|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 11:20:35   
BONHEUR
Absolutno!!!!!!!!!!! Razlogi:
1. Je ful bolj zdravo kot aptamil.
2. Nudi blazno lepe občutke povezanosti z otrokom.
3. Je dosti bolj komot.
4. Ješ lahko kolikor hočeš, pa se ne zrediš.
itd.itd.itd.
Me veliko bolj zanima, zakaj nekatere ne dojijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 11:26:20   
Baucka
Da. Dojim še sedaj pri 9 mesecih.
Tudi v naši družini vsi uspešno dojijo in mogoče imam tudi jaz to v krvi user posted image .

Zato, ker je enostavno in če steče imaš najmanj problemov in dela.

Vendar le če obema paše. Jaz sem na začetku skoraj že obupala zaradi ragad. Hvalabogu so se za celile in je dojenje steklo. Če dojenje prinaša preveč problemov mami in otroku, pa raje ne.  Da se bodo povesle joške in podobno za mene ni dovolj dober razlog, da niti ne poskusiš.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 11:29:36   
Anonimen
Torej sem pozabila napisat zakaj sem pristaš dojenja.

Prvo hčer sem dojila tri mesece,ker sem še v šolo hodil in me celdan ni bilo doma,sem zgubila mleko.

Drugič sem sina dojila dva meseca-preživela zastrupitev z hrano,mleko usahnilo.

Tretjič sem pa dojila 2 leti,za vse nazaj ko nisem bila sposobna,
Meni je pasalo,tamali je pasalo,bilo je pfraktično,vedno pri roki,čisto in prave temeparture.Ponoči smo kmalu nehali.Poleg hrane na žlico je ko je bila večja dobila tudi poobedek,če si ga je zaželela.
Pozitivno je bilo za obe:do pubertete ni bila nikoli bolna,
jaz pa sem jedla vse kar se mi je zahotelo in zgubljala odvečne kile.
Ja dojila sem,ker sem lahko,ker je bila to moja velika želja.
IN dol mi visi kaj je kdo in kaj si še misli glede dojenja.Nihče nikogar ne sili.
Po svoji vesti in nikogar ne obsojam,če tega ne počne.
Kakršnokoli obsojanje dveh nasprotnih si mišljenj je samo dokaz nezrelosti
oseb.Vsak dela  to kar mu paše in,da je zanj prav.

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 14:26:45   
tina104
Ja, vsekakor. Zakaj? Je zdravo, poceni, praktično.

Razumem, da enim dojenje pač ne odgovarja, niti približno pa ne razumem tistih,  ne dojijo, ker se bi jim potem joške povesile. Mislim, haloooo! Mene moja mama tudi ni dojila, pa ima joške zdaj v poznih štiridesetih povešene.



_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 15:08:27   
mehurčica
Ja, seveda!
Prvi mesec nama sploh ni šlo dobro, pote je šlo malo bolje. Vseeno pa mi je bilo prve 4 mesece malo mučno, ker je imel krče, vsake toliko je dajal glavo stran in ob tem me je zelo bolelo. Z izcejanjem pa sem itak imela težave celo leto(kar dosti skorajšnjih mastitisov)- spreja za nos mi niso hoteli več dati, ko sem drugega porabila. ko sva prebrodila težave prvih 4 mesecev, se je počasi začelo lepo obdobje dojena. Res sem vesela, da sem lahko dojila. Na žalost nimajo vse te sreče.user posted image

Lp

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 15:54:57   
skuštrana
Absolutno vedno in povsod. Tudi do tretjega leta (samo se je naša odločila ne več pri 10 mesecihuser posted image ).
Kaj pa vem, če velja tisto, da bi vse ženske rade dojile. Jaz poznam eno, ki pa že ne bo dojila, ker ji bo to uničilo njene lepe joškiceuser posted image . Pa poznam ene par njih, ki jim je po enem mesecu čudežno usahnilo mlekouser posted image In so nehale dojit. Ja, madona le kako ti lahko mleko usahne, če si prej normalno in brez problemov dojil. Jaz sem se ponoči zbujala cela premočena, sem morala po dvakrat na noč menjat pidžamo.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 15:57:53   
lemavrica
. Jaz poznam eno, ki pa že ne bo dojila, ker ji bo to uničilo njene lepe joškiceuser posted image . Pa poznam ene par njih, ki jim je po enem mesecu čudežno usahnilo mlekouser posted image In so nehale dojit. [/quote]

A so zato kej slabše matere? Ne vem, ene lahko dojijo pa so pri drugih stvareh totalen polom. Ne da se matere ocenjevati po tem ali doji ali ne.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 16:11:24   
mika
men je tako hecen izraz pristašica dojenjauser posted image , še najbolj pa razlogi, kot so hitrejše hujšanjeuser posted image .

jaz sem dojila 18 mesecev. ZAKaj? ker sem imela mleko in mi je bilo najbolj enostavno. NA Dojenje nisem gledala kot na neko super oh in sploh hrano, kot jo prikazujejo nekateri. dojenje sem jemala kot samoumevno hrano za mojegauser posted image . in če ne bi imela mleka, bi pač pila umetno mleko. in nikoli mi ni prišlo na misel, da bi se imela za boljšo mamo od tiste ki ne doji, neglede na njene razloge
se mi zdi, da bi večim mamicam steklo dojenje, če ne bi iz tega delali takšnega pompa in slabe vesti.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 16:14:49   
mika
Jaz sem se ponoči zbujala cela premočena, sem morala po dvakrat na noč menjat pidžamo.


ženske smo si različne. ene imajo hud naval in ja, lahko jim usahne po 1mesecu dojenja. jaz pa nisem imela nikakršnega navala mleka in sem dolgo dojila. dobro, ene tri dni sem imela bolj trde joške, to pa je tudi vse. nič mi ni teklo ven. 

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 16:58:55   
Anonimen
mika nikar si ne razlagaj mojih umesnih besed,kot je hitro hujšanje po svoje in z vso irinijo,ki sem jo zaznala v tvojih besedah,in s tisto visokostji:glej jo no,jaz sem bolj pametna,ker imam boljše argumente,čisto preproste o dojenju,brez dodatkov.
Hujšanje je bilo omenjeno le kot stranski produkt,nič pomembnega in ti si se prav za to zapela.Ja ene pa se res previsoko cenijo,in se ne zavedajo,da
s tem žalijo pamet drugeče mislečih,ali pa,če napišejo še kaj zraven,da ni vse tako suhoparno in uradno.
Drugič se zberi in ne površno prebirat,ampak z razumevanjem skušaj
se vživet v besede drugih.ne pa bluzit svoje,češ,da je samo ro kar ti misliš prav tisto pa kar drugi pa ne.
Osebno,če še nisi razumela ne obsojam ne tistih ki ne dojijo in ne tistih ki dojijo,ker sem bila v obeh situacijah.In sem imela srečo,da me ni nihče obsojal ne za eno ne za drugo stanje,le sama sebi sem bila sodnik.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 17:02:47   
MarijaPo
Jaz sem tudi za dojenje. Eva je stara 8 mesecev, pa se vedno 5x na dan in 1x na noc dojim. Imam sicer ze malo zadosti tega, samo kaj ko je prelahka in se borimo za vsak gram hrane, torej tudi mlekec prav pride.
Sem pa malo zabluzila s tem dojenjem - sem do 6 meseca polno dojila in se zato ta mala ni navadila na flasko in je zdaj noce, tako da bodo zgleda morale moje joske zdrzat tja do enega leta, potem bom pa nehala.

Tia2005 - ti si pa res ena najbolj pozrtvovalnih mam, kar jih poznam. Kapo dol! Res si pridna, da se ti je dalo do 7. meseca crpat mleko. user posted image  

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 17:06:49   
Samoyedka
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

da, vendar ne za vsako ceno, in ne po enem letu


Se podpišem pod tole user posted image

Se strinjam tudi z Lemavrico. Me pa zelo razjezi, ko ene zagrizene pristašice dojenja prav nesramno reagirajo na tiste, ki ne dojijo- pa naj bo to iz kakršnegakoli razloga, in začnejo pridigati in pametovati bla bla bla... Jaz sem se trudila dva meseca, da bi šlo, pa ni ratalo po nobenem receptu, pa mislim, da zato ker je na aptamilu ni mali za nič prikrajšan- še ni bil niti prehlajen, nima problemov z odvajanjem (mislim kakanjem user posted image ), cartama se tudi brez zize user posted image , spimo kot je treba,...če pa moje kile zaradi tega, ker ne dojim še niso šle dol, mi pa tudi po domače povedano dol visi! Imela sem strašno slabo vest, ker sem se počutila kot nesposobna mama na začetku, samo zato ker dojenje ni steklo, ampak tega občutka že lep čas nimam več- tudi zapreti kljun tistim, ki same sebe postavljajo na piedestal, ker pač so sposobne svoje otroke dojiti, sem se navadila, brez slabe vesti.

Torej- sem za dojenje, ker je to naravna stvar, ki spada zraven, se pa pri drugem dojenčku niti približno ne mislim toliko obremenjevati in komu razlagati, zakaj dojim ali pač ne.

OK, to je bilo pa veliko več kot pa JA ali NE user posted image


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 17:12:22   
Mehičanka
Ja, ja, ja in še enkrat ja!

Meni je pa takrat, ko mi mala zaspi ob dojenju nekaj tako lepega...Pa ko tako vleče in vleče in zraven spušča take luštne zvoke...user posted image

Se dojiva že 8 mesecev in upam, da se bova vsaj še enkrat toliko.

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 19:23:49   
mika
mika nikar si ne razlagaj mojih umesnih besed


NEVAAaaa, sploh nisem prebrala  postov preden sem napisala svojega, tudi tvojega ne, ampak sem se spomnila vseh člankov, v katerih je tema o dojenju.
a veš zakaj ne verjamem, da ženske prej shujšajo? ZAto, ker je večina žensk okoli mene, ki so dojile močnejših in niso prišle na svojo težo. so pa tudi ženske, ki so za zelo kratek čas ali pa sploh niso dojile, brez problema na isti teži kot pred nosečnostjo. med temi je ena, ki ima tri user posted image  in je suha kot trlica. moja mama je po porodu samo kipnila, pa naju je obe s sestro dojila 9 mesecev. šele, ko je nehala dojit, so kg šli dol. verjamem pač v to, da je odvisno od ženskega telesa in ne od dojenja.bolj verjamem temu kar vidim, kot pa pišejo strokovnjaki.
resnično mi gre na živce tak cirkus okoli dojenja. ko smo bili mi dojenčki,  so propagirali in posiljevali z umetno hrano, danes težijo z dojenjem. zakaj hudiča morajo it iz ene skrajnosti v drugo. v obeh primerih so ene ženske bile   zaničevane. na mojo mamo so gledale kot starokopitno, ker je dojila, danes pa so tiste, ki ne dojijo prezirane. eh, boge ženske.


neva, brez zamere, ker res nisem odgovarjala na tvoj post_smeškokiobjema(SMEški ne delajo)

lp, mika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 19:46:36   
Anonimen
Se ti opravičujem mika,ti meni jaz tebi pa smo botuser posted image
Puki slučaj je bil v tem,da sem prav za hujšanje mimogrede govorila.
Ja.ampak sem res hujšalauser posted image pa tudi pri prvih dveh,ko sploh nisem dojila.
KDaj pa je to tebe mama (kerga leta)dojila,da so se posmehovali?
S tem dojenjem ne bomo nikoli prišli do konca,preveč nas je z različnimi pogledi.
Pravilno bi bilo,da sprejemamo odloćitvein mišljenja drug drugih,le tako lahko rečemo,da smo odrasli ljudje.Pa brez vroče krvi,pa brez jeze,čisto tako samo po sebi umevno naj bo.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ste pristašice dojenja?
26.1.2007 20:16:31   
Strawberrie Cherrie
JA.

Pa sem imela dosti težav, predenj nama je steklo - vdrte bradavice, spokane in krvave, kraste počez bradavice - pa se nisem dala, pa čeprav je mali moj bil kot vampir - z mlekom je pil kri; nastavki niso pomagali, ker so mi preveliki - šele blaznice od BIOmam so začele celiti moje krasticeuser posted image
In ni mi žal, pa čeprav sem včasih jokala zraven, ko je mali polna vlekeluser posted image Zdaj se lahko še samo nasmejim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ste pristašice dojenja?
27.1.2007 23:38:46   
Pi-kica 1
Če dojenje steče, je sigurno materino mleko najboljša hrana za dojenčka, če pa iz kakršnihkoli razlogov ne steče, pa otroci na adaptiranem mleku ravno tako gor zrastejo.
Sama sem imela zelo veliko željo dojiti. Bila sem prpravljena na težave, saj sem imela pri prvem hude bolečine, pa še mleko mi je presahnilo po šestih tednih. Kljub hudim bolečinam, mastitisu, občasnemu pomanjkanju mleka sem vztrajala in po treh mesecih in pol nama je dojenje lepo steklo. Žal pa se je sinko začl hitro sam odstavljati in pri desetih mesecih se je sam odstavil. Enostavno ga je nekega jutra, ko je potegni,l streslo in je bradavico izpljunil. Nikoli več ni hotel zagrabiti in dojenja je bilo konec.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ste pristašice dojenja?
28.1.2007 10:06:44   
Naja30
Da.

Dojenje nama je steklo takoj po porodu in sem zelo vesela zaradi tega. Pa še hujšam zraven user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ste pristašice dojenja?
28.1.2007 22:44:55   
kapesanta
99,9% DA - ko me ugrizne je pa zelo glasen NE!
Ob vsej tej reklami za dojenje me pa moti, ker nikjer ne piše, kaj te čaka slabega - grizenje, šipanje, raznorazna vnetja bradavic,.... Ampak še vedno DA

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ste pristašice dojenja?
29.1.2007 9:15:11   
L & L
DA samo ne za vsako ceno, pa tam do 1 leta.

_____________________________

Patrik 24.6.2005
Loris 14.8.2006
Orson 15.4.2009
I & L 26.6.2004



http://patrik-loris.moj-album.com/

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ste pristašice dojenja?
29.1.2007 10:02:04   
tita2006
Pristaš:  user posted image ja

Trajanje:  user posted image v mejah razmnega cca 1 leto

Težave : user posted image ni jih malo, a je vredno vztrajati

Zaključek:user posted image  zadovoljen in zdrav dojnček ,srečna in ponosna mama

(odgovor članu lstand)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ste pristašice dojenja?
30.1.2007 15:57:11   
Samoyedka
IZVIRNO SPOROČILO: tita2006



Zaključek:user posted image  zadovoljen in zdrav dojnček ,srečna in ponosna mama



Tita, oprosti, kar bom zdaj rekla...ampak ravno take izjave me dvignejo- torej moje dete ne more biti zadovoljno, zdravo, jaz pa ne srečna in ponosna? eh, ni vredno...


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu tita2006)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ste pristašice dojenja?
30.1.2007 21:03:21   
x_srečka_x
da, sicer je moja na flaški ker je zmanjkalo mleka, drugače sem pa za dojenje user posted image

(odgovor članu lstand)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ste pristašice dojenja?
30.1.2007 22:05:20   
žiža
Ja sem za dojenje, ker je to za mene ravno tako kot po 40tednih nosečnosti roditi. Ampak dojnje je lahko zelo težavna reč.
Mene osebno bolj kot izjave ala bolj zdravo, bolj enostavno, zmotijo komentarji, da se mamice ne trudijo dovolj, da celo narobe dojijo...
Ne trudijo dovolj user posted image
Moja izkušnja: nedonošena hčerkica, lena za dojenje, sledi 1 mastitis pa drugi in tretji, dojim, stiskam, flaška, dojim, stiskam, flaška... Nevem kateri mastitis že se noče in noče pozdraviti, po 10ih dneh pristanem na operaciji izčistijo pol litra gnoja. rana boli ko pri norcih iz nje teče kri, gnoj, mleko user posted image . Seveda mora tud iz " bolne" joške mleko moralo ven... ne bi izgubljala besed o teh bolečinah.user posted image
Pa sem vztrajala in dojila še en dober mesec potem je bilo pa konec, mleka ni bilo več. In prva stvar, ki sem jo rekla, ko sem izvedela za drugo nosečnost, je bila: " če mi dojenje ne bo stkelo tako da bo v veselje meni in otročku, neham v tistem trenutku." Pa je steklo točno tako kot mora.

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ste pristašice dojenja?
30.1.2007 22:25:14   
frrrr
da user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?