|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko vrtca plačujete?
27.3.2007 21:50:59   
zungi
IZVIRNO SPOROČILO: S0ncIca

IZVIRNO SPOROČILO: zungi

A katera ve koliko stane v Kamniku 8. plač. razred, jasli??


Polna cena za JASLI v Kamniku je ~ bivših 110.000 SIT  oz. 458 €, 8. plačilni razred je pa 80%, torej ~ 365€.

Zungi, jaz tudi razmišljam, da bi vpisala še v LJ:
- ker oba delava v LJ
- ker bo 8. plačilni razred + 15% pribitka, ker si iz druge občine, verjetno še vedno cenejši, kot 8. plačilni v Kamniku user posted image
- ker je malo verjetnosti, da v Kamniku sploh dobim mesto


Ja soncica tudi midva sva nasga vpisala še v Ljubljano, prav zaradi financ, ker nama ne uide 8. plačilni razred in ker je cenejši - mislim da v Lj. pride 8. pl. razred ca 65000 sit no pa kot si rekla, pa če maš službo v Lj. se mogoče res splača premisliti kam ga dati.
Pa tudi to je res, da vprašanje kako bo z mestom v Kamniku, je pa res, da meni nekdo neki rihta tako, da menim da bi vrtec s septembrom dobila.
Ampak sem v dilemi prav zaradi tolikšne finančne razlike.
Bi te pa še nekaj vprašala: napisala si da zaračunajo neki pribitek ?? A to velja za vsak vrtec v LJ. ali samo pri določenih?



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Koliko vrtca plačujete?
27.3.2007 21:51:23   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: romy

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

ampak mene je zmeraj zanimalo kako veste koliko plačuje uni , ki se pripelje z mercedesom v vrtec?


To pa tudi mene zanima user posted image


Ha, ha...dobro vprašanje. To tudi mene prekleto zanima...ker vedno, vedno poslušam neke,ja sj uni majo pa mercedeza pa 10 tisoč vrtca...pa bla,bla,bla

Kasko hudiča res veš?


po mojih izkušnjah se res sami pohvalijo, v tem stilu: "midva imava pa samohranilstvo prijavljeno in plačujeva vrtca zelo malo in še otroške dodatke potegneva". Zadnjič je en tip razlagal, da je letos prijavil 1000 SIT dobička, ker se mu zdi brezveze državi davke plačat, pa tudi vrtec bi potem več plačal. user posted image Ta je pa že mal huda, ok razumem, da en del utajijo, samo VSE je pa res mal huda. Potem bo pa ta isti tip demonstriral pred parlamentom, ker bolnice niso narejene ali pa kaj podobnega.




(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Koliko vrtca plačujete?
27.3.2007 21:59:27   
Anonimen
100 evrov

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 8:14:31   
Nika v službi
Nika, zakaj te to čudi. 6. razred (60% polne cene) - 255eur, to pomeni polna cena 425 eur (cca.100.000 bivših sit). Drag vrtec ja, ampak cene se res razlikujejo.
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

Pozabila si na 20% odbitka, ki ga že štartu prispeva MOL za 1. starostno odbobje. Torej, ne moreš šteti zgolj 60% od polne cene vrtca. Kristina je v Ljubljani, kot je razvidno iz njenega nicka, zato predvidevam, da ima vrtec tudi v Ljubljani.

LP!

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 8:15:29   
Nika v službi
Ups, nekaj se mi je zgodljalo, citiran bi moral biti zgolj prvi odstavek, ostalo je moj komentar. Se opravičujem.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 9:17:01   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: taja27

a veš kako je imeti firmo?


user posted image user posted image user posted image  Ja vem!

Pri takih temah ne pridem nikoli skupaj z nikomur, tak da bolj da se na takih sploh ne oglašam user posted image  ker naredim več škode kot koristi!


(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 11:19:49   
piščanc
Kamnik - plačujemo cca. 300 EUR za 1. starostno obdobje (4. razred) in 100 EUR za drugo starostno obdobje (3. razred) + dodatne aktivnosti. In je res, eden najdražjih vrtcev v SLO. Pa še cvetka - februarja smo plačali skoraj 600 Eur vrtca, ker smo imeli rezervacijo (rezervacija je polna cena) v kamniku in otroka še v litiji user posted image . ampak bolje plačati, kot pa ostati brez vrtca. še dobro, da smo vzeli kredit za selitevuser posted image

to je ena polna plača in en s.p. da malo začinim debato. In ja, izkoriščam s.p., da vsaj malo znižam stroške vrtca, ker nihče ne upošteva kredite za stanovanje (v določenih občinah) ali kaj podobnega. s tem pa tudi socialno varnost izgubim. če res mislite, da je to tako lahko, pa poizkusite in odprite s.p.

nihče ne bo obogatel z nižjim vrtcem, zato tukaj spet pride na dan prijetna človečka lastnost - nevoščljivost.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 11:22:17   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Nika, zakaj te to čudi. 6. razred (60% polne cene) - 255eur, to pomeni polna cena 425 eur (cca.100.000 bivših sit). Drag vrtec ja, ampak cene se res razlikujejo.
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

Pozabila si na 20% odbitka, ki ga že štartu prispeva MOL za 1. starostno odbobje. Torej, ne moreš šteti zgolj 60% od polne cene vrtca. Kristina je v Ljubljani, kot je razvidno iz njenega nicka, zato predvidevam, da ima vrtec tudi v Ljubljani.

LP!


ne ne. če plačaš brez subvencij, plačaš 80%. polna cena je pa polna cena. Nihče ne plača 100%, maksimum je 80%. In 6. razred je 60% od polne cene.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 14:19:58   
Nika v službi
Piščanc, včeraj sem bila v vrtcu na razgovoru in mi je svetovalka razložila tako, kot sem napisala: polna cena vrtca Ciciban v Ljubljani je okoli 415€, na to ceno MOL da 20%, kar torej znese 332€, potem pa recimo 60% cene za 6. razred oziroma pač ustrezni odstotek glede na dohodek (za 6. razred torej 199€, v našem primeru pa 70% = 232€.

Zakaj pa bi plačal brez subvencij, če ti jih dajo? To mi res ni jasno?!

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 15:21:24   
piščanc
ja, saj se razumeva, samo da če ti plačaš 60% cene, ne plačaš 60 % od ostanka (kar subvencionira občina), ampak 60% od polne cene.

upam, da sem tudi jaz tebe pravilno razumela, ker si napisala tako, kot da plačaš 60 % od ostanka

sicer je pa vseeno

brez subvencij pa plačaš (oz. 80% cene), če imaš velike dohodke (oz. dve povprečni slovenski plači), vi ste samo 10% od polnega plačila (brez dodatnih subvencij).

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 16:04:32   
Nika v službi
Piščanc, pa saj je končni rezultat enak!

70% od 415 = 290€, zmanjšano za 20% = 232€ za plačilo

ALI

415 - 20% = 332€, 70% od tega pa je 232€

V vsakem primeru plačam okoli 230€.

Ampak govorila sem o konkretni navedbi od Kristine, ki mi nekako ni šla skupaj. Napisala je namreč 1. starostno obdobje, 6. plačilni razred in 255€. Mi smo 7. plačilni razred, pa bomo plačali okoli 230€.
Pri njih je torej polna cena vrtca okoli 530€! To me je začudilo, ker nisem nikjer zasledila podatka, da bi v Ljubljani bil kak tako drag vrtec.




(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Koliko vrtca plačujete?
28.3.2007 16:30:58   
SaaS
Jaz se pa strinjam s piščancem. Večinoma je po občinah tako, da 8 razredu subvencionirajo 20% polne cene, 7. razredu pa 30% polne cene. itd. In ne 7. razredu 20% polne cene  + 30% te zmanjšane cene.
Kje pa je v Kristininem nicku, razvidno, da je iz Lj user posted image  V Lj kakor jaz vem, res vrtci niso tako dragi. Po moje gre tu za drug vrtec in drugo občino. Ker za lj pa res ni tak sistem, se strinjam Niko.

Jaz sem lansko šolsko leto malega vozila v ljubljanski vrtec in sem plačevala za 5. razred 50% polne cene. Z novim letom 2006 pa je mol spremenila sistem plačevanja. Mi z druge občine smo plačevali enako (ker mi je sofinancirala moja občine po svojem sistemu), tistim z mola pa je mol povečal subvencije in številke sploh niso bile takrat omenjene s procenti. V vrtcu je bil enostavno objavljen seznam: polna cena xxxsit, 8. razred yyysit, 7. razred zzzsit. Verjetno je bilo to res prevedeno iz procentov, ampak plačnikov niso s tem obremenjevali... Tako, da tam 6. razred potem za meščane mola res ni bil 60% itd.
V večini občin, vsaj v naši, pa je še vedno tako, da 4. razred enostavno pomeni 40%. Ljubljana je zato uredila tako, ker ima toliko otrok iz drugih občin.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Koliko vrtca plačujete?
29.3.2007 9:20:29   
Nika v službi
jep, napaka na moji strani glede lokacije Kristine. Res ne vem, kako sem jaz videla, da je iz Lj. user posted image  Sorči.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Koliko vrtca plačujete?
29.3.2007 22:25:44   
sarazan
Jasli,
8 ur/dan,
8. plačilni razred,
Lj. - Rožna dolina

330 evrov na mesec s polno prisotnostjo (že všteta 20% subvencija MOL-a)

< Sporočilo je popravil sarazan -- 29.3.2007 22:27:12 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Koliko vrtca plačujete?
29.3.2007 22:42:54   
tajtaja
Po spremenjeni zakonodaji namesto 8. pl razr. 2. in to znese cca 18.000.
Pa ne bo dolgo tako, ker ga moj dragi biksa z dobičkom in bomo speet šli goooruser posted image .


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Koliko vrtca plačujete?
30.3.2007 8:23:04   
zmajči25
5. plačilni razred 225 EUR. Polna cena oz. 8. plačilni razred je 93.000 SIT (izračunajte same v evrih)user posted image  Očitno imamo na obali res drage vrtce. Grrrrrrrr!

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Koliko vrtca plačujete?
30.3.2007 11:36:37   
facka
No, da še jst dodam svoj piskrček, ko smo že glih pri privatnikih, ki se vozimo z Mercedesom user posted image . Za drugo starostno obdobje plačujemo nekej čez 30.000 bivših tolarjev. Tudi če bi se prjavla kot samohranilka (ker nisva poročena), bi plačevala več vrtca, pa se niti nočem it kej po CSD vlačit, pa s kako  preživnino nategovat. Moram pa povedat, da čeprav je naš Mercedes velik ker je pač karavan izvedba, je vreden manj kot nov CLIO.user posted image
So pa res taki primeri, da imajo nekateri (omenjeni privatniki) minimalca vrtec, pa še tega ne plačujejo, samo če se pač oni ne sekirajo, ker se blamirajo, tut prav.

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Koliko vrtca plačujete?
31.3.2007 14:00:43   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

jep, napaka na moji strani glede lokacije Kristine. Res ne vem, kako sem jaz videla, da je iz Lj. user posted image  Sorči.


Kristina je iz Ribnice user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Koliko vrtca plačujete?
31.3.2007 20:40:25   
Felicity
Zadnja položnica za jasli (najmljaša skupina) 190€ (50%) je bila za januar.
Sedaj je v privat varstvu 250€.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Koliko vrtca plačujete?
2.4.2007 10:40:54   
patuh
Radovljiška občina - 5.plačilni razred - 50%
1. starostna skupina (niso jasli) - 230 EUR
2.starostna skupina - 120 EUR ( ker je drugi otrok pade v 4.plačilni razred).
V naši občini ne upoštevajo nobenih kreditov, je pa seveda med najdražjimi.

Torej za dva otroka 350EUR - ni malo. Moj je tudi s.p., tudi jaz delam pa mi verjemite da ni tako z rožicami postlano.


(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Koliko vrtca plačujete?
3.4.2007 11:13:59   
ur+sa
cene se povsod razlikujejo, če imas v vrtcu 2 otroka, se 1 plačilni razred zmanjša, je pa tko.. (naj bi blo) tisti k majo doma "velik" denarja, plačujejo največ...tisti k pa dobijo malo manj, pa plačujejo od 0 SIT naprej.
jest namreč mam podatek za gorenjsko regijo natančneje Mojstrana.. če kero zanima...

_____________________________

Jutri je nov dan...
sem največja bebka na svetu... :¨(

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Koliko vrtca plačujete?
3.4.2007 14:10:35   
Jutra
200 € -6. pl. razred, Ljubljana.


_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Koliko vrtca plačujete?
10.4.2007 7:54:44   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

ampak mene je zmeraj zanimalo kako veste koliko plačuje uni , ki se pripelje z mercedesom v vrtec?


To pa tudi mene zanima user posted image


Pri nas to z lahkoto izveš, ker položnic ne dajejo v kuverte, položnice so bile na kupu, katero si sam vzel, ti je ni dala vzgojiteljica v roke in ko si vzel svojo, si lahko videl tisto pod tabo npr. in normalno, da si videl še tisti znesek. Od tle enim ta informacija, koliko eni plačujejo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Koliko vrtca plačujete?
10.4.2007 8:02:08   
Rok_LM
450€ na mesec.

Za najmlajšo 200€, za srednjega 125€ in za ta starejšo 125€.

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Koliko vrtca plačujete?
10.4.2007 9:23:55   
greece
IZVIRNO SPOROČILO: zungi

IZVIRNO SPOROČILO: S0ncIca

IZVIRNO SPOROČILO: zungi

A katera ve koliko stane v Kamniku 8. plač. razred, jasli??


Polna cena za JASLI v Kamniku je ~ bivših 110.000 SIT  oz. 458 €, 8. plačilni razred je pa 80%, torej ~ 365€.

Zungi, jaz tudi razmišljam, da bi vpisala še v LJ:
- ker oba delava v LJ
- ker bo 8. plačilni razred + 15% pribitka, ker si iz druge občine, verjetno še vedno cenejši, kot 8. plačilni v Kamniku user posted image
- ker je malo verjetnosti, da v Kamniku sploh dobim mesto


Ja soncica tudi midva sva nasga vpisala še v Ljubljano, prav zaradi financ, ker nama ne uide 8. plačilni razred in ker je cenejši - mislim da v Lj. pride 8. pl. razred ca 65000 sit no pa kot si rekla, pa če maš službo v Lj. se mogoče res splača premisliti kam ga dati.
Pa tudi to je res, da vprašanje kako bo z mestom v Kamniku, je pa res, da meni nekdo neki rihta tako, da menim da bi vrtec s septembrom dobila.
Ampak sem v dilemi prav zaradi tolikšne finančne razlike.
Bi te pa še nekaj vprašala: napisala si da zaračunajo neki pribitek ?? A to velja za vsak vrtec v LJ. ali samo pri določenih?




Blagor vam, ki imate veze in boste preko njih prišli do vrtca v Kamniku. Mi smo dali vloge v še 10 drugih vrtcev v LJ in okolici. V večini so možnosti, da bomo sprejeti skoraj enake ničli. Imamo sicer zagotovila v enem vrtcu v LJ, vendar so v prednosti otroci iz LJ. V kontaktu z ravnateljicami vrtcev v LJ so mi zagotovili, da dosedaj problemov s sprejemom otrok stanujočih izven LJ ni bilo, letos pa zna biti velik problem. Govorim za prvo starostno obdobje. Skratka politiko LJ vrtcev razumem, ne razumem pa občine Kamnik, ki je očitno zaspala. Očitno bodo mnogi v Kamniku morali iskati zasebno varstvo, na kar namigujejo tudi odgovori, ki sem jih prejel iz mnogih vrtcev, kjer smo dajali vloge za vpis.

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?