|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
22.3.2007 16:17:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 17:35:17   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Seven, jaz pa bi za nestrpne označila predvsem uporabnice - moderatorke, ki si ustvarjajo svoje forume in podforume, potem pa paradirajo gor kot pavi, pa brišejo vse, kar se ne sklada z njihovo osebno filozofijo.

Nestrpnost, draga deklina, je marsikogaršnja vrlina. Sploh pa ne vem, zakaj lahko označiš za nestrpnega nekoga, ki ga sploh ne poznaš. Kot vidiš, smo s puncami naklamfale na svojem majhnem intimnem forumčku že kar lepo število strani, se imamo super, se podpiramo, zabavamo. IN DOJIMO, tako da smo v bistvu v istem čolnu, ampak ker ne nameravamo dojiti 8 let in ker imamo svoje interne finte, ki jih nisi razumela, ZDAJ PA SMO NESTRPNE user posted image .

In, jaaa, rada sem povprečna....in srečna user posted image .



Norcevanje iz drugace mislecih in ponizevanje, da ne govorim o tem kolikokrat ste jih oznacile za BOLANE je, sorry NESTRPNOST.

Sama nisem nikoli brisala drugace mislecih. Samo nesramne poste. Isto pocnemo VSI moderatorji. Lahko povprasate ostale koliko so pobrisali.

Nisem vohunila. Na temi o dojenju je ena mamica napisala da se salite na racun te oddaje, zato sem sla pogledat.

Ce bi prebrala moje mnenje, bi ugotovila, da se tudi jaz ne strinjam cisto v celoti z oddajo.

Sicer se pa res nimam namena kregat.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 18:58:51   
štorkljica
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Nisem vohunila. Na temi o dojenju je ena mamica napisala da se salite na racun te oddaje, zato sem sla pogledat.



Nismo se šalile, zgražale smo se nad določenimi stvarmi in ljudmi, ki so bile in bili prikazani v oddaji! Nihče se z nikomer ne krega, SAMO ZA SVOJIMI DEJANJI IN BESEDAMI STOJIMO!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 19:32:57   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: amazona

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Nisem vohunila. Na temi o dojenju je ena mamica napisala da se salite na racun te oddaje, zato sem sla pogledat.



Nismo se šalile, zgražale smo se nad določenimi stvarmi in ljudmi, ki so bile in bili prikazani v oddaji! Nihče se z nikomer ne krega, SAMO ZA SVOJIMI DEJANJI IN BESEDAMI STOJIMO!


Ja saj vredu, ampak nestrpne ste pa se vedno. Torej zgrazale ste se: tako kot se ljudje zgrazajo nad homoseksulaci, nad transvestiti, cigani, cefurji.

Saj cool. Samo ne potem rect, da niste nestrpne. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 19:55:18   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

IZVIRNO SPOROČILO: amazona

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Nisem vohunila. Na temi o dojenju je ena mamica napisala da se salite na racun te oddaje, zato sem sla pogledat.



Nismo se šalile, zgražale smo se nad določenimi stvarmi in ljudmi, ki so bile in bili prikazani v oddaji! Nihče se z nikomer ne krega, SAMO ZA SVOJIMI DEJANJI IN BESEDAMI STOJIMO!


Ja saj vredu, ampak nestrpne ste pa se vedno. Torej zgrazale ste se: tako kot se ljudje zgrazajo nad homoseksulaci, nad transvestiti, cigani, cefurji.

Saj cool. Samo ne potem rect, da niste nestrpne. user posted image



Kaj pa npr. zgražanje nad pedofilijo?
Je potem takem to tudi nestrpnost????
Meni se ne zdi!

Ko sem pa včeraj gledala oddajo, sem pa kar nekajkrat dobila pri vsem skupaj asociacijo na to. Priznam!
Ker sem imela občutek, da nekatere mame ne dojijo otrok zaradi njih, ampak zaradi lastnih užitkovuser posted image !

In moje mnenje je, da tako dolgotrajno dojenje (npr. 8-letnega otroka) pusti na njem duševne posledice, In vsekakor ne pozitivne....
Lahko pa da se motim...Ampak - a je kdo to že preučil????user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 19:57:31   
altati


IZVIRNO SPOROČILO: Seven

IZVIRNO SPOROČILO: amazona

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Nisem vohunila. Na temi o dojenju je ena mamica napisala da se salite na racun te oddaje, zato sem sla pogledat.



Nismo se šalile, zgražale smo se nad določenimi stvarmi in ljudmi, ki so bile in bili prikazani v oddaji! Nihče se z nikomer ne krega, SAMO ZA SVOJIMI DEJANJI IN BESEDAMI STOJIMO!


Ja saj vredu, ampak nestrpne ste pa se vedno. Torej zgrazale ste se: tako kot se ljudje zgrazajo nad homoseksulaci, nad transvestiti, cigani, cefurji.

Saj cool. Samo ne potem rect, da niste nestrpne. user posted image



Kaj pa npr. zgražanje nad pedofilijo?
Je potem takem to tudi nestrpnost????
Meni se ne zdi!

Ko sem pa včeraj gledala oddajo, sem pa kar nekajkrat dobila pri vsem skupaj asociacijo na to. Priznam!
Ker sem imela občutek, da nekatere mame ne dojijo otrok zaradi njih, ampak zaradi lastnih užitkovuser posted image !

In moje mnenje je, da tako dolgotrajno dojenje (npr. 8-letnega otroka) pusti na njem duševne posledice, In vsekakor ne pozitivne....
Lahko pa da se motim...Ampak - a je kdo to že preučil????user posted image

Aja, pa še to: priznam, zgražala sem se! In zato nisem nestrpna! Ker govorilo se je o EXTRAORDINARY zadevi, ki pa pri nekaterih ljudeh doseže navdušenje, pri drugih zgražanje, redkokdo pa ostane hladen...in tekšen je bil tudi namen oddaje!


< Sporočilo je popravil altati -- 22.3.2007 19:58:16 >

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
22.3.2007 20:30:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 20:46:58   
Blejka26
ja jaz sem tudi gledala oddajo in sem bila najbolj presenečena nad osemletnico.Ženske so se pač odločile da bodo dolgo dojile.Vsak ima drugačen pogled.Meni je dojiti zelo lepo samo se mi pa res zdi pretiravanje do osmih let.ne vem no

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 21:06:04   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Norcevanje iz drugace mislecih in ponizevanje, da ne govorim o tem kolikokrat ste jih oznacile za BOLANE je, sorry NESTRPNOST.




Vidiš, to pa dela špijunaža. Saj vem da je forum javen in zaradi mene lahko našo temo berejo vsi. Zelo osebne zadeve se itak zmenimo po ZS-jih, samo se mi pa zdi neumno, da ena mamica, ki nima toliko poguma da bi se nam javila, hodi pa špegat na našo temo, potem pa kao zatoži in Seven gre gledat.
Saj nisi policija. Če pa že, pa bi komot podala svoj komentar tam na temi, ne pa delala copy paste v svojo debato.
To, kar se pa me tam menimo, je pa res naša stvar. Poznamo se že več kot eno leto, smo se že nekajkrat srečale, smo postale kolegice in res nikogar ne briga kaj se menimo, da bi se lahko obregal v nas.
O tem, če smo nestrpne ali ne.... težko je sodit, kot sem že napisala, marsikdo je nestrpen. Torej ne strinjati se v celoti in ne strinjati se v celoti, ter komentirati je skoraj enako.

Se pa tudi jaz ne mislim kregati, ker nimam nič proti tebi, si čisto vredu mamica ( povprečna user posted image  ) z veliko izkušnjami in večkrat sem se že iz tvojih postov kaj naučila. Ampak tokrat se res ne strinjam in ni mi všeč ta reakcija.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 21:47:59   
Naja30
Gledala oddajo, se strinjam z eno, ki je pričakovala, da bo kaj bolj poučnega. Tako pa je bilo bolj o spodbujanju dojenja v Angliji, samo s prikazovanjem dojenja 8-letnice, ne vem, kako jim bo uspelo. Sem 100% za dojenje, samo vse ima svoje meje. Res sem pričakovala več od te oddaje.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Super oddaja o dojenju
22.3.2007 22:30:58   
Nogavica
Danes ob 23.40 bo ponovitev oddaje. Moram gledat, ker včeraj nisem mogla - sem ravno dojila user posted image .

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 0:05:22   
frrrr
IZVIRNO SPOROČILO: S0ncIca

Ja meni se tudi sliši in zgleda čist mim, da se otroci pri 3, 5, kaj šele 8 let še kar dojijo. Kar me je v tej oddaji presenetilo, so bili srečni obrazi otrok. Takoooo zeeeeeloooo zadovoljni so bili videti, sploh tisti fantek dvojček. Tak cukrček. Tako da, če mi je bilo pred oddajo čisto mim, bom sedaj rekla, zakaj pa ne, če le mamici in otročku to odgovarja. Ko jima pa ne bo več, bosta pa nehala in pika.
tisti dvojček je bil star 2 leti... to je še normalno, tut WHO priporoča 24 mesecev dojenja, ampak to naj bi bila tut nekje zgornja meja... ne vem no... men se zdi nekje do 3 leta še sprejemljivo, dalje je pa že mau čudno... 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 0:10:03   
frrrr
IZVIRNO SPOROČILO: altati

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

IZVIRNO SPOROČILO: amazona

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Nisem vohunila. Na temi o dojenju je ena mamica napisala da se salite na racun te oddaje, zato sem sla pogledat.



Nismo se šalile, zgražale smo se nad določenimi stvarmi in ljudmi, ki so bile in bili prikazani v oddaji! Nihče se z nikomer ne krega, SAMO ZA SVOJIMI DEJANJI IN BESEDAMI STOJIMO!


Ja saj vredu, ampak nestrpne ste pa se vedno. Torej zgrazale ste se: tako kot se ljudje zgrazajo nad homoseksulaci, nad transvestiti, cigani, cefurji.

Saj cool. Samo ne potem rect, da niste nestrpne. user posted image



Kaj pa npr. zgražanje nad pedofilijo?
Je potem takem to tudi nestrpnost????
Meni se ne zdi!

Ko sem pa včeraj gledala oddajo, sem pa kar nekajkrat dobila pri vsem skupaj asociacijo na to. Priznam!
Ker sem imela občutek, da nekatere mame ne dojijo otrok zaradi njih, ampak zaradi lastnih užitkovuser posted image !

In moje mnenje je, da tako dolgotrajno dojenje (npr. 8-letnega otroka) pusti na njem duševne posledice, In vsekakor ne pozitivne....
Lahko pa da se motim...Ampak - a je kdo to že preučil????user posted image
 user posted image user posted image user posted image se popolnoma strinjam
v čigavo dobro je bilo dojenje 2letne posvojene deklice user posted image mamica je 4 leta čakala na to user posted image halooo user posted image svojega otroka je dojila le zato... ubogi njen otrok, ki je bil le sredstvo za njena kasnejša dejanja user posted image user posted image in malo kitajko, ki ni nikoli videla joške je posiljevala s svojo joško - le zakaj?
in kako bi zgledalo, če bi namesto 8letne punčke bil v postelji z mamico 8letni fant user posted image pedofilija, a ne...


< Sporočilo je popravil frrrr -- 23.3.2007 0:13:16 >

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 0:37:17   
severnica77
Tudi mene je oddaja popolnoma razočarala. Res niso nič bistvenega prikazali. Moram reči, da so dojenje prikazali bolj negativno kot pa pozitivno. Dojenje osem letnega otroka. To pa je res preveč. Kaj te punce otroci v šoli ne zafrkavajo? Pa še kako kruti znajo biti otroci ... Pa dojenje posvojene deklice in da je vztrajala samo tako dolgo z dojenjem svojega otroka, da bo lahko dojila še posvojeno deklico.  Ne vem no ... kako se laho nekomu zdi oddaja dobra?
Pa podpiram dojenje in tudi svojega user posted image  polno dojim in upam, da bo tako še naprej.

< Sporočilo je popravil severnica77 -- 23.3.2007 0:38:19 >

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 7:50:46   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: frrrr

IZVIRNO SPOROČILO: S0ncIca

Ja meni se tudi sliši in zgleda čist mim, da se otroci pri 3, 5, kaj šele 8 let še kar dojijo. Kar me je v tej oddaji presenetilo, so bili srečni obrazi otrok. Takoooo zeeeeeloooo zadovoljni so bili videti, sploh tisti fantek dvojček. Tak cukrček. Tako da, če mi je bilo pred oddajo čisto mim, bom sedaj rekla, zakaj pa ne, če le mamici in otročku to odgovarja. Ko jima pa ne bo več, bosta pa nehala in pika.
tisti dvojček je bil star 2 leti... to je še normalno, tut WHO priporoča 24 mesecev dojenja, ampak to naj bi bila tut nekje zgornja meja... ne vem no... men se zdi nekje do 3 leta še sprejemljivo, dalje je pa že mau čudno... 


WHO in UNICEF priporocata VSAJ 2 leti. user posted image

Glede pedofilije pa, se mi zdi da res prevec pretiravas.

Dajmo zakljucit debato, ker res nikamor ne pelje.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 8:05:55   
lenika
Joj nekatere ste res prav tečne že s tem dojenjem. Tudi sama sem dojila, a to je meni pomenilo le način prehranjevanja in čisto nič drugega. Za cartanje in igranje poznamo 1000 drugih stvari.
Drugače pa vsaka ima pač svoje mišljenje in je najbolje, da dela tako kot misli, da je prav. Je pa dovvolj informacij, da se lahko vsaka, ki se želi izobrazi glede tega. Ni pa treba nonstop poudarjat kaj pravi UNICEF in WHO, lahko razmišljamo tudi s svojo glavo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 8:42:59   
beki24
Veste kaj- vse kar otrok res rabi, dobi z dojenjem že prvi mesec!!! Potem je to samo še za rast in crklanje!! Podpiram dojenje, ampak dve-letni otrok nima od dojenja razen crklanja nič več!! Ne vem pa,  kako dojenje koristi 8- letnemu otrokuuser posted image

pa če komu naša tema ni všeč, naj je ne bere!!!

jst tud navadno teh vaših debat ne obiskujem, ker se samo kregate!!!
Me pa imamo našo debato zato, da si pomagamo!!

_____________________________



(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 8:48:06   
lemavrica
Mene je oddaja tud bolj ko ne odvirna od dojenja. Pa če odmislim to da so Angleži že v osnovi mal čuden narod mi je dejansko dojenje 8 letnice nekaj kar se meni zdi totalno čudno.
Žal se tukaj res lahko postavi vprašanje pedofilije, sploh če se še govori o materinem užitku.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu beki24)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 8:56:56   
krfjolca
Stvar je v tem, da naj bi otroke pripravili za življenje v družbi. In dojenje do 8 let, ali do 6., 4. (ki so še zmeraj extraordinary), to nikakor ni. Žal je tako, da družba pač drugačnost obsoja, in če mamica ne pomisli, kako bodo njenega otroka obravnavali v družbi, je to egoizem posebne vrste.

V enako kategorijo po mojem mnenju spada poimenovanje otroka Jack Daniels, ali Luka Koper naprimer. Če hočejo biti drugačne, naj se oblečejo v zavese in obujejo 30-centimetrske čevlje, samo ne pa zaznamovati otroka! Če bo hotel biti drugačen in nadpovprečen, bo ukrepal sam, ne pa mi namesto njega.

Že res, da otročku paše viset na dojki do ne vem, pubertete (nekaterim), ampak kot VSI vemo, je določene omejitve otroku potrebno postavit. Saj so srečni tudi, če dobijo bombon, pa jih zato ne pitamo s sladkarijami (vsaj večina user posted image ). In če je žvečenje bombonov škodljivo za zobe in telesno zdravje, je visenje na joški pri 8. letih prav gotovo škodljivo za duševno zdravje (no, pa tudi za zobe user posted image ) - namreč ravno v smislu prilagajanja družbenim normam.

< Sporočilo je popravil krfjolca -- 23.3.2007 8:58:18 >


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu beki24)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 9:01:37   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: beki24

Veste kaj- vse kar otrok res rabi, dobi z dojenjem že prvi mesec!!! Potem je to samo še za rast in crklanje!! Podpiram dojenje, ampak dve-letni otrok nima od dojenja razen crklanja nič več!! Ne vem pa,  kako dojenje koristi 8- letnemu otrokuuser posted image

pa če komu naša tema ni všeč, naj je ne bere!!!

jst tud navadno teh vaših debat ne obiskujem, ker se samo kregate!!!
Me pa imamo našo debato zato, da si pomagamo!!


Oprosti, ampak tole pa res prazno slamo mlatis. Ce me pa kaj razjezi, me pa neumosti. Potem pa kaksna mama tole prebere in misli, da je res.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu beki24)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 9:05:20   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Stvar je v tem, da naj bi otroke pripravili za življenje v družbi. In dojenje do 8 let, ali do 6., 4. (ki so še zmeraj extraordinary), to nikakor ni. Žal je tako, da družba pač drugačnost obsoja, in če mamica ne pomisli, kako bodo njenega otroka obravnavali v družbi, je to egoizem posebne vrste.

V enako kategorijo po mojem mnenju spada poimenovanje otroka Jack Daniels, ali Luka Koper naprimer. Če hočejo biti drugačne, naj se oblečejo v zavese in obujejo 30-centimetrske čevlje, samo ne pa zaznamovati otroka! Če bo hotel biti drugačen in nadpovprečen, bo ukrepal sam, ne pa mi namesto njega.

Že res, da otročku paše viset na dojki do ne vem, pubertete (nekaterim), ampak kot VSI vemo, je določene omejitve otroku potrebno postavit. Saj so srečni tudi, če dobijo bombon, pa jih zato ne pitamo s sladkarijami (vsaj večina user posted image ). In če je žvečenje bombonov škodljivo za zobe in telesno zdravje, je visenje na joški pri 8. letih prav gotovo škodljivo za duševno zdravje (no, pa tudi za zobe user posted image ) - namreč ravno v smislu prilagajanja družbenim normam.


Krfijolca, nekako vidim da podobno razmisljava. Vcasih dobro naredis otroku tudi ko na na silo odstavis, sploh pri taksnih letih bi bilo ze mocno vprasanje kako postopati. Mislim, da mama nekako sama presodi, ker svojega otroka pozna, kdaj je tisti pravi cas.

Si super tole napisala, sama razmisljam, da akt dojenja sicer taksni puncki ne bo skodil, skodil ji bo pa pogled okolice, ki bo to vsekakor obsojala. In zato je bolje izbrati primeren trenutek nekoliko prej.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 9:15:51   
cmokec
Ma, meni, če odmislim tisto 8-letnico, je pa oddaja pričarala nazaj tisti prijeten občutek, ko dojiš. Ne vem, ampak sem res prav občutila tisto toplino, nežnost, ki sem jo ob dojenju čutila, pa tamala verjetno tudi. Ko se stisne, te mal žoka s tistimi malimi prstki. Ja, sem imela srečo, da sem v dojenju uživala. Mleko je pri 10 mesecih pošlo, ker se je Pia tako odločila. Po eni strani sreča, da bomo upali pomisliti na nočno spanje brez zbujanja. Po drugi strani mi je bilo pa hudo. Izgubili sva nekaj, pa ne znam z besedami povedati. Zato bi jaz sigurno še dojila, če bi Pia tako želela, ali če bi mi bilo to dano.

Jaz verjamem, da je dojenje izključno nekaj dobrega. Tudi za mamico. Tu ni dileme. Vprašanje je samo, do katere starosti je sprejemljivo. Pa ne zaradi okolice (briga me), ampak zaradi otrokovega duševnega razvoja.

Po drugi strani pa dojenje na silo, čez vse meje in za vsako ceno ni nič drugega kot mučenje sebe in otroka. V tem primeru je adaptirano mleko več kot najboljša rešitev.


_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 10:12:39   
beki24
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

IZVIRNO SPOROČILO: beki24

Veste kaj- vse kar otrok res rabi, dobi z dojenjem že prvi mesec!!! Potem je to samo še za rast in crklanje!! Podpiram dojenje, ampak dve-letni otrok nima od dojenja razen crklanja nič več!! Ne vem pa,  kako dojenje koristi 8- letnemu otrokuuser posted image

pa če komu naša tema ni všeč, naj je ne bere!!!

jst tud navadno teh vaših debat ne obiskujem, ker se samo kregate!!!
Me pa imamo našo debato zato, da si pomagamo!!


Oprosti, ampak tole pa res prazno slamo mlatis. Ce me pa kaj razjezi, me pa neumosti. Potem pa kaksna mama tole prebere in misli, da je res.



oh- saj je brezveze!

Normalno, da vsaka doji toliko časa, kolikor pač zmore!

Z medicinskega vidika, pa vsa protitelesa- če veš kaj so- da se zaščiti telo, dobi otrok že v prvem mesecu. Zato pa med drugim poudarjajo, da je dobro dojiti vsaj prvi mesec, če že drugače ne nameravaš!!
 
Drugače je pa logično, da otrok preko materinega mleka dobi veliko pozitivnih stvari, kot prvo mu je pa vseeno hrana za rast in razvoj!!

Pri 2 letih pa mislim, da otroci ne pijejo več samo materinega mleka- kaj ima potem otrok od tega drugo, kot tolažbo in crklanje, pa materino bližino, ki jo lahko dobi tudi kako drugače!

Se mi pa zdi, da si ti NESTRPNA do vseh, ki ne razmišljajo enako kot ti!!!

_____________________________



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 10:14:38   
beki24
Jaz verjamem, da je dojenje izključno nekaj dobrega. Tudi za mamico. Tu ni dileme. Vprašanje je samo, do katere starosti je sprejemljivo. Pa ne zaradi okolice (briga me), ampak zaradi otrokovega duševnega razvoja.
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec



pa še pod tole se podpišemuser posted image

_____________________________



(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Super oddaja o dojenju
23.3.2007 19:11:55   
viv_
Bom še jaz pristavila svoj piskrček - Seven, vem, ti grejo že kocine pokonci...

Oddajo sem se težko pripravila gledat, ker se mi je zdelo, da bo pravljica o dojenju in da bom imela slab občutek, da se pri Zarji nisem potrudila dovolj. No, efekt je bil vse prej kot to... Že kot prvo je bil naslov zavajujoč, ker Extraordinary brestfeeding ne pomeni To čudovito dojenje. Še zdaleč ne ... Pa dobro, pustimo to.

Niti ena ni povedala, zakaj je dobro dojiti. Še spraševale so se, če je to, da je Margaret Tacher dojila dobro... Hm hm... Torej, gre v prvem planu za neko strujo in sploh ne za prednosti dojenja kot takega.

Najbolj so mi v spominu ostale besede očeta dvojčkov, ki je rekel, da otroka končno kdaj prideta tudi do njega. Lepo, in kakšna sreča je bila na njegovem obrazu. Kar se tiče pa ostalih, dojenje 8-letnice me res spominja na pedofilijo. Res. Posiljevanje male kitajčice z dojko pa... Ne vem. Bi imela deklica več koristi, če bi ji v roko dala jabolko.

Ja, dojenje je lepo in zagotovo zdravo. Ampak je samo en kamenček v mozaiku življenja zdravega in zadovoljnega malčka. Samo en kamenček. Ostalih je pa še nešteto. Eden je tudi ta, da se otrok zaveda, da poleg mame obstaja tudi oče - ampak neštetokrat opazim, da si nekatere matere prav lastijo otroka in dojenje je idealno za to, ker oče tega pač ne more početi. Otrok denimo potrebuje tudi kakovosten spanec. Otrok za zdrav razvoj potrebuje veliko gibanja na svežem zraku. Otrok potrebuje tudi red in omejitve. Vse to in še več... Ampak, ne znate drugega izpostavljat, kot samo dojenje.

In ko smo pri pasjih vzrediteljih. Ali ste kdaj videle, kako psička za vratno gubo strese mladička, če ji kaj ni všeč?

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu beki24)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




SLUŽBA
nataly33

Ali ste zaposleni?

DA (57%)

NE (43%)


Število vseh glasov: 119

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!