjem in crevesjem in operacijo pa ima probleme David. Oprosti Ema, se enkrat, ni opravicila zame, ampak glavno je, da so nase pesti kljub temu prijele. Vceraj zvecer sem namrec prejela takole sporocilo:

Zaenkrat so se zdravniki odlocili, da David ne potrebuje se ene operacije, saj zgleda, da je bila prva uspesna. Vec inf. dobiva jutri. Ema in Klemen. user posted image user posted image user posted image


tole je skopirano od decembrčic toliko da vas malo obvestim kako je z mlado družinico!!
držimo pesti še naprej za davidauser posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: za NMJ,tatam in emamir
4.12.2006 13:20:45   
tatam
Samo,da vam javim:danes sem imela kontrolo vode in pritiska.Namerli so mi ga kar 170/100,zato moram jutri zjutraj do nadaljnega v bolnico.
user posted image  user posted image  zaenkrat še normalno rasteta,imata vsak cca.1800 g.Posteljica pa že kaže znake zrelosti.Jaz upam,da zdržim še vsaj kaka 2-3 tedne-danes sem začela 32.teden!
Držite pesti zame in moja piščančka!Če bo kaj novega,vam bo pa javil moj mož!
Pazite nase in svoje user posted image !

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: za NMJ,tatam in emamir
4.12.2006 15:58:39   
bianka
Danuser posted image

Tatam,veliko sreče ti želim.Jaz imam jutri pregled pa potem javim kaj in kako je z našima fantoma.
zvečer sem še v dravljah naročena na UZ pri dr.Pušenjaku,pa da se znjim zmenim še glede poroda.

A še katera dvojna nosečka enega user posted image bolj čuti kot drugega?No saj vem da je to odvisno tudi od lege otroka.Eden od mojih je v glavični vstavi(tega manj čutim,in je bol nizko),drugi je pa v medenični.No tako je bilo pri 32t.Sicer bom pa jutri napolnila 34t.Drugače me pa vsak dan,predvsem zvečer mučijo taki blagi(verjetno lažni)popadki.Upam da vsaj še ta teden zdržim ko je moj na terenu.

kako ste kaj ostale?NMJ,Jesica,dodi,če sem katero pozabila se opravičujem.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: za NMJ,tatam in emamir
4.12.2006 17:16:58   
biba 1
Pozdravljene dvojne user posted image !


Tudi sama pričakujem user posted image user posted image !
No in tudi pri meni ne gre vse brilijantno.... Pravzaprav sem v bolnišnici že ležala, zdaj ležim doma in upam upam, da bom še naprej lahko doma... Imam znova pregled v četrtek. Bom pa dopolnila ravno 29 t. problem pa je krajšanje materničnega vratu.
tatam vidim, da tebe pa pritisk zaj.....! Pa saj si že tako daleč in tvoja ljubčka sta že kar velika, tako da ne bi smel biti problem. Čeprav pa vem, da si vse želimo priti čim bližje pdp. Meni je g rekla,da moram zdržati vsaj do 32 tedna, zato zdaj tako govorim in sem pametna user posted image .
Bianka ti pa si že carica!user posted image user posted image  Naj ti povem, da sem jaz čutila prve gibe zelo izrazite pri A-jčku, B-jček je bil zelo miren. Zdaj pa je povsem obratno, B-jček kar konkretno seka, A-jček pa miren....
Otrdevanje trebuha pa mi nagaja že od 20 tedna. Je pa zelo nadležno in kar dobro zateguje nonstopuser posted image user posted image .

Vsem lep pozdrav pa srečno!

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: za NMJ,tatam in emamir
4.12.2006 17:19:08   
biba 1
Nekaj sem pozabla: so vam merili maternični vrat? Koliko so namerili pri kolikih tednih?

lp

(odgovor članu biba 1)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: za NMJ,tatam in emamir
4.12.2006 17:37:28   
bianka
biba1 pozdravlena

sploh nisem vedela da si tudi ti dvojna srečkauser posted image .verjetno sem spregledala.Meni moja gin.ni nikoli zmerila MV,po njenem bi imela tudi samo dva UZ-ja,no pol mi je nardila 3.sedaj pa tako in tako hodim v porodnišnico na kontrole.Nosim enojajčne dvojčke s skupno posteljico,vsi opozarjajo na veliko nevarnost TTTS,zato tako nosečnost spremljajo na 14 dni(razen moje gin.)

Kdaj pa imaš PDP biba1?

Lp

(odgovor članu biba 1)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: za NMJ,tatam in emamir
4.12.2006 18:16:36   
Jesica
Živjo Bianka, Biba, Tatam , NMJ, Dodi in ostale dvojne!

Tatam: drži se. 32 t je že dobro. upam, da ostanejo še nekaj časa notri. pa javi potem kako si.

Bianka: super 34 tednov. Javi kako bo pri Pušenjaku. Samo kot zanimivost. Midve imava isto nosečnost in sicer monohoriata/biamniata. Pušenjak mi je v mailu napisal, da sta monohoriata stoposto enojajčna, saj en horionski ovoj pomeni skupna posteljica (ti bom poslala še njegov mail). In da dvojajčni imajo stoposto vsak svojo posteljico. Do čim Cerar pa mi je nazadnje rekel, da kljub temu, da imam skupno posteljico in monohoriata+biamniata, mi ne more zagotovo trditi, da sta enojajčna. Da imajo lahko tud dvojajčni skupno posteljico. Pušenjak pa ravno obratno. Tako, da mi sedaj ni nič več nič jasno. Po vsej teoriji, ki sem jo sedaj prebrala o teh dvojčkih, naj bi monohoriata pomenila enojajčnost. Cerar me je pa spet zmedel, ampak verjetno je pač samo mislil, da mi ne more z zagotovostjo trditi enojajčnost. Samo potem nisem hotela več bezat v njega. Sej meni je vseeno kaj nosim, ampak čist tako me zanima. Sam toliko za info. Če ima katera še kako teorijo, naj jo deli z nami:-)

Biba1: Mogoče za vzpodbudo. Meni je primarij Cerar rekel, da samo da pridem do 28t, potem že preživijo v intenzivni. Je še malo zgodaj, izgleda, da je nevarnost poroda, če se ti krajša MV. Zdrži!

Jaz sem 19t, otrok še ne čutim, spola ne vem. Pa trebuh se komaj dobro vidi, tako da folk že misli, da se kar nekaj zmišljujem, da nosim dvojčke:-)Težav še nobenih. MV mi niso še nikoli merili, ampak verjetno ker je še zgodaj. Tako, da zaenkrat vse super dobro. UZ imam 6.12., pa pol javim.

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: za NMJ,tatam in emamir
4.12.2006 19:08:05   
biba 1
Jaz nosim dvojajčna dvojčka, vsak ima vse svoje. pdp imam po uz 22.2.07.
Je že res, da z 28t preživijo, vendar se v tem obdobju intenzivno razvijajo možgani.... tako da ne smem še rodit!!

Jessica, obdobje v katerem si zdaj ti, je blo pri meni najlepše in najbolj brezskrbno, tako da ćimbolj uživaj!

Pa vse ostale seveda tudi!user posted image user posted image

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: za NMJ,tatam in emamir
4.12.2006 20:32:03   
NMJ
POZDRAVLJENE VSE user posted image  Z DVOJNO SREČO - tatam, biba1, bianka, jesica, shorty,dodi,....

no tudi midva sva bila danes na pregledu - samoplačniški UZ pri dr. Reševi, ki je naredila vse meritve. In se je splačalo iti in sva sedaj oba pomirjena. Spodnja A je sicer še vedno manjša in lažja od B, ampak pomembno je, da obe rasteta in pridobivata na teži in da je z obema vse ok. Spodja leži čisto spodaj, glavično in z nogcami v križ, zgornja B pa se šopiri zgoraj in prečno. Zato tudi zgornjo B dosti bolj in intezivno čutim, spodnjo pa bolj rahlo oz. globje v notranjosti. Ima pa A sedaj 669g, B pa 893g - med njima je za en teden razlike.

Sem pa začela zatekati v roke in noge, kar je verjetno kar normalno. Jutri pa grem do svoje g in se z njo pogovorim glede nadaljnih rednih pregledov(urin, kri, pritisk,...), kajti v porodnišnici mi bodo verjetno delali samo UZ, če pa bo spet kaj komplicirala, jo bom preprosto zamenjala. Sem v 26 t pa sem do sedaj dala samo dvakrat kri in enkrat urin. A ni to malo premalo? Zadnji pregled pa je bil že mesec dni nazaj.

Tatam, držim pesti, da še malo zdržiš doma. Sta pa tvoja dva user posted image  user posted image  že prava korenjaka.
 
Pozdravljena in dobrodošla biba1 tudi z moje strani. Moji dve user posted image  user posted image  sta dvojajčni /bihorionta, bihibiamna ?/- skratka vsaka ima vse svoje.
 
Želim vsem vse dobro in lep večer
 
 

(odgovor članu biba 1)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: za NMJ,tatam in emamir
10.12.2006 17:42:04   
Jesica
Pozdravljene dvojne!

Pri meni je zadeva že prav komična. Kot sem že pisala, je najprej Pušenjak trdil, da sta monoamnijska dvojčka in me čist prestrašil. Potem sem šla še do Cerarja (ki me je prevzel do poroda) in on je rekel, da sta biamniata. Kar je bila podlaga za moje veselje in predvsem, da sem začela popolnoma pozitivno razmišljat o svoji nosečnosti.

No, v sredo pa grem zopet na redni UZ (vsake 2 tedna) in pravi Cerar, da ni čist ziher, da je pregrada in da je res velika verjetnost, da sta monoamniata. Po pravici povedano, se nisem dala kaj dosti zamorit. Ker sedaj je kar je, itak nimam kaj naredit. Dobra novica je: oba ploda lepo rasteta in sta enako velika. Smo 20 tednov. Tako, da o tej nesrečni amnijski pregradi ne bomo več razpredali. Vse tko kaže, da je res ni. Cerar je bil edini, ki jo je videl, (od treh zdravnikov) sedaj pa še on ni več prepričan. Sem opazila, da ga najbolj skrbi TTTS, tako da sem fuuuul vesela, da sta do sedaj oba ista. Rekel mi je, da bo vesel, da pridem do 28t, (ne da bi takrat rodila) ker potem je možnost za komplikacije precej manjša in tudi TTTS se potem le redko pojavi.

Spola še sedaj ne vem. Cerarju se kar neki ne da gledat za spol (vedno sta tako obrnjena, da ne vidi) in mi reče, da bo naslednjič probal. Sedaj če sta res monoamniata, sem vsaj prepričana, da sta enojajčna.

NMJ: Meni so vzeli urin, kri samo na začetku. Čez en teden bom dala oboje drugič. Sem tud jaz težila pri Cerarju, da se mi zdi malo. Pa so rekli, da je normalno tako. Drugič naj bi dal šele okrog 20t.
Glede na Pušenjaka: ni nujno, da če imaš bihoriata in biamniata, da sta dvojajčna (razen seveda, če je različen spol). Ker tudi enojajčni imajo lahko vsak svoj horionski in amnijski ovoj ter vsak svojo posteljico (to je v primeru, če se oplojeno jajčece deli do 4. dneva po oploditvi). Saj ne da ti neki pametujem, samo v info, kaj mi je pušenjak napisal.
Držim pesti za tvoji punci, da bosta obe lepo rasli.  

(odgovor članu NMJ)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: za NMJ,tatam in emamir
27.12.2006 13:45:38   
Jesica
NOVICA: BIANKA JE RODILA! V sredo, 27.12.2006 dopoldne, Nik 2700g 48 cm ter Nejc pa 2800g in 49 cm. Imela je CR, izgleda, da je vse OK. Čestitamo!

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: za NMJ,tatam in emamir
27.12.2006 13:55:32   
Jesica
NMJ, kako gre? Hotela sem ti povedati , da so tudi pri meni ugotovili, da ena zaostaja v rasti. Dr. Cerar je na bolniški, prevzela me je dr. Blejčeva. Potolažila me je, da je pri sindromu TTTS povečana plodovnica. Kar pa pri meni ni opaziti. Tudi dr. Blejčeva pravi, da ne vidi pregrade. Vse tako kaže, da sta monoamnijski dvojčici. Aja, kot je že razbrati iz pisanja: izvedela sem, da sta punci. Sedaj smo 22t. Tako, da mi ne preostane drugo kot držati pesti in misliti pozitivno.
Kako sta tvoji, kdaj imaš UZ?

Kaj pa kaj ostale? Tatam sem videla, da si doma. Kako je pa Ema in družina?

(odgovor članu NMJ)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: za NMJ,tatam in emamir
27.12.2006 15:40:13   
emaa
Midva sva z Lukom doma, kaj več napišem jutri, zdaj šibam k Davidu v Lj. Luka pa je imel danes 2800g, od porodne je pridobil 700g

(odgovor članu Jesica)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: za NMJ,tatam in emamir
28.12.2006 13:59:16   
NMJ
POZDRAVLJENE,

Oh ti prazniki,... sedaj trenutno likam tetra plenice, potem pa grem na pranje in likanje še ostalih cotic.

Emamair, upam, da tudi David lepo napreduje in je vse ok. Držim pesti za vas in vsem skupaj želim veliko zdravja in lepih trenutkov v prihodnjem letu.

Bianka, tebi in tvojemu pa seveda najlepše ČESTITKE. Upam, da ste v redu.

Jesica, naši dve user posted image user posted image  sta na zadnjem uz napredovali v teži, tudi ta spodnja manjša in lažja. Sedaj pa seveda komaj čakam 3.1., ko imam spet UZ in me seveda zanima kako pridobivata na teži. Čutim obe zelo intenzivno, čeprav včasih ne vem vedno katere brce so od katere. Sicer pa se dobro počutim, razen tega da sem proti večeru že precej utrujena in imam tudi utrujen in napet trebuh. Danes smo stari 29 t in mi trebuh zelo raste.

Želim vam vsem lepe praznike in vse dobro v letu 2007.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: za NMJ,tatam in emamir
5.1.2007 21:37:23   
Jesica
Živjo vsem!

Danes sem imela UZ. Vse je OK, Obe sta enako veliki, lepo rasteta. Ker je Cerar bil na bolniški, me je pregledala dr. Tanja Blejec. Sicer sem slišala, da je Cerar že nazaj, ampak jaz sem pa še vedno pri Blejčevi. Kakorkoli, tudi ona pravi, da sta monoamnijski. Zaenkrat smo 24t.

Imam podobno počutje kot NMJ. Zvečer utrujena, trebuh trd. Rekla mi je, naj čim več počivam. Naj ne hodim na nosečniško telovadbo in da spolnih odnosov naj tudi nimava. To je to pri meni.

(odgovor članu NMJ)
Neposredna povezava do sporočila: 97
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?