|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ZAKAJ nuhalna svetlina?
14.11.2007 12:45:49   
silence
Sem sama tudi sklepala, da je tako, hvala.
Vse se mi roji po psihi, tako da, ko se zasledim kaj vse tuhtam se moram prav Ustavit! 

                                                      user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: ZAKAJ nuhalna svetlina?
14.11.2007 13:00:50   
solatja
MarijaPo, jaz pa vidim povezavo med otrokom, ki ima že prirojeno "napako" (naj bo kromosomska anomalija ali karkoli drugega) in tistim, ki se ponesreči. Oba otroka od staršev zahteva ogromno psihične in fizične moči ter energije in oba sta lahko hudo "breme". ne vem pa, zakaj bi imel tisti, ki se ponesreči, večjo pravico do življenja kot tisti, ki ima prirojeno napako. misliš, da bi katera mati naredila splav popolnoma zdravega otroka, zato ker se bo nekoč v prihodnosti hudo ponesrečil ali pa bo imel kake druge hude težave kasneje v življenju npr. odvisnost (če bi to lahko vedela)? dandanes medicina idr. znanosti tako napredujejo, da lahko tudi ljudje s pp živijo zelo lepo in polno življenje.

zame je vsak otroka dar in zaradi drugačne "embalaže" še ne pomeni, da je za stran.



_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu silence)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: ZAKAJ nuhalna svetlina?
14.11.2007 13:09:38   
silence
                      LJUBEZEN JE NAJMOČNEJŠA SILA UNIVERZUMA!!!

                                                  user posted image

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: ZAKAJ nuhalna svetlina?
14.11.2007 13:10:10   
Taula
Na tem forumu je kar nekaj deklet, ki so naredile splav ker je otrok imel DS in verjamem, da se je vsaka težko odločila za to...določene uporabnice pa to predstavljate kot da so najhujše zločinke in da so šle na splav kot bi šle na kavo...res rabijo še tako obsojanje.user posted image
Je pa lahko govoriti kaj bi ti naredil..dokler nisi v tej situaciji si lahko pameten. In vem da imajo nekatere otroka z DS..le one lahko govorijo kako je tako življenje.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: ZAKAJ nuhalna svetlina?
14.11.2007 13:21:47   
silence
      Vsak ve zase, samo še vedno pa sem prepričana, da lahko o tem govorijo samo ljudje, ki so sprejeli tako ali drugačno odločitev!

Zase vem, da se dost sprašujem in razmišljam o tem, ali bo z mojim sončkom vse uredu, pa nimam povoda( razen seveda lastne psihe) ne za, ne proti!


Podpiram pa vse, saj je še vedno ljubezen najmočnejša in ima vsak svojo pot, za katero se odloči!

                                                 user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: ZAKAJ nuhalna svetlina?
14.11.2007 13:37:55   
solatja
Taula in druge, ki ste moj post razumele kot obsojanje (pa to nikakor ni bil moj namen, res ne):

Nikogar nočem obsojati, ker vsak dela po svoji vesti, in moje razmišljanje nikakor ni več vredno kot razmišljanje drugih, da bi se lahko počutila poklicano obsojati. To moje nekoliko potencirano razmišljanje izhaja iz dejstva, da je zame življenje neprecenljivo in se ne čutim dolžna odločati o življenju nikogar, niti mojega otroka, kar imam po zakonu pravico in dolžnost.
Verjamem, da je odločitev za splav izredno težka in verjamem, da so tiste, ki so ga naredile, zelo trpele preden so sprejele to odločitev, še bolj pa po tem dejanju. Jih ne obsojam, vendar jih težko razumem, ker je splav zame popolnoma nesprejemljiv. na srečo je bil tudi za moja stara starša in moja starša, če ne bi ne bilo ne moje mame ne mojega brata.
mislim pa, da so moja stališča dovolj trdna, da bi zdržala tudi v takih situacijah.

pa brez zamere, če katera misli drugače user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
14.11.2007 13:46:23   
MikyMiska
Hi!

NS pač ginekologi svetujejo-omenijo na 1. pregledu. Če bi to bilo NUJNO, potem te itak napotijo z napotnico in ne samoplačniško. Mislim, da je to trenutno nekaj IN, tako kot domnevaš-po eni strani-si ti ginekologi malček pomagajo med seboj in rihtajo stranke svojim "kolegom", ki izvajajo NS. Ker tako, kot si rekla, če ni NUJNO, tja hodiš samo zapravljat denar! Ker če si mogoče zasledila kje, niti NS ni 100% garancija, da je s plodom vse OK!

Jaz osebno nisem šla na NS, priznati morem, da sem se mogla konkretno skoncentrirat, da me niso raznorazna mnenja premipračala v to, ker danes si že skoraj "nora", če ne greš, ampak POSLUŠAJ SEBE! Če ti veš, da ni skrbi okoli tega, ne idi!!! Samo zapravljaš denar, ki ga lahko zapraviš kako drugače-da si kupiš nosečniške hlače, ki ti bodo DEJANSKO pomagale skozi nosečnost!

Pa še nekaj je...na NS ti postrežejo z enim kupom podatkov, za katere bi rabla še enega zdravnika-ki bi ti povedal za kaj se gre...če pogledaš tako po domače-imamo že v materinski knjižici en kup nekih podatkov, ki jih itak ne razumemo vseh...pa G nima časa tega razlagat...kaj bi potem še z dodatnimi podadki? Samo zmede te...najboljše je, da lepo zdravo živiš, se zdravo prehranjuješ, izogibaš škodljivcem in se pozitivno podaš skozi celotno nosečnost...verjemi-pregledov in preiskav je že v normalnem poteku nosečnosti VELIKO! Vsi ti pregledi pri G vsak mesec in potem še vsakih 14 dni , morfologija in labaratorijske preiskave- joj nič ne skrbi- pregledana si počez in počez in počez in počez vidiš svojega dojenčka kako plava v tvojem trebuhu preko UZ, ki je tudi kar pogostokrat! Pri meni to G izvaja vsak mesec :)

Tak da brez skrbi, če nimaš želje po NS- se ji izogni!!! To je čisto tvoja odločitev oz. vajina s partnerjem in pri tem vaju ne rabi nič skrbet!

Lep pozdrav in kar pogumno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
14.11.2007 13:59:34   
Lusa
IZVIRNO SPOROČILO: MikyMiska


Pa še nekaj je...na NS ti postrežejo z enim kupom podatkov, za katere bi rabla še enega zdravnika-ki bi ti povedal za kaj se gre...če pogledaš tako po domače-imamo že v materinski knjižici en kup nekih podatkov, ki jih itak ne razumemo vseh...pa G nima časa tega razlagat...kaj bi potem še z dodatnimi podadki? Samo zmede te...najboljše je, da lepo zdravo živiš, se zdravo prehranjuješ, izogibaš škodljivcem in se pozitivno podaš skozi celotno nosečnost...verjemi-pregledov in preiskav je že v normalnem poteku nosečnosti VELIKO! Vsi ti pregledi pri G vsak mesec in potem še vsakih 14 dni , morfologija in labaratorijske preiskave- joj nič ne skrbi- pregledana si počez in počez in počez in počez vidiš svojega dojenčka kako plava v tvojem trebuhu preko UZ, ki je tudi kar pogostokrat! Pri meni to G izvaja vsak mesec :)

Tak da brez skrbi, če nimaš želje po NS- se ji izogni!!! To je čisto tvoja odločitev oz. vajina s partnerjem in pri tem vaju ne rabi nič skrbet!

Lep pozdrav in kar pogumno!


Kako pa veš ,da ti postrežejo z enim kup podatkov ,za katerega bi potrebovala še enega zdravnika ,če pa sploh nisi šla na NS?user posted image

Misliš ,da sem jaz rodila punčko z DS ker sem nezdravo jedla in ležala po ves dan ob 2letnici ,....user posted image user posted image user posted image

Drugače je pa to že stara tema in punca ,ki je začela to temo je že zdavnaj rodila in njej ni potrebno odgovarjat.

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
14.11.2007 14:30:12   
mateyka
bom mal direktna - pa ne zamert punce user posted image
mislim, da večina ljudi, želi potomca, ki bo imel svoje potomce. pri nama je bil to razlog zakaj sva se odločila za amnio. mogoče se sliši egoistično, samo tko je (bottom line, brez olepševanja in leporečenja) - rada bi da bi tudi ona imela družino in otroke. mislim da veliko ljudi zato dela preglede v nosečnosti (in tudi splav, če se uresničijo bojazni o tistem česar se najbolj bojimo)..

(odgovor članu MikyMiska)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
14.11.2007 14:37:24   
tosja
Odločitev je samo tvoja, tako da dodatno razglabljanje okoli tega ni potrebno! user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
14.11.2007 15:02:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tosja

Odločitev je samo tvoja, tako da dodatno razglabljanje okoli tega ni potrebno! user posted image


sej to po moje vsaka ve - tle smo zato, da podebatiramo, vprašamo, izmenjamo mnenja /argumente.. itd user posted image sej ljudje taki smo - družabni in klepetalni; men se zdi to ok user posted image

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
14.11.2007 17:05:54   
anju
imela sem 26 let in nisem šla, ker sem otoka hotela kakršen se je naredil! te pa razumem, včasih sem imela občutek, da se jim zdi neodgovorno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
14.11.2007 18:11:09   
Nataan
Anju, zakaj neodgovorno? Meni se ne zdi nič neodgovorno. Zdi se mi precej bolj neodgovorno, če ti rečejo, da obstaja možnost, ni pa nikoli 100%, pa narediš splav. Poznam primer, ko so paru rekli, da je zelo zelo verjetno, da se jima bo rodil otrok z DS, pa se kljub temu nista odločila za splav in rodil se jima je popolnoma zdrav otrok. Se kdo vpraša, koliko zdravih otrok ....

Poleg tega bi imela samo še en komentar na to, da je ena v tej debati napisala, da je verjetno kar nekaj žensk, ki to zdaj berejo, ki so splavile zaradi rezultatov in da naj jih ne obsojamo, da bodimo uvidevni ...  Ne obsojam jih, vendar je bila to njihova zavestna odločitev in mislim, da je treba za svojimi odločitvami stati. Pa tudi nihče nikogar ne sili, da bere mnejna drugih.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
15.11.2007 7:46:11   
anju
pravim, da sem imela tak občutek.
meni se ni zdelo neodgovorno, ker sem pošteno premislila, da splav zame v nobenem primeru ni opcija.
otrok je nekdo drugi, tudi če je tvoj. zase mislim, da nimam pravice pred-videt njegovega življenja.

(odgovor članu Nataan)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
15.11.2007 11:09:04   
Skabi
Solatja, ti pa pišeš moje misli! user posted image

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
15.11.2007 13:04:07   
MikyMiska

[/quote]

Kako pa veš ,da ti postrežejo z enim kup podatkov ,za katerega bi potrebovala še enega zdravnika ,če pa sploh nisi šla na NS?user posted image

Misliš ,da sem jaz rodila punčko z DS ker sem nezdravo jedla in ležala po ves dan ob 2letnici ,....user posted image user posted image user posted image

Drugače je pa to že stara tema in punca ,ki je začela to temo je že zdavnaj rodila in njej ni potrebno odgovarjat.
[/quote]


Hjoj...misliš, da moreš vse doživet, da lahko komentiraš? Halooo...eni se učimo tudi na napakah drugih oz. lepše rečeno na izkušnjah drugih .) Sicer pa s takim komentarjem ne poveš nič konkretnega...povej raje, da je to RES, da dobiš en kup številk v katere se brez razlage ne bi spoznala nikoli, razen, če si strokovnjak na tem področju.

Seveda DS nima nobene veze s ležanjem in to, kar ti omenjaš, ampak gre za napako med samim spočetjem (v trenutku združitve jajčeca in semenčeca), ampak ne da se meni zdaj razglabljat s teboj o tem, ker moj namen se ni delat pametno, ampak sem pač svetovala po svojih izkušnjah in svojem mišljenju, vsak pa si ga vzame-kolikor si ga hoče...to je vse! In ne rabiš se ti delat preveč pametno, ker tudi tvoje mnenje in tvoja izkušnja je SAMO TVOJA in ne velja VSESPLOŠNO!


(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
15.11.2007 14:04:54   
Anonimen
se jaz povem svoje mnenje - imam namrec tri razlicne izkusnje:

prva nosecnost: po dveh spontanih splavih sva se s partnerjem odlocila, da na ns ne bom sla, ker splava tako in tako ne bi delala. tako zelo sva si namrec zelela otroka, da sva se odlocila, da ga bova sprejela v vsakem primeru. sicer pa takrat tudi nisem se povsem razumela celoten postopek - ns, dht testi, ac in kaksne rezultate da posamezna preiskava ter s kaksno verjetnostjo. po drugi strani pa tudi nisva prevec razmisljala o moznih zapletih, takrat mi je bilo to nekako tako: saj meni se to ne more zgoditi (zanimivo, ravno tako sem razmisljala o spontanih splavih, pa sem se krepko ustela). kakorkoli ze, nisem sla na ns in rodila se nama je zdrava puncka.

druga nosecnost: tokrat sem sla na ns, ampak bolj zaradi firbca - hotela sem videti otroka na 3d uz in hotela sem, da ga vidi tudi partner (med prvo nosecnostjo je imel moznost spremljati me na prav vsakem pregledu, med drugo nosecnostjo pa zaradi sluzbe tega ni mogel, ns pa sem imela popoldan in ni bil problem). tudi tokrat o rezultatih nisva premisljevala, prepricana sva bila, da bo vse o.k. in hvala bogu, rodil se nama je zdrav fantek.

sedaj sem noseca tretjic (ce ne stejemo treh spontanih splavov) in tokrat sem sla na ns, ker so me zanimali rezultati (stara sem 33 let in je riziko nekoliko vecji), poleg tega sem bila prepricana, da je pregled na jesenicah brezplacen (pred enim letom je namrec bil), pa sem se ustela. saj ne, da gre za denar, ampak tudi tokrat nisva s partnerjem verjela, da gre lahko karkoli narobe (se vedno prepricanje: saj meni se to ne more zgoditi). zato se tudi nisva pogovarjala o tem, kaj pa ce... in zgodilo se je ravno to - ns je dal relativno slabe rezultate. kaj pa zdaj? splav? na dodatne preiskave? kako naprej? tudi ginekolog me je vprasal, kaj bom naredila, v primeru, da je rezultat (na ac) slab in ce ne mislim iti delat splava, zakaj sem potem sploh prisla na ns. in kako prav je imel.  v tistem trenutku mi je bilo zal, da sem na preiskavo sploh sla. no, s parterjem sva se potem pogovarjala in sva se odlocila, da grem najprej na dht preiskavo in bomo potem videli, kako naprej. ce bi bilo tveganje visoko, vendar ne dovolj visoko, da bi mi pripadala brezplacna ac, sva bila razlicnih mnenj. v strahu pred najhujsim, je partner menil, da bi morala iti na splav (ker je ac predraga), jaz pa sem bila prepricana, da ce bom ze delala splav, to sigurno ne bo brez zagotovila (ki ga da ac) in ce to pomeni placati veliko denarja, bova pac placala - saj ne morem primerjati denarja in zivljenja tega se nerojenega otroka. hvala bogu, so dodatne preiskave dale boljse rezultate (ceprav vem, da dht testi niso 100% zanesljivi, ampak zame je to dovolj, da ne skrbim vec in se s tem ne obremenjujem - o splavu ne razmisljam). po pravici povedano pa ne vem, kako bi ukrepala v nasprotnem primeru. vem, da bi se odlocila za ac in upala na dobre rezultate. a ce bi bili slabi, ne vem, ce bi se lahko odlocila za splav. in potem vidis, da si za vse te raziskave res brezveze placeval te evrote, ce pa tako in tako rezultati ne bi vplivali na drugo kot na moje skrbi.

ce bi bila ponovno noseca. bi torej razmisljala in naredila cisto drugace  - najverjetneje sploh ne bi sla na preiskave. treba je namrec razmisljati od zadaj naprej. ce ves, da splava v nobenem primeru ne bos delala, potem so kakrsne koli preiskave brez pomena in kvecjemu samo obremenjujoce. ce pa mislis v primeru slabega rezultata iti delati splav, potem pa le pojdi na ns. toda premisli ze prej, kaj bos storila, ce..., drugace je vse brez pomena. pogovorita se s partnerjem v naprej in se odlocita tako, da bo najbolje za vaju oz. vas. pa veliko srece!

(odgovor članu MikyMiska)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Zakaj nuhalna svetlina?
15.11.2007 15:42:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

se jaz povem svoje mnenje - imam namrec tri razlicne izkusnje:

prva nosecnost: po dveh spontanih splavih sva se s partnerjem odlocila, da na ns ne bom sla, ker splava tako in tako ne bi delala. tako zelo sva si namrec zelela otroka, da sva se odlocila, da ga bova sprejela v vsakem primeru. sicer pa takrat tudi nisem se povsem razumela celoten postopek - ns, dht testi, ac in kaksne rezultate da posamezna preiskava ter s kaksno verjetnostjo. po drugi strani pa tudi nisva prevec razmisljala o moznih zapletih, takrat mi je bilo to nekako tako: saj meni se to ne more zgoditi (zanimivo, ravno tako sem razmisljala o spontanih splavih, pa sem se krepko ustela). kakorkoli ze, nisem sla na ns in rodila se nama je zdrava puncka.

druga nosecnost: tokrat sem sla na ns, ampak bolj zaradi firbca - hotela sem videti otroka na 3d uz in hotela sem, da ga vidi tudi partner (med prvo nosecnostjo je imel moznost spremljati me na prav vsakem pregledu, med drugo nosecnostjo pa zaradi sluzbe tega ni mogel, ns pa sem imela popoldan in ni bil problem). tudi tokrat o rezultatih nisva premisljevala, prepricana sva bila, da bo vse o.k. in hvala bogu, rodil se nama je zdrav fantek.

sedaj sem noseca tretjic (ce ne stejemo treh spontanih splavov) in tokrat sem sla na ns, ker so me zanimali rezultati (stara sem 33 let in je riziko nekoliko vecji), poleg tega sem bila prepricana, da je pregled na jesenicah brezplacen (pred enim letom je namrec bil), pa sem se ustela. saj ne, da gre za denar, ampak tudi tokrat nisva s partnerjem verjela, da gre lahko karkoli narobe (se vedno prepricanje: saj meni se to ne more zgoditi). zato se tudi nisva pogovarjala o tem, kaj pa ce... in zgodilo se je ravno to - ns je dal relativno slabe rezultate. kaj pa zdaj? splav? na dodatne preiskave? kako naprej? tudi ginekolog me je vprasal, kaj bom naredila, v primeru, da je rezultat (na ac) slab in ce ne mislim iti delat splava, zakaj sem potem sploh prisla na ns. in kako prav je imel.  v tistem trenutku mi je bilo zal, da sem na preiskavo sploh sla. no, s parterjem sva se potem pogovarjala in sva se odlocila, da grem najprej na dht preiskavo in bomo potem videli, kako naprej. ce bi bilo tveganje visoko, vendar ne dovolj visoko, da bi mi pripadala brezplacna ac, sva bila razlicnih mnenj. v strahu pred najhujsim, je partner menil, da bi morala iti na splav (ker je ac predraga), jaz pa sem bila prepricana, da ce bom ze delala splav, to sigurno ne bo brez zagotovila (ki ga da ac) in ce to pomeni placati veliko denarja, bova pac placala - saj ne morem primerjati denarja in zivljenja tega se nerojenega otroka. hvala bogu, so dodatne preiskave dale boljse rezultate (ceprav vem, da dht testi niso 100% zanesljivi, ampak zame je to dovolj, da ne skrbim vec in se s tem ne obremenjujem - o splavu ne razmisljam). po pravici povedano pa ne vem, kako bi ukrepala v nasprotnem primeru. vem, da bi se odlocila za ac in upala na dobre rezultate. a ce bi bili slabi, ne vem, ce bi se lahko odlocila za splav. in potem vidis, da si za vse te raziskave res brezveze placeval te evrote, ce pa tako in tako rezultati ne bi vplivali na drugo kot na moje skrbi.

ce bi bila ponovno noseca. bi torej razmisljala in naredila cisto drugace  - najverjetneje sploh ne bi sla na preiskave. treba je namrec razmisljati od zadaj naprej. ce ves, da splava v nobenem primeru ne bos delala, potem so kakrsne koli preiskave brez pomena in kvecjemu samo obremenjujoce. ce pa mislis v primeru slabega rezultata iti delati splav, potem pa le pojdi na ns. toda premisli ze prej, kaj bos storila, ce..., drugace je vse brez pomena. pogovorita se s partnerjem v naprej in se odlocita tako, da bo najbolje za vaju oz. vas. pa veliko srece!



Se popolnoma strinjam. In vso srečo tebi anonimna. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?