|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kupljene kašice
25.7.2007 13:19:48   
buša
IZVIRNO SPOROČILO: trinityslo

nihce ni rekel da svezih jabolk nismo prekuhal.... in ja zdaj ste res doble nekoga da se lahko znesete nanj a ne:).  Sploh mamice k imate tukaj gor oddanih po nekaj tisoc postov in hmmmmmm clovek se vprasa kdaj imate cas za otroke ce ste toklko na netu:)
Men je vseeno kaj si mislite o tem, jaz sam napisem kak je. In zakaj vam je tolk nelogicno da pediatri priporocajo npr. vsaj 1x tedensko pripravljeno mlecno kasico? Ce mamica npr. sama pripravlja hrano se lahko zgodi da otrok dobi v telo vecjo kolicino dolocenih hranilh snovi, drugih pa premalo, in tako ostane brez dolocenega npr. vitamina... ce se mu vsaj obcasno da pripravljena mlecna kasica je v njej vse kar potrebuje, cisto vsi vitamincki, vsi mineralcki itd. Men osebno je to logicno, ce vam ni je men vseeno.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu trinityslo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kupljene kašice
25.7.2007 15:17:52   
SIBI
Oprostite punce ampak tudi jaz moram nekaj dodati k vaši temi!!!

Prijateljica ima sina in na pregledu krvi ji je pediatrinja svetovala, da mu k doma pripravljenim kašicam občasno ponudi tudi kupljene, ker vsebujejo nek vitamin, ki ga z domačimi kašicami otročki pač ne dobijo dovolj.

Sicer pa vsak naj dela, kar mu paše.

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kupljene kašice
25.7.2007 21:26:21   
eya
Uh, kakšna jezauser posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: trinityslo

Sploh mamice k imate tukaj gor oddanih po nekaj tisoc postov in hmmmmmm clovek se vprasa kdaj imate cas za otroke ce ste toklko na netu:)


Jaz imam čas za net zvečer, ko moj mali že spi, če te že zanima.

Pa noben se ni nate spravljal, vsaj jaz nisem tega opazila.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu trinityslo)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kupljene kašice
25.7.2007 21:28:37   
Anonimen
Jaz imam čas za net zvečer, ko moj mali že spi, če te že zanima.


Jaz pa kadar hočem. Otrok je  zanemarjen tam v kotu, joka, rad bi šel spat, meni se pa še ne gre. In? Čigav problem je to? Verjetno samo moj, a ne?

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kupljene kašice
25.7.2007 21:32:07   
kofetek2010

IZVIRNO SPOROČILO: trinityslo

Sploh mamice k imate tukaj gor oddanih po nekaj tisoc postov in hmmmmmm clovek se vprasa kdaj imate cas za otroke ce ste toklko na netu:)


nikoli user posted image




(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kupljene kašice
25.7.2007 21:35:20   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Jaz imam čas za net zvečer, ko moj mali že spi, če te že zanima.


Jaz pa kadar hočem. Otrok je  zanemarjen tam v kotu, joka, rad bi šel spat, meni se pa še ne gre. In? Čigav problem je to? Verjetno samo moj, a ne?


user posted image user posted image user posted image

Al bina, si  zgrešila forum, to spada na Zabavo (še bolje-Črni humor, če bi ta forum obstajal).

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kupljene kašice
25.7.2007 21:36:31   
Anonimen
Al bina, si zgrešila forum, to spada na Zabavo (še bolje-Črni humor, če bi ta forum obstajal).


Saj nisem jaz začela s temi glupimi forami...kdaj imate čas za otroke in podobna jajca......

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kupljene kašice
25.7.2007 22:57:42   
miška piška
No v razmislek: imam kolegico v Avstriji,  ki ima tudi 3 majhne otročke in mi je že pred časom rekla, da pri njih pediatri tudi zelo priporočajo kupljene kašice, ker je notri res vse (vitamini+minerali, hranilne snovi,...), kar otrok potrebuje.
Tako da Trinityslo sploh ni tako zgrešila. Itak je zdravstvo in tudi vse ostalo v Avstriji na nivoju, precej večjem kot pri nas - za moje pojme! Tako da nekaj je na tem....

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kupljene kašice
26.7.2007 8:05:40   
Anonimen
Naj reče, kdorkoli kar hoče, ampak sori, čez doma kuhane hrane boljše za dojenčka ni.

Kašice gor ali dol. Jaz sem jih tudi uporabljala, vendar, ko nisem mogla kaj skuhat, ali smo kam šli.

Glede tega, da pa P priporočajo kupljene kašice, kao, da vse vit. in min. vsebujejo. Mogoče res vse vsebujejo, vsebujejo pa tudi ostalo ****rijo, ki je v domači hrani ni. Jaz bi se bolj vprašala zakaj svetujejo kašice. Mogoče zato, ker danes zelo mamic zna pravilno kuhati ali si vzame čas za svojega dojenčka. In potem nekaj in non stop nekaj istega skup spaca ali razkuha ali nepravilno pripravi hrano, ki potem izgubi te vitamine in minerale. Naj vam povem, da Avstrijci in Nemci zeloooooooo slabo kuhajo. Da o Angležih sploh ne govorim. In najverjetneje res zato priporočajo te kašice.

Domača zelenjave in sadje (ali pa tudi kupljena), pravilna priprava, kuha....se pa res ne more primerjati s kupljenimi kašicami. Sory. Če še kdo to reče, ga butnemuser posted image


(odgovor članu miška piška)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kupljene kašice
26.7.2007 8:32:05   
Luns
Bravo Paštetka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kupljene kašice
26.7.2007 13:31:14   
Naja30
Bravo paštetka, res! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kupljene kašice
28.7.2007 8:53:28   
Anonimen
Bom še jaz pristavila piskrček.
1. Sama sem želela svoji hčerki lepo sama delati kašice, vendar ko greva ven na sprehod, ji lahko dam samo banano, od svežega sadja nić drugega. Jabolka pač nekje v parku ne morem naribati. user posted image  Zato ji takrat dam kakšno kupljeno kašico.
2. Marelice, breskve in hruške niti pod razno ni jedla, ko sem ji to sama pripravila. Težko je dobiti dovolj sočno in sladko sadje, hruške so itak take zdrizaste, te iz kašice so pa dobre.
3. Vse sadje ni vedno na razpolago v trgovinah.
4. Kupljene kašice so dobro pregledane, še bolj kot kakšna druga hrana, glede na to da je za otroke.
5. Sadje kupljeno v trgovini je špricano, BIO sadje in zelenjava iz tržnice pa morda rastejo ob kakšni obvoznici. user posted image

Vendar sem kljub temu za doma pripravljen obrok, ampak kaj naj, če tega noče jesti? Dojim jo, polno, s tem pa ji tudi nudim vse kar pomembnega potrebuje že od rojstva.
In kljub temu mislim, da se domače (sadne) kašice lahko primerjajo s kupljenimi? A me boš zdej butnila, pašteta? user posted image
Poudarila sem sadne, tiste, ko je notri meso in zelenjava, pa ne bo jedla kupljenih, temveč samo doma, sveže pripravljene.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kupljene kašice
28.7.2007 14:00:43   
Anonimen
Hijenca ne bom te butnila, ker moš mesne in zelenjavne pripravljala doma user posted image .
In kot drugo sem rekla, da tudi jaz ko sem šla kam ven sem vzela s sabo kašico. Kosilo pa je bilo vedno doma kuhano. In domače kosilo se ne more primerjati s kašicami.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kupljene kašice
28.7.2007 19:58:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Naj reče, kdorkoli kar hoče, ampak sori, čez doma kuhane hrane boljše za dojenčka ni.


Tudi za odrasle ne user posted image .

Eno leto, ko sem bila doma, sem jedla kuhano, enostavno hrano dvakrat na dan. Kri se mi je popravila za 100%. In če bi kdo videl tisti dolgočasen jedilnik, bi verjetno rekel, da me bo pobralo. Pa je bilo glih kontra.

Kupljene kašice-ja, zaradi komoditete. Pa zato, da potem, ko gre otrok v varstvo drugam in vrtec, da je navajen še česa drugega kot mamine kuhalnice user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kupljene kašice
21.10.2007 17:33:06   
kate_mario_rok
moja sploh noče kupljenih kašic samo doma pripravljene,tako majhna pa ve kaj je biouser posted image user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kupljene kašice
21.10.2007 18:48:41   
Kati81
Še jaz pristavim piskrček:

Sem za doma pripravljene kašice, ker le tako točno vem kaj je v njih pa seveda z užitkom skuham kaj za svojega otroka, saj pripravljam za mojo user posted image  z ljubeznijo. Najenostavnejše je it v trgovino in kupit kašico jo odpret in dat otroku jest, kok je pa v njih konzervansov? To se pa nobena ne vpraša, da so lahko te kašice spravjene na policah in sploh ne v hladilniku ampak na policah. Haloo!!

Seveda sem tudi jaz že poskusila dati moji kupljeno kašico in kaj se je zgodilo, dobila sem jo v obraz. Poskusila sem tudi že kupljene sokce (frutek), za kosilo pri hrani pa ni šans raje ima nesladkan čaj, ki ji ga tudi sama skuham iz zelišč.

Domače je le domače.

Seveda bomo kupljeno še poskusili saj smo veliko na poti pa nam prav pride ampak ko smo pa doma pa ni šans. Edino kar je je še kupljen rižolino, to je pa to.


(odgovor članu kate_mario_rok)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kupljene kašice
21.10.2007 20:58:41   
kaya2007
jaz mislim, da je brezveze it v kakršnokoli skrajnost in da je še najbolje malo pokombinirat-torej sem tako za domačo kot za kupljeno hrano!

sem že pozabila, da je bilo vprašanje, če bo kaj narobe (ker se te debate vedno razvijejo v boj dveh nasprotnih polov)...ne, mislim da ne bo nič narobe.

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kupljene kašice
21.10.2007 21:50:09   
katra55
Paštetka kakšne ****rije pa so v kupljenih kašicah? A si naredila analizo? 
Industrijsko pripravljene kašice so pod stalnim nadzorom, tako v tovarni (surovine, priprava, končni izdelek) kot tudi zunaj nje (inšpektorji). Vse sestavine so deklarirane, dodani so vitamini, ki se med pripravo uničijo. Pregledane so na raznorazan škropiva, nitrate, nitrite, težke kovine in druge strupe. Če pa ti kupiš sadje in zelenjavo v trgovini pa sam  bog ve kaj je not.
Kašice tudi ne vsebujejo nobenega konzervansa, tako dolgo zdržijo zaradi termične obdelave in vročega polnjenja pri katerem se naredi vakuum.
Sicer pa kakor komu odgovarja.


(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kupljene kašice
21.10.2007 23:25:22   
mami_miki
ej al_bina...daj si špinačo pa rdečo peso, tisto,ki jo sama skuhaš na bel modrc...pa mislim da boš 20 krat prala...user posted image  nič lažje nebo šlo dol...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kupljene kašice
21.10.2007 23:26:25   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Naj reče, kdorkoli kar hoče, ampak sori, čez doma kuhane hrane boljše za dojenčka ni.


Tudi za odrasle ne user posted image .

Eno leto, ko sem bila doma, sem jedla kuhano, enostavno hrano dvakrat na dan. Kri se mi je popravila za 100%. In če bi kdo videl tisti dolgočasen jedilnik, bi verjetno rekel, da me bo pobralo. Pa je bilo glih kontra.

Kupljene kašice-ja, zaradi komoditete. Pa zato, da potem, ko gre otrok v varstvo drugam in vrtec, da je navajen še česa drugega kot mamine kuhalnice user posted image .


kaj si pa jedla? samo kuhano ali...pa zakaj si jedla...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kupljene kašice
24.10.2007 13:17:01   
iwa
še jaz:
nas so na faxu (živilska tehnologija) peljali na exkurzijo v fructal in nam pokazali tri kupe jabolk, v prvem večina poškodovanih, tudi gnilih+škropljeno, te so za mercator sokove, saj veste da jih dela fructal, drug kup veliko lepša jabolka a vseeno šlkopljena, so za prav fruktalove sokove, tretji kup, manjši, samo izbrana, neškropljena oz. minimalno najboljše sorte za frutke..... videla na lastne oči in si ustvarila mnenje, da pri UVAJANJU GH začnem z kupljenim, btw res so dodani vit ki se doma laboratorijsko preizkušeno izgubijo, potem ko pa se prebava navadi pa začnem sama ribatuser posted image user posted image user posted image , za zelenjavo se pa strinjam, da je z podeželskega vrta pri babici najboljša in bom tud s tem začela.... predvsem ne bom iskala šivanke v senu in ne bom preveč zakomplicirala vsega.... ja drugače pa so kozarčki pasterizirani zato ni trba da so v hladilniku....
ko gremo btw analizirat jabolka iz trgovine pa te kap zadane kaj vse je notr, a otrok se mora tud na to navadit, a jaz sem mnenja da postopoma.... zato začnem z frutkom oz. hippom, ko vidim da je cool prebavila pa začnem sama...pa btw zelo rada kuham,že itak nikol ne jem v menzahuser posted image user posted image user posted image ampak rada pacam....

pa ne se kregat, vsak želi za vse našeuser posted image samo najboljše in verjamem da mamo vse dobre nameneuser posted image
pa lep dan!


_____________________________

Življenje je lepo!

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kupljene kašice
24.10.2007 13:59:02   
felicia
moj je mali danes dobil prvič frutek kašico in sicer breskev in riž in je z veseljem pojedel kašico!
Men je sam omembno to, da mi otrok ni lačen in da mu paše (redno kaka, ne bruha, ga ne zvija nima prebavnih motenj) hrana ne glede na to al je od frutka la pa "domača".

pa itak je najboljš čim manj komplicirat a ne?!

(odgovor članu iwa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kupljene kašice
24.10.2007 20:08:47   
kaya2007
v čem je fora, da prodajajo kašice, ki vsebujejo mleko (se mi zdi da hipp) in gor piše, da so za po 4. mes.-če se pa mleka naj ne bi dajalo do 1. leta?

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kupljene kašice
24.10.2007 20:22:44   
katra55
Verjetno je adaptirano mleko.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kupljene kašice
24.10.2007 20:27:03   
kaya2007
ne vem, ampak mislim da ni...

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?