|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 23:23:24   
muki1
Jaz bi pa metii odgovorila, če smem user posted image .

Težko je, a se da. Moja starejša je bila odvisnik. Nikoli ni zaspala brez dojenja. Če sva šla zvečer ven, sem zmeraj malo prej uspavala, pa potem sva krenila. Če me slučajno ni bilo doma, je pa bila res kriza in jok, pa vendar je tudi zaspala, čeprav je pač malo ,,trpela,,.
Verjetno bo parkrat kriza, ampak otrok tam po 12 mesecu začne tako hitro kapirat stvari, da sploh ne moreš verjeti. Čeprav jim seveda ne moreš vsega dopovedati, opaziš iz meseca v mesec, kako noro napreduje in bo tudi kaj kmalu dojela, da te ni doma, verjemi.
Je pa tudi Viv dala pameten nasvet. Probaj kam zvečer oditi, da se privadi.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 0:05:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

za božjo voljo, kje pa živiš?



Očitno v zelo odročnem kraju.

Ni se za pohvaliti, da že 2 leti nisem bila zunaj, ampak imam enostavno takšno službo, da delam na dan tudi po 12 ur in se mi - odkrito povedano - po vsem tem ne da ven.

No, sicer sva z mojim hotela letos za novo leto s prijatelji ven, ampak si je mali zastrupil želodec in sva bila kar v bolnišnici...

Žal pa pri nas trgovine delao do 20.00, kozmetičarka do 17.00...

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 0:15:27   
Seven*
U mater. Jaz pa se nisem bila nikoli pri kozmeticarki, k frizerju grem 1x letno, nakupujem pa preko interneta. user posted image user posted image Ni ga cez komot.. user posted image

Meni se pa zdi, da ko bo otrok odrasel bodo se vedno nekje prijateljice, pa zuri zunaj, pa teater bo tudi, pa kino bo tudi se stal..Otrok pa nikoli vec ne bo majhen. Se mi zdijo ti trenutki vseeno neprecenljivi. Mogoce bi morala biti kdaj bolj egoisticna, pa ne znam..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 0:19:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Se mi zdijo ti trenutki vseeno neprecenljivi. Mogoce bi morala biti kdaj bolj egoisticna, pa ne znam..



Tudi jaz o tem razmišljam. Enostavno mi ne uspeuser posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 0:22:25   
Anonimen
.In kaj se je izkazalo? Da ko je dejansko prišlo do tega, je vse potekalo tako, kot mora. Mame preveč kompliciramo.


user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 8:50:25   
Anonimen
Saj morda neumno sprašujem, ampak: raho, a si ti morda noseča?   Ker potem bi lahko razumela vsa ta tvoja "izlitja".

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 9:08:01   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Saj morda neumno sprašujem, ampak: raho, a si ti morda noseča?   Ker potem bi lahko razumela vsa ta tvoja "izlitja".


Koze ji škodijo, očitno.user posted image user posted image  Sej se hecam, Raho.user posted image
Glede dojenja - moj ta velik se je tudi dojil 23 mesecev, največkrat je bilo to crkljanje pred spanjem. Ampak ni bilo tolk panike, da če sem kam šla, je zaspal tudi brez. Metaa, tudi vaš bo, sam ne kompliciraj, tako, kot so ti druge rekle. Mislim, da je bolj problem v nas, mamicah, kot pa v otročkih glede tega. Ko bo videl, da te pač ni, dojke pač ne bo zahteval, no.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 9:40:13   
MarijaPo
Strinjam se z Raho.
Ce bi se 1x prebrali vsa njena mnenja in ne takoj z negativnim nastavkom, bi opazili, da ima dosti smisla.
Danes itak vsi nekam hitimo in nimamo nikoli cajta za nic, tako da tud nasi mali otrocicki izvisijo in zato je lepo, ce se vsaj v tem prvem letu ukvarjamo res samo z njimi in ne hodimo stalno naokrog in jih "izbjegavamo".

Pridružujem se Rahi v vašem linču. user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 9:47:34   
viv_
Joj raho, boga tvoja snaha! Ker za piškotka pa nobena ne bo dovolj dobra user posted image .

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 9:51:57   
natalia
linč user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 9:58:26   
lenika
MarijaPo, saj ravno to je to, da tukaj ni govora več od dojenčkih, ampak o predšolskih otrokih. O tem, da si mamica mora vzeti tudi čsa zase, da ga potem lahko kvalitetno preživlja z otrokom pa ne bi. Jaz sem raje 22 ur na dan z otrokov kvalitetno, kot pa 24 ur in vsa razdražljiva, naveličana, monotona.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 10:09:49   
MarijaPo
Vsekakor se strinjam s tem, da ni dobro imet otroka prilepljenega na josko 24 ur na dan do njegovega 10. leta.
To je en ekstrem. Drug ekstrem pa je, da prides iz porodnisnice, ruknes froca babici ali tasci in gres s prijateljicami na zur in ze gruntas kam bos sla naslednji vecer. In seveda niso samo veceri - treba je jet tudi v shopping, pa mal obleke pogledat, pa na jogo, pa ....

Meni se zdi, da ima Raho prav v tem, da je lepo, da ce imas otroke, se z njimi tudi ukvarjas in zrtvujes kdaj pa kdaj tudi svoje zurke,... Ne vem sicer ce ona tako misli, tako je predvsem moje mnenje.

V tem se zelo strinjam s seven, ki nakupuje prek interneta, hodi 1x na leto k frizerju in podobno. Ce samo sestejemo vse ure, ki bi jih porabila za voznjo do Spara in nakupovanje in cakanje pri frizerju in friziranje, bi ugotovili, da ce jih porabi za otroka, je vsekakor bolja mama od tistih, ki jim je noro vazno, da imajo vsak mesec lepo postrizene lase in gosjo pasteto v hladilniku.

Ker se mi zdi, da smo danes vsi samo zelo pametni in imamo pravilna mnenja, svojemu ugodju se pa nihce ne bi odrekel, sem se postavila na stran Rahe in ne tistih, ki se jim zdi, da jim kvaliteto zivljenja dvigajo ponocevanja s prijateljicami.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 11:52:00   
lenika
Saj nisem mislila na ponočevanje, ampak le na druženje, socializacijo in ne popolno enoletno izolacijo.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 12:01:54   
Anonimen
Ce samo sestejemo vse ure, ki bi jih porabila za voznjo do Spara in nakupovanje in cakanje pri frizerju in friziranje, bi ugotovili, da ce jih porabi za otroka, je vsekakor bolja mama od tistih, ki jim je noro vazno, da imajo vsak mesec lepo postrizene lase in gosjo pasteto v hladilniku.


Če pa je zaradi tega boljše volje, če se tako relaksira, potem pa ne vidim nobene ovire. Pa madona no, saj imajo OTROCI TUDI OČETE, mar ne? Pa kaj če ga pusti popoldne doma pri očetu, ona gre pa v šoping, k frizerju? A zdaj če ima pa otroka mora biti pa kot neandertalka, z dolgimi lasmi, zamaščena, mozoljasta, v starih capah....japajade.

A je bolje, da je 24 ur doma sitna in nervozna ali dve uri zdoma, pa pride nazaj čisto drugačne volje? Ker včasih že ura ali dve zelo zelo pomagata k boljšemu počutju in ne samo bucibucanju ves dan. Z rojstvom otroka se materino ne konča.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 12:04:13   
lemavrica
Neumno se je odpovedati vsem majhnim zadovoljstvom. Se strinjam s predhodnim postom, otrok ima tudi očeta ki lahko zanj poskrbi tisti dve uri ko se gre mama malo razvajat. Meni res še na misel ni prišlo da po porodu eno leto nebi šla k frizerju al pa vsaj malo v shopping.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 12:29:32   
lenika
Albina se strinjam.user posted image

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 12:42:06   
oka
Res je, da ko sem rodila, sem postala mama, odgovorna za malo nemočno bitje. Pa vendar, kljub odgovornosti sem še vedno samo človek s svojimi potrebami in željami. Nikjer ne piše, da moram z dnem ko rodim nehat živet tudi zase, temveč samo za svojega otroka. Še vedno mi ostanejo potrebe in želje, za katere bom poskrbela, pa naj je to večer zunaj, obisk frizerja, kino... Jasno, da ne v taki meri kot sem prej, pa vendarle si bom utrgala urico do dve za sebe in se posvetila sama sebi. In to se mi ne zdi prav nič egoistično. Večji egoizem bi mi bil, če bi od vseh okoli pričakovala, da se podredijo mojemu načinu, da bi od moža zahtevala, da se prav tako odpove vsemu zaradi otroka, da se navadi na mojo utrujenost in nezadovoljsvo in šlampast videz, saj tega pred prihodom otroka ni bilo. Pa tudi tiste urice, ko nisem z otrokom ne pomenijo, da bom zamudila kaj velikega.   Vem za primere, ko so se mame odrekle vsemu, hodile z otroci spat, nikoli niso šle ven... Danes se jih otroci držijo kot klop. Ne smejo jih pustiti niti za sekundo, ker potem sledi predirljiv jok. In danes te mame izjavljajo, da komaj čakajo, da dete zaspi, ker imajo potem končno mir, saj so čez dan popolnoma sesute in živčne. Sicer pa vsak naj dela tako kot hoče in se mu zdi najbolj prav!

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 12:42:27   
ElaM
Bravoi, albina.user posted image user posted image
Me je že malo grabila slaba vest, ker grem k frizarju na vsaka 2 meseca.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 13:16:57   
Olivija
Mislim, da paše to sem, ko sem videla odgovor na Larino sporočilo:

punce sej vas nočem še bolj sprovocirat, samo sem brala zadnjič v knjigi Johna Cleesa in Robina Skynnerja "Družine" eno zanimivo trditev: "mama, ki dolgo doji, noče z nikomer deliti otroka in tudi ne more zadovoljiti svojih potreb" - mislim, da je bilo to osnovno sporočilo, mene je mal spomnilo na mojo "taščo", ki je zelo posesiven človek, kar se tiče dojenčkov (njen mož otroka do 8. meseca ni držal na rokah user posted image ).

Pri meni je bilo tako, da je bila Ana dojena 6 mesecev in to z velikimi težavami, ker je bila od vsega začetka zelo neješča in naju je patronažna prepričala, da sva ji začela dodajati umetno mleko, Ani je pa potem flaša postala zelo všeč.
Julija pa 14 mesecev, dokler se ni sama odstavila, je pa zelo dobro preklapljala med flašo in dojenjem, ker sem začela pri 8 tednih s francoščino (mleko sem pa pumpala) - in povem vam, da mi je prav pasala ta francoščina 2x na teden, da sem mal k seb prišla in spremenila okolje, sem imela potem veliko več energije za obedve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 14:00:01   
tina104
Bom odgovorila na začetno vprašanje - jaz sem tudi skoraj 12 mesecev bila vsak večer doma, vedno sem ga uspavala jaz. Vmes sem bila ene 2x na neki čagi blizu doma in ker je bil tak grozen jok, sem ga prišla domov uspavat.

Zdaj od 12 meseca naprej, je glede tega malo bolje. Naučil se je zaspati sam v vrtcu, tudi doma čez dan, če mene res ni v bližini. Zvečer nam je tako uspevanje do sedaj uspelo samo 1x, brez večjih težav. Bedel je takrat skoraj dve uri dalje, kot ponavadi, potem pa je enostavno zaspal skoraj na tleh med igračami, kot mi je povedal moj dragi - jaz sem šla na novoletno zabavo v službi.
Smo pa že poskusili, da bi ga zvečer, ko sem jaz doma, ati uspaval, pa je bilo samo drenje, drenje in še enkrat drenje.

Glede druge teme, ki se je tukaj pojavila, pa bom rekla, da vsekakor mislim, da si tudi mama mora kaj privoščiti. Jaz si v prvem letu po rojstvu Aljaža nisem kaj dosti privoščila - če sem šla k frizerju, je šel zraven, če sem šla po nakupih, enako,..., zdaj mi je veliko lažje. Navajen je na vrtec ali na varstvo pri atiju in sploh ni problem, če grem malo po trgovinah, h kozmetičarki, s kolegicami na kavo.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 14:00:11   
viv_
V bistvu izhajam iz al bine... Ampak vseeno, a vam mož oz. otrokov oče nikoli ne reče:"Danes bi pa jaz rad dal spat otroka?" Ali pa:"Želim si, da bi midva sama preživela dan skupaj?". Res mi je to čudno... Kje se sploh vklopi oče? Mene bi samo nekam poslal, da bi si tako lastila otroka...

Pa raho, še ena na temo egoizma... Spomni se, koliko je bil Črtomir star ko si šla nazaj delat. Pa bi tudi lahko obesila kariero na klin in bila 12 mesecev doma, pa pač nisi! Tako da, ne obsojat druge.

MarijaPo: še nakupovanje - medtem ko grem s tamalo ven na sprehod tudi vse nakupim. Vključno z gosjo pašteto in kaviarjem user posted image  Na sprehod grem pa vsak dan, ker je svež zrak in sonce tudi zelo pomemben za otroka.

< Sporočilo je popravil viv -- 26.1.2007 14:15:15 >


_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 14:34:23   
Anonimen
Sem zabluzila in se ne morem prijaviti s svojim naslovom!

Želim samo povedati, da je egoistično tudi zaključiti porodniško po pol leta in se vrniti v službo!

Vsak ima svojega malarja!

Me je tako srbelo pod prsti, da nisem brala do konca in vidim, da mi je Viv vzela besede z jezika.

< Sporočilo je popravil ***Želva*** -- 26.1.2007 14:35:36 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 22:33:34   
natalia
V tem se zelo strinjam s seven, ki nakupuje prek interneta, hodi 1x na leto k frizerju in podobno. Ce samo sestejemo vse ure, ki bi jih porabila za voznjo do Spara in nakupovanje in cakanje pri frizerju in friziranje, bi ugotovili, da ce jih porabi za otroka, je vsekakor bolja mama od tistih, ki jim je noro vazno, da imajo vsak mesec lepo postrizene lase in gosjo pasteto v hladilniku.


aja, seven ne hodi v trgovine in ne v Spar?user posted image potem pa svizec zavije čokolado... punce, ne vsega tako sveto verjet ...user posted image

Samo to pa mi je tako bedasto: da zaradi dojenja ne greš k frizerju, na kavico, v trgovino..., da mi gre na bruhanje....jaz se kar bojim, kako zgledate, če kdo zvoni pri vratih, pa vas zagledajo v takem stanju...malo zdravega egoizma vam ne bo škodilo, nič kaj bolj požrtvovalne ne boste izpadle, če boste 2 leti zaprte v stanovanju, ker "pač" dojite.

ajd


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 23:00:06   
Anonimen
Mogoce bi morala biti kdaj bolj egoisticna, pa ne znam..


Egoistična je že odločitev za otroka. Zakaj se odločimo zanj? Zaradi družbene koristnosti nadaljevanja vrste? Ali zaradi lastne želje?

Egoističnih je večina odločitev v zvezi z otrokom. Želimo mu najboljše. Zaradi egoistične želje, da bi mu bilo v življenju lepo in nam z njim.

Čas, ki ga preživim z njim je posledica moje želje in mojega egositičnega užitka v njegovi družbi.
Čas, ki ga namenim čemurkoli, je posledica moje odločitve.

Nikomur ni treba niti ekstremen egoist niti ekstremna žrtve, da bi lahko užival s svojim otrokom.
Sprejmite raje odgovornost za svoje odločitve, pa v teh vlogah ne boste videle ne sebe ne drugih.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
26.1.2007 23:08:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Pa raho, še ena na temo egoizma... Spomni se, koliko je bil Črtomir star ko si šla nazaj delat. Pa bi tudi lahko obesila kariero na klin in bila 12 mesecev doma, pa pač nisi! Tako da, ne obsojat druge.



Ja, res sem šla delat po 105 dne - zakaj? Zato, ker se ni nihče prijavil na razpis za to delovno mesto (eno leto biti v.d. ni ravno mamljiva ponudba, s tem, da moraš imeti delovne izkušnje in izpolnjevati ostale pogoje, v firmi pa ni bilo nobenega, ki bi izpolnjeval pogoje - v JZ je to malo drugače, bolj strogo urejeno). In nisem imela izbire - veš, tudi nad mano so še ljudje, ki so moji šefi. In priznam, vsako minuto, ko sem bila v službi, mi je bilo žal... Pa ne obsojam druge...Smešno pa se mi zdi, da vsi preberete samo tisto, kar želite slišati.

V prvem postu sem uporabila besedo zvečer in bila je jasno napisana - ve ste zagrabile samo tisto, kar ste želele brati, da lahko nekoga obsojate, ker si ne deli mnenja z vami. Zame se večer začne ob 21.00... A se za vas prej? Ob 17.00. Potemtakem bi morala bila napisati pozno zvečer, imate prav.

In nikjer nisem napisala, da ne hodim k frizerju ali v trgovino ali kaj jaz vem kaj... Tudi na službeno pot grem - ampak se vedno isti dan vrnem.

In ja, al bina - bila sem ponovno noseča, pa žal več nisemuser posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?