|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
19.8.2007 23:05:36   
Anonimen
ma kaj se ne cena vrtca postavi glede na prihodke, sej je res da  so krediti, pa da to nobenega ne zanima, sam kaj pa tiste družine ki imajo res nizko plačilo vrtca in si nikakor ne morejo privoščit kredita za stanovanje in pač ostanejo v kakih podnajemniških podrtijah, mislim ej jaz raš plačam mal več vrtca pa imam svojo bajto, kot pa to da niti pomislit ne moreš da bi uzel kredit za kako majhno stanovanje ker maš že v naprej vsak € razporejen za hrano in položnice. 

v sinovi skupini je ena takšna družina, res žalostno, oba delata ko mravlji pa skup ne dobita 1000€,2 otroka v vrtec, najemnina, položnice, hrana, oblačila, plenice....pa jih ni

tako da odkar sem seznanjena z tem primerom se ne pritužujem več glede na cene vrtca in pač plačam to položnico pa mir, ker vem da si na račun večjih plač lahko privoščim marsikaj več konec koncev tudi svojo hišo kar pa je za njih nemogoče, sej je težko z krediti ampak potem nekaj tudi narediš za ta denar in enkrat nekaj imaš.

je pa res na splošno gledano da so cene vrtca zelo zelo zelo visoke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
20.8.2007 14:12:31   
sasa78
ŠE ENA TUKI!

Jaz plačujem za velikega 170€, malega skoraj 290€. skupno 460€.

Jp preveččččččč. PA štejejo samo prihodke s avti vred - brez nepremičnin - ker jih nimava - so od staršev!!!

ma sej smo vsi v isti godli!!!

lp

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 20.8.2007 18:03:30 >


_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
22.8.2007 15:19:37   
dory
zgleda sem ful dober skoz padla...plačvala ga bom sam 40% :)

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
22.8.2007 21:24:36   
Tia27
80 procentov mi,obcina pa casti 20 procentov,lp

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
25.8.2007 18:03:37   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Te čist zastopim.

Pri nama je podobna situacija, s tem da sva v letu 2005 isto imela veliko prihodkov, zdaj jih imava vsaj 30% manj. Pa sem dala prošnjo, da če upoštevajo zvišanje dohodka na eni strani (nova zaposlitev) naj upoštevajo tudi znižanje dohodka na drugi strani (nižja plača partnerja). Pa so rekli, da jih to nič ne briga, da če bi partner oz. jaz izgubila zaposlitev bi to upoštevali, nižje plače pa ne upoštevajo. Mislim halo. Res je beden sistem določanja cene vrtca. Jaz sem tud besna kot ris!


Meni je pa upoštevala nižjo plačo. No sploh novo zaposlitev. Ko sem novembra oddajala za znižaje vrtca je imel moj še s.p. januarja pa se je zaposlil in imel  manjšo plačo. Aprila sem prinesla prve tri plačilne liste iz nove službe in mi je na novo naredila izračun. Sva padla en razred nižje.user posted image user posted image  Nisva pa dobila povrnjeno preveč plačano, pa tud poračunal niso, pa se nič ne sekiram glede na to kar pišete.user posted image


Lara je pa res to mal tooo much. ma sej niso normalni no user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
20.9.2007 9:53:14   
Balerina
V principu se strinjam z anonimno raj mal več vrtca plačam pa imam normalno plačo kot da moram na vsak € gledat.
Ampak kljub temu so pa vrtci predragi. Ne razumem tudi ne to zakaj so jasli toliko dražje kot ostale skupine. Imajo enako število vzgojitelc pa enega do dva otroka manj. Ja vem da imata ti dve vzgojitelici več dela ampak a mata potem tudi oni dve temu primerno višjo plačouser posted image ? Po moje se lahko kar pod nosom obrišeta.

Men je tud kar slabo ko pomislim kakšno odločbo bova dobila. Računala sva da bova plačevala 70% ali 80%.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
25.9.2007 12:12:03   
pupika
Samo to res ni fer, eni imajo plače npr 150k sit, drugi pa 200ksit pa za 50ksit kredita pa mora še 50ksit plačat vrtca. V bistvu smo potem tisti ki imajo višje plače in kredit še na slabšem kot tisti ki nima kredita. Res je ta naša država se potem trudi da bi imeli mlade družine stanovanja pa ugodne kredite pa velik otrok, na koncu pa nam ponudijo drage kredite, najdražje vrtce v EU in kaj nam potem še ostane, da moramo tik pred plačo kar preštudirat, v trgovini, če to res nujno rabimo.
Potem se pa še vprašaš zakaj se šolat in matrat 5 let na faksu, če imaš potem ubogih 50ksit več plače in potem tak daš teh 50ksit za vrtec in si na istem kot tisti ki se ni šolal.

Upam da nisem katero razjezila ampak jaz mislim, da bi morali imeti vsi kakih 10ksit  za plačat. Me razjezi da imamo najdražje vrtce pa zelo nizke plače napram drugim državam v EU.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
6.10.2007 14:47:33   
srki
Jaz se pa kar z anonimno strinjam, čeprav sama tudi velikokrat piz*** zaradi teh plačil vrtca, vendar tako je, kot je napisala anonimn. Itak gre vse po plači. Se pravi, več plače, več plačujemo vrtca. Z razliko od unih, ki sevedai majo petkrat več kot mi, pa golfajo.

Občina pa tuid pri nas ne upošteva kredita, čeprav sem lani napisala eno prošnjo za znišanje plačila, pa so mi celo odobrili. Plačujem pa 150 eur za jasli, čeprav je star 3,5 let.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
6.10.2007 20:39:24   
Anonimen
V bistvu smo potem tisti ki imajo višje plače in kredit še na slabšem kot tisti ki nima kredita.


Ja ne vem, no, če imaš kredit si si verjetno z njim nekaj kupila. A zdaj naj bi pa nekdo, ki npr. živi v najemu ali pa živi zgolj z lastnim vlaganjeim in prihranki plačeval več?
Po pravici povedano, se mi zdi zelo velikodušno, da upoštevajo kredite (tam, kjer jih) in mogoče malo nefer do tistih, ki kreditov nimajo.
Sama imam kredit in bom možnost znižanja plačila izkoristila, en zdi pa se mi samoumevno, da bi morali to upoštevati.

(odgovor članu pupika)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
8.10.2007 21:29:37   
miha_b
še moje mnenje

vrtci bi morali biti ali zastonj ali pa enako za vse. vprašanje!
ali otrok čigar starši plačajo več vrtca poje več za kosilo? popije več?
porabi več papirja? bw za vse enako!!!!!

in ko smo že pri sistemu kakršnega pač imamo, banalni primer!!!

primer1: janezek ima hišo vredno 2 mio eur , plačo 1000 eur
primer2: lojzek ima delnice vredne 1 mio eur , plačo 1000 eur

kdo plača več vrtca?  odg: lojzek ker je kakor bogatejši od janezka
država ima pač čuden pogled na to kdo koliko ima!!!
(ps hiša v kateri živimo se ne šteje v premoženje pri izračunu vrtca (pa še kje), delnice pač!!!)

tako pač je v tej zagamani vasici ki ji pravimo državica

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
11.10.2007 14:30:52   
Stefka
Se strinjam. Toliko o tem kako se država trudi za povišanje natalitete user posted image .

Vrtci bi morali bit zastonj, ali pa max 50 na mesec in to za vse enako. Isto otroški dodatki (pa ne mislim 50 na mesec user posted image ). Pa malo več razumevanja na delovnih mestih, pa bi imeli več otrok.


(odgovor članu miha_b)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: plačval bomo tu mač vrtca
11.10.2007 15:20:17   
*ajetam*
joj obup je tole res!
groza koliko denarja je treba dajat!
če mene uprašate bi bilo treba na cesto. slovenci smo daleč preveč zadržan narod. ves sranje lepo prenašamo. to v parlamentu vedo in se z nami igrajo. bi morali biti taki kot so francozi. za vsako stvar ki nam ne bi pasalo bi morali na cesto pa bi bilo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?