|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 22:16:35   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

Tole s čiščo mi pa tudi ni najbolj jasno. Pa sej vložke uporabljaš, sej niso hlačke prepojene s krvjo.user posted image Sem pa tja kak mini flekec pa tud ni konc sveta.


Jaz nikoli nisem imela umazanih hlačk, ker Vir 80 fajn vpijajo čiščo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
12.8.2007 22:35:22   
skuštrana
Jaz sem vedno vse prala skupaj. Mehčalec uporabljam tu in tam ( če se ga spomnim kupituser posted image ), drugače pa itak vse sušim v sušilcu, tako da je dišeče in mehko.

Nam v materinski šoli ni nikoli rekla, da moramo stvari prati posebej, likam pa tako ali tako ne odkar imamo otrokeuser posted image Ni časa ( volje pa tudi ne).


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
13.8.2007 6:48:03   
dory
nejgove cunce od zacetka perem tako kot svoje....uporabljam tudi mehcalec...predvsem ne kompliciram....

(odgovor članu simona76)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
13.8.2007 7:35:53   
crci06
IZVIRNO SPOROČILO: ajtak
A potem bos loceno prala dojenckove obleke tudi vsakic ko bos imela menstruacijo??


Čišča je kužna, menstra pa ne.

V MŠ res svetujejo, da naj se otroške cunje pere posebej.

Jaz sem jih  nekaj časa + brisače (na 60°C), ker
1) nisem dodajala vanishov in megliotov
2) malo ali nič mehčalca
3) svojih cunj za na 60°C skoraj nimava, tako, da se ločijo že po barvi...
4) so se mi zdele dojenčkaste stvari doliko bolj svete kot npr dedkov delavski T-shirt.
5) naš otok je tolk polival, da bi že samo plenice lahko dajala prat vsak drug dan, tako, pa sem lepo naredila njegov kupček in to je bilo to.

+
6) ne razumem, zakaj je treba vedno mlado malico zmest, če sprašuje za mnenje, kot je dobila navodila na MŠ, pa potem vedno dobi odgovore, da ne, nikakor ne, tam povejo narobe, komplicirat, depresivna...

Mene bi ravno tako zatiranje spravilo v depresijo.

Jaz običajno svetujem, da delaj tako, kot ti dajo nasvete tisti, katerim zaupaš. To je npr, ločeno pranje, mehčalec, spanje na boku, dajanje kapljic... potem pa šele posplošuješ, kar ti govorijo drugi - spi na trebuščku, pa mu nič ni... ja, ko boste sami prišli do tega.

Če se tvojemu otroku kaj zgodi (npr. razvije alergijo, ki lahko traja celo življenje), takrat ne bo drugih na forumu, ki te bodo tolažile...

in ja, jaz bi (in sem) oprala cunje 1,5m pred rokom. Saj jih ne boste imele na policah na hodniku, da bi se toliko zaprašile? Če narediš kupčke, jih lahko pokriješ z eno plenico in je...
1,5 m pred rokom jih opereš VELIKO LAŽJE kot par dni prej, pa še luštno mi je bilo vse pripavljatuser posted image

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
13.8.2007 10:29:24   
K_a_t_i
Prve 3 mesece sem prala posebej, brez mehčalca. Sedaj, ko ne nosimo več samo bodijev, nimam "zaresnih" cunj za ves stroj in perem skupaj z najinimi cunjami. Z mehčalcem, vendar s povečano količino vode (za boljše izpiranje). Sušilca pa nimamo.

Tudi jaz bi oprala že zdaj - da je z užitkom in ne nujno, ker se mudi!

Aha - prvič in drugič sem vse prelikala, potem pa ni bilo več časa in sem tovrstno telovadbo ukinila. user posted image

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 13.8.2007 10:30:06 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu simona76)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
13.8.2007 10:35:11   
Pinkyca
Kako pa perete plenice in povijalke?

Jaz jih kuham, dvojno spiram, nežen pralni prašek in pikico mehčalca. Zdaj ko je tako toplo sušim na štriku, ampak zdaj me pa že počasi mika, da bi jih fliknila v sušilca.

Bo kaj narobe? Se plenice preveč skrčijo in pomečkajo?


(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
13.8.2007 10:39:52   
LIDJOČKA
IZVIRNO SPOROČILO: Rozmarinka

Vidim, da vecina pere stvari za dojencka skupaj z oblekami za nas.
Ce se prav spomnim so nam v Soli za starse omenili, da se v prvih tednih, ko ima mami cisco (po porodu), oblekice in plenice za otrocka pere posebej !
Se mi pa ne da iti gledati v zapiske ampak sem skoraj 99% da so nam tako rekli...user posted image Jaz bom tako v zacetnih tednih prala kar posebej, potem pa seveda vse skupaj...

Se eno vprasanje za tiste ki ste ze mamice. PDP imam konec septembra. Je kaj narobe ce otroske oblekice operem ze sedaj (sredina avgusta) in to potem en mesec in se nekaj caka v omarici, ali je bolje da pocakam in operem tik pred zdajci ?? Malo me skrbi da bi dete prehitevalo in bo se vse neoprano zato bi po eni strani prala ze sedaj, po drugi pa nocem da se nabira prah na stvareh...



Ja res v Šoli za starše tako "učijo". Tudi sama sem na začetku tako ravnala, sploh pri prvem otroku, potem po cca.3 m sem začela prati normalno, vse skupaj, z mehčalcem. Ko imaš enkrat več otrok, čudežno nehaš komplicirat. user posted image

Drugače pa to kar sprašuješ, seveda da lahko že zdaj vse opereš, jaz sem v drugo pričakovala dvojčke in ker bi me lahko prehitelo, sem kar pohitela s pripravo oblekic. Pa saj jih itak v omaro pospraviš, tam se pa ne praši toliko.

(odgovor članu Rozmarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
13.8.2007 13:30:38   
katis
Jaz perem vse ostalo skupaj, razen moje in moževo spodnje perilo trenutno še posebej (če zmanjka za poln stroj, pač nafilam z brisačami - teh je zmerom dovolj user posted image )

Sicer pa ne uporabljam mehčalca ampak kis. In to za vsa obličala, odkar imamo malega pri hiši. Kis so svetovali na materinski pa tud patronažna. poleg tega pa perilo prav lepo diši. In le zakaj bi prala cunje posebej, ko se pa naš Bor tako rad tišči k meni ali možu, pa zelo rad poleži tudi pri nama v postlji itd. In zato je vse oprano enako, primerno tudi zanj in zato perem skupaj.

Dobro, le če se mi kaj zdi posebej umazano ( kake bolj delovne cunje al pa če kaj po vrtu skačemo), to pa gre poteme posebej v stroj.

LP


_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pranje, sušenje otroških oblačilc
13.8.2007 13:45:20   
sazi
Jaz obleke našega 18-mesečnika še vedno perem posebej - je kar hitro poln stroj. Posebej perem pa zato, ker za naše perilo uporabljam mehčalec, za njegovo pa ne, ker ima težave s kožo. Dam pa kdaj k "njegovi" žehti tudi kaj svojega - je pač oprano brez mehčalca.

Sušim na zraku, le če kaj nujno potrebujem, dam v sušilec.

(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?