|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 13:15:40   
evee
Klicali bi jo po obeh imenih.

za pisanje oz. črkovanje: nekateri ljudje ne vejo niti kako se napiše Zoja, pa je to danes kar pogosto ime.

(odgovor članu hanakz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 13:47:19   
kaycha
Slovenskih imen itak ni, ker so vsa tuja in kasneja poslovenjena. in sploh ne vem kaj se vsi tako obremejujete s tem kako drugi poimenujejo otroka. mislim, da bi lahko vsi ti zavedni slovenci, ki so tako zvesti slovenski kulturi in jeziku naredili marsikaj drugega, bolj koristnega za le-to. ne vem zakaj bi otroka poimenovala z imenom ki mi ni usec, da ga bom celo zivljenje klicala po njem in se tepla po glavi zakaj za vraga sem poslusala 3 zadrgnjene zenske, ki jih nikoli nisem niti videla v zivo. pa dej ne bodite no tako pateticne in se raje obremejujte s cim pomembnejsim, se boljse, s cim ki se vas celo tice.
zenska je vprasala za mnenje: leila/nisha... kaj je tako tezkega pri temu da napises ali Leila ali Nisha ali nobeno? nikjer nisem zasledila da bi kaksno vprasala za mnenje ali je ime dovolj "slovensko" ali ne

(odgovor članu hanakz)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 14:38:16   
Solero
To je točno to, na kar opozarjam. Hvala, Kaycha, tvoj post bom vzela za iztočnico.

Kaycha je jasen primer zanikanja porekla, pa ne kateregakoli, svojega lastnega namreč. Njej se pač ne zdi pomembno ali smo Janezi in Mojce, ali smo pač Rai in Taishe, ampak ji je pomembno, kar ji je "ušeč" ne glede na poreklo, izvor ali dejstvo, da nas je vedno manj, ki imamo možnost in prioriteto nositi slovensko ime (in pisati v slovenskem jeziku, kar vendarle ni tako težko, pa se kljub temu sama izogiba nekaj osnovnim pravilom; ampak to je že zastranitev). Da se vrnem k temi.

Za narodno zavest smo odgovorni vsi, ki pripadamo nekemu narodu in s tem kulturnemu krogu. Morala bi nam biti v čast in ponos. Vežejo nas skupna preteklost, razvoj, dogodki, sedanjost... Samo do danes, ker jutri nas morda ne bo. Kot naroda. Tukaj se lahko ozremo okrog nas, izven naših meja in vidimo, v kolikor nismo preslabovidni ali preslaboumni, da nihče na svetu razen nas samih, ne pozna naših navad, običajev, jezika...in, da, imen!! Ki, seveda, so izvorno slovenska in izvorno slovanska. Živa npr.

Skrb za jezik in kulturo ni niti patetična niti zadrgnjena, ampak pomeni obstoj, življenje in prihodnost. To se pa tiče nas vseh, tudi tebe, Kaycha, in tvojih potomcev. In to je pomembno, celo pomembnejše, kot se na prvi pogled zdi.

Kaychi in podobno mislečim naj povem še, da jim nihče ne jemlje pravice imenovati sebe ali svoje otroke, kakor želijo oziroma jim je "ušeč" in da se jim ni treba bati tistih, ki so se za jezik in kulturo pripravljeni boriti. Bolj nevarni so nam tisti, ki jim je za to vseeno. Mi smo skupaj na enem bregu, vendar smo močni samo toliko kot naš najšibkejši člen. In vsak pri sebi ve, koliko je v narodni zavesti in kulturnem prepričanju močan.

Saj je res, da imamo v himni zapisano Žive naj vsi narodi..., ampak Zdravljica pravi tudi :
V sovražnike z oblakov
rodu naj našga trešči grom!

(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 14:49:39   
kaycha
sorry sam men se res zdi da je teb prevec dolgcas v zivljenjuuser posted image  in po zadnjem postu imam dokaz da se je s toliko boljsimi od mene brezveze obremenjevati. kako bi jim lahko bila kos, ko pa bo njihov otrok nosil slovensko ime, moj pa le popacenko in bo s tem nakazoval odpor svojih nizkotnih starsev do svojega naroda. mu bom dala pa Lojze ime, da ne bom kriva za to, da nas jutri vec ne bo. primitivciuser posted image  

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 16:28:34   
maša*
No, no punci...

Meni je pa všeč ta raznolikost imen. Kaj bi blo če bi bile same Marije, Žive, Lojzke,...in sami Janezi, jankoti,...

So lepa slovanska in slovenska imena oz. tista ki zvenijo tako, amapk je pa lepo slišat, če ima kdo kakšno posebno ime.

Npr. meni se zdi da ima evee zelo dober okus. Živa - slovasnka boginja življenja in Lina Nisha ali Leila - kar naj bi pomenilo noč. Pa se Lina sliši našemu prostoru primerno. Drugo ime pa je malo bolj eksotično. user posted image user posted image

Pa zaradi imena nismo nič bolj ali manj Slovenci. Pomembno je kar mislimo oz. kar imamo v glavi.

(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 16:51:57   
bskrle
Zal nobeno, otroka boste prej zazamovali neg. kot pozitivno s takim imenom.Izkušnje iz OŠ pač.

(odgovor članu hanakz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 17:01:27   
kaycha
IZVIRNO SPOROČILO: maša*

No, no punci...

Meni je pa všeč ta raznolikost imen. Kaj bi blo če bi bile same Marije, Žive, Lojzke,...in sami Janezi, jankoti,...

So lepa slovanska in slovenska imena oz. tista ki zvenijo tako, amapk je pa lepo slišat, če ima kdo kakšno posebno ime.

Npr. meni se zdi da ima evee zelo dober okus. Živa - slovasnka boginja življenja in Lina Nisha ali Leila - kar naj bi pomenilo noč. Pa se Lina sliši našemu prostoru primerno. Drugo ime pa je malo bolj eksotično. user posted image user posted image

Pa zaradi imena nismo nič bolj ali manj Slovenci. Pomembno je kar mislimo oz. kar imamo v glavi.


user posted image user posted image  kolikor prebiram tvoje poste se prakticno vedno strinjam s tabouser posted image

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 17:40:22   
Solero
Dejstvo je, da tujke, tuje besede in imena vedno bolj vdirajo v naše besedno polje. Tako je bilo že včasih in s tem ni nič narobe. Lahko nas bogatijo in žal, nas tudi siromašijo. Zato ne moremo puščati vrata jezika in kulture široko odprta in gledati stran, ko prihaja in tudi odhaja pa ravno karkoli. Na nas je, da za to poskrbimo. V tej poplavi tujk moramo znati izbrati tiste, ki so za nas dobre.

To, da so ljudje do tega vprašanja večinoma ignorantski, me niti ne preseneča toliko, kot pa burne reakcije (sklepam) laikov, ki jim je za jezik že tako in tako vseeno, ob podobnih jezikovnih debatah in javnih razmišljanjih. (To, kaj si ob tem kdo o kom misli, je, Kaycha, popolnoma nepomembno.)

Je pa zanimivo in skorajda pričakovano, da se mlajše generacije (mislim predvsem na današnje srednješolce in tudi študente, pa se očitno najdejo tudi starejši) tega problema ne zavedajo oziroma jemljejo vsepovprek iz angleščine in ostalih svetovnih jezikov, ki jim predstavljajo samoumevno kvaliteto in narejeno pomembnost.

Absolutno sem za raznolikost in barvitost govora, besedja in imen. Ampak nikakor in nikoli za ceno mojega jezika. (Pa nič hudega, če se kdo s tem ne strinja, ali ne razume, ali ne sprejme.)

(Res je tudi nekaj na tem, kar je napisala Bskrle. Seveda te ime zaznamuje, ampak otroci se zbadajo zaradi česarkoli, kar jim pade na pamet. Če jim kdo ni povšeči, bodo že našli kaj, s čimer ga bodo pikali. Taki smo bili, so in bodo.)




(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 17:47:01   
maša*
IZVIRNO SPOROČILO: Solero


(Res je tudi nekaj na tem, kar je napisala Bskrle. Seveda te ime zaznamuje, ampak otroci se zbadajo zaradi česarkoli, kar jim pade na pamet. Če jim kdo ni povšeči, bodo že našli kaj, s čimer ga bodo pikali. Taki smo bili, so in bodo.)





Otroci se ne norčujejo samo iz tujih imen; npr: Jer(i)ca - Mila Jer(i)ca; Neža - Bodeča Neža; Marija - Sveta Marija; Živa - Mrtva,....user posted image



(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 17:50:14   
Solero
Ja, res je, in pri tem znajo biti zelo kruti drug do drugega.

(odgovor članu maša*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 18:15:14   
hanakz

za pisanje oz. črkovanje: nekateri ljudje ne vejo niti kako se napiše Zoja, pa je to danes kar pogosto ime.


Kako zauser posted image  pa naj vejo, kako se piše (danes resda pogosto ) tuje ime. Saj v tem je ravno problem. Ene so Zoje, druge Zoye...mogoče pa obstaja še kakšna različica, ki je še ne poznam.

(odgovor članu evee)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 18:24:43   
evee
IZVIRNO SPOROČILO: hanakz


za pisanje oz. črkovanje: nekateri ljudje ne vejo niti kako se napiše Zoja, pa je to danes kar pogosto ime.


Kako zauser posted image  pa naj vejo, kako se piše (danes resda pogosto ) tuje ime. Saj v tem je ravno problem. Ene so Zoje, druge Zoye...mogoče pa obstaja še kakšna različica, ki je še ne poznam.


Ni bil problem v y ampak če se napiše z i, torej Zoia. user posted image user posted image

(odgovor članu hanakz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 18:51:31   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Zal nobeno, otroka boste prej zazamovali neg. kot pozitivno s takim imenom.Izkušnje iz OŠ pač.



S tem zaznamovanjem pa že pretiravate. Če bi bili otroci vzgojeni tako kot je treba ne bi nikogar zafrkavali zaradi imena. Se pa starši raje ukvarajate z drugimi imeni in jih komentirate pred otroci. Tako se začnejo norčevati. Ker od vas to slišijo. Pri nas so tut nekatere zafrkaval zarad imena...veš pa so to delal Ani pa Špeli pa Nini itd. Čisto nevadnim imenom. Ker nevzgojenim otrokom ni pomembno a je tebi ime Ana ali Nisha...vedno bodo našli nekaj kar jih bo motilo in s člim bodo lahko zafrkavali drugega otroka.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nisha ali Leila
9.4.2007 19:22:02   
kaycha
Liannauser posted image  to se pa itak ve, da se otrok rodi brez predsodkov in da jih prevzame doma. je bilo nekaj govora o tem ze v temi o dvojnih imenih

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nisha ali Leila
10.4.2007 11:45:10   
Solero
Zafrkavanje med otroci je zelo pogost in tudi relativno normalen pojav, ki pa največkrat nima popolnoma nobene veze z domačo vzgojo in zgledi staršev. Navadno se začne kot posnemanje vrstnikov v vrtcu (tisti, ki ste to že dali skozi, se lahko spomnite, kake novosti in besede vse malčki prinesejo iz vrtca, česar doma sploh ne uporabljate), nadaljuje se seveda v šoli, ko že začenjajo čutiti in zaznavati moč in/ali šibkost karakterjev sošolcev. /To nima čisto nobene veze s predsodki. Ti se razvijejo mnogo kasneje in so navadno drugačni od tistih, ki so jih imeli starši. (Ne pa vedno.)/ Na tak način razvijajo svoje komunikacijske in socializacijske sposobnosti. Res pa pri nekaterih lahko to pomeni tudi reakcijo, odraz na nekaj, kar se jim je zgodilo, kar so morda videli ipd. To se sčasoma neha oziroma se spremeni v druge načine. Če pogledamo potem najstnike, se tudi oni na njim značilen način zafrkavajo.
Problem pa nastane, če eden izmed otrok stopnjuje svojo zafrkancijo do izživljanja in maltretiranja ali celo nasilja.
Za zafkavanje uporabljajo različna sredstva, tudi imena, zelo pogosto pa razne telesne lastnosti, navade, ki jih ima posameznik idr. Zmotno je mišljenje, da je ime krivo, da otroka zbadajo. Odgovori ležijo v otroški psihi.

(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nisha ali Leila
10.4.2007 14:00:22   
kaycha
Ti povem en primer, da bos videla, da ne gre za oponasanje med otroki in koliko poberejo otroci doma. imam bratca, ki ima 12 let. pred kratkim so rome iz ambrusa preselili v kraj kjer zivijo moji starsi, posledicno romski otroci obskujejo isto solo kot moj brat. seveda je med starsi prislo do ogorcenja, kako lahko njihove otroke sploh dajo v blizino ciganov, da jim bodo ja pokradli vse do spodnjih hlac. in je prvi dan tamau prisel iz sole, totalno zgrozen in toliko da ne objokan, ker ni verjel, da so lahko otroci tako kruti. ni mu bilo jasno kako jih lahko imajo za drugacne, ce smo pa ja vsi ljudje. in ne, niso jih zbadali vsi, pac pa tocno tistih nekaj otrok, katerih starsi so dobesedno pisali peticijo o presolanju romskih otrok. toliko o vplivu vrstnikov in druzine na solarcke. nas so starsi vedno vzgajali, da je vse dobro poplacano in da smo vsi krvavi pod kozo, zato sem prav ponosna kako je odreagiral bratec na to situacijo. vedno bom trdila, pa ne gleda no to kaj kdorkoli pravi, da ce se otroka vzgoji tako, da spostuje dolocene vrednote in se jih zaveda, je dovolj osebnostno mocan, da druzba nima negativnega vpliva nanj

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nisha ali Leila
10.4.2007 16:05:06   
anastasija
Leila.

In, Solero, nekaj ti pa moram napisati: sem Slovenka, a ker mi nič slovenskega ni všeč, sem si tudi za moža izbrala neslovenca. In tudi moj otrok ima neslovensko ime. Sramujem se tega, da sem pripadnik tega naroda, ker je večina Slovencev tako zelo nestrpnih. Na svoj narod nimam biti za kaj ponosna. Tako, da ne govori, kako nismo zavedni. Nekateri pač nočemo biti, ker jim slovenstvo pač ne diši.

(odgovor članu kaycha)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Nisha ali Leila
10.4.2007 16:45:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hanakz

[Kako zauser posted image  pa naj vejo, kako se piše (danes resda pogosto ) tuje ime. Saj v tem je ravno problem. Ene so Zoje, druge Zoye...mogoče pa obstaja še kakšna različica, ki je še ne poznam.


Zoia mogoče.

(odgovor članu hanakz)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nisha ali Leila
10.4.2007 16:49:53   
Anonimen
Anastasija,kako se lahko sramuješ svojega naroda?Ali se potem sramuješ tudi matere Slovenke?
Res,da v Sloveniji ni vse,kot bi moralo biti,samo takšne izjave so pa krute.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nisha ali Leila
10.4.2007 17:22:08   
Zamima
nobeno mi ni všeč, če že pol res Lejla, punčki ne bosta nič bolj, nič manj pomembni s "posebnimi, redkimi" imeni.

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nisha ali Leila
11.4.2007 10:35:14   
anastasija
Hmm...sramujem...Pač, ne vidim razloga, da bi bila ponosna. Moja mama je najboljša, naučila me je, da smo vsi ljudje enaki. Ko pa prideš v slovensko okolje, vidiš, da je to samo ena množica nestrpnežev. Zato se ne čutim pripadno lastnemu narodu, ker me je v globalu razočaral. Bi morala biti apriori ponosna na svoj narod? Tak, kakršen je? Ne. Vsaka stvar ali človek mora imeti določene lastnosti, da lahko izkažeš spoštovanje. Slovenci mi, razen svetlih izjem, ne dajejo nobenega oprijemljivega razloga, da bi bila ponosna kot pripadnica tega naroda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Nisha ali Leila
12.4.2007 11:48:53   
Solero
Anastazija, jaz mislim, da ne gre pri narodni zavesti niti za sramovanje niti za ponos kot tak. Narodna zavest je ne glede na značilnosti in kvalitete naroda. Dejstvo je, pa če se še tako upiraš to priznati, da si, kar si. In si pripadnica tega naroda. Ne glede na to, ali so ti ljudje všeč, ali ti niso.
Tako lepo si napisala, da je tvoja mama najboljša in da te je učila enakosti. Vzami vse tisto, kar ti je dala dobrega, saj  zaradi tega si dobra in si Slovenka. Če so pa drugi nastrpni, škodoželjni, privoščljivi, egoistični...in še kaki, pa tako ne moreš nič za to in nima prav nobene veze s tabo. Vedno je pa boljše gledati in poiskati v ljudeh tisto, kar je dobro.
Ceni tisto, kar si. Če pljuvaš druge, potem si taka, kot oni sami.
Sem pa prepričana, da si še vedno raje Slovenka kot Afganistanka. Pa ne zaradi porekla. user posted image

(odgovor članu anastasija)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nisha ali Leila
13.4.2007 9:29:29   
kapica
Lejla mi je zelo vsec, ko bom imela hcerkico, bo tudi Lejlauser posted image .

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?