|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 9:10:14   
pajčolanka
taula hvala...pišuka tole bm še mogla preštudirat.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 9:16:33   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

Jaz pa imam eno vprašanje.. pa ne vzet kot zlonamerno, ker me res zanima...

Kje pa testirajo svoje izdelki proizvajalci na beli listi? Verjetno izdelki morajo biti testirani nekje, da jih dajo v prodajo in uporabo...


Po alternativnih metodah oz. uporabijo že pridobljene rezultate od prej in ne posegajo po novih testih. Sicer bo pa v Evropi leta 2009 zakonsko uvedena prepoved testiranja na živalih, ker alternativa obstaja. Če imamo avto na vodik, verjami, da znamo tudi celico in tkivo in ostalo umetno vzredit. user posted image

Drugače je pa Krka testirala na beagelčkih, ja. Ma so bili revčki, res so bili.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 9:26:00   
_andreja_
ja sem pa vesela da je lek kozmetika in kozmetika afrodita na belem seznamu, in še slo. proizvod je user posted image  drugače sem pa tudi jaz bila prepričana da nivea ne spada med tiste ki testirajo pa očitno spada user posted image

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 9:47:41   
modrooka
sivi seznam: Nestlé Nutrition (Bübchen) user posted image user posted image  Jest sm pa mislila, da oni ne testirajo...

_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 10:41:46   
pajčolanka
ja na žalost tud oni.
ne vem men je res hudo, ko vidim kako te živali trpijo.

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 10:59:15   
ery
Groza... Torej kataro kozmetiko naj pa uporabljam za hčerkico? Ok za sončenje imam od Eucerina-na katerem seznamu je?

Robčke imam pa Nivea ali Babylove ali Bübchen..in vse to je na črnem seznamu? katere robčke torej priporočate?

_____________________________




(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 11:08:50   
pajčolanka
eucerin je na črnem seznamu ostalo pa žal ne vem ker nimam otrok.
se mi zdi da se je včasih zelo težko izognit črnemu seznamu sploh tako pri otrocihuser posted image

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 11:42:25   
Anonimen
Danes sem šele pokukala na sivi seznam in ugotavljam, da je praktično vse, kar kupujem v dobri veri, da definitivno ne testirajo na živalih, na tem sivem seznamu. Dr. Hauschka, Dr. Scheller, dekorativno kozmetiko sem hotla zdaj začet ravno zaradi tega uporabljat Artdeco, pa je tudi na sivem, DM-ove izdelke še največ uporabljam, pa poleg pralnih oreškov uporabljam tudi Frosch, ki je tudi na sivem, pa Weleda... en kup, za katere sem bila sveto prepričana, da spadajo na belo, so na sivem.user posted image  

(odgovor članu pajčolanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 12:02:44   
ery
Joj pa ravno Eucerin tonik sem kupla...user posted image  Ker gatako hvalijo... kaj pa sedaj?

Ja sedaj za robčke pa res ne vem katere bi. pa od Babylove ji tako pašejo...

_____________________________




(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 12:27:38   
pajčolanka
ery jaz sem prejšnji teden kupla puder od nivee, pa neki od balee...ne vem jaz sem se odločila da tole kar mam porabim, kar pa bom na novo kupovala bom pa pazila.
sej jaz tud ne vem, recimo glede vložkov, prej sm mela alvays zdej mam jessa oboje je na črnem oz. sivem seznamuuser posted image pa mi jessa ful pašejo...
je res težko za določene reči.

< Sporočilo je popravil pajčolanka -- 23.5.2007 12:28:19 >

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 12:33:44   
ery
Ma js bom tud tale tonik porabila, kaj pa nej? pa zihr mi bo pasal, ker mi je do sedaj fajn kožo naredu. Ker sem vzela ta zeleno linio za nečisto kožo.

veš kaj se pa čudim. kako lahko te izdelke prodajajo izključno v lekarnah, pa čeprav so testirani na živalih??? user posted image

_____________________________




(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 12:38:19   
Anonimen
Tudi lekarne so vedno bolj tržno naravnane, briga njih za ta testiranja.
Drugače pa ja, kaj češ drugega kot porabit, valjda. Itak si že kupila, zdaj je kar je. Tudi jaz imam še nekaj stvari doma še izpred nekaj mesecev, ko še nisem bila toliko zavedna, da bi pazila na to, pa imam še za porabit. Pač vem za naprej. No, niti ne vem več, ker je praktično vse, kar kupujem, na sivi listi.user posted image

(odgovor članu ery)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 12:44:44   
2ursae
no, jaz sem pa našla tole (tale Nivea me je res ful morila user posted image ):


http://www.caringconsumer.com/resources_companies.asp

COMPANIES THAT DON’T TEST ON ANIMALS


med njimi je tudi:
Beiersdorf, Wilton Corporate Center, 187 Danbury Rd., Wilton, CT 06897; 203-854-8000;

www.beiersdorf.com


user posted image user posted image user posted image  
jaz bi ful raje verjela temu user posted image . Ne vem, morda teh seznamov ni za jemat s tako veliko mero vere ... saj sploh ne vemo, kako pogosto se obnavljajo. Pred parimi leti sem zasledila en sezanm, na kateremu je pisalo da je P&G v obdobju moratorija, se pravi, da je trenutno s testiranji prekinil ... sam pol ne vem, kako se je izšlo.


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 12:54:17   
Anonimen
mene pa zelo zanima kako se more počiti človk k te teste fizično izvaja. so mu te živali nič ne smilijo ko jim v oči neki šprica in gleda kako se mu gnoji in postaja slep pa še marsikaj drugega? kako ti ljudje lahko ponoči spijo??!!

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 12:56:22   
pajčolanka
ja lara in te živali trpijo neznosne bolečine, ko jim vse to se gnoji, razjeda, slepi...kako jih to boli. ne vem lara...denar?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 13:00:34   
pajčolanka
aja tale seznam je bil nazadnje obnovljen 20.4. 2007

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 13:12:23   
nejcko
Tukaj je PETIN seznam - oni naj bi bili najbolj merodajni in ažurni.

http://www.caringconsumer.com/resources_companies.asp

Sama že nekaj let spremljam te sezname in "siva lista" je nekaj novega - pred par meseci je še ni bilo. Nivea oz. njen proizvajalec je po Petinem seznamu na beli listi in to že od vsega začetka, na kakšen način se je znašel na črni listi oz. sivi, pa nimam pojma. Vedeti pa moramo, da se v tovrstni industriji obrača ogromno denarja in marsikdo bo dušo prodal, če bo potrebno, le da bo imel profit. In konkurenca je huda reč, tako da sem prepričana, da v teh vodah prihaja do velikih podtikanj, lažne propagande in lobiranja.
Tudi Lek je bil do nedavna na črni listi, Krka itak, zdaj sta nekje vmes. Ja, seveda, saj je po slo. zakonodaji prepovedano testiranje na živalih v kozmetične namene, torej je logično, da so tovrstna testiranja mogli opustiti - ampak, a so jih res? V te laboratorije nima vstopa vsaka noga in marsikaj je očem še vedno skrito. Krka ima nekaj obratov tudi v Rusiji, če se ne motim, tam pa se vodilnim fučka že za ljudi, kaj šele za živali.
Tudi izdelki znamke DM so bili še pred enim mesecem na Beli listiuser posted image

V 7-10 letih naj bi bila testiranja na živalih prepovedana v vseh evropskih državah. Firme že sedaj množično selijo proizvodnjo in laboratorije v države tretjega sveta, tam pa je itak vse dovoljenouser posted image . Žal, tega se ne bo dalo nikoli ustaviti, lahko se pa trudimo.

Jaz še vedno najbolj zaupam Petinemu seznamu. Kar se tiče vložkov, uporabljam Tosamine, bombažne, pri katerih so poskusi verjetno odveč, sem ter tja pa kupim Jessa.



(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 18:21:39   
Anonimen
Na izdelkih vedno piše: testirano na živalih, ni testirano na živalih... Tako, da je treba brati... user posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 18:56:09   
Strawberrie Cherrie
Enako??????????
Sem se kar malo zamislila....
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

Danes sem šele pokukala na sivi seznam in ugotavljam, da je praktično vse, kar kupujem v dobri veri, da definitivno ne testirajo na živalih, na tem sivem seznamu. Dr. Hauschka, Dr. Scheller, dekorativno kozmetiko sem hotla zdaj začet ravno zaradi tega uporabljat Artdeco, pa je tudi na sivem, DM-ove izdelke še največ uporabljam, pa poleg pralnih oreškov uporabljam tudi Frosch, ki je tudi na sivem, pa Weleda... en kup, za katere sem bila sveto prepričana, da spadajo na belo, so na sivem.user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 18:56:47   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Gorazdova

Na izdelkih vedno piše: , ni testirano na živalih... Tako, da je treba brati... user posted image


testirano na živalih še nisem zasledila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 19:02:28   
Shania
Na žalost ima nejcko kar prav v svojem postu. Denar ima tu (kot povsod drugod) tako močno vlogo, da glava boli.

Vseeno me je razlika med seznamom PETE in Prijatelji životinja, močno presenetila, saj prijatelji životinja delujejo tesno povezano s Peto. Sem sicer že stopila v kontak z njimi in vam bom odgovor posredovala.

Žal na večini izdelkov ne piše, kateri proizvod je testiran na živalih in kateri ne. Načeloma naj bi bila oznaka na izdelku, ki ni testiran na živalih, beli zajček. Vendar ga ima bore malo izdelkov.

Vseeno punce, če imate možnost, ne glede na finančni lobij, ki je v ozdju, kupite izdelke iz belega seznama. Ni brezveze, res ne. Npr. problem konkretno podjetja P&O ni "samo" v tem, da testira na živalih, ampak tudi v tem, da je finančno podprl kampanijo, ki se bori, da se zakon o PREPOVEDI testiranja na živali v Evropi ne bi uveljavil.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 20:08:21   
Wahoo RR
punce...sporočite kateri seznam je pravi - da ga prilepim na rh


hvala

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 21:37:49   
pajčolanka
ja sedaj bi bilo fajn vedeta kateri je pravi da vidim kako je z niveo in ostalimi proizvajalci ki se na sezmanih razlikujejo.
ne vem jaz vem da bom sedaj ful pazila ker res res mi ni da bi zaradi mene ker morem bit lepa umirale živali.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 21:39:49   
Magi*
se bom kar strinjala z nejcko in Shanio.

imam pa še eno vprašanje. namreč, razne kremce so itak sestavljene iz razno-raznih osnovnih surovin - in te surovine ali sestavne substance menda tudi testirajo na živalih. torej, če en ponudnik ene substance testira na živalih, podjetje, ki proizvede kremo pa ne, potem ne bi smeli napisati, da ne testirajo na živalih, čeravno oni sami svojega proizvoda ne testirajo. pa vendar sem brala, da vseeno deklarirajo, da njihovi izdelki niso testirani na živalih. kako je s tem?

upam, da nisem preveč zakomplicirala, kot to obiačjno storimuser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: črno-beli seznam
23.5.2007 21:43:09   
Seven*

IZVIRNO SPOROČILO: Shania

IZVIRNO SPOROČILO: N&N

Jaz pa imam eno vprašanje.. pa ne vzet kot zlonamerno, ker me res zanima...

Kje pa testirajo svoje izdelki proizvajalci na beli listi? Verjetno izdelki morajo biti testirani nekje, da jih dajo v prodajo in uporabo...


Po alternativnih metodah oz. uporabijo že pridobljene rezultate od prej in ne posegajo po novih testih. Sicer bo pa v Evropi leta 2009 zakonsko uvedena prepoved testiranja na živalih, ker alternativa obstaja. Če imamo avto na vodik, verjami, da znamo tudi celico in tkivo in ostalo umetno vzredit. user posted image

Drugače je pa Krka testirala na beagelčkih, ja. Ma so bili revčki, res so bili.


Pa se nekaj. Najenostavneje je testirati na cloveskih placancih. Zagotovo je VELIKO ljudi, ki bi za mastne denarje pustilo mazat teden dni z eno kremo. Saj koneckoncev to pocnejo v zadnji stopnji testiranja zdravil. Imam prijateljico, ki je na veliko goltala neke antibiotike, da so spremljali njen urin in kri. Za denar seveda.

Najhujse pri celi zadevi je to, da ravno P&G daje TOOOOLIIIKO denarja za reklame. In ce imajo toliko denarja, si lahko res privoscijo cloveske testirance. Res ni hudo sprobavat nek sampon mesec dni, sploh zato, ker je vecina sestavin dandanes ze preverjenih.

Mah. Jaz jih ze dolgo bojkotiram. Zarad nacina dela in sprenevedanja.

Pri L`occitanu mi je to vsec, da so res cloveski. Ne samo do zivali, ampak tudi do ljudi. Edini, ki imajo embalazo tudi za slepe, pa to res ni tezko naredit.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?