|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septemberke 2007
9.1.2007 21:51:17   
guppy
bodoča, jaz bom zagotovo vzela moža s seboj. Oba se zelo veseliva pregleda (čeprav je mene občasno kar strah zaradi tega špikanja v jajčnikih). Mislim, da to gre, razen, če imaš kakega čudnega zdravnika.

srček ne vem, moj koledar nekako drugače kaže. Kupi si revijo Moj malček ali Nosečnost (vsaj zdi se mi, no) in tam je tak okrogel nosečniški koledar, kjer zavrtiš sredino in jo naštimaš točno na svoj datum, potem pa hitro vidiš kdaj si kje, kdaj je PDP, kdaj so pregledi UZ, NS in tako dalje. Jaz sem s tem non stop igračkam! user posted image

Ladybug iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, kok lepoooooo!!!!!!!!!!! Čestitke ob prvem poslušanju srčike! user posted image

(odgovor članu Ladybug_2007)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 6:22:33   
Anonimen
Dobro jutro!

Jaz imam pregled 24. januarja ..torej takrat sporočim kdo sem in kdaj imam PDP.


lp zaenkrat anonimna

(odgovor članu guppy)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 9:17:55   
Anonimen
Prosim, če mi pdp popravite iz 7.9. na 15.9.
Kakorkoli je od zadnje M minilo točno 5t, torej ne more biti več ali manjuser posted image . Imam revijo Nosečnost še od lani, pa je koledarček samo narisan, ne da se ga vrteti. Bom v kratkem kupila revijo, samo da gre 1 pregled mimo. Prej ne bom gledala in kupovala ničesar.

Mož ne bo šel z mano na 1 pregled, ker si res zaradi tega ne bo jemal prost dan. Bo že šel kasneje, ko se bo dejansko kaj videlo. Naj denar služiuser posted image .
Bo pa verjetno šla z mano naj pijateljica, za delit veselje ali za tolažbo. Pred 6m sem namreč na 1 pregledu zvedela da je plod premajhen, 2.2 mm in sem morala čez 1 teden na abrazijo.

Tako, da tokrat nisva še nikomur nič povedala, tiho sva ko mišiuser posted image .

(odgovor članu guppy)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 9:47:49   
guppy
Septembrke smo se kar nabrale (z neuradnimi PDP in datumom prvega pregleda):

28.8. Pikica pokica  (PP 26.1.)

28.8. Marelica

1.9. guppy (PP 15. ali 29.1.)

1.9. Lili17

2.9. Anonimna user posted image user posted image user posted image

4.9. surya

5.9. Rožica*  (PP 15.1.)
5.9. Anonimna user posted image (PP 22.1.)

5.9. lani 27 (PP 5.2.)

7.9. Carmy (PP 30.1.)

8.9. bodoča

?.?. Zaenkrat anonimna (PP 24.1.)

10.9. Ladybug_2007

13.9. Anonimna user posted image  user posted image

15.9. srček (PP 7.2.)

Anonimne, podpisujte se na enak način, kot ste se prvič, da bomo vedele, ga gre za isto anonimko :)
Ko bomo imele "uradne" PDP, jih bom obarvala drugače user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 11:09:20   
cuma
Pozdravljene user posted image !

Tudi jaz sem srečka nosečkauser posted image in po mojih izračunih imam PDP 15.9.
To je moja druga nosečnost. Upam, da bo tako lepa kot prva in enako želim tudi vam user posted image !

Cuma

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 11:51:06   
Rožica*
Živjo!

Guppy tudi najin pregled se bliža, jaz komaj čakam. Verjetno se kar nekaj krat na dan spomnem nanj in se mi zato še bolj vleče.
Ima pa tudi moj partner željo, da gre zraven na pregled. Vprašala sem tudi sestro, če sme priti zraven. Pa mi je rekla, da gin. ne vidi rad, da je na prvem pregledu kdo zraven, v primeru da gre kaj narobe...., seveda pa je to moja pravica in da naj pride zraven, pa bomo videli kako in kaj pa da ga bi mogoče po pregledu poklicali v ordinacijo.

Se pa danes počutim izredno slabo. Zelo utrujena sem in daje me močan glavobol.

upam da je vaše počutje boljše in vam želim lep dan.
Rožica.


(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 13:05:02   
buškica
Pozdravljene septembrčice!

Verjetno tudi jaz spadam sem. Danes je 14 dan po tranferju in včeraj sem zagledala +.
Jutri imam odvzem krvi in takrat mi bodo povedali kam pašem.
Trenutno imam vstavljena user posted image user posted image , bomo pa videli na prvem UZ, koliko se jih je obdržalo.

Zanima me ali se PDP za nas, ki smo imele transfer, računa kako drugače. Po moji logiki naj bi bila v 4. tednu. A sem prav računala??
Malo pomoči mi bo prav prišlo.


Pa še eno vprašanje imam, danes imam občutek kot da imam vročino, ampak počutim se pa ok. Ko sem jo merila mi je pokazalo le 36, 3 stopinje.


kako je z lekadolom v zgodnji nosečnosti?



Hvala

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 14:30:44   
Anonimen
Guppy, a mi nalašč ne želiš popravit pdp na 15.9.user posted image ?
 
Nobena zdravila niso priporočljiva ne glede na to, koliko si noseča. Bolj ti priporočam kavo z limono proti glavobolu, Verjemi da vem kako je, ker me v tem trenutku glava boliuser posted image .

Srček

(odgovor članu buškica)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 15:01:16   
bodoča
Ojla pupike!

Končno sem tudi jaz dobila datum za prvi pregled in sicer 24.01.2006, na ta dan bom po mojih izračunih točno 8 tednov noseča. Se mi kar fajn zdi, da je to že čez dva tedna, da ne bom rabla predolgo čakat.

sem itak skor zabrkljala vse, ko sem se naročala, saj veste, jaz vsa vzhičena, da se naročam na prvi pregled kot nosečka, sem pač to pozabila povedat sestri in seveda ker gospa ni jasnovidna me je pač hotela naročit čez tri mesece (predvidevala je da gre za vsakoletni pregled). No, saj potem je meni kapnilo, da bi blo fajn omenit, da sem srečka nosečka.

Srček, Buškica in Rožica*, pošiljam vam tople user posted image , da bi se čimprej počutile bolje. 

Lepo se imejte vse in uživajte.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 16:28:16   
guppy
Septembrke smo se kar nabrale (z neuradnimi PDP in datumom prvega pregleda):

28.8. Pikica pokica  (PP 26.1.)

28.8. Marelica

1.9. guppy (PP 15. ali 29.1.)

1.9. Lili17

2.9. Anonimna user posted image user posted image user posted image

4.9. surya

5.9. Rožica*  (PP 15.1.)
5.9. Anonimna user posted image (PP 22.1.)

5.9. lani 27 (PP 5.2.)

7.9. Carmy (PP 30.1.)

8.9. bodoča (PP 24.1.)

?.?. Zaenkrat anonimna (PP 24.1.)

10.9. Ladybug_2007

13.9. Anonimna user posted image  user posted image

15.9. srček (PP 7.2.)

15.9. cuma

?.?. buškica

Anonimne, podpisujte se na enak način, kot ste se prvič, da bomo vedele, ga gre za isto anonimko :)
Ko bomo imele "uradne" PDP, jih bom obarvala drugače user posted image

user posted image user posted image user posted image  nove nosečke: cuma, buškica !!

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 16:32:30   
guppy
srček, saj je bilo že gor popravljeno? Saj si rekla 15.9. a ne? Popravila sem takoj, ko sem videla tvoje sporočilce.

Rožica, poslala sem ti zasebno sporočilo; pokukaj, ko boš imela čas. Se prav veselim, da imava kmalu pregled!

buškica, za Lekadol in Rupurut pravijo, da jih lahko jemlješ. Aspirina pa NE (!). Ti pa, tako kot srček, svetujem, da najprej poskusiš z naravnimi metodami.

Jaz sem danes zelo, zelo slabo. Niti pol dneva še ni mimo, pa sem že 4x bruhala. Čisto ničesar več ne morem v miru pojest user posted image

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 17:25:50   
Anonimen
pozdravljene!

Zaenkrat bom tudi jaz anonimnauser posted image user posted image . Vsaj dokler ne bom prišla s prvega pregleda (19.1.). Po mojih izračunih naj bi imela PDP 8.9.

Jaz se še zaenkrat počutim vredu (v primerjavi s prvo nosečnostjo). Mogoče sem tu in tam malo otrujena in me kaj špika. Imam bolj težke prsi.

LP, anonimna user posted image user posted image

(odgovor članu guppy)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 18:47:17   
surya
Pozdravljene!

Jaz se bolj poredko javim, ker še nimam računalnika doma. Vidim, da je enim ful slabo, druge ste pospane... ampak uživamo v vsakem trenutku, ne?

Danes sem imela prvi pregled in mi je že kar naredila ultrazvok. Velikost ploda je 0,27cm. Srček se sicer še ni videl, ampak je še prezgodaj. Drug teden imam spet pregled. Me očitno bolj pogosto naroča zaradi prejšnjih izkušenj.

Tudi jaz sem non stop pospana, slabo mi pa hvla bogu ni.

Se katera ukvarja kaj s športom? Sama sem do novega leta hodila na aerobiko, sedaj pa ne vem, če še lahko hodim. Svojo G sem pa danes pozabila vprašat. Kaj je pa s smučanjem?


Uživajte v vsakem dnevu in mislite pozitivno!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 19:32:16   
Anonimen
Smučanje ni priporočljivo zaradi padcev, vendar misli da ne še kar sedaj na začetku.
Aerobika pa tudi ni problem, telovadba je tako priporočljiva, vendar ne pretiravaj.

Meni začuda ni nič slabo, mogoče me malo želodec boli, kot da bi si včeraj privoščila dober alko-žuruser posted image .
Me pa zgaga zna pečt, pomagam si z mrzlim mlekom po požirkih.
Pa joške, ajoj, te pa imam že tako velike, zdaj se mi zdi da se kar bohotijo in bolijo, da ne vem kako ležat v postelji. Kaj bo še iz tegauser posted image .

Srček

(odgovor članu surya)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Septemberke 2007
10.1.2007 20:54:57   
Rožica*
Suraya tudi jaz si želim smučat. pa bom to sezono izpustila, kot verjetno mnogi zaradi pomankanja snega. Prinas je smučišče sicer umetno zasneženo in mi vsak dan zbuja skomine.
Smučanje in športi pri katerih lahko pride do poškodbe skeleta niso priporočljivi. Sem pa tudi jaz razmišljala kako je s tem v zgodnji nosečnosti. verjetno bi lahko tresljaji ali sunkovit padec sprožili SS, sploh zdaj ko še ni mehurček dobro vgnezden. Ne vem to je moje mnenje,  bom pa o tem povprašala gin. v ponedeljek, če le ne bom pozabila.

lp.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 11:06:40   
cuma
Čau user posted image !
Kako ste danes? Jaz sem zaenkrat super. Je pa res, da sem šele na začetku in me zna še kaj doleteti .... user posted image .

buškica: mene skozi mrazi in dejansko imam povišano temperaturo (37,5) ampak to je normalno in pri meni je bilo že prvič tako. Če ti ni prehudo, se raje izogibaj zdravilom. Lekadol sicer naj ne bi bil škodljiv, pa vendar...

Pregled imam 6.2., tako da se bom še morala načakati... se mi zdi, da je v tem sivem vremenu vsak dan daljši. Kdaj bo burja?user posted image

Lepo se imejte!
user posted image  Cuma




(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 11:54:34   
guppy
Septembrke smo se kar nabrale (z neuradnimi PDP in datumom prvega pregleda):

28.8. Pikica pokica  (PP 26.1.)

28.8. Marelica

1.9. guppy (PP 15. ali 29.1.)

1.9. Lili17

2.9. Anonimna user posted image user posted image user posted image

4.9. surya (PP user posted image )

5.9. Rožica*  (PP 15.1.)
5.9. Anonimna user posted image (PP 22.1.)

5.9. lani 27 (PP 5.2.)

7.9. Carmy (PP 30.1.)

8.9. bodoča (PP 24.1.)

8.9. Anonimna user posted image user posted image  (PP 19.1.)

9.9. Čakajoča

?.?. Zaenkrat anonimna (PP 24.1.)

10.9. Ladybug_2007

13.9. Anonimna user posted image  user posted image

15.9. srček (PP 7.2.)

15.9. cuma (PP 6.2.)

?.?. buškica

Anonimne, podpisujte se na enak način, kot ste se prvič, da bomo vedele, ga gre za isto anonimko :)
Ko bomo imele "uradne" PDP, jih bom obarvala drugače user posted image

user posted image user posted image user posted image  nove nosečke: Anonimna user posted image user posted image , Čakajoča  !!



< Sporočilo je popravil guppy -- 11.1.2007 11:57:41 >

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 11:55:37   
Čakajoča
Pozdravljene septemberke!

Tudi jaz se vam pridružujem!

Moja zadnja menstruacija je bila 3.12.2006 - kar pomeni, da imam predvidem rok 9.9.2007 (kar je tudi obletnica poroke)!

Ali je že bila katera od vas na pregledu? Najbolj me je tega strah, ker so ti spontani splavi kar zelo pogosti!

Nimam drugih težav, ko to, da me špika v jajčnikih, včasih mi je slabo, vendar ne tako, da bi morala iti bruhat, malo me bolijo prsi... Nič kaj hudega, da ne bi bilo za prestat!

Lp
Čakajoča

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 14:40:38   
buškica
Pozdravljene, danes sem dala kri za beta hcg. Vrednost 15  dan po transferju je bila 675. Kaj lahko to pove? Je možnost , da sta se oba prijela?


Hvala za nasvete. Sem upoštevala vaše nasvete in se vzdržala tablet, malo sem več počivala, pa  je.

Čez 14 dni imam prvi UZ.  Takrat naj bi bila nekje v 7 tednu.

A katera ve kako si izračunaš PDP , če si imela transfer?

lp

(odgovor članu Čakajoča)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 14:46:57   
buškica
Mislim, da mi je uspelo izračunati datum poroda (20.9.2007).

(odgovor članu buškica)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 18:19:21   
Anonimen
Cuma, tudi jaz sem iz Obale, natančneje Strunjana. A ne da ta megla ubija, jaz skoz okno komaj do prvega drevesa vidim, kaj šele da bi morje videla. Baje naj bi se jutri malo izboljšalo stanje.
Tudi jaz imam pregled šele 7.2., mislim, da bom morala jaz najbolj dolgo čakat na prvi pregled, pa imam za sabo že en SS in me je ful strah, sploh si ne dovolim prave evforije, doker ne vidim, da je vse ok.

Drugače se počutim ok, špikanje ni več skoraj nič, trajalo je tistih 5 dni, ko naj bi drugače imela M. Bt si še kar merim in je skozi povišana in joški, ti pa bolijo ko user posted image . Mi pa vsaj slabo ni ničuser posted image .

Srček

(odgovor članu cuma)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 19:37:51   
guppy
Buškica, držim pesti !! Nisem vedela, kako se računa PDP. Ob naslednjem popravljanju seznama (se mi zdi, da to morda prepogosto počnem?) bom popravila še tvoje podatke.

Cuma, srček, tudi jaz vama želim čim manj megle. Srček, se ti zdaj tvoj datum OK izpiše na seznamu?

Tole z bolečimi prsmi pa še kako razumem. Jaz spim kar z modrčkom, ker je zadeva neznosna user posted image . Blagor vam user posted image , ki vam ni nič slabo !!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 20:15:04   
Anonimen
user posted image user posted image  tukaj...

Prvi pregled imam 1.2.2007. Slabo mi je, ampak se bojim, da bo slabše, ker se je v 1. nosečnosti ta prava slabost začela po 7. tednu.
Drugače pa sem zelo utrujena, imam trebuh napet, prsi pa me nič, nič ne bolijo - ne vem zakaj ne - morda zato, ker še dojim??? Danes me niti špikalo ni spodaj, kot prejšnje dneve.

lp user posted image user posted image  5t 1d

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Septemberke 2007
11.1.2007 20:22:24   
nejka7
Pozdravljene septembrke!
Tudi jaz se vam pridružujem. Zadnjo M sem imela 27.11., tako da je PDP 5. 9. Vidim, da vas je že kar nekaj, super.
Sem se že naročila pri G, tako da imam prvi pregled 15.1.

Rožica, tudi jaz imam težave s ščitnico, tako, da si bom čiprej zrihtala napotnico in se naročila pri tireologu.

vsem želim zdravo user posted image .

LP

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Septemberke 2007
12.1.2007 9:29:42   
surya
Pozdravljena!

Joj, koliko nas že je! user posted image user posted image user posted image  Superca.

Spet imam eno butasto vprašanje. Danes sem imela zobozdravnika, pa ker po slabih izkušnjah iz preteklosti še nočem govoriti, da sem noseča, sem tudi zobozdravnici zamolčala. Mi je pa dala injekcijo, ker me je drugač full bolelo. Se to lahko ali ne v nosečnosti? Sem čisto panična zdej!

Uživajte!

(odgovor članu nejka7)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?