|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 17:34:07   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: *Malena*

Ja, vaše mame, očetje tega niso imeli. In so še tukaj. In ni jim bilo hudega, ne.

Tukaj si napisala, da poznaš naše mame, ki so še tukaj in jim ni bilo hudega. Kako naj to drugače razumem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 17:39:42   
digi
Punce vsak po svoji presoji,
mi smo našemu na začetku dajali kapljice, v bistvu še malo več kot bi naj, ker je bil na njih čist nor - imeli smo namreč AD3, vendar pol čez čas pa mu več nismo dajali, ker smo prešli na D3 in jih ni maral.... Sicer pa krčev pa mu niso nič povzročale..... Se pa strinjam, da zaradi tega tudi ne bo otroku hudega (ne me narobe razumet, mislim da mu škodijo ne pa brez njih tudi gre). V bistvu so menda ti vitamini pomembni za zraščanje glavice- poznam pa eno, ki jih otroku sploh ni dajala pa je imel prehitro zraščeno glavico... tako da..... sam bog ve.....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 17:45:05   
tinaaja
Res nujen? Morda pri nekaterih ne, pri drugih ja. Mislim, da je uveden v zdravstvu z nekim razlogom. Mi smo zaceli z Oleovit D3 in pri dobrih 3 mesecih presli na AD3, oboje brez problemov. Krci so navedeni kot stranski pojav, ampak poznam veliko mamic, kjer jih ni bilo in tudi mi jih nimamo.
Se strinjam, da se lahko sele kasneje pokazejo posledice (ne)jemanja in zato naj vsaka mama sama sprejme odlocitev, ali bo dajala ali ne.
Za to, koliko kapljic pa se daje, pa obstajajo navodila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
12.8.2007 18:29:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
12.8.2007 19:18:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 19:25:51   
Pinkyca
Hvala za vaša mnenja!
Mislim, da bomo jemali kapljice vsak drugi dan, pa bomo videli. Kako veš da so krči po teh kapljicah - po koliko časa naj bi se po zaužitju pojavili?

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 19:49:39   
Anonimen
Jaz pa prvič slišim, da bi AD3 kapljice povzročale krče. Naš jih je dobival redno in nikoli ni imel krčev. Sem pa pazila na prehrano in do 4. meseca jedla skoraj izključno kuhano hrano

(odgovor članu Pinkyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 20:31:05   
eya
Jaz sem dajala AD3 z izjemo prvih mesecev, ko je imel krče-takrat sem dajala Plivit D3, pa je bilo ok. Kapljice se večinoma dajejo do enega leta, izjemoma dlje (po presoji pediatra). Jaz sem letnik 79, pa mi jih je mami dajala.

Pinkyca-ni nujno, da bo imel tudi tvoj krče, lahko ga bo samo malo napenjalo, ali pa tudi to ne. Opazuj, pa boš videla.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
12.8.2007 23:20:21   
MwaBwa
Samo za informacijo- Oleovit D3 se dobi tudi v lekarni Arnika v Škofji Loki. Jaz jih svoji hčerki dajem po 1/dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
13.8.2007 7:54:19   
kaya2007
Meni je dr omenila nekje 2l in doza se povečuje zanimivo, meni so rekli eno leto po eno kapljico

Malena, se ti ne zdi to preveč splošno: Ja, vaše mame, očetje tega niso imeli. In so še tukaj. In ni jim bilo hudega, ne.
ne vem no. Nekaterih ni več tukaj. in nekaterim je bilo hudega. Koliko pa imajo kapljice pri tem pa ne veš ne ti ne jaz.

(odgovor članu MwaBwa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
13.8.2007 9:11:50   
Anonimen
Tudi jaz sem letnik 1981 in se mami spomni,da mi je morala dajat d vitamin v obliki kapljic...

Stevilo kapljic se razlikuje glede na to katere imate,evo copy:
Oleovit ima v eni kapljici 400 enot vitamina D3 in to je v Sloveniji priporočena profilaktična doza.
Plivit D3 ima v eni kapljici 200 enot vitamina D3 in zato zadostujeta 2 kapjlici dnevno. S 6 kapljicami dnevno dobi vaš otrok 3x priporočeno dozo vitamina D3 dnevno.

[www.plivazdravlje.hr]

Ad3 kapljice pa vsebujejo: ena kapljica vsebuje 180 IE vitamina A in 60 IE vitamina D3. Priporočenih 400 enot dobimo s 7 kapljicami dnevno.
[www.krka.si]


V glavnem jaz dajemm nasemu skratu plivit D3....in mi niti na pamet ni prislo,da bi to kar tako opustila!so pa te dr grenke za bruhatuser posted image ..zato ce se le da mu jih dam na zlicki s svojim mlekom...user posted image
Kemija...poglejte danes malo okoli sebe in vso hrano,ki jo jeste..Nic ni brez kemije...Odvisno smao koliko je prisotna..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
13.8.2007 9:22:25   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

do kdaj se pa dajejo te kapljice?
Meni je P rekla, dokler mečave ne zginejo oziroma, do 1 leta. Do takrat so tudi kosti še bolj mehke. Pri nas so bili krčki dokazano od kapljic. Ko mu jih nisem dajala jih ni bilo, ko pa jih je dobil, ga je zaprlo in krčki. Pol sva z R kupila Oleovit in so krčki zginili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
13.8.2007 9:31:58   
Anonimen
Nisem brala vaših odgovorov, tako da bom napisala samo dejstva:

- Vitamina D3 se ne dobi s hrano, temveč s soncem;
- drugo dejstvo, ki vpliva na prvo, otrok vsaj do 6. meseca ne bi smel biti izpostavljen direktnemu soncu;
- še tretje dejstvo, ki bi veljalo, če ne bi bilo drugega, da bi otrok dobil pootrebne dnevno količine D3 s soncem, bi ga morali na soncu pražiti cel dan. user posted image

Pa še eno dejstvo, folna kislina, ki je za razvoj user posted image  med user posted image  izredno pomembna, se med nosečnostjo ne tvori v zadostnih količinah, zato jo je potrebno dodajati v obliki tabletk FK. Najbrž tudi te niste jemale, kajne? Saj so to vendar kemikalije.
Vitamini pa kemikalije... user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
13.8.2007 13:48:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
13.8.2007 13:49:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
13.8.2007 14:29:19   
kaya2007
Folna kislina, v hrani se jo tako ogromno dobi, da je tista tabletka kaplja v morje


kar se folne kisline (v tabletkah) tiče so tudi deljena mnenja in definitivno ne pomagajo toliko kolikor propagirajo njihov učinek-to bo potrdilo večino ginekologov! kar na med over pri pušenjaku napišite folna kislina, po boste videli kaj je napisal...
in je sploh ne kritiziram, hočem samo povedat da nehite vse tako slepo verjet, ker tudi zdravniki niso prepričani v vse tole...se pa fino prodaja anede!?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
13.8.2007 14:32:47   
kaya2007
Aja pa še to-ko sem pediatrinji rekla da so mi predpisali eno kapljico oleovita, je ona rekla da sta pri nas predpisani 2...je ena bolj priznanih pediatrinj pri nas, pa niti toliko ne prebere navodil, da bi videla koliko česa vsebujejo kakšne kapljice? še dobro, da velikokrat pozabim na vitamine user posted image kaj se pa zgodi če predoziraš?

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
13.8.2007 14:42:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tejkooo)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
13.8.2007 15:14:28   
s.
Nam so v avstrijski lekarni povedale farmacevtke, da ni nujno, da se te kapljice dozirajo. Razen v zimskem obdobju, ko ni toliko sonca oz. je svetlobe manj. priporočajo 1 na dan.
Če bi se predoziralo, bi morali o tem obvestiti inštitut za zastrupitve, da nam dajo info za naprej.
Drugače pa nekateri svetujejo oljivno olje mazati po podplatih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
13.8.2007 16:12:14   
Naja30
Kakšna debata se je vnela! Konec koncev vsaka sama ve, kaj bo dajala svojemu otroku, saj je sama zanj tudi odgovorna. Eni zagovarjajo eno, drugi drugo. Dokler si še pediatri niso enotni, kako si bomo starši?

Pa še to, jaz sem letnik 78 in mi je mama tudi že dajala vitamin d.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
14.8.2007 8:41:36   
Anonimen
Nalin, saj vsi poznamo tvoja stališča glede medicine. Ti si tu že napisala svoje mnenje, sedaj sem ga pa še jaz, ne? Kregati se pa ne mislim, že veš kaj počneš. Če si prepričana, da je tako prav, super, jaz zase sem. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
14.8.2007 11:23:53   
Maggie
Tiste, ki ad3 kapljic ne dajete, ker imajo otroci krče po njih: v Beogradu se dobijo AD3 kapljice, narejene na vodni osnovi od Hemofarma. Naš po njih nima nobenih težav, medtem ko je bilo po krkinih, ki so narejene na oljni osnovi, grozno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
14.8.2007 22:32:11   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: Maggie

Tiste, ki ad3 kapljic ne dajete, ker imajo otroci krče po njih: v Beogradu se dobijo AD3 kapljice, narejene na vodni osnovi od Hemofarma. Naš po njih nima nobenih težav, medtem ko je bilo po krkinih, ki so narejene na oljni osnovi, grozno!


Hm, že možno, da mu te kapljice iz Beograda bolj ustrezajo, a močno dvomim, da so res samo na vodni osnovi, glede na to, da je vitamin A topen samo v lipidih-olju...

AD3 debate so pa vedno burne, Naja3user posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
15.8.2007 11:26:11   
aezzy
Kako pa veš, da ima super kosti? Kolikor vem, tega pediatri ne testirajo. Dokler otroci rastejo imajo vsi (razen prirojenih napak) zelo prožne kosti. Gre se za to, da imamo tudi pri 50-ih še vedno super kosti.


moja teta si je pri 94 letih zlomila kolk in ko so operirali je rekel kirurg, da je neverjetno, da ima kosti za 3o letnico, mocne in zdrave.
putka, mislis, da so imeli po letu 1911 (ko je bila rojena) kaksne vitamine ali kapljice ali zdravo prehrano????

posedena vretenca ima pa tudi moj brat (42 let), pa je dobival redno kapljice in vitamine, ker je bil prvi otrok in je mami se zvesto sledila pediatrovim nasvetom.

aja, UZ kolkov je pokazal kolke in vezi 1A, komentar napisan spodaj: zelo zdrave in mocne kosti. podpisana pa je pediatrinja.

mislim, da ni vse odvisno samo od dajanja vitaminov dojencku.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Plivit D3 - RES NUJNO POTREBEN?
15.8.2007 11:31:52   
aezzy
aja, zgornji odg je bil namenjen Putki.

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?