|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: endometrioza
4.9.2007 21:31:35   
spelka12
Lara tudi na tebe nisem pozabila.ŽE SEDAJ DRŽIM PESTI ZA 11.9.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: endometrioza
5.9.2007 7:46:14   
Crnitulipan
Ojla punce,

sem bila v službi v totalni gužvi, tako da tud neta nisem čekirala...

Ja, Reš je bil nenormalno zadovoljen z menoj
- v soboto mi je uspel ulovoviti celico - punkcija v spontanem postopku - samo stop injekcija;
- v torek sem prišla na transfer bolj sem bila prepričana, da bo povedal, da se celica ŽAL ni oplodila, ker je bila ena sama... - celica se je super oplodila. Kljub temu, da ima mož odličen spermiogram mi je naredil ICS metodo in nato še LA - hatching, da bi se lahko zarodek lažje prebil čez 'lupino - zono pelicudo', saj sem v prejšnjih postopkih imela vedno blastociste
- ja, in zdaj čakam in kar ne dojemam kako hitro je to šlo -  na test 11.09....
- ja, in hodim v službo, na trenutke kar pozabim, da me čaka test..
- IN vem, da me bo, kljub zdajšnjemu sproščenemu razpoloženju, na ta dan pošteno stiskalo pri srcu...

Ja, nekatere pa zanosijo kljub endometriozi, nekatere se mučimo - Reš pravi, da ta zelo moti. Prečekirala sem cel kup strokovne literature in v vseh navajajo problem biokemije - endometriotična žarišča namreč izločajo posebne snovi, ki motijo oploditev, kasneje vgnezditev in nenazadnje povzročajo zgodnje splave... Malo pesimistično je tole, ampak, zato pa imamo laparoskopije, pa IVF, pa mogoče malo sreče in lahko nas preseneti najlepše tudi SPONTANO...

Punce za vse vas držim pesti; vsaka, ki ji uspe daje upanje, da je mogoče.

Zdaj pa delat!!!
Pozdravček,
Čarna

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: endometrioza
5.9.2007 8:48:12   
lara light
Draga Čarna, močno držim pesti! Vesela sem zate!user posted image
Špelka12, hvala za vspodbudo, res!
Držte se dekline, topel objemček user posted image za te mrzle dniuser posted image ,
LLuser posted image

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: endometrioza
5.9.2007 10:04:18   
spelka12
Črnitulipan zaradi tebe imamuser posted image (kurjo poltuser posted image ).
Res sem vesela za uspelo punkcijouser posted image .Še malo pa boš imela svojegauser posted image .
Pa obljubim ti,da bom tudi za tebe držala pesti user posted image tako kot za Laro-imata isti datum-11.9.
Pa čez 1 teden takojuser posted image ,ko bosta zvedeli kaj in kako,drugače vaju bomuser posted image user posted image .

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: endometrioza
5.9.2007 13:54:11   
Crnitulipan
Najlepša Hvala za lepe želje.

Vsekakor javim kako bo z rezultatom. Sem pa spet v fazi opazovanjauser posted image vsega kar se z menoj dogaja - nimam časa, pa me vseeno premami, da se na hitro potipam, če mi joškice kaj rastejo ali ne, ali bolijo ali ne, malo me po trebuhu začenja 'šraufat', kar naprej se mi zeha, pa napihuje me že čudno... če hočem ali nočem vse to čutim in potem možgančki naredijo svoje.

Tokrat sem v spontanem postopku pa je vse okoli obrnjeno - v stimuliranem sem bila na dan transferja vsa napihnjena, z eno številko modrčka več...bolj se je približevala krvavitev manj znakov je bilo; ko so mi prsi uplahnile sem že vedela, da ne bo nič.... in je prišla user posted image .

Zdaj pa se znaki šele začenjajo, danes je komaj 23 dan ciklusa....
Popoldan pa v šoping z dragim in skuhat kaj dobrega...da malo pozabim.  Da prihaja 11. 09. in z njim test. Po drugi strani sem pa tako nekam dobre volje, nič prestrašena, da se skoraj ne prepoznam. Mogoče tudi za to, ker je tale postopek kar padel iz neba. Slučajno sem bila pri Rešu na UZ samoplačniškem, da bi pogledal za pregrado. Sem mu povedala, da sem na GK LJ in je videl folikel, mi povedal, da naj pridem čez dva dni, in sem prišla, zvečer stop,,....sem že začela  nakladat....

Pozdravček vsem,
Čarna





(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: endometrioza
6.9.2007 11:22:14   
spelka12
Sončy če prav računam imaš 9.9. že 14 dan po transferju.
Javi kaj in kako.Če bouser posted image nam boš vsem polepšala dan,če pa ne bo te bomo pa tolažile obljubim.

Ampak jaz vem da bo user posted image  user posted image  user posted image  user posted image ker mora biti.Boš videla da bo.

Čarna in Lara še 5 dni.Odštevam kot bi pošiljala raketo v vesoljeuser posted image .NAvijam za vse vas
user posted image user posted image user posted image user posted image

ko bomo vseuser posted image bo pauser posted image a ne?

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: endometrioza
6.9.2007 12:11:09   
Lupita
Živjo, punce!

Sama imam pregled pri dr. in ginekologinja mi je dala napotnice za vse preglede, s tem da sta bila UZ in HSG BP. Kako pa je z endometriozo?

A se endometrioza ugotovi samo na laparoskopiji ali jo je mogoče videti z ultrazvokom in HSG? Jaz sem imela oboje OK, ampak ker nekaj nekje ne štima, imam paranojo na vsako stvar??? Kje ti torej ugotovijo to hudobo? A je možno, da je ugotovljena samo z laparo?

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: endometrioza
6.9.2007 12:11:41   
Lupita
ej vem, da me paranoja, ampak dandanes res ne veš...user posted image

(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: endometrioza
6.9.2007 12:33:24   
Crnitulipan
Odvisno od stopnje endometrioze - če so prisotne že ciste, se vidi tudi z UZ.

Tudi pri meni sta bila UZ in HSG brez posebnosti. Ostala je še laparoskopija s katero - to mi je povedala Ribičeva - se endometrioztična žarišča lahko vidijo. Nekatere jih imajo tudi po kolonu.

No, pri meni so endometriozo našli z laparo in žarišča tudi odstranili. Imela pa sem jih po ligamentih jajcevodov.
Srečno,
Čarna



(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: endometrioza
6.9.2007 13:38:28   
spelka12
Ja najboljša metoda za odkrivanje te zlobe je laparo.
Jaz mam še zdaj paranojo na vse.Če me preveč špika,boli,se mi vrti....karkoli je narobe najprej pomisli da je grozota spet tu.
PSIHO SEM VEM!!!
Ampak take smo.

(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: endometrioza
6.9.2007 14:07:02   
Lupita
Meni se tudi občasno zadnja dva meseca zavrti in me boli 10 dni ciklusa - ne čisto vsak dan, ampak saj to večino žensk neki špika ipd? user posted image

Simptomov kolk hočeš user posted image

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: endometrioza
8.9.2007 19:28:19   
lejla007
Lep pozdrav vsem sotrpinkam user posted image
Sem nova na tem forumu, a s podobnimi težavami kot ve... Imela sem laparoskopsko operacijo (lani oktobra), kjer so mi odstranili endometrioma na obeh jajčnikih in nekaj žarišč endometrioze. In po pol leta se mi je stvar ponovila - kaj me čaka?
Naslednji četrtek imam pregled pri G. in upam, da mi bo povedal kaj naprej...

Mi je pa zelo čudno, da sem ta mesec dobila M en teden prekmalu, čeprav imam že več kot leto redno na 28 oz. 29 dni...

Krneki user posted image

Če je katera dala skozi podobno izkušnjo, naj mi prosim pove, kaj lahko pričakujem...

Uživajte in lep preostanek vikenda user posted image

(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: endometrioza
10.9.2007 14:01:54   
spelka12
lejla če se ti je ponovilo te pomoje spet čaka lapar.Ampak ne bit nič žalostna.
Takoj po op.hitrouser posted image pa bo boljš.
Ko bo pauser posted image boš pa itak pozabila na vse kar si prestala.
Sončy čakam.Kje je rezultat?A si že noseča pa si že pozabila na nasuser posted image .

Lara,čarna samo še 1 dan.Tolk stiskam pesti da bom kmalu v modricah.

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: endometrioza
11.9.2007 15:06:15   
lejla007
spelka12 res ti hvala, ker si mi odgovorila... Res ne vem, kaj naj pričakujem pri G., ker ko sem maja prišla na UZ in je videl, da se mi je ponovilo, mi je rekel, da me operiral ne bo, ker potem bi me lahko vsake pol leta (?!?).
Po eni strani upam, da me bo operiral in potem takoj prvi mesec po operaciji začnem z ovulacijskimi testi - ena prjatlca je takoj prvi mesec zanosila s pomočjo teh testov...

Sončy, tud jaz držim pesti zate in za vse VAS punce! DRŽITE se!!!!


user posted image

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: endometrioza
11.9.2007 23:15:00   
lara light
Drage moje,
danes sem bila pri dr Rešu in pravi, da naj se čez 14 dni oglasim, da začnemo z postopkom IVF. Razložil nama je, kako poteka in kaj lahko pričakujeva. Torej vneto razmišljam o tem.
Čarna, kako je šlo pri tebi??? Upam, da vse kot mora bit!!
Mi lahko poveš kaj o punkciji, teh za telo nasilnih postopkov se bojim, ker ne vem kaj to pomeni v smislu telesnih sprememb, bolečin..Hvala za vsako besedo na to temo.
Sicer sem dobro, kljub temu, da sem z dušo in telesom za "naravno" mi je to stvar zelo težko sprejeti. Razveselila sem se pa stavka, ko je dr. rekel: znamo marsikaj, a delat orok pa ne, to je na strani boga, stvarstva ali imenujte kakorkoli želite. Lepo. V bistvu je res, da četudi vse pravilno "zložijo in vstavijo" še s tem daleč ni zgodba zaključena in je od 2 vstavljenih zarodkov le 20% možnost, da zanosiš in donosiš otroka.
Lejla, tudi meni se je po nekem obdobju M kar zamešala. Telo dela red. Ne skrbi, o endometriozi vemo zelo malo, pri vsaki je drgačna štorija. 
In spelka, kako si mi ti??
Hvala, ker ste, še vedno ste me potolažile in dale vzpodbudo! Držte se mi, lahko nočko, LL  

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: endometrioza
12.9.2007 9:34:24   
spelka12
O lara končno si se javila.
Jaz sem malo boga,ker je v ponedeljek prišlauser posted image  in me vse boli.Sem že malo upala,da bo ta mesec končnouser posted image ,da ne bo treba k Rešu.Jutri imam pa jaz prvi razgovor pri Rešu in sem mal živčna.Sem upala,da še ne bouser posted image in me bo lahko pregledal.
lara povej,a je kej kompliciral zaradi end.,ker sem nekje prebrala,da je nekaj punc poslal še enkrat na laparo.preden so začeli z IVI.
Še nekaj-a greš ti prvič samoplačniško? Sej ne,da nimava s fantom denarja ampak tolk ga pa spet ne morem iz riti potegnit naenkratuser posted image .
Lejla da se še tebi malo posvetim. Ne vem kolk si prej prebirala naše poste. Meni se je endom.ponavljala na 2 leti.Petič me moj g.ni hotel več operirati in me je poslal po drugo mnenje k Ribičevi in ta me je še enkrat op.
A ni nekaj groznega,ko ti pri teh letih (21) zdravniki rečejo, da te ne morejo nonstop samo rezat?
Ampak za našeuser posted image smo pripravljene narest marsikaj a ni tako?

Sončy,čarna še kar držim pesti. A lahko že neham,ker mam v prstih že krčeuser posted image .

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: endometrioza
12.9.2007 9:38:43   
spelka12
Lejla malo še nazaj prebiram.Glede menstruacije.A si ti na k.t.?
Ko sem jih nehala jemati,sem imela cca.1 leto normalne cikle(na 28 dni)potem pa se je telesu sfuzlalo.
Cikli so bili na 25-50 dni. 50 dni si morte mislit,jaz pa vsakič že čisto user posted image  ker sem mislila,da semuser posted image  pol pa testi pa nič.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: endometrioza
12.9.2007 15:12:18   
Crnitulipan
Ojla deklice,

jaz sem za ta ciklus zaključila - test na 14 dan negativen, user posted image še ni na vidiku....

Ja, lara  light jaz imam kar se punkcije tiče pozitivne izkušnje pri Rešu in dr. Bokalovi.
Res je bil pri Rešu le en folikel, vendar me ni praktično nič bolelo.
Tudi transfer, ki me je do sedaj vedno bolel na GK LJ me tu ni bolel, ker sem prišla s polnim mehurjem - tam na GK LJ sem šla vedno pred tem na WC. Potem pa najedm na spletnih straneh UZ fotke transferja s polnim in praznim mehurjem - skratka, da skrajšam - s polnim mehurjem je veliko lažje preko matrničnega vratu prenesti zarodek na pravo mesto. Na GK LJ me je to vedno bolelo, pa še obračali so mi ga vedno, skratka... Po prvem presenečenju pri Rešu, da moram prit s polnim mehurjem sem si vzela čas in pregledala strokovno literaturo in ugotovila, da vsaj v mojem primeru, človek prekleto dobro ve kaj dela.

Toliko za zdaj. Jaz grem v četrtek popoldan k njemu, da se dogovoriva za naprej.

Pozdarvček,
Čarna

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: endometrioza
12.9.2007 23:21:21   
lejla007
Ojla punce!

Spelka - a na 2 leti se ti je ponavljala? In so te 4x operirali? Jaz sm bla samo enkrat in prišla čez pol leta na kontrolo in je bla spet tu user posted image . Pa mi je že rekel, da me ne bo operiral... Na k.t. pa nisem že dve leti in pol - mislim, da so naša telesa ena velika uganka...
Tukaj berem, da vas je kr velik pri Rešu - a je QL? A tebi Spelka na GK LJ pa niso predlagal IVF?

Crnitulipan - DRŽIM PESTI, da bo vse ql!

In normalno mislim na vse nas in verjamem, da nam bo enkrat uspelo user posted image


(odgovor članu Crnitulipan)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: endometrioza
13.9.2007 9:22:31   
lara light
Draga Čarna, drži se in hvala za tvoje besede glede Reša.
Punce sej bo, bodmo močne, strašno se mi mudi, sorry, lep dan vsem in lupčka, LL 

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: endometrioza
13.9.2007 21:51:54   
lara light
Draga spelka 12,
nič več ni omenjal kakšne operacije. Od moje prve in do sedaj zadnje Laparo je minilo 8 mesecev in sam mi je predlagal umetno, ker sva s partnerjem skupaj že 10 let in na otočičku delava kar nekaj let, pa tudi prej vedno brez zaščite, a sva pazila...
Prvi postopek IVF naj bi bil brezplačen, potem pa še trije, vse zastonj, tako sem ga razumela, a ne vem pa če se bom odločila že sedaj za to...mislm, da bova še nekaj ciklusov počakala. Tako pač zdaj čutim in se mi zdi, da še nisem pripravljena. Prepričana sem, da moraš to komaj čakat da pride ta dan da greš na punkcijo, na transfer...meni pa je bilo ob misli na pogovoru v torek kar slabo..
Čutim, da moram še privoščit telesu in duhu neko krajše obdobje in da najin otročiček čaka na pravi trenutek...
Pazite nase in ne pustite ljudem, da vam kradejo dobro voljo in veselje!
Lahko nočko, Lara

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: endometrioza
14.9.2007 19:50:10   
lejla007
Živjo punce!

Sončy, še vedno se nisi nč javla, kako kaj?!?
Crnitulipan, kako je bilo pri Rešu?

Mene pa zanima, če ste tiste, ki ste imele endometriozo ali endometriom, imele zadnje dni M izcedek, ki je skoraj čokoladne barve? Ne vem, a bi me moralo skrbeti, ali je to samo posledica endom.?

Želim vam lep vikend!




(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: endometrioza
14.9.2007 20:22:29   
lara light
Živjo!
Draga Lejla tudi jaz imam podaljšane M s čokoladnim izcedkom. Najprej par dni pikice in skoraj nič, pol 4 dni norm. močna M, potem pa še cca 5 dni poslavljanja s "čokolado". Ni fajn ne, ker se vleče tudi 2 tedna in včasih še več.

Spelka12 kako je bilo pr Rešu??

Fjan vikend, pa pa!

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: endometrioza
16.9.2007 15:01:00   
spelka12
Ku,ku.A me dolgo ni bilo a ne?
Lejla meni ni noben g.omenil umetno,dokler nisem šla samoplačniško k dr.Ribičevi.Ona pa me je na moje presenečenje po hitrem postopku pošibala k Rešuuser posted image .Pa jaz imam tud ta grozen čokoladni izcedek.Trenutno se mi vleče že 4 dniuser posted image .
Čarna zelo mi je žal za tebeuser posted image .Kolikokrat pa si že bila na umetni?
Lara pri rešu je bilo pa(kako naj se izrazimuser posted image )speedy.
Pridem noter,razložim situacijo in že mi sestra jemlje kri za hormonske testeuser posted image ,on pa mi govori od tablet,ciklov...Nič si nisem zapomnila je bil tolk hiter.
Dobila sem tablete za uravnavanje cikla,potem pa "baje"2.10.začnem z gonalom in še enimi tabletami.
To je to.Sva se z lubijam kar odločila da ne bova nič čakala in da greva takoj brez premišljevanja na umetno,ker pomoje se mi bo zmešalo,če bom mogla spet na op.zaradi endom.
A se kateri zdi,da sebično razmišljam o otroku tudi zaradi tega,da se mi umiri endom.?Saj ne,da ga ne bi hotela,noro si ga želim,ampak par let nazaj je bil otrok za mene v glavnem samo rešitev.Zdaj imam pa občutek,da če ga ne bom imela kmalu,ga ne bom imela nikoli.
LP vsem pa engauser posted image za srečo

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: endometrioza
18.9.2007 10:58:29   
spelka12
Čarna kako si? Od razdovora 14.9.se nič ne javiš.
Upam,da ni kej slabega.

(odgovor članu spelka12)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





"Delanje otroka" je lahko stresno
Če se trudite zanositi in vam ne uspeva, veste, da to ni nekaj, česar bi se neznansko veselili, ampak ravno nasprotno, t...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?