|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: VPostojni smrt novorojenčka
14.8.2007 12:43:17   
orhideja75
Ja s CR čakajo, ker pravijo, da to ni poceni poseg.
Sem bila pa sama na istem tako, da lahko o tem javno govorim. Otrok je bil obrnjen z ritko navzdol in, ker me je bilo pač strah sem večkrat, ko sem že bila v porodni sobi omenila, če bi se dalo narediti CR. Ja a mislite, da še nobena ni rodila otroka z ritko naprej, sicer pa ta poseg ni tako poceni, mi je bilo rečeno.
Ko pa so ugotovili, da gre že na knap je bilo pa za CR prepozno. Zadnji trenutek so rešili oba. Da ne rečem, da je bil sin še par mesecev cel plav po telesu in, da sem jaz izgubila ogromno krvi in potem skoraj v komo padla.
Še dobro, da se je na koncu dobro izšlo. Za oba.
Doma me je namreč že čakal en otrok in sploh si ne upam pomislit , da bi bilo kaj hujšega.
Na koncu pa zdravniki tako niso nič krivi. Ne vem zakaj sploh plačujemo ta zdravstvo, če ... Pa sej o tem se je že govorilo,...

Pa sožalje tej družini ob izgubi dragocenega bitjeca!


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
14.8.2007 13:05:36   
piščanc
joj, kakšna groza. to s popkovinami je tok grozno. pa imajo ultrazvok in lahko pogledajo, kje se popkovina nahaja in zakaj otrok ne gre ven.

ampak ne - vztrajati do konca. meni je zelo žal, da nisem vztrajala, da gin. na zadnjem pregledu naredi uz, kje je popkovina. če bi vedela, da je okoli vratu, bi šla sigurno na cr.


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
14.8.2007 13:14:17   
bt08
Moje sožalje družini,me kr srh spreletava ko na kaj takega pomislim.user posted image user posted image user posted image

Sem pa ena med tistimi ko je imela CR,brez problema,hvala bogu da je bil pravi ginekolog in takoj ko sem na porodno prišla je rekel CR treba narest,ker mojemu sončku je počasi bil srček,skoz manj utripa je mel.Hvala bogu da je bil on,sem mu hvaležna za vse kar je storil za naju 06.03.2005,to je bil Dr.Urh,hvala še enkrat,ker iamm tako super sina lahko ob sebi!!!!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
14.8.2007 14:20:22   
sayuri
Ojoj user posted image user posted image user posted image  Sožalje družini user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
14.8.2007 14:50:05   
taja27
sožalje družini user posted image

pa kaj je res s to postojnsko porodnišnico, da tako zavlačujejo in komplicirajo zaradi CR!!! n sprašujem, ker mi je jasno. vse porodnišnice imajo nek limit za CR, ki naj ga ne bi presegle. to pomeni, da se ne dela CR na željo, ampak po potrebi. ker je CR težka operacija (nekateri jo jemljejo čisto preveč zlahkega) se spodbuja in forsira naraven porod, vendar mora porodničar znati presoditi, kdaj se naraven porod prevesi v rizičnega in je potrebno narediti CR, predno je prepozno. v postonjski porodnišnici pa imajo preveč porodov s CR na ''željo'' strank (namenoma nisem napisala pacientk), ki so ponavadi zane iz 'rumenega tiska' in raznih hčerk in snah od znanih slovencev, politikov ... tako se prehitro približajo limitu in potem forsirajo naravne porode in več kot očitno je, da jim zaradi tega ne uspe preprečiti takšnih tragedij.

tudi sama sem rodila s CR, ki je bil induciran zaradi prečne lege. takoj sem dobila komentarje (ker pač nisem rodila v domačem kraju, kjer imamo tudi porodnišnico), da sem sama želela roditi s CR, čeprav sem rodila v trboveljski porodnišnici in je ne bi menjala za nobeno postojnsko.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
14.8.2007 16:42:59   
Anonimen
Žalostno.

Iskreno sožalje družini tudi z moje strani.

(odgovor članu taja27)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
14.8.2007 17:03:11   
Maxica
Spet...user posted image user posted image user posted image
Sožalje ubogi družinici.user posted image user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
20.8.2007 12:05:35   
silvya
Sožalje družini.
To leto je pa že res takih primerov več kot preveč. Po eni strani se govori o dvigu rodnosti, po drugi pa se ravno na tem področju v zdravstvu, poleg vseh naprv in možnosti, ki jih imajo, ne naredi vsega, kar se narediti da. Sramota! Kot, da smo v srednjem veku.

Silvya

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
20.8.2007 12:07:27   
anitaz
Danes je žal tako, da je najbolje vse dodatno plačati.....


Iskreno sožalje družini tudi iz moje strani.

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
20.8.2007 15:34:30   
Anonimen
OOOOOoooo bog moj, pa ne že spet.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sožalje staršema.

Statistiko pa naj si nekam potisnejo

(odgovor članu anitaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
22.8.2007 14:55:13   
mojamura







tudi jaz sem mela 2x CR in na prvem porodu bi skoraj umrla oba s sinom.
od malega imam namreč krajšo eno nogo in medenica ni nikoli pravilno zrasla, se pravi je ena medenična kost nižje....sin je bil težek 4 kg in dolg 55 cm. dežurna je bila moja ginekologinja (takrat sem rodila v ms)....14 ur so me mantrali, ko sem padla v nezavest in je sinu zelo padel srčni utrip je pa šlo za las....sledil je urgentni CR, groza v glavnem, hvala bogu se je srečno izteklo

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
22.8.2007 20:05:34   
Urša
Iskreno sožalje družini. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: V Postojni smrt novorojenčka
23.8.2007 7:35:02   
anadejka
Groznouser posted image
Iskreno sožalje tut od mene user posted image
user posted image

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: VPostojni smrt novorojenčka
23.8.2007 18:46:03   
Mojca20
Grozno user posted image user posted image Ne morem razumeti zakaj tako dolgo čakajo. Pri meni so tudi dolgo čakali, pa je bilo v Ljubljani, ne v Postojni. K sreči se je končalo vse OK, vendar je šlo za lasuser posted image . ZAKAJ JE TREBA ČAKAT!!??

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: VPostojni smrt novorojenčka
23.8.2007 19:14:01   
purple
Iskreno sožalje.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tudi jaz sem rodila zadnji trenutek, preden bi bilo prepozno.user posted image

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: VPostojni smrt novorojenčka
24.8.2007 18:13:59   
arielca
Sožalje očku in mamici user posted image user posted image user posted image .

Se pri nas res vse začne in konče z denarjem? Ali ni življenje vrednota? Žalostno, res...

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu purple)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: VPostojni smrt novorojenčka
30.8.2007 21:12:44   
roses
najprej izrekam iskreno sožalje družinici.


potem bi pa še nekaj rada dodala glede postonjske porodnišnice. ni treba kritizirat samo postonjsko - ravno tako se dogaja to v lj, al pa v mariboru al pa še kje drugje. moja kolegica je pred nedavnim rodila ravno v postojni. zelo je bila zadovoljna z oskrbo in prijaznostjo osebja.

torej ne smete kritizirati samo postojne. povsod se to lahko dogaja!!!! samo o tem se premalo govori!

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: VPostojni smrt novorojenčka
30.8.2007 23:28:45   
vika1
IZVIRNO SPOROČILO: neva6




Ne zaradi denarja,zaradi statistike.Čim majn višje so na lestvici.Pač je carski
porod postal nezaželjen poseg in države med sabo kar tekmujejo,kera bo čim majnkrat posegla po njem.V glavnem,sem slišala,da imajo dovoljeno le do določenega števila.



Nimam besed...user posted image

moje sožalje...

_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: VPostojni smrt novorojenčka
31.8.2007 8:33:31   
honey
Najprej moje sožalje družini user posted image

Obenem bi pa tudi jaz rada povedala, da sem rodila v Postojnski porodnišnici in mislim, da je več ali manj odvisno od tega, na katerega zdravnika naletiš - po moje isto, kot povsod. Meni so sprožili porod in ker po 4-ih urah v porodni sobi ni bilo nič, sem dobila najprej epiduralno, nato pa so mi po še dodatnih 2-eh urah naredili CR. Se pravi, da niso čakali prav dolgo. Sodelavka pa je rodila v Lj. in se je matrala 14 ur, preden so ji naredili CR in še to zadnji trenutek, ker je imela punčka že popkovnico ovito okrog vratu in je bila mrtvorojena, a so jo k sreči lahko oživili. Tako da ne vem, po moje je Postojnska porodnišnica samo toliko bolj na udaru, ker veliko "znanih" slovenk hodi rodit v PO. CR na lastno željo je pa itak plačljiv, tako da po moje ne gre toliko za statistiko.

(odgovor članu vika1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: VPostojni smrt novorojenčka
31.8.2007 10:27:26   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Grozno. Pa meni se zdi, da se velikokrat tako dolgo čaka. A to res zato, ker CR več stane ali kaj? Grozno.

Sožalje družini.




Sožalje družiniuser posted image user posted image user posted image

Slpišni, ja, se čaka. Ko sme prvi prvem porodu moledovala, naj me rešijo, ne, je bilo treba naravno, pa je trajalo skora 4 ure tisti del poroda, ki pri večini traja pol ure....user posted image user posted image user posted image
Ne, sem padla skupaj, na pol zavestna, potem pa so mi naredili vakuum - in mi celo ne povedali.... Sem šele na odpustnem pismu videla user posted image user posted image user posted image
Ne, CR je predrag, baje 800 eur - halo???? Sama bi si ga plačala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?