|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 18:50:10   
soncece24
KAj bi dala za 20 k božičnice - jaz delam sama za sebe, še to trenutno preko študenta, plačana sem pa po efektivi - ni božičnice, ni regresa, kaka 13. plača, neplačan dopust...

Življenje pač ni potica user posted image , tak da bodi srečna, da si vsaj kaj dobila.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 18:53:34   
NTS
Tula bodi srečna da si sploh dobila kaj. Jaz sem bila pred tremi leti zaposlena pri zelo dobro stoječemu podjetju, ki je imelo zelo velik dobiček ( vem ker sem delala v tajništvu), pa so nam božičnice nakazali v mesecu decembru, januarja pa smo dobili obvestilo da naj jih vrnemo, ker so bile po pomoti nakazaneuser posted image  !

čuda stvari se dogajajo.
Vzami to kot majhno pozornost, ki se mogoče več ne bo ponovila naslednje leto in si kupi nekaj lepega samo zase.

Verjemi da so ljudje ki bi dali ne vem kaj za teh 20.000 še poleg svoje plače!

pa lepo praznuj

pa pa

_____________________________

Naši Nikiti se je pridružil bratec Patrick ! ! !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 20:08:45   
Tula
user posted image user posted image user posted image Tole je pa dober vic, ja. Kupi si kaj lepega...
Ja, plačala bom položnico, to si bom kupila.

Punce, pa brez zamere.


_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 20:13:54   
lelaval
Nič jim ne pošiljaj nazaj - raje zapravi. Vidiš, da jih (nas) večina ni dobila nič. Moj user posted image  je hvalabogu v decembru poleg svoje plače dobil še 13. plačo + božičnico user posted image user posted image . Tako, da nam ni finančno zaškripalo.  

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 20:27:59   
LARIKA
Jaz sem ta mesec dobila vse. Regres,  en del 13. plače, ter božičnico. Seveda to dvoje sorazmeren delež mojega staža v podjetju. In sem za vse tole neizmerno hvaležna, ker naju je res potegnilo iz dreka.
Moj dragi pa za razliko od mene pa ni dobila ničesar. Pozitivno nulo.

Tako, da smo vsi ki smo dobili kakroli od tega, lahko samo tiho in veseli da smo sploh kaj dobili. Jaz bi bila na tvojem mestu tudi s temi 21 tisočaki zadovoljna. Večina še tega ne dobi user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 20:37:49   
tina100
ja mi smo pa dobli vrečko božično,tudi za bruhatuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 20:46:46   
Anonimen
VESELA BOD DA SPLOH KEJ DOBIŠ!!!!! šenkamu konju se ne gleda v zobe, noben ti ni primoran nič dat! men gre pa na kozlanje takle odnos. mi ne dobimo nič, če pa bi pa samo super pa če kuj 10 jurjov!!! user posted image user posted image

(odgovor članu Tula)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 21:02:29   
Anonimen
mi smo sicer dobili 80.000 božičnice...
ampak delodajalcu ni obvezno dat božičnice, tako, da ste vesele, če dobite 5.000 sit!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
22.12.2006 22:36:30   
sanasan
uf, moj šef je pa moj možek, pa verjetno bom za božičnico dobila 'samo' kako masažo in njegauser posted image ... nama tudi noben nič ne da, še na bolniško ne morevauser posted image , ker če nič ne delava, tudi denarja ni nič... včasih se mi kar kolca po kakšni drugi službi... jaz bi bila tudi kakega jurja vesela...
jah, časi so vse težji...jaz sem vesela, če smo vsi kolikor toliko zdravi...če eden od naju ali otrok zboli, se nama kar hitro pozna pri najinem proračunuuser posted image
upam, da vas čimveč dobi kako dobro 'božičnico'...user posted image

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
23.12.2006 20:13:03   
Mary Poppins
Dobra je ta. Jaz sem dobila 24.000 za celoletno svoje delo plus delo od kolegice, ki je več ali manj celo leto na bolniški. Pa nisem bruhala. Mogoče bi pa morala? Pri nas je tako, da se božičnica računa na letno prisotnost. In če za celo leto brez dneva bolniške in nebroj nadur dobiš 24.000, potem si lahko zračunaš, koliko bi dobila, če si pol leta na porodniški. Dajo kar dajo. Jaz sem bila pa vesela, ker je bilo 24.000 več kot lani, ko ni bilo nič. 

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
23.12.2006 20:22:59   
rija
Meni pa se zdi grdo, da vlečeš nos nad pač manjšo božičnico! Si jo vsaj dobila.
Veliko ljudi sploh ne ve, kaj je božičnica.

Kar vrni jo. Naslednje leto se boš potem vejetno lahko pridružila tem, ki nimajo nad čim nosa vihat.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Mary Poppins)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
23.12.2006 20:34:36   
Anonimen
Meni je bilo pa tudi mojo slabo polovico lepo videti user posted image .

Če ti ni všeč, povej na firmi, da se z njo ne strinjaš in naj te naslednjič preskočijo in jo namenijo v dobrodolne namene user posted image .

Ne verjamem, da bi šlo komu od prejemnikov pri tem na bruhanje..

(odgovor članu Tula)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
25.12.2006 7:41:38   
Anonimen
Lani smo dobili 5.000 SIT in medvedka v skodelici za kavo. In na sedežu podjetja narezek in pijačo. user posted image

Predvidevam, da bo letos kaj podobnega. Sem direktorja že vprašala, pa me (kot ponavadi) ignorira.

Lahko pa pokomentiram, da so tisti, ki KARKOLI dobijo (sploh pa, če NE delajo v državnih službah) lahko res veseli. Jaz delam nočne izmene, po 700 SIT/h, brez plačila malice in prevoza, brez plačanih bolniških dopustov, porodniških, dopustov, regresov, letnih dopustov, 13-ih plač... Že nekaj let direktor govori o stimulaciji za tiste, ki bodo dobro delali in smatram, da NE delam slabo, pa nisem videla še niti 1.000 SIT.

Vse to in še kakšen dodatek zraven je razlog, da sem se odločila, da v tej firmi neham delati. Vsega hudega je enkrat konec in potem gremo "horuk v nove zmage". user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
25.12.2006 18:05:10   
k1
user posted image  Kaj je to božičnica? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
3.1.2007 14:40:31   
Anonimen
Oh, midva z mojim pa dobiva božičnice 0,0. Zakaj? Ker sva javna uprava user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Po pravici povedano pa bi mojim sodelavkam jaz izjemno rada izplačala božičnico, ker imamo tudi delež na trgu, pa kaj, ko ne smem.user posted image

Jaz bi bila vesela. Pač, podarjenemu konju se ne gleda v zobe.

Ah, ja - pa toliko dela smo imele decembra, da niti zaključka ni bilouser posted image

(odgovor članu k1)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
14.1.2007 8:51:19   
mmijau
user posted image user posted image user posted image Žabonka user posted image user posted image user posted image
Pa skusila sem si oboje, gospodarstvo in javno upravo, kar nekaj let. V javno upravo nikoli več, s svojo izobrazbo in znanjem še nikoli nisem bila tako malo plačana in cenjena kot v tistem obdobju.


_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
15.1.2007 0:56:57   
Anonimen
Se popravljam... Božičnico smo dobili PO Novem letu - 50 eurov oz. 12.000 SIT... plus narezek in pijača v firmi... plus Novoletna zabava, ki je bila včeraj, 14.1., na pravoslavno novo leto user posted image ... in katero bi si morali plačati sami 15 eurov...

Mislite, da sem šla? user posted image

(odgovor članu mmijau)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
15.1.2007 18:06:44   
N _ B
Božičnica je pri nas bila izplačilo 2/2 regresa, tako, da bi bila tudi s +21 jurji zadovoljna.

Novoletno darilo...kaj je to????



< Sporočilo je popravil N & B -- 15.1.2007 18:08:03 >

(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
15.1.2007 18:13:03   
Anonimen
Bruhamo lahko ko vidimo nekatere ali večino slovenskih plač.Če pa dobimo božičnico smo lahko zadovoljni,saj jo le redki dobijo.

(odgovor članu N _ B)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
16.1.2007 10:53:32   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Kar zadovoljna bodi! Naša božičnica znaša 0.00 SIT.user posted image user posted image  Toliko o tem, da je državna služba, zlata jama user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image , še ustnega voščila nismo prejeli od nadrejenih, kaj šele kakšen tolarčev oz. evrček.

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
16.1.2007 11:03:41   
srki
Žabonka, sem naknadno prebrala tvoj odgovor, ki pa je user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
16.1.2007 11:11:12   
Maleal
Eni pa res dosti pričakujete,bodi srečna s tem kaj dobiš,jaz delam 12 let in v tem času še nisem nikoli dobila božičnice.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
23.1.2007 21:54:17   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: klavdijas/ ŽABONKA 

Šolstvo, državna uprava .... ste pa plačani iz proračuna, plače so redne, vedno zagotovljene, ker pač za to prispeva gospodarstvo....
Pojdite na trg dela in v gospodarstov pa boste dobile božičnico, 13 plačo ... ali pa plačo z zamudo, neplačan prevoz na delo, neplačano regres za prehrano....


Draga moja ne tupi. Ti za tako nizko plačo, kot jo dobimo - glede na izobrazbo - zjutraj še vstala ne bi. In zakon prepoveduje, da se v javni upravi izplačuje t.im. božičnice, kaj šele 13. plačo. Tako, da tisti, ki delamo v javni upravi dobimo: 1. nižje plače, 2. nižji regres kot vi v gospodarstvu, 3. nimamo mesečnih nagrad oz. stimulacij, 4. nadur nimamo plačanih, 5. dobimo najnižjo nadomestilo za malico.
In ne boš verjela, ampak službo v javni upravi dobiš tudi na trgu dela
Tisto, da gospodarstvo prispeva za naše plače - draga moja, naše plače in stroški našega dela se plačujejo iz vseh vrst pobranih davkov - med drugim tudi iz davkov na naše plače... Kolikor mi je znano pa ni gospodarstvo edino, ki davke plačuje. Pa še to: če ne bi bilo javne uprave, tudi gospodarstvo ne bi funkcioniralo, tako da smo vski skupaj v začaranem krogu preživetja in boja za obstanek...


Se strinjam s Klavdijo, Žabonki pa z lahkoto negiram večino njenih trditev, kaj v gospodarstvu dobimo - pa da ne bo pomote - zaposlena sem (še enkaj dni, potem pa jih z veseljem zapuščam) v zelo dobro stoječem podjetju. Vsak ki sliši kje delam reagira v stilu - dobra firma, gotovo imate hude plače - za bruhat. Pisala bom sicer zase, ampak slika plačil je večinoma enaka za vse zaposlene v podjetju, razen za peščico na vodilnih položajih, ostalo pa je podn od podna.
1. o plačah: Slovenija je ena redkih držav, kjer je povprečna bruto plača v javni upravi višja kot v gospodarstvu (pridobljeni podatki:
podatki so za 2003:
Bruto gospodarstvo = 232 000 sit
Bruto javna uprava = 321 000 sit
projekcija za 2006:
Bruto gospodarstvo = 270 222 sit
Bruto javna uprava = verjetno okrog 350 000 sit
2. o regresu res ne vem, kakšnega dobite
3. ne dobim nikoli nobene stimulacije ali mesečne nagrade
4. še nikoli nisem dobila plačane nadure
5. nadomestila za malico ne prejemamo, ampak lahko jemo v firmini menzi, ki streže hrano ob nemogočih urah (jej zrezke ob 10. uri, če ti paše), kosilo pa je vedno isto - cvrtje z malo cvrtja in še z ocvrtim krompirčkom - to pa lahko dobič ob 14-ih
6. da o nadomestilu za postne stroške ne govorim. Kolikor jih poznam, ki delajo v javni upravi, dobijo za km vsaj 40 % več kot mi.

Naš/a veleumni/a direktor/ica se po TV hvali, da smo vsi zaposleni dobili 120.000 sit božičnice - sama sem prejela natakno 6.227 sit. Ne vem, kam naj z njimi. Se sicer strinjam; bolje nekaj kot nič, ampak ni se treba hvalit, koliko smo vsi dobili, da mi potem okolica pravi, ja, si pa tako božičnico dobila, ti pa ja ne bo težko dat (za karkoli že).

Res je, da tudi zaposleni v javni upravi plačujejo dohodnino... Ampak ste pa tako velik aparat in vreča brez dna. Vem za razne institucije, kjer se pase ljudi, ki nimajo dela, pa dobivajo plačo iz "naših žepov", v gospodarstvu je pa vse do konca zaostreno. Mi je jasno, da so tudi zaposleni v javni upravi na določenih delovnih mestih zelo obremenjeni, slabo plačani, ampak zelo veliko jih pa ne dela prav veliko, nimajo slabih plač, jamrajo pa na veliko. O tem, da jim ni treba (tako zelo) skrbeti, da bodo takorekoč čez noč ostali brez službe, pa ne izgubljajo besed.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
23.1.2007 22:20:18   
Anonimen
 Tako, da tisti, ki delamo v javni upravi dobimo: 1. nižje plače, 2. nižji regres kot vi v gospodarstvu, 3. nimamo mesečnih nagrad oz. stimulacij, 4. nadur nimamo plačanih, 5. dobimo najnižjo nadomestilo za malico. 

To je logično. Razmerje med tveganjem in zaslužkom.

Državna uprava je zadnje podjetje, ki lahko bankrotira in v njem je služba na dolgi rok najbolj varna in zaslužki temu primerno manjši. Naj bi bili.

Poznam kar nekaj ljudi, ki pravijo, da so zelo dobro plačani samo zato, da se pridejo "štempljat".

 In če ne bi bilo javne uprave, tudi gospodarstvo ne bi funkcioniralo, tako da smo vski skupaj v začaranem krogu preživetja in boja za obstanek...

In če ne bi bilo gospodarstva, se vreča javnega denarja ne bi imela iz česa napolnit.
Vse je povezano. Javno ustvarja pogoje, da zasebno lahko ustvarja dodano vrednost. Enega brez drugega ni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Božičnica - gre mi na bruhanje
23.1.2007 22:21:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

1. o plačah: Slovenija je ena redkih držav, kjer je povprečna bruto plača v javni upravi višja kot v gospodarstvu (pridobljeni podatki:
podatki so za 2003:
Bruto gospodarstvo = 232 000 sit
Bruto javna uprava = 321 000 sit
projekcija za 2006:
Bruto gospodarstvo = 270 222 sit
Bruto javna uprava = verjetno okrog 350 000 sit

Lahko citiraš vir, kjer si dobila te podatke?

3. ne dobim nikoli nobene stimulacije ali mesečne nagrade
4. še nikoli nisem dobila plačane nadure

Jaz tudi ne, ker po zakonu v javni upravi to sploh ni možno oz. dovoljeno.

5. nadomestila za malico ne prejemamo, ampak lahko jemo v firmini menzi, ki streže hrano ob nemogočih urah (jej zrezke ob 10. uri, če ti paše), kosilo pa je vedno isto - cvrtje z malo cvrtja in še z ocvrtim krompirčkom - to pa lahko dobič ob 14-ih

Isto velja tudi za javno upravo, če imajo znotraj hiše organizirano prehrano. Če tega ni, dobiš nadomestilo za malico (približno 600 SIT). O pestrosti prehrane se morate pa z vašim kuharjem zmenit...

6. da o nadomestilu za postne stroške ne govorim. Kolikor jih poznam, ki delajo v javni upravi, dobijo za km vsaj 40 % več kot mi.

Tudi to ureja zakon. Jaz dobim plačan najcenejši javni prevoz - to je mestni avtobus in nič več.

božičnice - sama sem prejela natakno 6.227 sit.

No, to je še vedno 6.227 SIT več kot jaz...

Res je, da tudi zaposleni v javni upravi plačujejo dohodnino... Ampak ste pa tako velik aparat in vreča brez dna. Vem za razne institucije, kjer se pase ljudi, ki nimajo dela, pa dobivajo plačo iz "naših žepov", v gospodarstvu je pa vse do konca zaostreno. Mi je jasno, da so tudi zaposleni v javni upravi na določenih delovnih mestih zelo obremenjeni, slabo plačani, ampak zelo veliko jih pa ne dela prav veliko, nimajo slabih plač, jamrajo pa na veliko. O tem, da jim ni treba (tako zelo) skrbeti, da bodo takorekoč čez noč ostali brez službe, pa ne izgubljajo besed.


Isto velja za gospodarstvo. Kajti, če ne bi, ne bi firme propadale, kajne? In se potem poskušale sanirati z državim denarjem... Kdo potem živi na čigav račun? Nihče - vsaj tisti, ki dela ne... Paraziti in delomrzneži so pa povsod. 

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?