|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: le dve črki
21.7.2007 8:40:10   
klepetka
meni ni všeč;kar nekajuser posted image

_____________________________



(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: le dve črki
4.8.2007 1:13:14   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Sandrin

Danes sem zasledila ime za user posted image , UL.


To ni ime, temveč skovanka črk. Kaj pa samo U? Je še krajše....


To je moško ime za Ula, in  ni skovanka, razen če je že ula, pa kaj pol če je, važno da je staršem všeč, meni je kar.



Govoriš neumnosti. Že samo žensko ime ULA, je skrajšava iz staronemškega imena Ulrike. TOrej Ul ni nikakor neko ime, temveč skovanka črk. Ga nisem našla nikjer v googlu. Tako, da....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: le dve črki
4.8.2007 23:12:24   
Felicity
Meni tudi ni všeč.

Sta pa tukaj na našem koncu 2 fantka (sicer ne v sorodstvu) z imeni: An in En.

No ja, kakor komu paše.user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: le dve črki
4.8.2007 23:13:21   
mamuška
Meni je važen pomen imena, tista "aura" (bedast izraz!), ki jo nosi. Razni Lu, Mu, Ti, Mi, Pi zame sploh niso imena, pa Lune in Brine, Bori in Maji tudi ne - ve se, kaj je luna in kaj je brin, kaj je bor in kaj je maj, kot človeško ime mi pa ne sede in amen. Pri nas smo bolj konzervativne sorte in tako ime niti v izbor ne bi prišlo.

Okusi so pa različni in stari Latinci, ki so bili moder narod, so rekli, da se o okusih ne razpravlja.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: le dve črki
4.8.2007 23:15:39   
Marogica
ja, mamuška.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mamuška)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: le dve črki
4.8.2007 23:17:08   
Marogica
Pa Latinci tudi nismo, tako, da žal nismo moder narod in zelo radi razpravljamo o okusih, kot je razvidno na RR-ju.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: le dve črki
14.8.2007 12:16:23   
sazi
sicer vse lepo in prav, da vsak komenira po svoje - nekomu so taka imena všeč, drugim so grozna.

Ime ne da otroku nobene popotnice in ne oblikuje karakterja.

Zbadljivke zbijajo otroci na račun vseh imen in Ul-lula, ni daleč od Jaka-kaka in podobno.

Ime BOR je meni zelo všeč. Imam pa samo eno pripombo za Marogico, ki se vedno razburja nad skovankami črk. Sicer je Bor daleč od kakšne po tvojem skovanke, ampak ime se je v SLO začelo pojavljati šele po letu 1941 in še to jih je bilo v 30ih letih le 16, malo pogosteje pa se pojavlja v 80ih oz. šele v 90ih letih.  
Moje mnenje je, da je bilo tudi v povojnih časih v SLO splošno mišljenje, da je ime Bor nekaj nenavadnega ali čudnega, saj je bilo novo. Lahko, da bodo vsa ta imena čez 50 let tudi splošno sprejemljiva in zelo pogosta.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: le dve črki
14.8.2007 13:06:41   
Zamima
mene spominja na Žulj user posted image  
Svojemu user posted image  nikoli ne bi dala takega imena

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: le dve črki
14.8.2007 13:09:32   
helloKitty
Jst tud ne user posted image

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: le dve črki
14.8.2007 13:13:57   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: eya

Ja, res fajn za zakon, da omejuje zmišljevanje imen na vsaj dve črki.


jaz bi ga še malenkost spremenila, ker mi grejo dlake po koncu, ko vidim v kakem imenu Y ali x user posted image user posted image user posted image  ali pa po dve črki skupaj?
Zakaj že?
Zakaj mora bit Emma, če je lahko Ema? Ne razumem zakaj 2 m-ja?

al pa Ella??? user posted image user posted image

mi kdo lahko to razloži? v čem je finta dveh enakih črk v imenih? user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: le dve črki
14.8.2007 13:36:12   
helloKitty
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

mi kdo lahko to razloži? v čem je finta dveh enakih črk v imenih? user posted image



Pomoje zato, da se kao bolj moderno in fino sliš. Ne rečem, da je en starš rojen kje drugje al pa kej tazga... Drugače mi pa ni všeč.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: le dve črki
14.8.2007 15:46:06   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: helloKitty

IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

mi kdo lahko to razloži? v čem je finta dveh enakih črk v imenih? user posted image



Pomoje zato, da se kao bolj moderno in fino sliš. Ne rečem, da je en starš rojen kje drugje al pa kej tazga... Drugače mi pa ni všeč.


ja se strinjam, če je en izmed staršev od kje drugje in da ima otrok temu primeren priimek, mi je to lepo in sprejemljivo, če pa bi starši želeli, da je njihov otrok nekaj "posebnega" pa mi niti malo ne "potegne" in se mi ne zdi posebno, temveč smešno. user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu helloKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: le dve črki
14.8.2007 16:00:26   
Yasminka
Tudi meni osebno se malce čudno sliši....ampak če ti je všeč user posted image . Poznam deklico z imenom Jo - smo se kar hitro navadili na ime, pa še paše ji.

(odgovor članu Sandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: le dve črki
22.8.2007 13:26:29   
skuštrana
Evo, spoznala sem deklici, ki jima je ime Iv in An...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Yasminka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: le dve črki
22.8.2007 23:55:42   
frrrr
men ni všeč spljoh user posted image

imena z dvema črkama - za punčko Li, Lu... kaj več pa ne vem no... zaenkrat sta mi ti dve sprejemljivi



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: le dve črki
23.8.2007 1:38:21   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Ime BOR je meni zelo všeč. Imam pa samo eno pripombo za Marogico, ki se vedno razburja nad skovankami črk. Sicer je Bor daleč od kakšne po tvojem skovanke, ampak ime se je v SLO začelo pojavljati šele po letu 1941 in še to jih je bilo v 30ih letih le 16, malo pogosteje pa se pojavlja v 80ih oz. šele v 90ih letih.  
Moje mnenje je, da je bilo tudi v povojnih časih v SLO splošno mišljenje, da je ime Bor nekaj nenavadnega ali čudnega, saj je bilo novo. Lahko, da bodo vsa ta imena čez 50 let tudi splošno sprejemljiva in zelo pogosta.


Kopiram iz Hervardija 

http://www.hervardi.com/imena.php

Osebna imena pri Slovencih



Pričujoča slovenska imena v veliki večini (več kot 90 odstotkov) izhajajo iz zgodovinskih virov med leti 625 in 1200. Večina imen je povzeta po delu Franceta Kosa iz leta 1886 z naslovom Ob osebnih imenih starih Slovencev. Gre za v glavnem staro slovenska imena, ki ne izhajajo iz krščanskih imen, razen imena Janez (to ime je v zadnjem stoletju postalo nekako sinonim za Slovence in je samo iz tega razloga uvrščeno med ostala imena ter označeno z zvezdico*). Med imeni so vsa imena do sedaj znanih slovenskih knezov in vojvod, imena slovenskih žlahtnikov (plemičev), kosezov, svobodnjakov in številnih romarjev iz takratnega obdobja. Med imeni je tudi nekaj takšnih, ki so delno modernizirana in prilagojena, vendar izhajajo iz starih imen. Nekatera izmed imen so še vedno v uporabi (zlasti imena slovenskih knezov - Borut, Gorazd,…), druga pa so povsem utonila v pozabo. Naš namen je izkoristiti moderen medij kot je internet in Slovencem, ki izbirajo imena za svoje novorojenčke, posredovati tudi stara izvirna slovenska imena, ne pa da imajo na razpolago le vire o tujih imenih. Zanesljivo niso imena naših prapraprapradedov nič slabša, kot kasnejša krščanska imena, ki danes prevladujejo na Slovenskem.





MOŠKA
ŽENSKA



A
A



Aljaž Andraž Anže




B
B



Belot Benebod Bogo Bogomir Bojan Bor Boran Borin Borižit Borut Božjak Branimir Branislav Branko Braslav Bratina Bratislav Bretislav Budan Budigoj Budin Budislav Budič Budoran
Beda Bega Bela Belica Blagica Boža Boželisa Branka Bratrica Breda Brzila Brzota Budislava



C
C

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: le dve črki
23.8.2007 15:17:14   
sazi
oprosti, Marogica, da sem se takole spotaknila obte
sem napisala, da mi je ime Bor neznasnko všče, da ga ne smatram kot skovanko, ampak da je tudi pred časom bilo zelo redko in da si predstavljam, da ljudje takega poimenovanja niso sprejemali z odobravanjem, kot je tudi danes veliko preveč vsemogočega zgražanja nad imeni

če ima kdo s posebnim imenom probleme, jih nima zaradi imena samega, ampak zaradi ljudi, ki se zgražajo

tega zgražanja ne razmem - očitno bi bilo nekaterim povšeči, če bi otroke poimenovali samo z 20 ženskimi in 20 miškimi imeni, ker so ostala imena "prečudna", "premoderna", "pretuja", "prestara" in "preskovana"

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: le dve črki
24.8.2007 0:35:52   
Marogica
Sazi, ni razloga za opravičevanje-jaz tako ali tako nič ne zamerim(tu gor na RR-uuser posted image ), citat sem prilepila zato, da te popravim, ko si rekla, da se to ime pojavlja šele od leta 1941.


In mi je tudi vseeno, če je drugim ime mojega sina všeč ali ne. Torej ne bom užaljena, če nekomu ne bo, ker meni pač je. Vendar na vprašanja, ki so tako pogosta..."kaj menite o imenu ****" pač odgovorim tako, kot mi pač je oz. če mi je ime všeč ali ne. In te "skovanke" črk, kot jim jaz imenujem, mi pač niso všeč. Nikoli pa ne jemljem človeka zaradi njegovega meni "čudnega" imena, drugače ali manjvredno, saj gledam nanj, kot na človeka.

Mi je pa bedasto, da starši mislijo, da bodo s takšnim imenom naredili otroka posebnega. In tukaj se čudim vsem takšnim staršem, saj se ne zavedajo, da je njihov otrok tako ali tako poseben, saj je samo en "take vrste" in to zaradi karakterja, ne pa zaradi imena.

Tako, sedaj pa grem še zadnjič to noč moja dva "iglavca" ( Bora in Brina) pokrit...user posted image



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: le dve črki
11.9.2007 15:55:11   
T`rdeča
Js pa sam gledam na to, kak gre v uho. Fjan je, da je ime tako, da si ga ljudje čim lažje zapomnijo (pa da ni prepogosto). Poznam primer, ko je fantku ime OM. Men oba dobr zvenita.

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: le dve črki
4.10.2007 17:10:14   
s.
še japonci pa kitajci imajo več črkuser posted image user posted image user posted image user posted image

Kakor koli. Pa že. Če jim je všeč...zakaj ne. Itak si ga otrok potem lahko spremeni, če mu ne bo odgovarjalo ime.

Eni pa kombinirajo kar iz numeroloških napovedih po srečnih številkah in črkah.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?