|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: folna kislina oz. tifol
15.8.2009 11:23:41   
marjetka1975

IZVIRNO SPOROČILO: SuzanaKK

Elevit vsebujejo npr. kalcij, ko ga centramed mami ne.

Ta podatek žal ni točen:)
centramed mami vsebuje natanko 131 mg kalcija, kar dnevno pokrije nekje 16 % potreb. Elevit za primerjavo vsebuje 125 mg kalcija.
Je pa prednost elevita v tem, da vsebuje 800 mg folne, centramed mami le 400 mg, po drugi strani pa centramed materna vsebuje jod, ki pa ga elevit sploh ne svebuje in je tudi potreben.

lp

(odgovor članu SuzanaKK)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: folna kislina oz. tifol
21.8.2009 9:00:48   
JanaB
IZVIRNO SPOROČILO: marjetka1975


IZVIRNO SPOROČILO: SuzanaKK

Elevit vsebujejo npr. kalcij, ko ga centramed mami ne.

Ta podatek žal ni točen:)
centramed mami vsebuje natanko 131 mg kalcija, kar dnevno pokrije nekje 16 % potreb. Elevit za primerjavo vsebuje 125 mg kalcija.
Je pa prednost elevita v tem, da vsebuje 800 mg folne, centramed mami le 400 mg, po drugi strani pa centramed materna vsebuje jod, ki pa ga elevit sploh ne svebuje in je tudi potreben.

lp


Jaz sem jedla vitamine Centramed materna vendar mi jih je nato G odsvetovala prav zaradi dodatka joda, ki ga pri nas baje dodajajo že soli in ga dobimo več kot dovolj s hrano tako, da je odmerek lahko previsok. Sem jih zamenjala z Elevit.

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: folna kislina oz. tifol
21.8.2009 10:40:27   
marjetka1975
ja JanaB različni ginekologi imajo različna mnenja.
Jaz osebno jem centramed materna zato, oz sem ga jedla, ker ne maram slane hrane. Me vsi hecajo zakaj šparam na soli, moj je cca 2 leti skoz dosoljeval, kar sem jaz skuhalauser posted image , zdaj se je pa revež vdal v usodo in navadil na manj slano hrano.

lp

(odgovor članu JanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: folna kislina oz. tifol
18.1.2010 8:39:48   
beka77
Z možem nameravava v kratkem zanosit, tako da sem začela jest Elevit. In po 2-tednih jemanja (1/dan), so se mi na nohtih pojavili nekakšni hribčki ... in zdaj sem prekinila z jemanjem in rastejo naprej normalno. Na sredini pa je še vedno en tak hribček (na vseh nohtih na roki) in sem skoraj 100%,d a je to od tega. Zdaj sem malo prebirala vaše odgovore in se m dozdeva, da je verjetno problem v tem ker vsebuje Elevit tudi vitamine in jih jaz očitno s svojo prehrano dobim dovolj in je bilo to že neko predoziranje ...? Ne vem v čem drugem bi bil problem.

Nohti pa naj bi bili odraz tega kakšno je stanje v telesu (še posebej glede vitminom in mineralov) ... kakor jaz vem. Je imela še katera kkašne podobne izkušnje?

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: folna kislina oz. tifol
19.1.2010 11:44:39   
soncica01
jaz sicer nisem jemala tifol ampak mi je ginekologinja rekla naj si kupim elevit, ga jemljem 3 mesece pred načrtovano nosečnostjo in potem celo nosečnost. Tako je tudi bilo, tretji dan po porodu pa so mi ga v bolnici ukinali. Srečno!

(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: folna kislina oz. tifol
27.2.2010 11:15:43   
Tina078
Mene pa nekaj zanima. Redno jemljem tifol, včeraj pa sem zjutraj popila Hipp Natal, ki tudi vsebuje dnevno količino folne kisline in vse ostale vitamine in minerale. Po kosilu pa sem avtomatsko vzela še tifol. Ali imam lahko zaradi tega kakšne probleme, ker sem vzela dvojno količino? Hvala za pomoč. Ker je to moja prva nosečnost se še lovim in se zato že vnaprej opravičujem, če sem postavila butasto vprašanje.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: folna kislina oz. tifol
1.3.2010 7:31:26   
pikicamala
če to narediš samo enkrat ni panike. 

(odgovor članu Tina078)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: folna kislina oz. tifol
27.5.2010 11:30:56   
suziflo
Pozdravljene....

Jaz se začela jemati Tifol, ko sem zvedela , da sem noseča. Čez nekaj časa mi je postalo slabo, kar mi prej ni bilo. Šla sem v lekarno, ker sem povprašala ali je možno, da mi te tablete ne odgovarjajo. Dejala mi je, da je možno, da so imeli že več takšnih primerov, zaradi tega, ker je v tifolu velika količina folne kisline in jo zaradi tega dosti nosečnic ne mara. Priporočala mi je jemalna CntraMed Mami in po njih je super, vse slabosti so izginile.....

Tako, da v mojem primeru ni šlo za slabosti v nosečnosti ampak zaradi slabosti na Tifol.


(odgovor članu pikicamala)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: folna kislina oz. tifol
15.6.2010 15:58:12   
aly12
Vsekakor je treba najti tisto dopolnilo, ki ustreza organizmu, čeprav načeloma slabost ni pogojena s tem, ker te tablete sestavljajo vitamini in minerali, torej tisto, kar telo v sebi že ima in močno potrebuje. Presenečena sem bila nad nekaterimi starejšimi objavami, v katerih punce pišejo, da so dopolnila brezveze, veliko stanejo blablabla in da se itak vse dobi v hrani. No, to ni ravno res. V nosečnosti rabimo vitamine in minerale bistveno bolj/več kot po navadi. Verjetnost, da bo otrok imel poškodbe v živčevju je sicer zelo majhna, ampak, če jo lahko še bolj zmanjšamo s tem, da vzamemo enkrat na dan folno, je to vredno vsakega centa.

_____________________________

“love builds up the broken wall
and straigtens the crooked path.
love keeps the stars in the firmament
and imposes rhythm on te ocean tides
each of us is created of it
and i suspect
each of us was created for it”

Maya Angelou

(odgovor članu suziflo)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: folna kislina oz. tifol
21.6.2010 10:37:26   
DeVilla
Jaz sem na Elevitu že cca. 5 mesecev in sem zadovoljna. user posted image   Zaniam me, če je kakšna poleg teh dodatkov pila še Magnezijeve šumeče tablete? Ok, priznam, nisem še preverjala, koliko magnezija ima elevit...

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu aly12)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   folna kislina oz. tifol
3.8.2010 20:17:54   
disa22
zivjo!
imam eno vprašanje danes sem bila v lekarni in mi je tam ga. farmacevtka povedala da folno svetujejo predvsem puncam, ki so pred zansitvijo jemale KT, potem sem bila v eni specializirani trgovin in mi je ga. formacevtski tehnik svetovala FidiVitB tetard (te sem tudi kupila), kaj je bolje da ženska jemlje na začetku nosečnosti?? folno ali te tablete?

sem 1 noseča in nimam nikakršnih izkušenj prej z zanositvijo; pregleda pri G še nisem imela sestra me je naročila takrat, ko naj bi bil plod velik od 9 do 14 tedna mi je preko tel povedala in me temu primerno naročila; je pa povedala da naj si kupim vitamine B9 oz. folno dobim pa jih v lekarni ali spec trgovinah.

zanima me še, kolikokrat med nosečnostjo greš na pregled k G?

hvala

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: folna kislina oz. tifol
4.8.2010 13:58:28   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: disa22

zivjo!
imam eno vprašanje danes sem bila v lekarni in mi je tam ga. farmacevtka povedala da folno svetujejo predvsem puncam, ki so pred zansitvijo jemale KT, potem sem bila v eni specializirani trgovin in mi je ga. formacevtski tehnik svetovala FidiVitB tetard (te sem tudi kupila), kaj je bolje da ženska jemlje na začetku nosečnosti?? folno ali te tablete?
 
Ne vem. Folna je pač samo folna, če pa jemlješ kaj drugega so pa zraven še vitamini. Osebna izbira. Jaz sem prvič in drugič jemala CentraMed Mami, kar pomeni folno + vitamine. Je pa tega toliko vrst, da je vseeno kaj ješ.  

sem 1 noseča in nimam nikakršnih izkušenj prej z zanositvijo; pregleda pri G še nisem imela sestra me je naročila takrat, ko naj bi bil plod velik od 9 do 14 tedna mi je preko tel povedala in me temu primerno naročila; je pa povedala da naj si kupim vitamine B9 oz. folno dobim pa jih v lekarni ali spec trgovinah.

zanima me še, kolikokrat med nosečnostjo greš na pregled k G?

Jaz sem bila v prvi nosečnosti 14x. Najprej na en mesec, potem pa se čas zmanjšuje - na koncu hodiš na en teden na pregled.

hvala


(odgovor članu disa22)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: folna kislina oz. tifol
4.12.2010 13:19:33   
hišica
user posted image pozdravljeni

jaz sem že nehala uporabljati Femibion za nosečnice 2, ker sem pač že rodila, ...
Rada pa bi kateri od vas podarila še 2 škatlici, ker sem jim vnaprej kupila v lekarni, pa sem pač prej rodila in jih več ne rabim. Da jih ne zavržem, bi raje kateri od vas kar dala.
Te tablete so pač folna kislina, ki se jemljejo od 4. meseca nosečnosti dalje do poroda oz. dokler dojite.

Če vas zanima, mi pišite.

Lp, pa srečno vsem!!!

(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: folna kislina oz. tifol
18.11.2011 15:49:08   
amyZ
Zdravo!

Jaz sem začela jesti kapsule folne kisline v začetku septembra. Sedaj bo že tri mesece odkar jemljem in že pirdno delava na tem, da bomo trije :) Zdaj pa me zanima, ali tiste, ki ne zanosite takoj potem ves čas jeste te kapsule ali ne? Ker meni je ginekolog rekel, da naj jih jem tri mesece in potem je, če še ne zanosim takoj, za celo leto dovolj. Mislim, da sem ga prav razumela.
Sem pa vzela od Sensilaba in so mi kar v redu, vsebnost folne kisline imajo podobno kot druge (400), so pa res malo cenejše, sem potem opazila. Verjetno pa zato nič slabše.

(odgovor članu hišica)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: folna kislina oz. tifol
18.11.2011 19:33:13   
cilla
Komot jih lahko jemlješ dalj časa. Vitaminov se ne moreš predozirat, ker se odvečni tako in tako izločijo iz telesa.

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: folna kislina oz. tifol
13.2.2020 11:33:12   
Lelly28 RR
Folno kislino naj bi se jemalo takoj, ko začnemo z načrtovanjem nosečnosti oz. najkasneje takoj, ko izvemo da smo noseči in vsaj prve 3 mesece nosečnosti. Nič ni narobe, če jo jemljemo celo nosečnost, saj se oskrba z vitamini in minerali takrat občutno poveča.
Sama sem pred zanositvijo in prve 4 . mesece nosečnosti jemala Tifol , potem pa sem šla na Elebaby, ki ima poleg folne še dodatne vitamine in minerale. In vsaka mama bo naredila vse, da bo njen otročiček čim bolj zdrav, v maternici pa lahko naredimo največ saj se takrat postavlja celoten njegov sistem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?