|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krst - da ali ne?
30.12.2004 23:13:29   
KIRA
ja to že, ampak veeno ne vem če naj jo dam. sem slišala - da baje - nekateri župniki, če jih dovolj stisneš, zadevo opravijo tudi za majhne denarce, to bi se najbrž dalo zrihtat.
večji problem je kdo ji bo boter. samo enega poznam ki zdajle pride v poštev, ampak sem 99% prepričana, da ne bo hotel bit.

sama ne verjamem v cerkev in se ne morem odločit, tudi zaradi tega in še vse ostalo, kar sem že napisala. v boga verjamem, v cerkev pa ne.
dosti sem razmišljala o tem, krst je vseeno neka simbolična potrditev vere, ampak kaj bom z mojo tamalo??? škodilo ji najbrž ne bo, ampak če ji bo kaj koristilo, pa tudi ne vem.
kaj ti misliš abby?

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   krst - da ali ne?
30.12.2004 23:18:45   
Pikabu
Abby, koliko se pa plača za krst? Jaz nisem nič.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   krst - da ali ne?
31.12.2004 18:55:58   
Anonimen
Krst v svoji osnovi ni kar en obred, pri katerem bomo cenkali, zakaj sploh bo otrok krščen, za koliko denarja in kdo bo boter.

Otroka damo krstiti zato, da se mu izbriše izvirni greh in da ga s tem priporočimo v višje varstvo, oboje seveda samo pod pogojem, da v to verujemo.

Napaka je tudi na strani Cerkve. Župniki imajo povsem samosvoja pravila, kako in katere otroke krščujejo, in od tod "kupovanje" krsta :grrr:

Mislim, da je vse skupaj zelo preprosto: če sta starša globoko verna, bosta živela po cerkvenih naukih, in krst - da ali ne sploh ne bo vprašanje. Če pa že pri sebi tega nimata razčiščenega, potem nima nobenega smisla, delati krst samo zaradi showa.

Eni se pri vzgoji opirajo na Cerkev in Boga, nekateri na cerkev in boga (mislim na druge vere od RK), tretji najdejo spet tretjo oporo v življenju. Skupno pa nam je vsem isto - za otroke delamo po najboljši vesti.

LP
Meta


(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   krst - da ali ne?
31.12.2004 21:22:33   
KIRA
izvirnega greha zame ni. pri meni se je to vprašanje pojaviolo, ko je moja babica hotela mene prepričat, da bova šli sami otroka krsti. pa seveda nobenemu nič povedat, še mojemu možu ne. najrahj bi ji nekaj rekla, pa sem se ugriznila v jezik. sem se pogovorila z možem, ampak tudi on ne ve al ja al ne.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   krst - da ali ne?
1.1.2005 11:01:22   
Anonimen
Eh te babice :)

Je odvisno samo in izključno od vaju z možem. Pri nas je zanimiva situacija. Mož je bil krščen ob rojstvu in vse življenje vzgajan v krščanski veri. Jaz sem bila krščena na svojo željo pred dvema letoma. In pri nas doma so me precej "zmasirali" češ zakaj bova dala Ano krstit, pač v to ne verujejo. In čist prav je tako!

Tako da... če krst nekaj pomeni VAMA, potem jo dajta krstit. Če ji hočeta dati izbiro, ko bo velika, potem je ne dajta. Meni je bilo absolutno čudovita izkušnja, da sem bila krščena "na stara leta" :)- Samo čisto osebno pa mislim, da ni prav, da otrok ne dajo krstit, ker v to ne verjamejo (ne mislim vaju z možem ampak na splošno), potem pa ravno tako praznujejo božič in veliko noč.

Obilo pametnih misli in pravih odločitev v novem letu!

Meta

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   krst - da ali ne?
1.1.2005 13:03:58   
KIRA
meni nista božič in velika noč verski praznik, ampak bolj družinski. takrat se vsi zberemo, skupaj kaj pojemo, ob božiču si izmenjamo darila, ter dobre želje z voščilnicami.
mislim, da je to glih tako pomembno, ali pa še bolj kot praznovanje jezusovega rojstva. jezus j umrl že pred 2005(da tak povem) in nimamo nobene "povezave" z njim.
so pa vrednote iz tistih časov še žive - ljubiti svoje bližnje, pomagati revnim itd... božič pa naj bi poosebljal vse to.
tudi velika noč je isto - ampak bolj iz navade.
poleg tega pa verjamem v boga, ne verjamem pa v cerkev, ker se je na njen račun zgodilo že preveč krutosti, zločinov in vojn, vse v imenu vere.
po eni strani, bi jo dala krstit, ker je vseeno "božji" otrok kot mi vsi, po drugi strani se mi pa spet upira. zaradi tega in še drugih razlogov sem prosila vaše mnenje.
se pa vedno bolj nagibam k temu, da bom vse skupaj pustila, pa naj se sama odliči. jezus je tako ali tako rekel, da je tistih božje kraljestvo, ki so spreobrnjeni - ki se niso rodili in bili vzgojeni kot krščani, pač pa so postali to iz ljubezni, vere in prepričanja, tej bodo prvi, ko bo klical bog ljudi v raj. mogoče bo tudi ona...

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   krst - da ali ne?
1.1.2005 14:46:55   
Anonimen
Po moje sta krst in prooka kar podobni zadevi. Papir, ki še ničesar ne pomeni. Lahko ja, prav toliko pa tudi ne. Važno je, kar nosiš v srcu.

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   krst - da ali ne?
12.1.2005 21:05:16   
bskrle
Draga mamica!
Predlagam, da pomoc poisceta pri za to usposobljenih strokovnjakih duhovnikih, redovnicah, laiskih teologih, tudi preko spleta ti bodo radi odgovorili (www.rkc.si), v cem je pomen in smisel krsta, verovanja, verske vzgoje ...
Krst zaradi krsta je brez veze.

Midva z mozem sva prakticna katolicana, hodiva k masi, k zakramentom, sodelujeva v zupniji in sva zatrdno odlocena, da otroka tako vzgojiva, torej je krst za nas res pomeben dan, lep praznik ...Zbrala se je ne le najina zlahta, ampak tudi prijatelji.
Ta zakrament nama veliko pomeni.

Se pa ne mudi s krstom, ni nujno, da se krsti dojencek. Ravnaj po svoji vesti,pa veliko veselja

Barbara




(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   krst - da ali ne?
12.1.2005 21:05:17   
bskrle
Draga mamica!
Predlagam, da pomoc poisceta pri za to usposobljenih strokovnjakih duhovnikih, redovnicah, laiskih teologih, tudi preko spleta ti bodo radi odgovorili (www.rkc.si), v cem je pomen in smisel krsta, verovanja, verske vzgoje ...
Krst zaradi krsta je brez veze.

Midva z mozem sva prakticna katolicana, hodiva k masi, k zakramentom, sodelujeva v zupniji in sva zatrdno odlocena, da otroka tako vzgojiva, torej je krst za nas res pomeben dan, lep praznik ...Zbrala se je ne le najina zlahta, ampak tudi prijatelji.
Ta zakrament nama veliko pomeni.

Se pa ne mudi s krstom, ni nujno, da se krsti dojencek. Ravnaj po svoji vesti,pa veliko veselja

Barbara




(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   krst - da ali ne?
12.1.2005 21:16:04   
KIRA
no, pol jo bom pa pustila - če se bo hotela dat krstit ko bo večja, pa naj se. meni osebno krst ne pomeni nič razen enega velikega cirkusa. če bo pa njej kaj pomenilo, bomo pa videli.
stari ljudje pač radi komplicirajo. bom pa babici rekla da je ne bom dala krstit, čeprav se bo verjetno razpočila ampak vseeno.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   krst - da ali ne?
14.1.2005 16:39:04   
Anonimen
Prepozno prišla na net, nisem brala predhodnic, rečem ti samo tole: Ne obračaj se po "modi krščevanja", če nimaš pojma za kaj gre. Vsaka vzgoja zahteva določeno znanje ali izkušnje.

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   krst - da ali ne?
14.1.2005 16:43:13   
bskrle
Stari ljudje res radi komplicirajo, je pa pametno z njimi ravnati nekoliko diplomatsko.
A babica vero prakticira ali se ji zdijo fine bele oblekice, obredje, zlato ... darila

No ne bom vec pikala, saqj ti je ze tako in tako tezko!
Barbara

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   krst - da ali ne?
15.1.2005 23:02:35   
puppa
Berem... in se smejim.
Mama mia... česa vsega ne boste pogruntale!8)

Sama sem verna in to svojo vero tudi prakticiram.
Ko bom imela svoje otroke jih bom dala krstit. Ne samo iz tradicije, in ne ker bojo to drugi zahtevali ali pričakovali od mene. Pač pa zato, ker mi krst kot zakrament veliko pomeni.
Pa brez strahu... ne bo to neko versko moralistično s....
Rada bi samo povedala.
Kira... Zakaj šmenta razmišljaš da bi dala otroka krstit če ti krst nič ne pomeni?? In če otroka ne misliš versko vzgajat??? Oki... sej te ne napadam.... sam ne štekam te...
Če ti ni nič do cerkve pa vere pa tega... pač ne daš krstit. Itak se bo mel otrok kasneje v življenju možnost odločit.
Pa nč ni tako zakomplicirano prejet zakramente ko si odrasel ( v enem letu - al celo pol leta, nisem ziher - opraviš vse(krst, birma, obhajilo)). Pa tud ni res, da grejo odrasli skupaj z otroki h krstu al pa prvemu obhajilu al pa birmi.


No... to je sam moje mnenje.
Aja... pa če otroci koga zafrkavajo... so to tisti, ki hodijo k verouku...;)

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: krst - da ali ne?
27.9.2005 22:47:31   
rija
Kira, če ti v krstu ne najdeš ničesar, pač hčere ne krsti. Kaj ti bo obred, v kateega ne verjameš?
Sama nisem verna, v cerkev grem samo na krstih, porokah, pogrebih in to zato, ker gredo vsi, pa tam ne vem kaj začeti z rokami. Še dobro, da evangeličani ne kompliciramo tako zelo z vsemi birmami, obhajili in podobnim.
Ampak svojega otroka bom krstila, evangeličansko, samo zato, ker se mi zdi to nek obred za podelitev imena. Tako, kot se mi zdi božič družinski praznik in ga ne vidim v povezavi z nekim jezusom ali kom drugim. Zgolj kot obred.
Glede botrov: dandanes se res na žalost bolj gleda na to, kdo nosi večja darila. Tudi moja izkušnja je taka. Sva bila prošena za botre izključno zato, ker so mislii, da bova otroke filala z darili. Na žalost.

Se mi zdi pa res brez veze, da se daš krstiti pri 20 letih... ko si že toliko in toliko let Micka ali Jožef...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: krst - da ali ne?
27.9.2005 23:32:50   
frutka_
Glej, če se odločiš da jo bosta krstila jo dajta, zaradi tega ne bo nič boljši ali slabši človek.Če je ne mislita krstiti je tudi ne rabita. Ne sprašuje se preveč ampak naredi to za kar meniš, da je prav. če so krščeni vsi in ste vsi normalni potem krst tudi njej ne bo škodil.
Edina obveza ki jo s krstom otrok prejme je ta, da ga vzgajaš v krščanskem duhu in ne v budizmu ali kaj vem kateri drugi veri.
Boter pa se zaveže, da bo otroku predstavil krščansko in ga usmerjal na pravo pot, kar se mi niti ne zdi tako slabo.


A M E N user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: krst - da ali ne?
28.9.2005 15:48:24   
Nikita***
Ne jaz ne moj partner nisva krščena in svojim staršem sem globoko hvaležna za to odločitev. Spoštujem tiste pare, ki so verni, hodijo v cerkev (VENDAR REDNO IN NE LE OB VEČJIH PRAZNIKIH) ter dajo iz tega razloga otroka krstiti. Smilijo se mi pa otroci tistih staršev, ki niso pretirano verni ali sploh ne, v cerkev gredo enkrat letno ali pa še manj, pa dajo otroke vseeno krstiti, kar tako, za vsak slučaj ali zgolj zaradi tradicije. Zdi se mi, da je tak otrok s krstom  zaznamovan in tega ne more spremeniti. Prav je, da takšni starši, ki še sami niso točno opredeljeni, dajo na izbiro otroku in se sam, ko je dovolj moder in zrel odloči, ali se bo dal krstiti ali ne.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: krst - da ali ne?
29.9.2005 8:01:53   
k1
tole je bilo pa prav zanimivo branje - vsak po svoje.

pa mi? midva sva cerkveno poročena, poroka brez cerkvene "ceremonije" se nama pač ne bi zdela prava poroka, tore iz tega izhaja tudi, da smo dali user posted image  krstit.

pa ne mislit, da visimo vsako nedeljo pri maši - je pa res, da nekak živimo normalno življenje, praznujemo cerkvene praznike (tiste ki ste proti temu - kaj pa božič, pa velika noč - takrat se lepo papa, kaj?). toliko je besed proti krstu, veri, kaj pa takrat, ko je kriza, ko ni izhoda, priznajte, kolikokrat ste takrat pomislile, o bogec pomagaj mi??

jaz ne vidim nič slabega v tem, da se otroka krsti.

pa še to; da se bo otrok sam odločil, da bo krščen? saj pojma nima, zakaj gre - če se bo odločil, se bo verjetno odločil odrasel človek, ali pa tudi ne.

moje mnenje!

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: krst - da ali ne?
29.9.2005 9:49:23   
Nikita***
K1, nikoli v življenju še nisem pomislila o bogec pomagaj mi, ker ne verjamem vanj.
Da, otrok bo pa že najstnik ali odrasel, ko se bo lahko odločil, ali bi se krstil ali ne. K sreči, ker še ne bo "zaznamovan" zaradi tradicionalne ali za vsak slučaj starševske odločitve.
Tudi Božič in Velika noč mi ne pomenita ničesar, pač en prosti dan, kar je fajn, kaj drugega pa ne, papam pa nič drugače kot vsak dan.


_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?