|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
12.3.2007 12:22:45   
zaljubljena23
Najprej Daliji hvala, da je objavila moje rožice ;)

Več mojih rožic najdete na http://www.zaljubljena23.com/galerija/index.php (administrator)

Gremo po vrsti.
Surfinija: Če želite imeti res lepe surfinije morate imeti zelo veliko časa, kajti surfinija res zahteva nego. Jaz sem jih imela 2x, zdaj pa mi enostavno zmankuje časa za njih, tako da sem lani imela samo 2 koriti surfinij. Če želiš, da bo surfinija lepo cvetela, jo moraš redno dognojevati in odstranjevati odcvetele cvete, ter paziti, da če je mokra letina, da je balkon toliko toliko pod streho, saj jih dež zelo uniči. So res lepe rožice, ampak potrebujejo veliko nege.
Pelargonija, nezahtevna roža, ki ne potrebuje veliko zalivanja tako kot surfinija.
Nekdo je spraševal za lobelijo, tista lobelija je moja rožica in sem jo imela lena, je kar lepo delovala. priporočam.
****sije so rožice, ki ne potrebujejo veliko sonca, najbolje je, da smao jutranje, kajti sonce jim ne odgovarja.
Za tiste, ki bi rade imele posebne balkone, takšne na udaru je najbolje, da se posvetujete s kakšnim vrtnarjem ali pa vam priporočam, da si nabavite knjigo gospe ruth podgornik reš, kjer boste našli veliko zasaditvenih kombinacij



_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
28.3.2007 8:03:33   
crci06
Jaz bi pa zelo rada videla kako tak slikico, kot je primer mešane zasaditve za senčno stran še za sončno
stran...

Vsako leto imam bršlanke, ki so z rednim gnojenjem tudi zelo lepe. Če pa štrajkaš, pa ni nič...

Kakšen enostaven predlog za mešano nasaditev?

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
28.3.2007 8:10:21   
Anonimen
Zaljubljena,jaz sem samo jemala z neta,tisto kar so spraševale.user posted image
Svoje ne morem nalimati,ker jih nisem nikoli slikala.user posted image Upam,da ni nič narobe.user posted image

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
28.3.2007 8:12:58   
Anonimen
user posted image Mešani nasadi

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
28.3.2007 8:23:18   
Dream
Nekaj malega idej je tudi na tej strani. Tudi sama se odločam, kaj dati na balkon, ki ima sonce dopoldne, popoldne pa je čisto v senci, poleg tega je bolj kot ne na vetrovnem predelu, ker vleče s hriba navzdol mimo hiše. Ne morem se odločit, ker ne želim, da bi imeli s taščo, ki je zgoraj, različne rože in bo potem hiša vsa pisana. Ne maram ****cij ali pelargonij. Ima katera kakšno idejo?

http://www.cvetocidomovi.si/index.php?page=galerija&target=balkoni&gumb=3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
29.3.2007 9:56:33   
zaljubljena23
Dalija, saj vem. Ni panike, saj je fajn, če so komu moje rožice všečuser posted image

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
29.3.2007 9:58:39   
Anonimen
Všeč,všeč user posted image user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
30.3.2007 17:56:32   
Anonimen
Ojla
Ker imam tudi sama rada rožice se vam bom malo pridružila na klepet. user posted image

Povedala bom par svojih mnenj.
SURFINIJE so lepe na soncu, ampak pazi, če imaš balkon oz. prostor kjer jih boš imela izpostavljen dežju vedi, da bo z njimi konec ko jih sredi cvetenja dobi dež. To je preverjeno. Pa men osebno so prav že iz mode.user posted image
PELARGONIJE zelo zelo nezahtevne, ampak ima jih že prav vsaka gospodinja.
MILJON ZVONČKOV podobno kot surfinije
****SIJE niso za na sonce, najlepše bodo v senci

To je to kar sem zasledila gor in sem malo pokomentirala. Zanima pa me če razmišljate kaj o strukturnih rastlinah? Zakaj pa mora bit vedno vse cvetoče, lepo je tudi, če so lepi listi, barvna usklajenost.

Naj vam povem kaj sem si jaz zamislila letos (sem se naveličala bršljank- sicer sem jih vedno kombinirala še s čim, pa vseeno). Letos bodo moji balkoni v znamenju rumene in rdeče.
Na enem balkonu bo kombinacija rumene (z zelenimi listi) zajčje deteljice, rdeča batata, rdeča zvezdnata pelargonija, rdeča perjanka in bela gavra. Res sem si nabavila nova korita z vodno rezervo, drugače vsega tega ne bi mogla spravit v svoja ozka stara korita. To bo en balkon. Ta balkon ima dopoldansko sonce, zato so te rožice krasna izbira ( za tiste ki imate tako lego)
Drugi balkon ne bo tako bogat. Tu  bom poskrbela da bo tudi v rumeno rdeči kombinaciji, po vsej vrjetnosti pa bo tu rumena zajčja deteljica in zvezdnata pelargonija. Kombinirala pa bom še s rumeno sanvitalijo ali bidens (se še nisem odločila) - mogoče bom to izpustila in dodala le še kakšno rdečo perjanko in pa zeleno batato (rdeča ni za na sonce). Ta balkon ima cel dan močno sonce, ravno zato sem tudi tu izbrala take rastline ki so trpežne na soncu. Kot vidite imam na obeh balkonih mišljeno zajčjo deteljico, ki je primerna tako za sonce kot za senco.

Imam pa še dva okna v popolni senci, kjer pa bom naredila kombinacijo bakope in rčečelistne rumene zajčje deteljice - full lepa kombinacija.

No imam pa še tretji balkon, na katerega pa imajo pogled le tisti ki pridejo na obisk, tu pa bom kar razpletla kapucinke - samo toliko da pač nekaj bo gor. Imam pa še spodnji štuk - od tašče, kateremu sem se odrekla in tam bi še lahko dodajala. Vendar kot vidite imam že vsega več kot dovolj, tako da če mi letos to uspe tako kot sem si zamislila - vse cvetoče potem bo super.

Sem pa pozabila povedat da sem dala za na en balkon rožice nasadit,  ostalo pa bom sama uredila. Bom junija rodila tako da sem raje dala nasadit kot pa da me kaj preseneti in bom imela vse prazno.

Punce krasne ideje dobite v vrtnarijah. Vam pa povem, da se rožice veliko bolj splača dat nasadit kot pa da se same matrate - pa že vse cvetoče dobite tam v sredini maja. Drugače meni vedno najlepše cvetijo veliko pozneje.
No lepe zasaditve imate tudi v brezplačnem "letaku" oz. ne vem kako bi se izrazila. Pojdite na svojo najljubšo vrtnarijo, tam zagotovo to dobite - je zastonj, so pa noter najlepše zasaditve preteklega leta. Naslov pa je Cvetje za poletje 2006. Tu vedno najdem kaj zase.user posted image

Jaz upam, da se bo kateri dalo brat, sem bila res dolga.user posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
31.3.2007 10:29:32   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: nogica


Jaz upam, da se bo kateri dalo brat, sem bila res dolga.user posted image





jaz že prebrala user posted image

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
31.3.2007 11:16:59   
zaljubljena23
Jaz tudi prebrala in bi samo pokomentirala glede tiste revije, tisto revijo ne dobiš v vsaki vrtnariji ampak samo v določenih katere so združene, hmm sem že pozabila v kaj ;)

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
31.3.2007 11:27:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nogica
Vam pa povem, da se rožice veliko bolj splača dat nasadit kot pa da se same matrate - pa že vse cvetoče dobite tam v sredini maja. Drugače meni vedno najlepše cvetijo veliko pozneje.


Ja, se strinjam s tem. Moja tašča ravno dane spelje nasaditi korita v Podvin, k Reševi. Pravi, da je tudi velio (1/3) ceneje, kot če bi sama kupovala rože in jih sadila.

Mogoče je dobro hišo slkat, pa vse skupaj nesti v vrtnarijo. Tam imajo potem korita z nasajenimi rožicami kašen teden v rastlinjaku, da se lepo razrastejo, kar bi na balkonu trajalo zelo dolgo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
31.3.2007 17:12:00   
Anonimen
Ja res se bolj splača dat nasadit - ampak jaz sem do tega zaključka prišla komaj lansko leto, tako da jih bom letos prvič dala nasadit. Kar se pa tiče Reševe je pa strokovnjakinja na tem področjuin rožice od tam bodo fenomenalne.

Glede tiste "revije" al ne vem kako bi to imenovala je pa res ja, da jo nima vsaka vrtnarija. V bistvu je to ponudba slovenskih vrtnarjev združenih v GIZ - Profesionalno vrtnarsko družbo. Vam jih bom prepisala:
Vrtnarstvo Bilban, Medvode
Vrtnarstvo Frbežar, Šmarje Sap
Humko, Podnart
Vrtnarstvo Gašperlin, Komenda
Vrtnarstvo Hlebec, Vrhnika
Tratnik Jože, vrtnarstvo, Domžale
Vrtnarstvo  Kozjek, Šenčur
Flora d.o.o. Kranj, Žabnica
Vrtnarstvo Stanonik,Poljane
Vrtnarija Reš, Podvin, Radovljica
Piramida Simon Krašovec, Škofja vas
Vrtnarstvo Valner, Šentjur
Vrtnarstvo Hodak, Orehovica, Izlake, Gabersko, Trbovlje
Vrtnarstvo Napret, Dol pri Hrastniku
Vrtnarstvo Tement, Zgornji Duplek
Vrtnarija in cvetličarna Pori, Prevalje
Vrtnarstvo in cvetličarstvo Miroslav Kurbus, Radenci
Cvetličarna in vrtnarija Colarič, Brežice
Vrtnarstvo Fric Silva, Sevnica
Gozdno gospodarstvo Novo mesto, NM
Vrtnarija Črnič, Gradec v Beli Krajini
Cvetličarna Požar, Kočevje in Ribnica
Vrtnarstvo Čeč, Postojna
vrtnarija Kocjančič, Škofije
Vrtnarstvo Ruzzier-Černe, Sečovlje

Mislim da so to vse, mogoče je še kakšna na novo. Jaz sem dobila to revijo tudi v Kmetijski zadrugi, čeprav ne spada v ta sklop. Malo povprašajte.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
2.4.2007 10:21:37   
zaljubljena23
Splišni, a nam boš potem izdala ceno. Ker me res zanima, koliko vrtnarji zaračunajo, da ti zasadijo korita

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
2.4.2007 13:45:33   
Anonimen
Zaljubljena men je rekel okol 15.000 sit (sva bla še oba v sit user posted image user posted image ) za pet meterskih korit. Zasaditev pa sem napisala zgoraj.

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
2.4.2007 13:51:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zaljubljena23

Splišni, a nam boš potem izdala ceno. Ker me res zanima, koliko vrtnarji zaračunajo, da ti zasadijo korita


Bom vprašala, če le ne bom pozabila. Sicer pa lahko tudi v vrtnarijo pokličeš in vprašaš.

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
22.4.2007 9:10:49   
zaljubljena23
Jaz sem včeraj končno nabavila rože za balkon in okna, danes pa bom tole posadila

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
22.4.2007 12:09:44   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: zaljubljena23

Jaz sem včeraj končno nabavila rože za balkon in okna, danes pa bom tole posadila

A boš kaj poslikala, pa prpola sm gor??user posted image prosimmmmmuser posted image ker imam namen kupit ta teden sem se odločila, da bo kombinacija vijolično rdeča, pa na strani jagode če bodo rataleuser posted image user posted image se mi zdi da je malce pozn, ampak bomo videli..

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
23.4.2007 5:26:33   
zaljubljena23
Bom poslikala, včeraj nama z mojim ni uspelo, bova pa danes in pripopam tekom dneva fotke

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
23.4.2007 11:29:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
23.4.2007 13:06:03   
zaljubljena23
Eto, poslikala moje rožice letošnje
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image  

user posted image

user posted image

user posted image    

user posted image

user posted image  

user posted image

user posted image

user posted image    


Podrobnejši napis, kaj je katera rožica pa najdete tukaj: http://www.zaljubljena23.com/galerija/index.php 

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
24.4.2007 5:06:18   
zaljubljena23
Carmy, na tista okna, ki imaš popolno senco bi jaz dala zajčjo deteljico, ker baje zelo dobro uspeva v senci, ampak zajčja deteljica ni stoječa, ampak pretirano se tudi ne razraste v dolžino. Hmm, kaj stoječega, vem, da okrasne koprive obožujejo senco.
Kaj pa kombinacija milijon zvončkov in ipome-je(sladki krompir) ali pa, če imaš res zmeraj sonce bi lahko poskusila s plamenko


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
24.4.2007 10:24:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
24.4.2007 14:52:06   
zaljubljena23
Zajčja deteljica, jaz jo imam posajeno v visečih koritih, sicer se bolj slabo vidi, ampak to je deteljica z rumenimi cvetki.
Ja, sem čist pozabila za begonije in vodenke, mogoče pa bi poskusila z vodenkami v kombinaciji s koprivo.

Za balkon, mi je pa ta ideja kar všeč


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
24.4.2007 17:31:05   
_andreja_
joj, sam te tvoje rožice že vse cvetijo, jz jih morm pa še kuptuser posted image

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kaj priporočate za takšen balkon??
1.5.2007 20:36:54   
_andreja_
rožice sem posadila....user posted image user posted image user posted image  bom jutri poslikala, pa prpopala, da vidite, sam jz sm tko ponosna, moj prvi balkon z rožicami, upam da mi bodo vse zavidale....user posted image user posted image hecam se!!

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?