|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:33:44   
rija
sploh ne user posted image user posted image  samo sem bila od 12 tedna pa do ac tak panična, da sem se dobesedno napamet vsega naučila user posted image user posted image  

ni še prepozno.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:40:32   
majrim
bučika...hvala iz srca...naj tudi tebe spremlja v čimvečji meri!!!
dashenka...v dravljah pa sem 100% da bi mogla doplačat,kar si zdaj ne morem privoščit,po vsem,kar sem dala za postopek ics..
...na žalost je tako,da je vse odvisno od denarja...dobre volje je malo več kjeuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:42:34   
majrim
dr.rijauser posted image ...grem spat z optimizmom!!user posted image
...je pa tako fajn se pogovarjat...si človek kar dušo spočijeuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:43:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Bučika


IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
...jaz imam doma 46xx in je davnovček.Tako, da...ni vse tako hudo 100%.



Potem pa res ne vem. Ker če ti piše 46, ni kromosomske napake saj gre za 2x 23 kromosov= 46, torej vsak x oz y ima 23, kar pomeni xx46 ali ****46.  Ali so narobe napisali ali pa narobe teste pogledali. Kaj ti naj rečem? Prvič slišim, da so se zmotili....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:50:41   
Bučika
Ne zmotili se nisouser posted image ..je res zelo redek tak primer, ampak obstaja.Ima  46xx in žal je down. Stara je zdaj 20m in operirana na srčku že leto nazaj, pri 9 mesecih.Ima znake downa in to je to..ja tudi na genetiki je bila genetičarka presenečena na tak izvid...ampak obstajajo tudi taki primeri. Lahko pa si prebereš v najnovejši številki Otrok in družina  Temo meseca, kjer je moj prispevek.user posted image

vse lepo

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:50:58   
Anonimen
Majrim, če greš na amnio z napotnico, potem to že pomeni, da je brezplačno. Na napotnico pač zdravnik napiše razlog, zakaj te je poslal, in to je to. Vem, ker sem bila na istem, želela sem si iti na amnio, stara sem bila 35 (ravno malo pred tem so mejo za brezplačno amnio s 35 premaknili na 37), pa mi pač zdravnik ni hotel napisati napotnice.
Srečno.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:53:36   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Bučika

Ne zmotili se nisouser posted image ..je res zelo redek tak primer, ampak obstaja.Ima  46xx in žal je down. Stara je zdaj 20m in operirana na srčku že leto nazaj, pri 9 mesecih.Ima znake downa in to je to..ja tudi na genetiki je bila genetičarka presenečena na tak izvid...ampak obstajajo tudi taki primeri.


Mater, kaj bom še vse zvedelauser posted image ......resnično sem presenečena, ker sem mislila, da je to NEMOGOČE. In zopet še ena stvar, ki potrjuje, da je nemogoče tudi mogoče...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:55:59   
majrim
splišni...no ja,bomo videli,kaj bo moja jutri rekla..ne morem pa verjet,da ti niso hoteli napisat napotnice...no ja,saj ni nič čudnega v naši državi...saj,za denar pa si prviuser posted image ...žal so dejstva taka...ko bi človek lahko kaj spremeniluser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:58:33   
majrim
eh marogica,svet nikoli ne neha presenečat...na žalost je tako...jaz sem v preteklem letu tudi izkusila marsikatero grenko,ampak človek mora bit močen,če želi preživeti v tem svetu...na žalostuser posted image ...zato pa smo tu,da si dajemo moč ena drugiuser posted image ...včasih že beseda ogronmo pomaga...meni je danes veliko bolje samo pa vaši zaslugiuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 21:59:00   
Bučika
Ja tudi sama sem bila šokirana...poznam tudi mamico, ki so punčki DS ugotovili pri 10muser posted image , zdaj je stara ene 16m in ima tudi 46xx, pa je še bolj redek pojav kot moja punčka. Ima pa manj znakov in težav, ampak jih IMA in ima downa.
Eh,...nimamo kaj, tudi ti otroci so sončki in potrebujejo nas prav tako kot vsi drugi.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:00:36   
rija
majrim, če boš potegnila tri dni, boš rodila ravno na moj RD user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:01:53   
rija
bučika user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:02:14   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Bučika

Eh,...nimamo kaj, tudi ti otroci so sončki in potrebujejo nas prav tako kot vsi drugi.


To pa verjamem, da so sončki. In vsem mamam, ki imajo bolane otroke-pa naj gre za kakršnokoli bolezen, kapo dol. Tebe in vse ostale resnično občudujem. Se mi zdi, da se me, mame zdravih otrok, včasih tega premalo zavedamo in jemljemo to kot nekaj samoumevnega.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:03:20   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: rija

majrim, če boš potegnila tri dni, boš rodila ravno na moj RD user posted image user posted image user posted image

Ne, ti kar potegni do 25.7., na moj rojstni dan...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:03:51   
majrim
bučika,ti pa moraš bit zlata mamauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Bučika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:05:28   
majrim
bi raje vidla,da bi bilo prejuser posted image ....že zdaj imam probleme ponoči,kaj me šele čaka...user posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:06:02   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: rija

majrim, če boš potegnila tri dni, boš rodila ravno na moj RD user posted image user posted image user posted image

Ne, ti kar potegni do 25.7., na moj rojstni dan...user posted image


da malemu ne bo rilec zraso.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:09:03   
majrim
se ni za bat...tamali bo od hudiča tako al tako...že zdaj samo telovadi,kaj šele bo poluser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:12:43   
majrim
punce,grem jaz počasi v ležeč položaj...moram zgodaj vstat,da skočim do službe...moram nest bolniško...se beremo kaj jutriuser posted image
mirno noč in lepe sanjeuser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: amniocinteza-pomoč
29.1.2007 22:19:03   
Marogica
Lahko noč..

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: amniocinteza-pomoč
30.1.2007 9:56:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bučika

Ne zmotili se nisouser posted image ..je res zelo redek tak primer, ampak obstaja.Ima  46xx in žal je down. Stara je zdaj 20m in operirana na srčku že leto nazaj, pri 9 mesecih.Ima znake downa in to je to..ja tudi na genetiki je bila genetičarka presenečena na tak izvid...ampak obstajajo tudi taki primeri. Lahko pa si prebereš v najnovejši številki Otrok in družina  Temo meseca, kjer je moj prispevek.user posted image

vse lepo


A ima potem kromosomski mozaicizem? Kolikor se jaz spomnim iz srednje šole (pred davnimi leti), se lahko celice začnejo napačno deliti tudi šele v kasnejši fazi (ko je iz ene nastalo že 8 celic) in tako je del  kromosomov 46xx (****), del (1/8) pa 47 xx (****). Tako ima otroček tudi boljše izhodišče kot tisti z vsemi kromosomi 47 xx (****).

Saj se ne spomnim več točno kako gre, ampak tako nekako se mi zdi.

(odgovor članu Bučika)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: amniocinteza-pomoč
30.1.2007 10:37:29   
Luckabucka
Majrim, pozdravljena.

Če imaš slab izvid, ti AC pripada brezplačno. Opravijo ti jo lahko kjerkoli v Sloveniji (Maribor, Ljubljana in Postojna). Svetujem ti, da se naročiš v Postojni. Jaz sem imela AC 9.1. letos. Čeprav sem iz Mb, sem se naročila v Postojno, saj so izvidi dosti prej, torej v 14ih dneh. Mene je dr. Brezigarjeva poklicala 23.1. (14. dan, ne moreš verjet) in mi sporočila, da je vse vredu. V Lj in Mb imajo rezultate enako hitro, le da najbrž zaradi birokratskih zadev traja toliko dlje (izvid dobiš približno 4 tedne po AC). Če upoštevaš, da te v tretjem in četrtem tednu po posegu lahko pokličejo zato, ker je izvid slab (če je vse ok, dobiš izvid po pošti), je velika prednost, če veš, da te bo dr. Brezigarjeva poklicala 2 tedna po posegu v vsakem primeru. Že dva tedna ni lahko preživet v čakanju, kar je dalje, pa....
Če te še kaj zanima, kar vprašaj.
Lep dan vsem.

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: amniocinteza-pomoč
30.1.2007 10:43:14   
majrim
Lucka hvala...bomo videli kako bo...danes imam razgovor pri moji ginekologinji,pa mi  bo ona svetovala kako in kaj...veliko raje bi šla v Postojno,ker sem tam bolj domača...glede na to ,da so izvidi v lj...ne vem,če je problem,če greš v postojno pol...ti bom znala povedat po 13 uri,ko pridem nazaj..
za zdej hvala ti:))

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Luckabucka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: amniocinteza-pomoč
30.1.2007 11:13:16   
lana38
majrim!
Ne glede na to, kateri test pokaže povečano tveganje za kromosomske napake, je AC potem brezplačna. Torej, če je katerikoli izvid slab, ti pripada AC brezplačno, ne gled na tvojo starost. Mene so iz LJ poklicali že na 13. dan po opravljeni AC, ker izvid ni bil OK. Dlje časa te nihče ne pokliče, večja verjetnost je, da je vse v redu. Se pravi, če boš morala čakati 3 do 4 tedne na izvid, to samo pomeni, da je user posted image  v redu. Upam, da bo s tvojim user posted image  vse OK. Jaz sem bila na AC lani februarja zaradi starosti. Ker je imela moja punčka DS, sem se odločila za UPN. Vsi so mi namreč odsvetovali, da bi jo obdržala. Če rabiš še kakršnokoli informacijo, se mi lahko javiš na ZS.
Jaz sem ves čas mislila pozitivno, pa tudi to ni vedno najbolje. Ko so me klicali, da ni OK, sploh nisem verjela, da je res. Celo tako dlaeč sem šla s svojimi mislimi, da sem ves čas pričakovala, da bo po pošti prišel še en izvid, kjer bo pisalo, da so se zmotili in je vseeno vse OK. Pa ga žal ni bilo. Rezultat AC je 99,99%.
Drži se in bodi močna. To zdaj najbolj potrebuješ. Tudi jaz sem komaj zanosila po 15 mesecih, pa potem user posted image  ni bil OK. Zdaj se pa tudi že ponovno trudim od maja 2006, pa nič. 3 mesece sem jemala Klomifen. Konec februarja pa me čaka HSG, če prej ne zanosim. Imam pa že enega sina starega 9 let. Tudi prvič sem zanosila šele po enem letu in pol. Pa tudi prvič po HSG.
Enkrat nam bo vsem uspelo zanositi in imeti zdrave otroke, ker upanje umre zadnje.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: amniocinteza-pomoč
30.1.2007 14:21:22   
majrim
Lana...ravno sem nazaj od moje G...sem dobila napotnice,v četrtek pa na pregled..pol pa čakanje...saj sem močna,čeprav,ko sem sama dajem ven solze,ki jim kar ni konca....človek kar ne more verjeti,da se ti problemi nikoli ne končajo...ravno si začenjaš kaj pripravljat za tega sončka,pa evo ti sr....bo že bolje...

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?