|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj ste bile nazadnje pri spovedi??
27.7.2007 22:32:16   
Bubamaraa
še nisem nikol bila...

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj ste bile nazadnje pri spovedi??
28.7.2007 12:37:13   
Colt
[qIZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Meni pa ni jasno, zakaj je treba za spoved imeti nekega posrednika (župnika).user posted image


V SP piše ''komur grehe odpustite, so mu odpuščeni...in komur grehe zadržite, so mu zadržani''. Jezusove besedeuser posted image


Zakaj potem rabiš enega neznanca, ki bo to sporočil nekomu dalje?user posted image


Saj ni treba. Lahko gladko zamahneš z roko. Nekateri pa verujemo da so Jezusove besede resnične in je ''en neznanec'' kot imenuješ fajmoštra, tam postavljen z razlogom.

Marsikdo pa pozablja da je sveta spoved sestavljena iz treh segmentov:

1. Spoved (po temeljnem premisleko o svojih napakah jih poveš naglas, popolnoma človeško)
2 . Kesanje (premislek o storjenih napakah, grehih, napačnih stvareh ki jih narediš...in pogruntaš da niso kul)
3. Pokora (narediš korak v smeri da napake popraviš, krivice popraviš in postaneš malce boljši človek)

Je pa spoved dandanes predvsem poglobljen pogovor in spraševanje lastne vesti. Če ne drugega, se človek v tem podivjanem svetu lahk malce ustavi in v miru premisli stvari ki jih morda sicer tlači.

G

ps. Kako leto nazaj (odgovor na vprašanje)


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj ste bile nazadnje pri spovedi??
28.7.2007 12:57:10   
karamela
Se ne spomnim, sigurno že kakšnih 6 let ne.

Pa še moje razmišljanje.

Pa tudi, če bi sedaj morala iti k spovedi nevem, kaj bi župniku rekla. Mogoče bi se samo malo pogovarjala. Ne kradem, ne ubijam, spoštujem očeta in mater pošteno delam, ne nečistujem, ne pričam po krivem, ne želim tujega blaga in nikomur ne želim slabo, in čisto zares nevem kaj je tisti greh, katerega bi mu povedala. Mogoče iz službe prinesem vsako leto en fascikel, povem sicer sodelavkam, nevem a je to greh za spovedat?


Že kot otroci, se spomnim smo vedno pred spovedjo premišljevali kaj bi rekli. Aja vedno je bilo tudi to Nisem ubogala mamice, nisem pospravila sobe.... Ja lepi spomini.





(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj ste bile nazadnje pri spovedi??
28.7.2007 14:27:19   
pika30
No,ampak če bi svojega otroka peljale h krstu bi verjetno šle same prej k spovedi,al ne?Že zaradi samega svečanega dogodka,bi bilo lepo videt da gre pri maši starš po kristusovo telo.To je samo moje mnenje.
Drugače me pa zanima,tiste,ki niste bile nikol pri spovedi torej niste bile pri obhajilu?????ker tam namvreč prvič dobiš kristusovo telo???


_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj ste bile nazadnje pri spovedi??
28.7.2007 20:14:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pika30

No,ampak če bi svojega otroka peljale h krstu bi verjetno šle same prej k spovedi,al ne?


Verjetno ne.

Ko sem bila botra pri birmi eni sorodnici, tudi nisem šla k spovedi in najbrž sem bila edina, ki nisem šla k obhajilu.

Od takrat imam pred žlahto ljubi mir, kar se tiče takih in drugačnih obredov user posted image .

(odgovor članu pika30)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj ste bile nazadnje pri spovedi??
28.7.2007 20:34:08   
jade1
Še nikoli bila. Krstili smo 3 otroke, poroka cerkvena. Ne vem zakaj bi morala it župniku razlagat svoje "grehe". user posted image  

(odgovor članu pika30)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj ste bile nazadnje pri spovedi??
30.7.2007 16:10:31   
komarka
In kako je bilo? Krst, srečanje z duhovnikom.

Spoved je res ena starinska beseda in tud sama se veckart vprašam kaj sploh pomeni... Na srečo sem ze v začetku srednje šole srečala take vredu duhovnike, s katerimi smo se pri spovedi pogovarjali, razmišljali o veri, odnsu do Boga in pa tudi do sebe. Dostikrat sva debatirala zelo konkretne probleme...

Meni je to res pomagalo rasti in razvijat svoj pogled na stvari. NIKOLI nisem dozivela obsojanja. Prej olajšanje, da sem čisto normalen človek in spodbudo za naprej.

Veliko duhobvnikov je tudi zelo dobrih psihologov-vsaj v ljubljani(na majhnih zupnijah je res lahko problem). In imajo tudi veliko izkušenj, morda ne iz svojega življenja, ampak iz srečanj z ljudmi...
Tisto, zaradi česar pa vedno znova grem k duhovniku(in ne samo k prijateljici, ali na forum) pa je MILOST, ki mi jo Bog podarja ravno po duhovniku. in do sedaj sem jo še vedno prejela, ne glede na to kako "sposoben" je bil duhovnik.

(odgovor članu pika30)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj ste bile nazadnje pri spovedi??
30.7.2007 16:43:25   
pika30
Ko sem pri spovedi župniku povedala ,da že nekaj let nisem bila pri spovedi se ta obrne proti meni,da bi me lahko skozi te rešetke videl user posted image  in vprašal,če je kaj narobe??user posted image
V glavnem opravila sem zadano nalogo in tudi krst je potekal zelo lepo,Ajda je taglavni del prespala,se je verjetno zmatrala,ker ga je pri maši biksala in vriskala,da se ji je župnik ves čas smejal. user posted image user posted image




_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?