|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novofundlandec
7.8.2007 14:49:47   
sayuri
Hm, pa sem tud jaz nekaj novega zvedela. Torej imam doma mešanca novofundlandca? user posted image user posted image user posted image  Al samo mšanca user posted image  O psioh ne vem veliko, vem damo, da jih imam rada in mi ni pomembno, al je mešanec ali pa pes z rodovnikom (ti se mi ponavadi bolj smilijo), ampak ok...o tem ne bi...

Torej - moj pes je star 10 let. Je bil edin mladiček v leglu. Dobila sem ga za več kot polovico manj, kot so stali takrat čistokrvni novofundlandci z rodovnikom. Je mladič mame brez rodovnika. Mama ni imela rodvnika, ker je bila 6 po vrsti. Ja, res je tko. Pred 15 leti je tako bilo. In zato trdim, da je mama mojega psa čistokrvna brez rodovnika in prav tako moj pes. Mimogrede - oče mojega psa pa ima rodovnik user posted image   Sama imam to prepričanje in me ne premakne nihče.

Verjamem pa, da je sedaj drugače. Me niti ne zanima, ker mi ni pomembno. Imam svojega psa, za katerega vem, od kod izhaja in z njim nimamo nikakršnih problemov kar se zdravja tiče. Je najlepši, najnežnejši, najigrivejši in najbolj prisrčen novofundlandec na svetu user posted image . Ko bom čez leta zopet nabavljala psa, se bom definitivno pozanimala, kako je z dokumentacijo in "nazivi" danes.

Zato jaz povsem razumem Blacky30, kaj hoče povedat.user posted image

(odgovor članu Calena)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Novofundlandec
7.8.2007 15:57:07   
*BellaLuna*
Sayuri čistokrvnost ne pomeni, da je pes pasemski, ampak se izraz "pure blood" uporablja za linijo (kjer parijo med sabo pse iste pasme določene linije). Pri nas pa v glavnem ta izraz uporabljajo taki, ki sploh nimajo pasemskih psov in zavajajo ljudi z neko čistokrvnostjo. Sicer pa kaj je potem pes ki ni čistokrven? Umazano krven ali kaj? In to je to, na kar želimo opozoriti.
Ja včasih res vsi psi v leglu niso dobili rodovnika, ampak to že vsaj 15 let ne velja več. Zdaj vsak pes v rodovniškem leglu dobi rodovnik in se na vzrejnem pregledu potem preverja, ali res ustreza pasemskim karakteristikam ali ne. Tako da v današnjem času pač ni čistokrvnih psov brez rodovnika. So samo pasemski (rodovniški) in mešanci. In kar želimo opozoriti je edino to, da so psi, ki se prodajajokot "kvazi čistokrvni psi" dejansko mešanci in da ljudje nasedajo lažem prodajalcev, ki jih zavajo z raznimi izjavami o 6. ali ne vem katerem mladiču, kar dejansko ne drži. In nič kolikokrat se zgodi da tak čistokrvni pes brez rodovnika potem zrase v nekaj povsem drugega.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Novofundlandec
7.8.2007 16:10:36   
sayuri
BellaLuna, jst to vse čist zastopim in mi je tud povsem logično. Ampak imam pač 10 let starega psa, ki je (recimo hvala Bogu) zrasel v pravega pasjega novofundlandca in za katerega mi je bilo takrat - torej po takratni logiki rečeno, da je "sin" čistokrvne mame brez rodovnika. In zame je tud moj pes čistokrven brez rodovnika. MA težko ti razložim. user posted image  Meni pojem "mešanec" čist nekaj drugega pomeni. user posted image  Jaz si pod tem pojmom predstavljam psa recimo mešanca med novofundlandcem in nemškim ovčarjem. To je zame mešanec. Prav smešno mi zveni, da je moj pes mešanec in to samo zato, ker je pred 15 leti njegova mama imela to smolo, da se je 6. po vrsti skotila in ni dobila naziva.user posted image

(odgovor članu *BellaLuna*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Novofundlandec
8.8.2007 7:47:02   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

BellaLuna, jst to vse čist zastopim in mi je tud povsem logično. Ampak imam pač 10 let starega psa, ki je (recimo hvala Bogu) zrasel v pravega pasjega novofundlandca in za katerega mi je bilo takrat - torej po takratni logiki rečeno, da je "sin" čistokrvne mame brez rodovnika. In zame je tud moj pes čistokrven brez rodovnika. MA težko ti razložim. user posted image  Meni pojem "mešanec" čist nekaj drugega pomeni. user posted image  Jaz si pod tem pojmom predstavljam psa recimo mešanca med novofundlandcem in nemškim ovčarjem. To je zame mešanec. Prav smešno mi zveni, da je moj pes mešanec in to samo zato, ker je pred 15 leti njegova mama imela to smolo, da se je 6. po vrsti skotila in ni dobila naziva.user posted image


Saj ni to edino, kar mora za vzrejno dovoljenje pes imeti. Rodovnik namreč. In ni njena smola edinole to, da ni 'dobila rodovnika'. Ne vem, kako je pri novofundlandcih, lahko ti pa povem, kaj smo mogli mi narediti za vzrejno dovoljenje: telesna ocena, PZP (preizkus naravnih zasnov), PPA (poljska preizkušnja za ptičarje britanskih otokov) in slikanje kolkov. Mislim, da ni potrebno razlagati, da nam je PZP vzel učenja eno celotno pomlad, da smo dobili res visoke točke in pa PPA učenje konec poletja+celotno jesen, da smo ga opravili z 1.nagradnim razredom. In ja, moj pes ima srečo, da je rodovniški, da je njegova mami rodovniška, da vem za NAJMANJ 3rodove nazaj, kakšne kolke imajo psi, kakšne telesne ocene in preizkuse naravnih zasnov. S tem, da lahko za njegovega prapradedka zopet pogledam, kakšne prednike je imel. Tako lahko 'v naprej' predvidevam, če je njegova mami imela kolke B in oče kolke B, da ni pa ravno nujno, da bo imel moj pes prfektne kolke.
- ok, da neham s temi rodovniki.
Vseeno me pa zanima Sayuri, zakaj pri user posted image se ti rodovniški psi smilijo?

Pa še odgovor na tvoje vprašanje: Ne, tvoj pes ni mešanec novofundlandec, ampak je mešanec Z novofundlandcom, če trdiš, da je njegov oče imel rodovnik.

O 'pure blood' ti je pa Bella luna vse razložila.

Pa ni to kakšna kregarija, samo me pa zbode tole, da si mislite, da je vzrejanje pasemskih psov mačji kašelj.

Aja pa še to. Znotraj vsake pasme se gibljejo 'določene cene' ... razlika je tudi med ceno res vrhunskega pasemskega psa in povprečnega pasemskega psa.




< Sporočilo je popravil london_paris -- 8.8.2007 7:48:09 >

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Novofundlandec
8.8.2007 9:12:32   
sayuri
London paris, kdo kje omenja kako kreganjeuser posted image user posted image user posted image . No, vsaj jaz ga ne.user posted image Še napisala sem, da sem nekaj novega izvedela in zopet nekaj več vem. Hotela sem samo razčistit, kaj je zdaj moj pes user posted image

Verjamem, da je ogromno dela z vzrejo pasemskih psov, da je potrbeno na milijone papirjev, pregledov..... Jaz se tega zagotovo ne bi šla in kapo dol tistim, ki to delate. Saj sem že rekla-ko bom naslednjič kupovala psa bom več vedela o tem, kako pristopiti k nakupu in kaj od vzreditelja zahtevati - če bom seveda kupovala pasemskega psa. Tisto, o smiljenju je bilo mišljeno,koliko pregledov in koliko norm morajo vse prestati pasemski psi, da dobijo papir. Upam, da me zastopiš.
Grem jaz zdaj z mojim mešancem na sprehod user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Novofundlandec
8.8.2007 9:18:12   
Shania
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

Tisto, o smiljenju je bilo mišljeno,koliko pregledov in koliko norm morajo vse prestati pasemski psi, da dobijo papir.


Ja, to pa res trpijo, reveži. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Novofundlandec
8.8.2007 9:21:27   
Strawberrie Cherrie
Sayuri, mislila sem nase. da ne bo to kdo vzel kot kregarijo...

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Novofundlandec
8.8.2007 9:59:18   
Anonimen
Hja, jaz sem se ena tistih, ki imajo doma mesanca med psom z rodovnikom in psom z rodovnikom user posted image  Jaz sem se tudi kregala po forumih od zacetka in bila strasno uzaljena, zdaj pa nisem vec, ker mi je vse jasno user posted image  Tako imam jaz doma svojo ''mesanko med beaglom z rod. in beaglom z rod.'' user posted image  Zakaj nimajo narejenega vzrejnega pregleda in PNZ-ja, mi ni jasno, ker mi nihce ni povedal, gospa ''vzrediteljica'' pa je izginila neznano kam in smo v stikih sem in tja z lastniki Luninih sestric. Aja, cetudi bi Luna imela rodovnik, je najbrz ne bi parila naprej, ker mi PNZ ni vsec (beagli morajo gonit) in ker mladickov itak ne bi mogla dat stran od sebe user posted image

In kako je imelti doma 'cistokrvnega kuzka brez rodovnika'? Tako, da smo psa z rodovnikom ze trikrat preplacali s pregledi pri veterinarju - v dveh letih, kar imamo Luno, je imela ze 2x vnet mehur, n-krat vneta usesa (pri beaglih je to hitro), 2x angino, kuzni kaselj, gastritis, bradavico v gobcku, ki smo jo mogli operativno odstranit itd. No, pa se ''mehanske poskodbe'', ki sicer nimajo veze - porezana tacka in zastrupitev (150 € za dva obiska pri vetu, ampak resili so nam pa jo in bi dala se 3x toliko, ce bi bilo treba!).

Tako da moj naslednji kuza bo defenitivno imel rodovnik in ga ne bomo kupovali iz danes na jutri - pri Luni nam je pac slo, da smo jo dobili med poletnimi pocitnicami in takoj in zdaj, ne jeseni, ne drugo leto .. ker bi si lahko kdo premislil doma (glede na to, da sem 10 let in vec cakala, da mi bodo dovolili imeti psa). Pa jasno - denar. Eh ja ..

LP, Ribica

Ceprav je tole ze cisti OFF TOPIC, bom sporocila pustila, ker je v njih veliko koristnih informacij in ker ostaja pogovor na primernem nivoju user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Novofundlandec
8.8.2007 13:36:12   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

Ja, to pa res trpijo, reveži. user posted image user posted image user posted image


Nisem rekla, da trpija, ampak da se mi smilijo. Ma pišuka no...dajte prov prebrat

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Novofundlandec
8.8.2007 13:39:16   
sayuri
Ej ribica-tudi pes Z rodovnikom ni nikakršen garant, da bo zdrav.user posted image   Luna je pa itak cartek, pa če je še tako čistokrvno nečistokrvno rodovniško nerodovniško mešana user posted image

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Novofundlandec
8.8.2007 23:23:45   
Anonimen
Ja, saj vem, da ni .. samo ko se pa pogovarjas malo z lastniki kuzkov iz istega legla in ima ena alergijo na cvetni prah ali kaj, druga kar neha dihat za trenutek in ima zato neke tablete ali nekaj, in je tudi ze ena od njiju imela vnet mehur .. se pa malo zamislis.

Je pa Luna lepsa (in vitkejsa, pa ceprav je ze ona pretezka) od marsikaterega beagla z rodovnikom - ogromno jih je ze previskoih in z ne vem kaksnimi napakami, ki niso po FCI-ju.

No, kaj smo ze rekli o novofundlancih? Pri nas na ulici ga ima en stric, pa ta kuza smrdi .. se ga voha na dalec user posted image  Pa na sprehodu je na povodcu cisto nakratko, drugace pa ima majhen koscek vrta.

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?