|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: le dve črki
9.7.2007 19:34:41   
valči
Ime mi sicer ni všeč,samo sem nekoč poznala gospoda,ki so ga klicali Ul.To je več kot dvajset let nazaj,pa je bil že takrat star okrog 60,tako,da ne vem,če še živi.
In ne vem tudi,če mu je bilo tako res ime,ali skrajšava.Bom strica vprašala,ki tam živi.

Gospod Ul,znanouser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: le dve črki
9.7.2007 20:05:52   
Anonimen
Meni ni všeč.

(odgovor članu valči)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: le dve črki
9.7.2007 20:29:10   
Anonimen
Kr neki.

(odgovor članu Sandrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: le dve črki
11.7.2007 11:32:01   
nanab
Sama sreča, da je dolžina imena z zakonom omejena na vsaj dve črki, če ne bi starši že verjetno dajali enočrkovna imena ali pa kako sestavljanko iz imena ali številke, npr. A3 ali pa U2. Haha. Zakaj ne dajate otrokom imen, ki nosijo s sabo neko sporočilo in lep pomen. Vsi ti Tie, Lu, Al, Mi....? Dam samo za primer ime Lucija, ki pomeni prinašalka luči....sploh imajo vsa ta "običajna imena" nek pomen in je lepo, če veš, da ima ime tvojega otročka nek pozitiven pomen že samo po sebi, saj mu z imenom daš neko popotnico v življenje. No, nekaj v razmislek vsem, ki so jim moderne skovanke iz parih črk tako zelo všeč.
lp
n

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: le dve črki
11.7.2007 12:25:05   
Anonimen
men je pa lepo ime.

(odgovor članu nanab)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: le dve črki
11.7.2007 12:30:15   
Anonimen
ja kva pa pol AL...v tujini kr pogosto ime?
ul ne bi dala. bi dala pa ula punci
lu mi je pa kul
po je pa telebajsek :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: le dve črki
11.7.2007 12:30:35   
Zasanjana
Ni mi všeč. Bolj mi potegne kot kak vzdevek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: le dve črki
11.7.2007 12:34:04   
nanab
Lara, kaj je v tujini pogosto pa meni ni ravno nek poseben argument....me zanima, če bi katera dala svoji punčki ime Rita, pa je v tujini to tudi čisto običajno...

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: le dve črki
11.7.2007 12:50:48   
Anonimen
rit je celo 28 v sloveniji http://www.stat.si/imena_baza_imena.asp?ime=rita&priimek=&spol=Z
alov pa 12 :) http://www.stat.si/imena_baza_imena.asp?ime=al&priimek=&spol=M

(odgovor članu nanab)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: le dve črki
11.7.2007 14:51:06   
skuštrana
Lu je ime vnukinji Arsena Dedića. Meni je bilo v začetku full čudno, potem sem se pa navadila. Ime kot ime. No, verjetno je bilo v času Mick in Franceljev Maja čudo ime, danes pa je čisto normalno...In tako bo tudi Lu ali pa Ul čez kakšnih 10 let..
Pa sama nisem pristaš novodobnih imen, ampak pač vsak po svoje...Če je ime nekomu všeč, kdo sem jaz da ga sodimuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: le dve črki
11.7.2007 18:19:07   
nanab
Saj tu noben nobenega ne sodi, pač pa vsak lahko pove svoje mnenje.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: le dve črki
11.7.2007 22:53:45   
MAJDA22
Tudi jaz nisem za takšno ime

Mislim, da nekateri starši pretiravajo s temi imeni.
Za vsakega starša je otrok nekaj posebnega, ampak ne mu dati tudi posebno ime.
Mislim, da imamo Slovenci dovolj lepih slovenskih imen za naše otroke.

LP!

(odgovor članu nanab)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: le dve črki
13.7.2007 14:24:53   
septembra
Nic se na druge ne oziraj! Ce ti je vsec UL, pa naj bo UL. Meni tudi ni nobno ime od otrok mojih prijateljic vsec, pa kaj. Za vsako ime se najde kaksna cudna primerjava. In UL sigurno je ime! user posted image

(odgovor članu MAJDA22)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: le dve črki
13.7.2007 14:30:15   
HHH
Morda pa so tega gospoda klicali po priimku. Jaz poznam enega, ki se piše Uhl - prebere se pa Ul.

(odgovor članu septembra)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: le dve črki
13.7.2007 22:25:12   
eya
Ja, res fajn za zakon, da omejuje zmišljevanje imen na vsaj dve črki.

Ul mi je čisto mimo, Ala pa poznam enega in mi je kar ok. Zgleda, da se sčasoma kar navadiš na neko najprej nenavadno ime.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: le dve črki
13.7.2007 22:32:51   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: nanab

me zanima, če bi katera dala svoji punčki ime Rita, pa je v tujini to tudi čisto običajno...




To sem tudi jaz razmišljala...ali pa ,da bi dala fantu ime Pedro, to je tudi čisto običajno ime v tujini.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu nanab)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: le dve črki
15.7.2007 10:35:15   
Maxica
Za Ul še nisem slišala in mi tudi ni všeč, ne.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: le dve črki
15.7.2007 10:42:05   
Anonimen
Tu mač.

(odgovor članu Sandrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: le dve črki
15.7.2007 12:30:42   
Anonimen
UL je kratica za Univerzo v Ljubljani.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: le dve črki
15.7.2007 14:57:51   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: nayya28

Ne, ni mi všeč,od moje kolegice fantek je Ulan,to mi je veliko bolj všeč.LP.


Ulan Bator, glavno mesto Mongolije user posted image

Se mi pa zdi, da s(m)o samo Slovenci usekani na iskanje ne vem kakšni oh in sploh imen. Pri ostalih narodih se mi zdi, da imajo pač nabor nekih imen in to je to.

Mislim pa, da to ne bo šlo v nedogled in da bodo spet prišla v modo bolj klasična imena.
Zadnjič je v mestu ena gospa poklicala svojo leto in pol staro vnukinjo Petra in se je prav lepo slišalo.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: le dve črki
15.7.2007 15:27:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv
Se mi pa zdi, da s(m)o samo Slovenci usekani na iskanje ne vem kakšni oh in sploh imen. Pri ostalih narodih se mi zdi, da imajo pač nabor nekih imen in to je to.


S tem se pa ne strinjam.user posted image  Če pogledaš Američane, sploh črnce, se mi zdi, da imajo nekatera imena kar računalniško zgenerirana.user posted image user posted image  Nekatera so prav user posted image .
Ampak Američano so itak posebneži.user posted image

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 15.7.2007 15:29:09 >

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: le dve črki
15.7.2007 15:29:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nanab

Sama sreča, da je dolžina imena z zakonom omejena na vsaj dve črki, če ne bi starši že verjetno dajali enočrkovna imena ali pa kako sestavljanko iz imena ali številke, npr. A3 ali pa U2. Haha. Zakaj ne dajate otrokom imen, ki nosijo s sabo neko sporočilo in lep pomen. Vsi ti Tie, Lu, Al, Mi....? Dam samo za primer ime Lucija, ki pomeni prinašalka luči....sploh imajo vsa ta "običajna imena" nek pomen in je lepo, če veš, da ima ime tvojega otročka nek pozitiven pomen že samo po sebi, saj mu z imenom daš neko popotnico v življenje. No, nekaj v razmislek vsem, ki so jim moderne skovanke iz parih črk tako zelo všeč.
lp
n


S tem se sicer stinjam, ampak zakaj bi moral imeti otrok ime, ki ima nujno pozitiven pomen? Mi imamo npr. Blaža, katerega pomen je daleč od pozitiven. Ime mi je pa user posted image .

(odgovor članu nanab)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: le dve črki
16.7.2007 7:27:16   
nanab




"Ime Blaž izvira iz stare grčije, kjer je poznano pod Blasius. Takrat pa je pomenilo nekoga, ki je bil izrazito krivonog (noge na X). Ime Blasius najdemo tudi v latinščini, kjer pomeni jecljajoč. Z razvojem krščanstva pa je ime začelo pripada sv. Blažu, ki je žaščitnik bolezni za grlo in živali. Po drugih virih naj bi Blaž izviral iz staronemškega imena Blaz, ki pomeni neomajen zaščitnik." Iz portala Ringaraja, pomen imena.
Torej ima tudi Blaž pozitiven pomen....user posted image

Sem pa mislila bolj v smislu, da ime nekaj pomeni, da zveni, da je pravo ime...ne pa kar neke črke skupaj zbrane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
20.7.2007 14:11:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: le dve črki
20.7.2007 16:49:17   
ljubljana
Ena je rekla, da pozna daljšo različico tega imena: Ulan a si predstavljate otroške skovanke in zbadljivke.
Ula pa lula, Ulan je polulan, Ul pa sam bul...
Dejte razmišljat o tem da bojo to ime nosili vaši otroci in ne vi sami. Če vam je kakšno nenavadno ime tako zelo všeč, se pa lahko kar preimenujete.
Otrok bo s tem imeno zapečaten do svoje polnoletnosti. Bo moral vsakemu povedati kako mu je ime. in če ime ul ponoviš vsaj 10 x brez presledka bo izpadlo nekako takole Lululululululululu.
Sploh pa kašne stare gospe al pa tete ki otroka ki začne govorit sprašujejo kako mu je ime in ta bogi revež še ne bo znal reči l  bo razlagal da mu je ime uj, pa ga bodo še 10 krat vpeašale kako pa jim bo skoz oggovarjal uj, uj, uj... Pa si predstavljate zadrego pri starših, ki se bodo hotli temu izognit s tem da bodo ime vedno povedali preden ga bo otrok izustil sam. Pol bo pa otrok začel mislit, da je kaj narobe z njim al pa nejgovim imenom.

Samo mnenje ene user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?