|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
31.1.2007 21:32:26   
Nogavica
Mi smo pa pred kratkim nabavili kengurujčka in se za zdaj še navajamo nanj - se nosimo po stanovanju. Danes sem jo prvič obrnila vstran od sebe in je zdržala najdlje, ker začenja opazovat okolico, k meni obrnjena pa protestira. Glavica ji naprej več ne pada, odzadaj je pa tako na mene naslonjena. Sem pa še zelo nerodna pri vstavljanju user posted image  v kengurujčka. Upam, da se bom kmalu izurila user posted image . Me je pa po 20 min nošenja ful hrbet bolel user posted image .

Zdaj sem se pa začela spraševati, katera od naštetih zadev je pa otroku najbolj "prijazna"? Je to katerakoli, če le malčku paše? Lahko tudi kengurujčka uporabljam za nošenje po stanovanju, da lahko zraven še kaj postorim?

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu ursussy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
31.1.2007 23:00:23   
Anonimen
Lahko tudi kengurujčka uporabljam za nošenje po stanovanju, da lahko zraven še kaj postorim


Zakaj pa ne user posted image ?

(odgovor članu Nogavica)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
31.1.2007 23:11:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
31.1.2007 23:55:04   
Anonimen
Mi smo pri Špeli uporabljali najprej kengurujčka, pa nisem bila najbolj zadovoljna, ker sem jo komaj not dobila, pa nekak se mi ni zdelo, da ji je udobno, čeprav glih protestirala ni, kasneje pa še hribovski ruzak, katerega še zdaj občasno uporabimo, zlasti v slabem vremenu. Za drugega user posted image  me pa blazno mika sling ali pouch ali kar oboje. Niti ne poznam ne enega ne drugega dobro, strah me je edino, da ne bom znala uporabljat vsega skupaj, ker pri Špeli sem si že štorkljo sposodila in ugotovila, da je to višja znanost zame, tako da posledično tudi tamala ni uživala not, saj je nisem znala naštimat. Ne vem pa, kaj naj kupim, kje naj kupim... kakšni predlogi in nasveti?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
1.2.2007 15:28:16   
mehurčica
Kengurujčka. Ampak nič kaj dosti. Doma nekajkrat za uspavanje-ko je zaspal, sem ga samo odložila. Na rokah ni mogel zaspat, ko sem ga dala pa v kengurujčka pa po par minutah. Očitno mu je pasalo, da je bilo vse bolj na tesno.user posted image Za ven pa smo ga samo parkrat, ker je bila zima in ga v vsej tisti opremi nisva mogla stiščat noter. Poleti pa je bilo že prevroče. Za poleti bi nam verjetno bolj prav prišla štorklja. Se priporočam, če mi jo bo kdo posodil, ko bomo imeli drugega user posted imageuser posted image

(odgovor članu ursussy)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
1.2.2007 21:46:28   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka
strah me je edino, da ne bom znala uporabljat vsega skupaj, ker pri Špeli sem si že štorkljo sposodila in ugotovila, da je to višja znanost zame, tako da posledično tudi tamala ni uživala not, saj je nisem znala naštimat. Ne vem pa, kaj naj kupim, kje naj kupim... kakšni predlogi in nasveti?

Tašonka, ko sem pri prvem otroku poskusila štorkljo, sem po par minutah obupala. Dobro, Vasja se potem itak sploh nikoli ni hotel nositi in je nisem pogrešala. No, pri Kajetanu sem si jo sposodila in sem si vzela cel dopoldan čas, da sem preštudirala navodila, tudi tista za sling so uporabna. Poskušala sem z medvedkom namesto otrokauser posted image , tako da sem potem, ko sem dala malega prvič v štorkljom že imela malo samozavesti. In potem sem jo res zlahka uporabljala. Sicer tudi Kajetan ni tiste sorte, da bi se kar naprej nosil, a ima pri sedmih mesecih deset kil in ko ga moram nesti, je super, da mi ga ni treba nesti kar na rokah.

Ampak ker je za mojo velikost (=majhnost) štorklja premalo nastavljiva (zdaj bi malega rada nosila na boku in ni fajn, da je preveč blaga, mali kar stran visi od mene), sem ravno danes kupila sling. Spet si bom vzela nekaj časa, da ga preštudiram, da ne bom malega preveč znervirala s poskušanjem. Kupila sem ga pri zastopnici (poglej na prejšnji strani te teme).

Preizkusila sem tudi pouch, pa kaj pa vem, nekak mi ni sedel. V bistvu je zelo omejeno nastavljiv in ga moraš res kupiti v pravi velikosti, nakar otrok zraste in rabiš večjega, po moje. Tinkamiška ga ima, pa vem, da ga pridno uporablja. Tako da verjetno je to spet to, da moraš preštudirat in se navadit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
2.2.2007 8:24:06   
Arabela
Kenguru BabyBjorn pa je naša najboljša investicija user posted image user posted image
JAz sem malo z njim nosila že pri 2mesecih, sedaj ko je obrnjena da gleda okolico pa z njim hodiva na daljše sprehode, doma kuham, pospravljam, na telovadbi je v kenguruju... mala v njem nikoli ni protestirala, tudi zaspi v njem...

_____________________________

KATARINA 19.9.2006
SERGEJ 25.2.2008

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
5.2.2007 16:37:48   
Primoza
Nahrbtnik Vaude, zdržal do zdaj kakih 600 ur hoje.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
5.2.2007 16:39:26   
Seven*
Za Vaude sem slisala, da je dober ja. Superca..user posted image user posted image user posted image Meni je malenkost zal, da se nisem odlocila za nakup ze pri Jakobu. Najbrz bi se, ce mi ne bi Mehurica zadeve posodila. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
5.2.2007 17:02:10   
Primoza
Zdaj je naš Vaude star šest let in bo zdržal še začetek letošnje sezone - dokler se bo Žan še pustil nositi. Potem ko so težki nad 15 kilogramov se do 20 kg vsak odvadi nošnje, ker ga preveč vse tišči.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
6.2.2007 20:24:21   
Anonimen
Jančika, hvala za odgovor, sem šele danes videla. Ma ja, za tisto štorkljo mi noben nikjer ni znal pomagat, navodil nisem imela, prodajalke v BC mi niso znale pomagat, še kolegica, ki jo je posodila, mi ni znala pomagat, ker je še sama ni znala uporabljat, meni pa nikak ni šlo v glavo, kaj naj delam s tistim. Sem probavala vse živo, pa ni šlo. Pa še tamala ni sodelovala, na lutko oz. medvedka pa sploh pomislila nisem.
Sem pa jaz jutri dogovorjena z zastopnico za slinge in pouche. Grem do nje, da mi malo pokaže in razloži vse skupaj. A si to od Urše kupila, Maya wrap? Malo razmišljam, da bi jaz tudi raje sling nabavila, ker je res maksimalno prilagodljiv, pouch pa ne toliko. Ga je tinkamiška že zadnjič prinesla na obisk, pa sva ga pozabile sprobat.user posted image  Moram naslednjič, ko se vidimo, ga magari pofotkat, pa da mi mama sešije pouch, ker mi ne deluje preveč kompliciran, sling pa nabavim, pa je. Če ne bom itak samo pri slingu ostala. Bom poročala, kako sem zadovoljna.
Evo, sem šla zdajle na prejšnjo stran pogledat - s tole ursussy sem zmenjena, ki je en post napisala.user posted image

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
6.2.2007 20:40:32   
Seven*
Jaz bi pa vprasala, ce ima mogoce katera trak za nosenje in kako je zadovoljna?

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
6.2.2007 21:34:14   
Magi*
sem ga imela pa sem ga podarila naprej. je super stvar, res najbolj uporabna zadeva ever. vsaj za nas. smo ga uporabljali praktično vsi in Zarja je bila notri najbolj zadovoljna.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
6.2.2007 23:58:57   
shooo
seven, a mislis ruto dolgo 4,5m? mi jo imamo in smo presrecni. trenutno je sicer v uporabi pouch ker je meni ruto zoprno vezati cez jakno a spomladi bomo spet  ruti.
poglej v moj album.ella roo.


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
7.2.2007 0:12:14   
skuštrana
Tašonka, Jančika ga je kupila od meneuser posted image
Kako je pa zadovoljna naj ti pa sama pove....


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
7.2.2007 6:58:27   
Taja Nagaja
Jaz sem si tudi sling zašila! Naša je rojena decembra in ker ne živiva v mestu sva se sprehajali po zasneženih poljih in travnikihuser posted image user posted image user posted image . Z vozičkom bi šlo le, če bi nanj namontirali smučke user posted image . Sem si zašila še enega tanjšega, da poleti novemu user posted image ne bo prevroče. Se že veselim. So me eni prpričevali, da potrebujem voziček za dva, pa mislim, da bomo s slingom spet bolj zadovoljni. Bina bo hodila ali pa se peljala v vozičku (na triciklu, ...) user posted image pa bo v slingu. Lahko pa bomo obrnili in bo user posted image v vozičku, Bina pa na boku v slingu. Skratka, jaz sem ful navdušena. Sem sprobala kengurujčka, pa sva bili obe zelo nesrečni, da o neudobju ne govorim.  Imamo pa tudi nahrbtnik in Bina zelo uživa v vsakodnevnih sprehodih, saj nisva omejeni glede poti, kot pri vozičku.

Mi je pa super, da se da  sling sposodit, da vidiš če ti ustreza.

http://www.mojskratek.si/

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
7.2.2007 7:01:59   
Princess Mononoke
Jaz sicer ne vem kakšna je razlika med v naslovu naštetimi. Ali lahko kdo pokaže slikice ali pa če mi prevedete v angleščino? Jaz uporabljam dva različna "slinga". Prvi je "simplicity sling" (http://www.mothersdirect.com.au/prod283.htm) in drugi je "hug-a-bub sling" (http://www.mothersdirect.com.au/prod484.htm), kar je v bistvu 6 m dolg trak blaga. Prvi je izredno praktičen in se ga lahko gor da. Je bolj primeren ko je dojenček še majhen saj ima le eno pozicijo. Ko postane dojenček težji so pasovi na ramenih boleči še posebno za daljše razdalje. Drugi pa je težji za ga nastavit vendar je v njem veliko lažje nositi dojenčka in pa ima več pozicij. Sedaj ko je Ema stara 10 mesecev se najraje nosi obrnjena na ven, razen če si želi spati, potem jo obrnem na noter. Jaz sem z obema zelo zadovoljna in toplo priporočam. 

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
7.2.2007 14:23:28   
ursussy
Ker je bilo to najbolj pogosto vprašanje (kakšna je razlika med vsemi temi pripomočki), sem kratek pregled napisala na svoji strani: http://www.mojskratek.si/PogostaVprasanja.htm

Mi smo na začetku sprobali ruto oziroma trak, pa nam ni preveč odgovarjal, ker je mala želela non-stop kukati ven, pa tudi sama sem se zgubila v 5 metrih blaga. Nekaterim mamicam in očijem pa trak zelo odgovarja (imajo mogoče bolj mirne dojenčke user posted image ). No, mi uporabljamo - kot sem že zapisala - sling oziroma ring sling (sling z obroči). Imamo pa tudi Kelty nahrbtnik za daljše ture. Dobri nahrbtniki so VauDe, Deuter in Kelty - sem veliko prebrskala in te tri znamke so vodilne. Fensi pensi user posted image

(odgovor članu Princess Mononoke)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
7.2.2007 14:34:53   
Anonimen
Evo, sling nabavljen, malenkost sproban pri Urši, ampak je bila tamala ful zaspana in ji ni glih pasal, da jo tlačim not, tako da bova potem vadili. Ampak glede na to, da mi ni tulila, čeprav je bila kar utrujena, sem optimistična. Bomo za začetek kak krajši sprehod okrog bloka sprobali. Komaj čakam, ker danes ne bo šlo.

(odgovor članu ursussy)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
7.2.2007 17:03:38   
A-N-J-A
Jaz sem si trak zašila sama,4.6mx 075m blaga in to je touser posted image .Moj je bil sicer z dveh kosov blaga in ni bil glih fensi za ven,ker nisem vedla če se bo naša hotla nosit.
Zgleda pa tkole(tukaj je Ela stara ene 14 dni):

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
7.2.2007 18:31:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu A-N-J-A)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
7.2.2007 18:34:00   
shooo
a-n-j-a, super ruta.
a je bejba bila zadooljna s tem polozojem ze tako zgodaj?
nasa se je od zacetka nosila samo  lezecem polozaju cim bolj zmuckanauser posted image .jaz je nisem niti upala tako dati.
heh, bom probala pri drugem


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
8.2.2007 14:53:15   
bobika
Mi smo v začetku zelo veliko uporabljali kengoruja. Ko ga je prerasla sem zelo pogrešala neko "nosilno" stvarco. Dekleta so me zelo navdušila z slingi, pouchi in rutami. Pred kratkim sem si sešila pouch in se super nosiva. Tudi babica je navdušena nad njim user posted image . Mi je pa žal, da si ga nisem že prej sešila.

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
8.2.2007 17:10:45   
A-N-J-A
shooo naša je ful uživala v tem položaju,se je takoj umirila in zaspala.Ko je bila pa večja sem jo pa na boku nosila(vezava je pa ista).Če ti po pravici povem jo nisem znala dat v ležeči položaj,pa sem se ful trudlauser posted image .A maš mogoče ti kakšne napotke,ker bi mi zdaj pri ta drugem res prav prišliuser posted image .

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Slingi, storklje, trakovi, kengurujcki, i...
9.2.2007 15:04:27   
shooo
ANJA,
mogoce ti kaj od tega pomaga:www.thebabywearer.com/articles/HowTo/WrapLinks.htm.
jaz sem jo kot novorojencka nosila v pouchu in tam ni kaj komplicirati.v ruto sem jo dala pri skoraj treh mesecih ko se ni vec zelela nositi leze.smo probali tudi v ruti lezecki polozaj pa je ze bila toliko radovedna da je htela gledati na okoli.
sicer pa, lahko bi si zasila pouch za novorojencka.
bobika je prav te dni enega skup dala, mogoce ti da kak nasvet.
bobika daj kaksno fotko gor!user posted image
lp


_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?