|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Epilog na dogodek v Postojni
12.6.2007 13:04:29   
tatjana.d
Se strinjam, da je potrebno vedno za vse enako poskrbeti.

Tudi jaz sem rodila v Postojni. In sem opazila, da se je osebje vseeno drugace obnasalo do pacientk, ki sta bili takrat v nadstandardni sobi, sploh pa z eno. Mogoce je bilo nakljucje, ampak tudi take stvari se dogajajo.


_____________________________

dva soncka sta nama polepsala zivljenje... tretji je končno na poti...

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Epilog na dogodek v Postojni
12.6.2007 13:49:52   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

IZVIRNO SPOROČILO: lorch

Žal so imeli bajno oskrbo v večini primerov kar tisti VIP pacienti, medtem ko navadne pacientke velikokrat doživijo bolj hladen tuš kar se odnosa osebja do pacientov tiče.


in nisem doživela hladnega tuša,je bla skoz topla voda,


Slončica-tole s hladnim tušem je bilo mišljeno v prenesenem pomenu-se nanaša na odnos do pacientov in ne na dejansko tuširanje user posted image user posted image

Drugače se pa strinjam s tabo...

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Epilog na dogodek v Postojni
12.6.2007 20:58:55   
lorch
Slončica oprosti, če sem te užalila, a mislim, da sem povdarila besede: velikokrat, ne vedno!!!
Ti je pa tatjana d napisala svojo izkušnjo, zato ne bodi žaljiva do izkušenj drugih, saj verjetno nisi edina z izkušnjami.

Drugače pa se strinjam s tabo, da naj bi bilo za vse enako poskrbljeno.Žal pa v realnem svetu ni tako.

Pa brez zamere!

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Epilog na dogodek v Postojni
13.6.2007 21:14:19   
arielca
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

IZVIRNO SPOROČILO: lorch

Strinjam se, da ima vsaka zgodba dve plati, vendar pa vseeno ne bi šla tako daleč, da bi postojnsko porodnišnico hvalila kot najboljšo, saj je bilo slišati že kar nekaj primerov, ki jim niso najbolj v ponos.
Žal so imeli bajno oskrbo v večini primerov kar tisti VIP pacienti, medtem ko navadne pacientke velikokrat doživijo bolj hladen tuš kar se odnosa osebja do pacientov tiče.
Ponavljam: velikokrat, ne vedno!!!


A si rodila v Postojni?No jst sem in nisem bla VIP pacijentka in nisem doživela hladnega tuša,je bla skoz topla voda,najlažje je govoriti sem slišala,je povedala,od prijateljičine sosede sestrična....Nima veze kdo si,vedno morjo poskrbet za pacijentko..


Kljub resni tematiki in tragični zgodbi sem se pa temu iskreno in do solz nasmejala user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Epilog na dogodek v Postojni
13.6.2007 21:47:37   
malecka_mateja
strinjam se s splišni in vsemi ostalimi!
vendar mislim da bi vseeno malo več pozornosti mogli dat na paciente ki jamrajo za težavami!kajti nekatere so usodne!
sem sama iz teg afoha pa marsikatera in vsaj jaz roko na srce sem bila marsikdaj razočarana nad reakcijo zdravnika ko je pri voizioti bolnik potarnal da ga kaj boli in da ima slabše počutje!

malo več preiskav in odkrili bi se marsikateri vzroki in bolezni!


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
14.6.2007 21:19:49   
lunca2
Tudi jaz sočustvujem s svojci. user posted image user posted image user posted image Otrok pa se mi zelo smili.

Lusa tudi za tvojo hčerkico mi je zelo žal, je bila prav cartkana. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
15.6.2007 6:04:58   
Anonimen
Po včerajšnji oddaji Trenja bo verjetno danes še eden od epilogov na tole situacijo.

Najprej izražam iskreno sožalje svojcem. Res, to se nebi smelo narediti. Pravijo, da naj bi usoda bila zapisana.....kje pa ne vem.

Vsekakor je v žalovanju tudi faza iskanja krivca. In ko ga najdeš moraš svoj gnev nekam izliti. To je normalno in logično. Tudi sama sem šla skozi take faze, že večkrat. 
Jaz sem zpismo videla tako: ženske, zdaj vas pa čaka ....
Mene do poroda ločita še dva meseca (upam). Rodila bom prvič. Strah me je poroda, da se tresem, kot šiba na vodi. In kam pripelje objava  takega pisma na malodane vseh forumih, zlasti na delu nosečnost?
Ja še 5x bolj me je strah. Kar ima lahko za posledico kakšne komplikacije na porod.
Tiste, ki ste rodile boste same vedele, da ženska, ki do poroda goji pozitivna čustva in ne strahu lažje in hitreje rodi. V povprečju nastane manj komplikacij pri porodu ženskam, ki so psihično dobro pripravljene na porod. Manjkrat morajo zdravniki zato napraviti carski rez.

Še enkrat poudarjam, da kar se je zgodilo vsekakor ni sprejemljivo  za starše in svojce niti za ostale nosečnice. Ampak zdravniki pa včasih tudi ne morejo narediti čudeža.
Jaz pa bi rada kljub vsemu zaupala mojemu zdravniku. Ampak, če mu ne dam možnosti...ja roditi bom morala, tako ali drugače, bo bolelo ali ne, se bodo drli name ali ne, če bom prišla le do najbližje porodnišnice,  pač tam. Na morju če bo treba....Res pa je, da si tega nihče ne želi in, da bi bilo dobro uvesti kakšen način, kjer bi lahko tiste delavce, ki so nečloveški, kar po kratkem postopku premestiti ali pa celo odpustiti.




(odgovor članu lunca2)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Epilog na dogodek v Postojni
15.6.2007 16:19:01   
zungi
IZVIRNO SPOROČILO: arielca

IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

IZVIRNO SPOROČILO: lorch

Strinjam se, da ima vsaka zgodba dve plati, vendar pa vseeno ne bi šla tako daleč, da bi postojnsko porodnišnico hvalila kot najboljšo, saj je bilo slišati že kar nekaj primerov, ki jim niso najbolj v ponos.
Žal so imeli bajno oskrbo v večini primerov kar tisti VIP pacienti, medtem ko navadne pacientke velikokrat doživijo bolj hladen tuš kar se odnosa osebja do pacientov tiče.
Ponavljam: velikokrat, ne vedno!!!


A si rodila v Postojni?No jst sem in nisem bla VIP pacijentka in nisem doživela hladnega tuša,je bla skoz topla voda,najlažje je govoriti sem slišala,je povedala,od prijateljičine sosede sestrična....Nima veze kdo si,vedno morjo poskrbet za pacijentko..
 



Jaz sem rodila v PO in bila sem v nadstadardni sobi pred porodom, žal po porodu soba ni bila prosta (sm šla prej domov). Pa nisem VIP oseba. Obravnavali so me popolnoma enako kot ostale. Ja bili so prijazni in ustrežljivi - imela pa sem kompliciran porod (kar sem že večkrat na tem forumu tudi napisala) in pri vsaki viziti me je zdravnik lepo vprašal kako se počutim, če me kaj boli, potipal mi je trebuh, pregledal čiščo.... itn.
Tudi malega so vzeli pod drobnogled in se trudili po najboljših močeh. Ter nas preventivno poslali tudi na Vrazov trg na opazovanje za par dni, ker je bil otroček rojen dehidriran in podhranjen. 




(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Epilog na dogodek v Postojni
18.6.2007 19:54:25   
lorch
Zungi! Sem zelo vesela zate, upam da bom tudi sama naletela na tako oskrbo!
Tako bi moralo biti pri vseh.

Včasih je, včasih pa žal tudi ni.

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?