|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
25.1.2007 15:43:36   
Pupica
Ja mogoče je pa res. sem se zdej zamislila. Dokler ni jedla nobenih sladkarij, je bila res kar preveč mirna. No sedaj pa sem ter tja poje tudi kak bombon, čokolade še vedno ne mara, in je mogoče mal bl živahna...kaj pa vem...Če ima otrok normalen apetit in je vse ostalo, potem ne vidim vzroka zakaj ne.
Če pa že tako malo je, kot je rekla Ro_la, potem bi pa jaz raje videla, da kar je tut sladkor.
Če ima pa otrok še kakšno alergijo, potem sploh več ne razmišljam o hrani kot taki, pač pa si le želim, da bi lahko jedel vseuser posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
21.2.2007 10:24:51   
TineB
Tudi pri nas je bilo bolje ko so bili doma brez cukra. Žal pa imajo v vrtcu ves čas na razpolago zelo cukran čaj (ali pa voda iz pipe na stranišču), kup piškotov za malice, da ne govorimo, kadar je kak praznik ali kak rojstni dan.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
16.3.2007 19:48:07   
TONČI.
A zato je moj tak priden. user posted image  mami, ker mu nikoli nisem sladkala nobene reči.  Pije samo mleko in vodo. Ali pa nesladkan čaj. Soka pa sploh noče piti. ( Na obisku jim ne morem dopovedat, da je tolk "skromen")

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
1.4.2007 22:38:29   
mayflower
Naš tamali že tako ni ljubitelj sladkih stvari. Je pa tko živ, ko en mali hudičekuser posted image A slučajno pomaga tud ukinjanje slane hrane? SE hecam. Pr našmu ta teorija očitno ne drži. Star pa je 15 m.

_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zˇelite obvladljivega otroka? Ukinite sla...
18.6.2007 13:19:33   
ugi
Nas mali pije samo nesladkan caj, ali sok zredcen z velik vode, ali pa samo vodo, pa je supersonicen. Pravjo.

Od sladkarij pa poje en kinder jajcek na teden, pa se to mu morm jaz pomagat, tako da ga dejansko on poje le poluser posted image .

Mislm, da pr ns to ne delujeuser posted image .


(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
25.7.2007 23:04:08   
Slončica
Pijemo vodo,belega kruha ne jemo ker ni inuser posted image ,od mesa gre v promet sam avijacija,mogoče kakšne ribe,čipsa ne jemo ker se prime na zobe smoki prov tako,čokolešnik pa mamo vsi 3 za zajtrk,pa kaj..midva sma čoko generacija,mala ga pa prov tako obožuje.Se pa strinjam da sladkor pospeši aktivnost telesa,sam kaj naj ji čokolado pa ostalo sranje skrivam do OŠ,kaj pa sladoled?Ziher grete na kakšno kepico in tam se bleščijo okusi ala Modro nebo,red bull,fantazija..vse tok florescentno da kr oči pečejo.In jim vi izberete okus al ste tiho ko reče mami tega modrega bi??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
26.12.2007 16:48:48   
anarabarbara
Pred nekaj tedni je bila na TV oddaja na to temo: otrokom so en dan dajali v vrtcu sam cukr (bonboni, čokolada v velikih količinah), štaršem pa rekli, da so tisti dan otroci jedli samo zelenjavo. Naslednji dan so jim dajali samo zelenjavo, staršem pa rekli, da so jedli samo sladkarije. Pa še: prvi (sladki) dan so imeli v vrtcu mirne dejavnosti, drugi dan pa živahne. In rezultat: ko so jedli sam sladkor in se zraven mirno igrali, so bili zelo mirni in obratno drugi dan. Starši niso mogli verjet :)))
Sama sem bila ekstremno miren otrok, pa sem jedla čokolado in ostale sladkarije v norih količinah (kar se zdaj vidi na mojih zobih, ker so vsi plombirani user posted image

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
8.7.2008 21:33:42   
marčika

IZVIRNO SPOROČILO: david

Kaj sladkor, ukineš mu vso hrano pa po par dnevih ne bo več niti mignil. user posted image

(Jaz ne vem kakšne otroke imate vi, samo jaz moram našim dati nekaj sladkega, da se umirijo. Pa potem čez nekaj časa zopet.)

d.


IZVIRNO SPOROČILO: david

Kaj sladkor, ukineš mu vso hrano pa po par dnevih ne bo več niti mignil. user posted image

(Jaz ne vem kakšne otroke imate vi, samo jaz moram našim dati nekaj sladkega, da se umirijo. Pa potem čez nekaj časa zopet.)

d.


(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
9.7.2008 20:14:43   
Andreja221
Jst sem kupila sokovnik in večinoma naredim sama sok iz svežega sadja. Če pa nimam toliko časa pa gledam, da v trgovini kupim čim bolj naravni sok :-)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
19.7.2008 10:07:43   
amaya
Tukaj govorite o ukinitvi sladkorja, na drugi temi, pa jih kar veliko popira čokolado že pri 3 mesečnemu otroku user posted image user posted image user posted image Pa sej ne moreš verjet 

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Andreja221)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
23.7.2008 13:25:32   
aezzy
nimam kaj reči, ker jaz bi pa rada, da bi kaj sladkega pojedla, pa sploh ne mara sladkarij. že od zacetka pije samo vodo, stara je 23 m in redko zelo redko jo nastimam, da popije sok , kaksen deci.
piskote je samo navadne, recimo plazma, cokolado ji dam kar malo na silo.
belo kavo pije grenko, gres nesladkan, skratka, nic od sladkorja.
vsec ji je bila temna grenka cokolada.
cudno, res.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
11.10.2008 15:26:48   
Sarajevo
Pa tudi umetna barvila je treba ukiniti, ker otroke spravljajo v agresijo. Samo to je pa že težko, ker je naša hrana vsa umetna. 

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
11.10.2008 20:42:28   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: aezzy

nimam kaj reči, ker jaz bi pa rada, da bi kaj sladkega pojedla, pa sploh ne mara sladkarij. že od zacetka pije samo vodo, stara je 23 m in redko zelo redko jo nastimam, da popije sok , kaksen deci.
piskote je samo navadne, recimo plazma, cokolado ji dam kar malo na silo.
belo kavo pije grenko, gres nesladkan, skratka, nic od sladkorja.
vsec ji je bila temna grenka cokolada.
cudno, res.


Sej v sladkarijah ni nič takšnega, kar bi otrok nujno potreboval, celo obratno-same škodljive stvari za naše zdravje...Ne razumem, zakaj si želiš na vsak način, da bi jih jedla? Bodi srečna, da jih ne!user posted image

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
19.12.2008 20:24:00   
bati
jaz sem bila izredno živahen otrok kot srebro.......polna energije tko da sem bila zmeraj ativna v športnih dejavnostih da sem porabila to odvečno energijo.....že od malih nog.....


tko da je fajn da je otrok športno aktiven.....ker verjetno je tudi nekaj na sladkorju ne bom rekla da ne ....sm pa slišala da ni fajn zvečer dati otroku kaj sladkega za jesti....glih zaradi te energije ki posledično vpliva....



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
17.3.2009 23:20:28   
monikaverd
Čao, naš mali je tudi nor na cukr, smo ga poskusili ukiniti, ampak čisto ni šlo, potem so mu začeli pa zobki gniti......pojavil se je nov problem, smo pa k sreči našli zobno kremo Vebix z okusom jagode, ki mu je super, ker se mu zdi malo sladka, pa tudi zobki so sedaj bolj zdravi.

Pravo razmerje cukra+dobra zobna pasta Vebix = ravno prav!:)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
18.3.2009 5:42:14   
Primoza
Zobna pasta Vebix po mojem ni primerna, ker je dobrega okusa in jo otroci toliko raje jedo. takšen stalen vnos fluora pa ni ravno priporočljiv.

(odgovor članu monikaverd)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
19.3.2009 14:26:43   
anchika
Moj sin ima zdaj 2 leti in je nor na bombone in čokolado. Zadnje dva meseca je prav obupen . Vsakih 5 minu spračuje po bombonu. Ne dam mu jih tolk kot sprašuje saj bi jih pojedel na tone. Vendar zakaj mu ne bi dala vsaj nekaj. Zgleda da rabi. Mogoče bo prišel čas  ko ne bodo tolk popularni ti bomboni. Mislim da sladkor ne škodi. To je tud za moč. RAJE ŽIVAHEN OTROK KOT PA BOLAN.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
19.3.2009 14:29:28   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: anchika

Moj sin ima zdaj 2 leti in je nor na bombone in čokolado. Zadnje dva meseca je prav obupen . Vsakih 5 minu spračuje po bombonu. Ne dam mu jih tolk kot sprašuje saj bi jih pojedel na tone. Vendar zakaj mu ne bi dala vsaj nekaj. Zgleda da rabi. Mogoče bo prišel čas  ko ne bodo tolk popularni ti bomboni. Mislim da sladkor ne škodi. To je tud za moč. RAJE ŽIVAHEN OTROK KOT PA BOLAN.


Amen.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
19.3.2009 19:24:33   
Tisana
Nisem brala postov... me je pritegnil naslov, ker naša pupa ne mara nič sladkega (z izjemo rozin), pa je vseeno totalno neobvladljiva user posted image user posted image user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
9.4.2009 11:13:22   
Kasnik
Otroku je potrebno dati kakšen priboljšek sladkarij. Da pa bi pretiravali in jedli samo polnozrnato in tako imenovano zdravo prehranoi n pa ne vem kaj še je pa bedarija.
Prava mera vsega pa je vse vredu. Včasih mu pa le pustite da se mal nabaše nečesa kar ima rad.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
9.4.2009 14:50:52   
tropical
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: anchika

Moj sin ima zdaj 2 leti in je nor na bombone in čokolado. Zadnje dva meseca je prav obupen . Vsakih 5 minu spračuje po bombonu. Ne dam mu jih tolk kot sprašuje saj bi jih pojedel na tone. Vendar zakaj mu ne bi dala vsaj nekaj. Zgleda da rabi. Mogoče bo prišel čas  ko ne bodo tolk popularni ti bomboni. Mislim da sladkor ne škodi. To je tud za moč. RAJE ŽIVAHEN OTROK KOT PA BOLAN.


Amen.

Dobro napisanouser posted image
Jaz mojemu tud dam kakšen bonbon, včasih teče za mano in sprašuje ˝skoz mami bonbon˝ ponavadi, ga zamotim z kakšno stvarjo, ali mu kaj pokažem pa pozabi na bonbon. Sej skoz pravij, če otroku kaj manjka sam vpraša, mogoče je pri našemu sladkor.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
18.4.2009 8:25:06   
buči
Prav nasmejala sem se vam! Eni ga pa res lomite! Ne zganjajte dijet na svojih otrocih, ne jim odvzet otroštva in jih morit z omejevanjem hrane. Spomnite se na tole čez nekaj let, ko bodo vaši otroci v puberteti, kdo od vas pa z njimi na kliniki za motnje hranjenja. Upam, da vas bo čim manj! Tudi otroci imajo okus, svoje želje, dopustite jih, naj se razvijajo, seveda pa jih je potrebno usmeriti v zdravo prehranjevanje, ne pa omejeno prehranjevanje. Poglejte si malo prehransko piramido ...

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
14.5.2009 23:05:02   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: anchika

Moj sin ima zdaj 2 leti in je nor na bombone in čokolado. Zadnje dva meseca je prav obupen . Vsakih 5 minu spračuje po bombonu. Ne dam mu jih tolk kot sprašuje saj bi jih pojedel na tone. Vendar zakaj mu ne bi dala vsaj nekaj. Zgleda da rabi. Mogoče bo prišel čas  ko ne bodo tolk popularni ti bomboni. Mislim da sladkor ne škodi. To je tud za moč. RAJE ŽIVAHEN OTROK KOT PA BOLAN.


IZVIRNO SPOROČILO: buči

Prav nasmejala sem se vam! Eni ga pa res lomite! Ne zganjajte dijet na svojih otrocih, ne jim odvzet otroštva in jih morit z omejevanjem hrane. Spomnite se na tole čez nekaj let, ko bodo vaši otroci v puberteti, kdo od vas pa z njimi na kliniki za motnje hranjenja. Upam, da vas bo čim manj! Tudi otroci imajo okus, svoje želje, dopustite jih, naj se razvijajo, seveda pa jih je potrebno usmeriti v zdravo prehranjevanje, ne pa omejeno prehranjevanje. Poglejte si malo prehransko piramido ...


2x amen!

naš poje ogromno sladkega-vem kak sladkosned sem bila jaz kot otrok in sem še vedno. vem kako je, če ti zapaše čokolada, pa je trenutno ni-se včasih samo zaradi čokolade zapeljem do najbljižje črpalke :))) tak da mi ne omejujemo sladkarij!
obožuje pez in cedevita bombone, pa kinder milch schnite in moram reči, da dobi vsak dan po kosilu (če pridno popapa) en kinder milch schnite. (pa so še druge sladkarije vmes) čez dan pa poje do 2 paketka pez bombončkov-kaj čmo! user posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
24.5.2009 20:26:31   
soncipunci
samo na hitro sem prebrala vse poste, pritegnil pa me je naslov teme.

zaradi sinovih in svojih alergij sem bila v začetku leta "prisiljena" iz najine prehrane izločiti ves sladkor v vsakršni obliki z namenom, da se nama čimprej izboljša črevesna flora in s tem pomaga premagati alergije. mali glede na starost (takrat 16 mesecev) ni nikoli jedel sladkarij, jaz pa občasno (tudi z večjimi napadi). ne veste, kakšno abstinenčno krizo za sladkorjem sva imela po treh dneh!!! mislila sem, da me bo pobralo, mali je bil neznosen. šele takrat mi je dalo resnično misliti, koliko sladkorja in ostalih mašil, ki utrujajo naše telo, nam filajo v hrano. po nekaj dneh je kriza minila, do izboljšanja črevesne flore pa je še trajalo. izostril se mi je tudi okus (zanj ne vem, ker mi ne more povedati) in zdaj mi je vse presladko. zdaj lahko z zagotovostjo trdim, da se ob spremenjeni, bolj polni hrani počutim bistveno boljše.  kot opažam tudi pri otroku, je zdaj bolj umirjen in bistveno bolje razpoložen, kar je argument, ki potrjuje, da je pri njem enako.
vse tiste, ki mislite, da bodo vaši otroci prikrajšani, če jim ukinete sladkor, razmislite... danes obstaja ničkoliko študij na temo sladkorja v prehrani, ki pričajo v prid temu, da ga je v današnji prehrani odločno preveč!!! začnite gledati deklaracije na živilih, pa boste videle, kaj jeste...


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
11.6.2009 19:37:49   
lorenah
user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?