|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
8.11.2006 21:31:26   
tadruga
nisem imela epiduralne. mogoče sem staromodna, ampak še vedno se mi zdi kar prav, da porod boli, ker imam občutek, da sem prav zaradi bolečin razvila še večjo ljubezen in spoštovanje do sina. saj poznate tisto iz malega princa..."zaradi časa, ki si ga žrtvoval, je tvoja vrtnica tako dragocena." zdi se mi nekako primerno, da starši med porodom občutijo, kako nemočni so v resnici pred svojimi otroci in da so otroci, čeprav takrat tako majhni, večji od njih.

tudi to se mi zdi čudno, kako skoraj vsaka (bodoča) mama pazi, kaj pije in je, da ne kadi,  da se ne prehladi, benti čez vsakega, ki zakašlja na busu,...in vse sorte malih neumnosti, ko pa pride do  tega, da ji je ponujena droga za lajšanje bolečine, nekatere ženske kar odpovejo, vržejo vse tisto, na kar so pazile devet mesecev, nekam čez ramo. prej tako dobro proučen vsak odstotek tveganja pri vsaki neoprani jabuki, tveganje z epiduralno se pa marsikateri zdi zanemarljivo user posted image

opravičujem se vsem, ki sem jih morebiti užalila. tudi nisem mnenja, da mora ženska pri porodu trpeti. iz svoje porodne izkušnje lahko rečem, da je marsikaj "v glavi". saj obstaja veliko neškodljivih tehnik lajšanja bolečine, pa vsaka itak sama sebe najbolj pozna in ve, kaj ji pomaga v težkih trenutkih. meni se zdi, da je ključnega pomena zaupanje v lastno telo in v njegove zmogljivosti, k čemur seveda pripomore dobra telesna pripravljenost-tista, ki deveti mesec ali celo več (brez zdravniškega ukaza, seveda) preleži in presedi in se zredi za trideset kil, se pač počuti nebogljena še pred štirimi štuki stopnic, kaj šele pred porodom. nekako se mi zdi, da tista, ki se za epiduralno odloči, ne da bi sploh poskusila, kako porod zgleda, prezgodaj vrže puško v koruzo in daje svoji lažni šibkosti potuho.

vendar še zdaleč nisem proti epiduralni pri vseh primerih. idealno bi bilo, če bi se lahko vsaka ženska kar med porodom odločila zanjo, če bi se vse skupaj izkazalo za prehudo...saj res ne morem vedeti, kako druge doživljajo popadke itd.

meni porod ni bil hud. najhujši trenutek je zame nastopil takrat, ko mi je babica po porodu po treh urah ležanja v porodni potegnila iz roke tisto cevko, skozi katero bi mi dovajali zdravila in transfuzijo, če bi šlo kaj narobe. matr, tisti hudič je bil tako debel!!!!!!!! v moji bogi roki... še par mesecev po tistem mi je bilo slabo, ko sem se spomnila na ta dogodek. (kar verjetno tudi pojasni, zakaj se kar stresem ob omembi igle v hrbtenici...in sploh, ne čutiti nič se mi zdi milijonkrat huje kot čutiti bolečino...)

sredi aprila čakam še enega otroka in če sem iskrena, se poroda veselim, ker zaupam sebi, svojemu možu, še nerojenčku in osebju v porodnišnici.

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
8.11.2006 21:38:09   
triša
Tadruga, ne boj se, tud z epiduralno boli. Preverjeno.

(odgovor članu tadruga)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
8.11.2006 21:45:25   
Anonimen
Pa tudi če ne boli (CR), imaš svojega otroka neskončno rad. Preverjeno.

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
8.11.2006 21:53:17   
triša
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pa tudi če ne boli (CR), imaš svojega otroka neskončno rad. Preverjeno.

Čeprav ni tekla debata ,( ne) imeti rad, se s tabo absolutno strinjam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
8.11.2006 22:20:08   
Gina
Jaz sem pred osmimi leti hotela v Lj. EA, pa me je nadrla, češ kaj si pa mislim, da sem, da EA dobijo samo izbranci, in da jaz nisem. Uf, kako sem si želela epiduralno, sem že vedela zakaj. Meni porodi niso nič fajn. Po drugem sem rekla, da jaz rodit ne grem več. Tako sem govorila dve leti, tako hudo izkušnjo sem imela. Potem sem šla še tretjič in se tolažila, tako kot nekatere tu gor, da bo šlo hitro, da za eno urco pa ne rabim ea (joj, kakšna totalna trapa sem bila). Vraga je šlo hitro, nikamor ni šlo. No, tako se mi je zdelo. Pa mislila sem, da me bo raztrgalo. Obupno boli, ni za mislit, dokler ne doživiš - razen nekaj procentov žensk. Te pa rodijo, kot bi šle na wc, se meni zdi. Nič kaj strašnega. Samo je dosti več možnosti, po zakonu povprečja, da boš med tistimi, ki nas boli, kot med onimi drugimi. Tako da:

VZAMI EA, če si kaj pametna. Sploh ni za razmišljat. Svoji hčeri bom enako svetovala.

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
8.11.2006 22:25:15   
rija
Tadruga: ne bluzi.
Točno to si: ženska, ki misli, da je treba med porodom trpeti.....

Me ful spominjaš na eno pametnjakovičko, ki mi je rekla, da ker sem imela EA, pa nimam svojega otroka tak rada kot ona svojega, ker je rodila brez.....

In drugi načini lajšanja bolečine?
Ja, vendar ne porodne. Preden mi je epiduralna prijela, od bolečin nisem vedela kak mi je ime, kje bi se potem še spomnila vseh tistih metod, ki sem jih študirala prej.....

In verjemi, zaradi bolečine nisi razvila čisto nič večje ljubezni od tiste, ki ji je epidrualna prijela ob pravem času. Ne tolaži se s tem.

In btw.....tudi ti ne zameri....user posted image

(odgovor članu tadruga)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 9:14:30   
FruityTango
Joj, iz ene nedolžne teme o epiduralni.... se je razvijalo podjeb.... user posted image
Vsaka ima svoje mnenje o Ea, nekatere pozitiven, nekatere negativen. Vsak ima pravico do svojega mnenja!
Tiste, ki smo (so) same izkusile EA kot nekaj negativnega, tiste ne bomo podpirale EA, to je čisto normalno. Tiste pa ki se šele odločajo zanjo, pa se naj javijo z izkušnjami ko bo porod za njimi. Prej nekaj predvidvevati in delati neke analize... je brez veze.
Pa ne se "usajat" na vsako izjavo, ki ima negativne pomisleke pri Ea! Jaz želim vsem, čim manj boleč porod, čim lepši porod, predvsem pa SREČEN porod, z bolečinami ali brez.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 9:34:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: triša

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pa tudi če ne boli (CR), imaš svojega otroka neskončno rad. Preverjeno.

Čeprav ni tekla debata ,( ne) imeti rad, se s tabo absolutno strinjam



Ja, pa je, med drugim. Kar preberi si :

mogoče sem staromodna, ampak še vedno se mi zdi kar prav, da porod boli, ker imam občutek, da sem prav zaradi bolečin razvila še večjo ljubezen in spoštovanje do sina.

(odgovor članu tadruga)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 9:49:19   
triša
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: triša

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pa tudi če ne boli (CR), imaš svojega otroka neskončno rad. Preverjeno.

Čeprav ni tekla debata ,( ne) imeti rad, se s tabo absolutno strinjam



Ja, pa je, med drugim. Kar preberi si :

mogoče sem staromodna, ampak še vedno se mi zdi kar prav, da porod boli, ker imam občutek, da sem prav zaradi bolečin razvila še večjo ljubezen in spoštovanje do sina.


Ups,sorči,maš prav. Sem bla mal površna pa nisem vsega natančno prebrala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 9:55:09   
Naja31
da sem prav zaradi bolečin razvila še večjo ljubezen in spoštovanje do sina.


Res nisem brala vsega, ampak to kar je napisano je pa največja kozlarija kar sem jih kdaj prebrala. V bistvu sem se prav nasmejala, da lahko nekdo v 21. stoletju sploh lahko še tako razmišlja.

To bi bila lahko izjava tedna. user posted image  user posted image  user posted image  user posted image .

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 10:03:31   
Anonimen
Jaz se bom 100% odločila za EA če bo le možno.
Moja mami je 5x rodila. Pa ni reva, je ful močna "kmečka" ženska, pa ko sem ji razložila kaj je EA je rekla da mi jo sama plačauser posted image , ko bom user posted image  za darilouser posted image .
Ne vem no moja kolegica je rodila tri mesece nazaj in še vedno noče govort o porodu. Men to dost pove. Je rekla da mi rajš nč ne pove.
Pa tisto da pozabiš bolečine ne vem če je glih res. Moja mami pravi da jih ne pozabiš, sam se ti zdijo "vredne" ko zagledaš user posted image .

Aja pa z izjavami da imajo mamice, ki pri porodu trpijo raje svoje otroke ŽALITE vse ljubeče in predane mamice, ki so rodile z carskim rezom oz. so svoje sončke posvojile. Mislim da se materinska ljubezen ne kaže v tem kako prestaneš porodne bolečine ampak s tem kako živiš nadaljno življenje z svojim user posted image  in kako mu v življenju stojiš ob strani.

Men osebno je ta izjava o vrednosti ljubezni glede na porodno bolečino BOLANA!
Pa nočem bit žaljiva sam....

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 11:12:04   
Anonimen
Jaz nisem za EA, ker še sama ne vem, zakaj, ampak pač nisem za. No, če dobro pomislim:

1. ker še po 3 letih ne vem, ali bi jo v KR sploh dobila ali ne, vozit se pa 100km ne mislim zaradi tega
2. ker ni brez stranskih učinkov
3. ker sploh ni rečeno, da prime
4. ker bolj občudujem ženske, ki porod zmorejo brez tega

Pa se ne mislim z nobeno prerekati, če se ne strinja z mano.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 13:50:35   
Zvončka
Pozdravljene,

redko sodelujem, ampak ta naslov me je pa privlekel. Predvsem: sem ZA EA, izkušnje z njo pa so lastne.

Sama sem rodila pred malo več kot dvema letoma v Postojni z EA in o se svojega poroda lahko spominjam kot res čudovitega dogodka. O EA so bile že takrat "polemike", nisem pa, vsaj takrat, poznala še nobene punce, ki bi jo imela, zato sem se o EA in vsemu kar sodi zraven temeljito pozanimala (ginekologi, predvanja v Postojni in Izoli...). In se pravočasno odločila zanjo. Razlogi, zaradi katerih sem se tedaj odločila, so se izkazali za prave tudi v času poroda in pri njih ostajam še danes. Dejstvo je, da se v zvezi z EA pojavljajo desinformacije tipa: ne moreš sodelovati, vseeno boli.... do tega, kar sploh ne morem razumeti, da moraš občutiti bolečino poroda, da imaš otroka bolj rad ali vsaj da "veš kako to zgleda in si prava ženska".  In to največkrat od žensk, ki še niso rodile. Naj povem, da je sodelovanje pri normalno zdravi, normalno fit nosečnici, ki vsaj nekoliko racionalno gleda na življenje in tozadevno porod, lahko kvečjemu boljše, saj se ne ukvarjaš z bolečino in poslušanjem vseh okoli, kako dihaj, ne potiskat, kdaj potiskat... bistveno bistveno večje in boljše. Porod sem hotela doživeti kot nekaj lepega, ne pa da se mi bo zgodilo to, kot moji kolegici, ki je pred desetimi leti rodila seveda brez EA in se je skoraj na pol pretrgala in ji je porod čista tema oz. spomin na grozno bolečino (v bistvu me je ona spodbudila k EA, potem pa še vsi moji domači). Iskreno povem: nisem pričakovala, da res tako boli, saj je vendar to nekaj naravnega, sem menila (EA sem dobila, ko sem bila že 3 cm odprta in VEM kaj so popadki, potem pa odrezanost bolečine do 0). Ampak boli. In (o pragu bolečine) jaz sem enkrat teden dni hodila z longeto po popolnoma zlomljeni peti stopalni kosti, ker so mislili, da ni nič, če že hodim.

Žalostno se mi pa zdi, ko ugotavljam, da je tudi med mladimi ženskami še vedno precej ukoreninjena predstava o potrebnosti bolečine med porodom, dobesedno (zdaj bom malo ostra) gre za posledico internalizacije zgodnjekrščanske misli, zapisane (v kdovekaterem prepisu) svetem pismu: V bolečinah boš rodila! Mislim, da so ženske v zgodovini do današnjih dni prav malo prepustili ob strani in pozabili nanje ob porodni bolečini. Tudi zaradi žensk samih in njihovega poudarjanja monopolne vloge porodnice. Ampak zato pa morajo biti ravno ženske tiste, ki temu v prvi vrsti naredijo konec in se zavedejo svoje pravice do poroda brez bolečine. Saj počasi bo tudi to iz zahoda prišlo k nam (vsaj nekaj dobrega).

Splišni, kot vedno si tudi tokrat zadela. Jaz imam tudi svojega otroka neizmerno rada, kljub EA. Preverjeno. 
Vsem želim lep porod, kakorkoli si ga že predstavljate. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 14:29:41   
tatam

Žalostno se mi pa zdi, ko ugotavljam, da je tudi med mladimi ženskami še vedno precej ukoreninjena predstava o potrebnosti bolečine med porodom, dobesedno (zdaj bom malo ostra) gre za posledico internalizacije zgodnjekrščanske misli, zapisane (v kdovekaterem prepisu) svetem pismu: V bolečinah boš rodila! Mislim, da so ženske v zgodovini do današnjih dni prav malo prepustili ob strani in pozabili nanje ob porodni bolečini. Tudi zaradi žensk samih in njihovega poudarjanja monopolne vloge porodnice. Ampak zato pa morajo biti ravno ženske tiste, ki temu v prvi vrsti naredijo konec in se zavedejo svoje pravice do poroda brez bolečine. Saj počasi bo tudi to iz zahoda prišlo k nam (vsaj nekaj dobrega).


Se strinjam,ampak sem pa za to,da poskusi ženska najprej brez EA!!Pa potem,če so bolečine prehude prosiš za njo!Ene pa bi jo imele kar takoj,rodile čist brez bolečin....S tem se pa ne strinjam,pa čeprav sem zaradi tega staromodna!!!
Sama sem imela prvi porod izredno težak,drugi je bil hvalabogu lažji in zdaj ko sem tretjič user posted image  o EA sploh ne razmišljam,pa verjemte,da vem kake so tiste taprave bolečine ob rojevanju...
Res pa nimam nič proti nobeni,ki se kljub vsemu odloči zanjo!In to,da bom jaz mela zaradi tega mojega otroka kaj bolj rada...Larifari!Vsaka,ki se zavestno odloči zanosit,ma svojega otroka rada,pa je čist vseeno kako ga spravi na svet!!!

(odgovor članu Zvončka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
9.11.2006 14:40:09   
Naja31
ahko spominjam kot res čudovitega dogodka.


Evo, to je bistvo. Ni pa važno kako ga dosežeš: z EA ali brez.
Jaz se na žalost mojega poroda ne bom nikoli spominjala kot čudovitega dogodka, kljub temu, da je ven prišlo prečudovito bitje.


(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
10.11.2006 8:39:11   
mika
da poskusi ženska najprej brez EA!!Pa potem,če so bolečine prehude prosiš za njo!Ene pa bi jo imele kar takoj,rodile čist brez bolečin....S tem se pa ne strinjam,

spet napačno razmišljanje....

čisto vse, ki smo rodile z ea smo občutile velike bolečine. poleg tega ti Ea ne dajo takoj ko prideš v porodnišnico, ampak šele ko bi naj bila nekje 4cm odprta. jaz sem imela 10 ur popadke, pa sem bila odprta samo za prst. bolelo me je kouser posted image  in ko so videli, da ne gre nikamor, sem dobila ea. so že punce pred mano pisale, da z ea ni porod brez bolečin. seveda so, ampak v primerjavi z bolečinami brez ea, so malenkost, verjetno zato tudi govorimo, da ni bolelo nič. če bi bilo brez bolečin spodnjega telesa sploh ne bi čutila. sam porod je za mene bil grozen napor. na obrazu so mi popokale vse žilice od potiskanja, tako da ne mislit, da ženske, ki smo rodile z ea nismo občutile bolečega poroda. poleg tega so me morali vrezati, zraven pa sem se raztrgala do danke in me je porodničar šival 45 minut. in tudi tukaj mi je Ea pomagala in šivanja sploh nisem čutila. niti pomisliti ne upam, kako bi bilo če bi me moral šivati 'na živo'.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
13.11.2006 19:35:12   
tadruga
vse tiste, ki sem jih razburila... sa nočem reči, da bi morale roditi brez epiduralne in da ste zato kaj slabše mame in ženske. mate že svoje razloge, ki so ziher ravno tako dobri kot moji.

glede trpljenja: tudi mene je pogrelo, ko je babica na koncu rekla, da smo narejene za to, za rojevanje namreč, in da zmoremo to potrpeti. takrat bi jo najraje usekala, naj še njo malo boli. moram pa poudarit, da nisem trpela, čeprav je bolelo. vendar mene zobar bolj boli in vedno hočem injekcijo. bolj me je bolelo tudi, ko sem si nos zlomila in ko so mi vzeli kostni mozeg. občutek med porodom je bil, da vse nekako sodi skupaj in bolečine nisem hotela zmanjšati, ker sem čutila, da je pomemben del poroda, pa ne zaradi trpljenja, temveč zaradi občutka, da sem na dolgem toboganu in samo drvim naprej in se prepuščam pospešku. meni je bil ta občutek res dober. po drugi strani bi pa čisto znorela, če bi mi babica prerezala presredek. verjetno gre pri vsej stvari še najbolj za to, kako si vsaka predstavlja najlepši in idealen porod. če je ta tak z manj bolečinami, tudi prav, važno je (tudi), da je ženska na koncu zadovoljna.

še vedno pa mislim, da nekatre ženske zganjajo prevelik cirkus okrog nosečnosti in poroda in da v nosečnosti ne živijo dovolj aktivno in brezskrbno, kar se pozna na slabem zaupanju v lastno telo, slabi kondiciji in strahu pred porodom-kaj če bo šlo kaj narobe, kaj če otrok ne bo zdrav,...in so zato tudi bolečine hujše in porod daljši.

konec koncev ima telesna bolečina funkcijo-da nas opozarja, da gre nekaj narobe. kakšna je torej funkcija bolečine pri normalnem porodu in ali naj bi pri takem porodu sploh kaj bolelo? sama že tiste ženske, ki pravijo, da so imele težak porod, težko razumem, pač zato, ker moj ni bil tak. vendar verjamam prav vsem, ki rečejo, da je bilo hudo. zdi se mi, da prorodne težave v neki meri izhajajo ravno iz tega, kar ste mi mnoge očitale...torej iz tega, da ženske mislimo, da moramo v življenju trpeti. tako pričakujemo težek porod (zakaj bi sicer vzele epiduralno že kar v prvo). namesto, da bi odpravile razloge za toliko nepotrebne bolečine, na nezdrav način odpravljamo posledice.

glede ljubezni in spoštovanja do otorka: med popadki je nekaj minut zatišja, ko bolečina (vsaj pri meni) popolnoma izgine. že med porodom in po njem sem razmišljala, zakaj tak ritem, zakaj sploh bolečina in te tako bležene pavze. imela sem občutek, da mi telo z bolečino hoče povedati, naj se vedno zavedam, kako je moj sin "močnejši" in "večji" od mene. naj se tega spomnim, ko se bom razjezila nanj in naj razmislim, če sama res nikoli ne počnem neumnosti, če sem v resnici kaj bolj odrasla in odgovorna od njega. in če ga imam pravico v kaj prisiliti. kajti tista nemoč pred njim, ko se je rojeval... in minute brez bolečine so se mi zdele kot čas, v katerem
naj bi to dobro premislila in si zapomnila.

kakorkoli, idelano bi bilo, če bi bila epiduralna na voljo vsaki in bi se je lahko med porodom poslužila, če bi se ji v nekem trenutku zdela potrebna.

(odgovor članu tadruga)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
13.11.2006 19:50:29   
Anonimen
 ker imam občutek, da sem prav zaradi bolečin razvila še večjo ljubezen in spoštovanje do sina.


Ja, valjda user posted image .


(odgovor članu tadruga)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
14.11.2006 11:25:42   
smotka lonib
Mislim, da če bi se me ženske našle skupaj, bi nastal en velik prepir. Pri vsem tem je važno, da smo srečne user posted image  in da bomo imele rade svoje user posted image , ne glede na to kako bomo rodile. Najbolje je, da bi s to temo zaključile, da ne bomo slabe volje.

Lep pozdrav!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
15.11.2006 21:45:34   
frutka_
Morda malce iz kontexta ampak moja babica ima ogromno kmetijo z biki  in nekaj kravic, ki ji povržejo  tu in tam kakšnega telička. In zmeraj, ko krava koti ji moja babica nese na debelo urezan kos kruha prepojen z vinom. ZAKAJ?! Sigurno ne zato, ker je žejna! Tako kot bolečino doživlja med porodom žival jo tudi ženska in ni hudič, da si ne bom z nečim pomagala če pa še kravi dajo neki opoj, da ne zblazni.
Hudiča ste ene srednjeveško usmerjene!

(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
15.11.2006 23:50:35   
Anonimen
Pri prvem porodu sem bila odločena, da bom probala brez EA. Prva stvar, ki sem jo vprašala, ko sem prišla v porodno je bila: A lahko dobim EA?

Seveda mi jo niso dali, ker nisem bila dogovorjena. Mi je žal. Bolelo me je dolgih 12 ur. Rodila sem pa s CR. Priporočam.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
16.11.2006 10:21:50   
jade1
Nisem brala vsega, lahko pa ti svetujem samo to, da greš na predavanje o epiduralni. Vem, da jih imajo v Postojni pa se boš potem lahko sama odločila, ker vsekakor je bolje slišati strokovno mnenje, kot pa mnenje laikov. Nihče ti je ne more svetovati ali odsvetovati, morala se boš odločiti sama, saj navsezadnje gre za tvoje telo.
Jaz sem prvič rodila naravno, drugič z epiduralno. Zdaj sem tretjič noseča in grem spet na epiduralno.
Pokliči v porodnišnico kjer nameravaš roditi pa se zmeni za posvet, saj sigurno imajo predavanja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
16.11.2006 23:50:48   
zima07
No, še moje mnenje:

Poznam nekaj primerov, ko so punce rodile z EA praktično brez bolečin( oz. so bile zares minimalne v primerjavi s tistimi pred EA), poznam pa tudi nekaj totalno drugačnih primerov, od vseh možnih stranskih učinkov, do slabšega sodelovanja...Nazadnje je kolegica rodila v Postojni z EA (plačala!), bila čist odprta ne vem koliko ur, EA nič prijela, trpela 12 ur, čakali so na "naravni" porod, dokler se ni izmena zamenjala in je prišel drug zdravnik, ponorel, kaj čakajo, da je plod za mamo preveli in ga potegnil ven z vakumom (o bolečinah ne bi govorila..)...Prav tako pa poznam primere, ki so rodile brez EA v razmeroma kratkem času, jasno z bolečinami, ki pa vsaj po pripovedovanju "udeleženih" , niso bile nič posebnega, oz. se jih je dalo tisti sorazmerno kratek čas prenašat in so bile z dojenčkom v naročju v hipu pozabljene...Pa spet tiste, ki po porodu brez EA zaradi GROZNIH bolečin ne mislijo več rodit...

Delam v zdravstvu in še kako je res, da vsak človek prenaša operacije, bolečine na svoj način, tako da bi med 15 opperiranci z enako operacijo lahko slišali 13 različnih zgodb in lestvic bolečine...

Zato je moje mnenje tako:
Vseeno se bojim negativnih posledic EA in dejstva, da je možno, da ne prime, hkrati pa upam, da bom ena tistih, pri katerih ne bo prehudo...Za prvič ne veš, dokler ne poskusiš...In če bo res hudo, mi v drugo še vedno ostane EA...Od bolečin pa še ni nihče umrl (ljudje živijo v groznih mukah tudi več dni, tednov...)...nekaj ur bom na nek način že zdržala...Konec koncev, na miljarde otrok se je rodilo brez EA in se še vedno rojevajo...zakaj torej JAZ ne bi zdržala?!

P.S. Ampak niti slučajno nima nič proti tistim, ki razmišljajo drugače....

Pozdravčke vsem user posted image !!

(odgovor članu jade1)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
17.11.2006 9:43:56   
Freycha
še eno vprašanje: koliko pa ta hudič (EA) stane??

Sicer pa se sama ne morem odločiti ali Z ali BREZ. Bolj se nagibam brez, ker me je izredno strah stranskih učinkov. Sicer pa imam do takrat še čas.......

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Epiduralna - JA ali NE?
17.11.2006 10:03:44   
didi1
Jaz pa mislim če sem že en porod brez epiduralne prestala bom pa še drugi.Bolelo je k user posted image , ampak se mi je zdelo da je šlo pa kar hitro ven.Kolegica je pa dala za epiduralno okol 100.000 sit, v Postojni.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
FOTO: Slabi trenutki vsake nosečnice
photo
Nosečnost je čudovito obdobje, vendar je hkrati lahko tudi naporna. Poglejte si serijo fotografij, ki prikazuje tudi te,...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?