|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
2.9.2007 17:16:03   
bini
oh kolk nas je novincev... tudi naša dama gre jutri prvič v vrtec in bo ostala kar do kosila prvi dan...  drugače ne gre.. mi smo se uvajali že prejšnji teden, tako da sem možni dopust za šolnika že porabila...jutri bo šel očka prej iz službe, v torek prav tako, v sredo upamo, da bo že spala tam, ker drugač bo kar kriza ... no, nekak bo že.. .mene ne črviči glih, ampak živčna pa sem user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
2.9.2007 17:22:02   
digi
Tudi Timon gre pri svojih skoraj 11-ih mesecih 3.9. prvič v vrtec oz. jasli - grozno se počutim in žalujem, ker je čas tako hitro minil in obžalujem vsak trenutek, ko sem si morda želela nekaj časa zaseuser posted image

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
2.9.2007 18:22:23   
marelicaa
Naš (2,5 let) gre tudi jutri prvič v vrtec. Bomo videli kako bo. Se mi pa zdi, da je mami bolj vesela kot on. Strah me ni. Če bo jok, ga bo moral prebrodit, tako kot vsi ostali otroci.

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
2.9.2007 18:36:33   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Glede urnika spanja zjutraj, zakaj pa niste že kak mesec prej začele z uvajanjem zgodnjega vstajanja torej na nekaj dni se otroka zbuja po 15min prej? tako sem delala jaz in ni bilo problema.


user posted image user posted image user posted image

A misliš da je pa mama kej prej rit dvignila?user posted image user posted image user posted image  Gal se je včeraj zbudil ob 10h, spat je šel ob 8h, pa 2 x še popoldne spi. Pa to po 3-4 ure.
Tia je bila stara skoraj 2 leti, ko je še spala 17 ur na dan kar je po tabelah za novorojenčka. Sva bili tut pri pediatru, če ji mogoče kaj manjka kak vitamin al pa kej. NIČ!Totalno zdrava, sam mal več spanca potrebuje.

Ne vem nalin, sej se vse lepo in prav sliši, sam ko sem jaz hotela njo dvignit ob 7-ih se je samo okrog obrnila. In ko smo hodili v rogaško slatino na bioresonanco in smo ustajali ob 7h se mi je popolnoma smilila, ker se je pol ure samo kremžla in jokala. Bohnazaden da si ji še kaj rekel. Po 15 minutah vožnje v avtu je zaspala in spala 3 ure, in se je zbudila šele ko smo bili v Rogaški. Res nimam srca da bi jo budila brez potrebe. Zdej ko bo mus, jo pač bom....

Nč če smo vsi prežvel vrtec, OŠ, SŠ, fax pa ni user posted image  da ga še ona ne biuser posted image user posted image user posted image  Jaz sem bila tut velik zaspanc, ko sem se pa vozila v šolo, sem pa tut ob 5h kdaj mogla vstat, pa sem šla zvečer tolk prej spat...Bomo jo  pač ob 18 dal spat.Oz.pomoje bo šla kar samauser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
2.9.2007 19:49:16   
arielca
Tudi mi gremo jutri prvič v vrtec. Pa imam zelo mešane občutke; po eni strani se veselim, ker se mi zdi, da moja punčka rabi družbo in luštne aktivnosti, po drugi strani me je strah, kako se bo navadila ... Skratka, vse sorte mi roji po glavi.
Gospodičnico bo uvajal oči, ker mene v šoli čakajo drugi otroci, pa se mi zdi, da je on manj čustven in bo lažje speljal vse skupaj.
Kar se pa spanja tiče, je pa tudi moja gospodična zaspanka, ampak mislim, da se otrok lažje prilagodi neki naravni situaciji kot pa da bi ji določene stvari na silo uvajala.
SREČNO vsem nam user posted image !

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
2.9.2007 20:57:45   
Blink1
Pri nas pa nekega uvajanja sploh ni. Vzgojiteljica mi je rekla, da zato, ker nekateri starši pa ne morejo dobiti dopusta za uvajanje in potem so eni otroci sami, medtem ko imajo drugi starše in jim je še bolj hudo. Kar tudi razumem.

Midve sva šli 2x med počitnicami v počitniško skupino (kjer so združene različne starosti) in je uživala. Takoj se je vklopila, se igrala, jedla... Res pa je vsake nekaj pogledala, če sem še tam. V skupini v katero se vključuje pa je tudi njena prijateljica (sosedova tamala), ki je že od lani v vrtcu, tako da bo tudi to verjetno ublažilo začetek.

Poleg tega se mi zdi, da če bi bila non-stop tam z njo, bi ona verjetno logično sklepala, da mami pa bo itak lahko tudi tam vsak dan naprej (govorim o 3-letnih otrocih). Našo pa že 2 meseca drilam s tem, da mamice pa v vrtec ne spadajo, ker je vrtec za otroke ipd...

V glavnem... upam, da se mi ne bo trgalo srce... Jutri pa želim vsem vso srečo in čimmanj problemov. In poročajte kako je šlo...

Love,
Nina

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
2.9.2007 21:51:49   
*bubi*
Tudi mi se jutri prvič odpravljamo v vrtec. Upam, da ne bo prehudo, jaz sem optimist user posted image

Za uvajanje pa nimamo nekega načrta, čisto odvisno od bubija, kako hitro se bo  navadil. Z njim bom, dokler bo treba.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 2:00:33   
Magi*
naša gre tudi danes prvič v vrtec. s tem, da noben od naju ni mogel doma ostati. oba imava neodložljive obveznosti in smo se zmenili, da jo kar zjutraj pripeljemo. je že bila na ogledu v petek, 2 uri bp. če bo drama, naju bodo poklicali, pa bo mož skočil po njo in bo šla z njim v službo. babic ne moremo aktivirat. sem malo nervozna zaradi tega, ker imamo spet vse na knap, sam pač tako je. je pa naša pupa že navajena na takole.

glede urnika, hrane in ostalega v vrtcu: hja, se bo pač navadila tako kot so se do sedaj že vsi otroci. držim pesti, da ji bo šlo čim lažje. in tudi vašim.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
3.9.2007 10:04:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 10:06:33   
ZARA
Se bom kar skopirala iz sosednje debate. Takole je šlo...

Evo še mene...nič nakrizirana in vesela sem. Zara je zjutraj ob pol osmih kar tekla v vrtec in po 2 minutah odslovila atija, tako, da je bil takoj doma user posted image user posted image  

Vglavnem BP in brez uvajanja. JEEEEEJ!



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
3.9.2007 10:07:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu digi)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
3.9.2007 10:08:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 10:13:01   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR
uf, bravo zara, meni tudi tamali reče, da je že velik in da gre sam, prav ponosen stopi v igralnicouser posted image

Joj, prav vesela sem da ni bilo nobenega problema. Mogoče bo čez dan kakšna kriza, ker je le 7- 8 ur od doma. Drugače sem pa imela zjutraj popolnoma drugačen občutek, kot včeraj, ko sem bila malo skeptična. Žan pa hodi že drugo leto, ane?


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 10:15:46   
muška
Naš tamali ( 2 leti), je danes tudi prvič v vrtcu. Zjutraj ni bilo nobene krize, hvala bogu je zelo odprt in živahen otrok. SEm pa imela problene z večjim, ker je bil čez poletje doma in danes sploh ni hotel v vrtec, pa še jok in stok je bil pred in v igralnici user posted image  . No saj bo! če se spomnim na lansko leto, je po pol ure že vse špilalo, tako kot mora user posted image
Po tamalega pa grem ob pol 12, se pravi po kosilu, jutri pa bo že spal v vrtcu - upam user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
3.9.2007 10:17:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 10:20:22   
Blink1
Evo mene doma...

Naša Neja se je zjutraj tudi zbudila ob pol osmih in letela v vrtec. Tam sem jo preobula in mi je kar pobegnila v igralnico, tako da se niti posloviti nisem moglauser posted image user posted image

No... kako pa je zdaj pa ne vem... sem šla mimo vrtca prej, pa ni bilo nič videt. Klical ni noben, tako da večje krize verjetno ni...

Še dve uri, pa grem po njouser posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 10:26:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: muška
SEm pa imela problene z večjim, ker je bil čez poletje doma in danes sploh ni hotel v vrtec, pa še jok in stok je bil pred in v igralnici user posted image  .


No, vsaj enega sotrpina imamo.

(odgovor članu muška)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 10:45:38   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Se bom kar skopirala iz sosednje debate. Takole je šlo...

Evo še mene...nič nakrizirana in vesela sem. Zara je zjutraj ob pol osmih kar tekla v vrtec in po 2 minutah odslovila atija, tako, da je bil takoj doma user posted image user posted image  

Vglavnem BP in brez uvajanja. JEEEEEJ!





hehe jst sem tud svojga pelala v vrtec, cez pet minut sem bla odvec...me je kar stiskal...ampak sej grem po kosilu ponj :)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 10:54:26   
Jančika_
Pri nas bo zgleda malo problem prebroditi dopoldansko krizo s spanjem - že nekaj mesecev sem ga poskušala držati dopoldan budnega, ampak ima zgleda tak bioritem, da to enostavno ne gre. OK, tu in tam mu uspe ostati buden, ampak rabi vseeno mir, da se malo umiri, večinoma ga pa okoli pol desetih kar zmanjka. Pa ne vstaja prezgodaj, okoli sedmih recimo, spat pa gre ob 18.30. No ja, se bo že navadil. Ko sem danes prišla ponj ob pol desetih, je bil malo siten, ker je bil pač zaspan. Pa drugi otroci so se drli, tako da se ni mogel umiriti. Ja nič, navadit se bo treba. Drugače se je pa imel fajn in ne pričakujem večjih problemov.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 11:09:01   
Naty*Taja
Mi nič ne rabimo navajanje, na zgodnejše vstajanje, ker že itak skoz vstajamo okrog šestih al pa še prej - ravno pravi čas, da se vsi zrihtamo in pravi čas pridemo na mesta! user posted image  Je večji problem dnevno spanje  - dopoldan enkrat in po kosilu drugič.
Je pa bilo danes super. Mala me sploh ni šmirglala! Kr igrala se je tam in k ostalim otrokom hodla.... Če bo skoz vsaj približno tako bo res super.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 11:09:23   
Blink1
Jaz pa sem malo prej klicala v vrtec in so rekli da je OK, da je dobre volje in nič ne joka.

Upam, da tako ostane.. čeprav nikoli ne vešuser posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 11:31:44   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

Jaz pa sem malo prej klicala v vrtec in so rekli da je OK, da je dobre volje in nič ne joka.

Upam, da tako ostane.. čeprav nikoli ne vešuser posted image

Kako pa ti psihiraš samo sebe. Mala 120% uživa, pa nehaj se žret user posted image  

Nalin, a zaradi bolniške si bila ob službo? user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 11:49:50   
Špacka
 
Moja pa nikoli ni imela nobene krize glede vrtca. Pri 1 letu je šla v jasli, pa še tako je naneslo, da sem takoj prvi teden morala popoldne v službo, sem se vsako dopoldne drla ko jesihar doma, mala je pa uživala.user posted image

Danes je šla prvič v veliki vrtec med velike otroke, tko je rekla in je šla s takim ponosom, ker " Lina je že velika" user posted image  ja seveda, ima že 2,5 let. Ampak tudi danes ni bilo problemov, najprej je hotela potolažiti tri punčke, ki so jokale pred igralnico in niso hotele k novi vzgojiteljici, eh, potem se je šla pa kar sama priliznit user posted image



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 12:00:56   
Naty*Taja
E Janči, imata iste spalne navade! Naša je bila tak zaspana, ko sva ob pol enajtih šli iz vrtca, da mi je skor na rokah zaspala. Pa sej ni panike, jo bodo pa tam malo v postlco dali, če bo prehudo. S bo že navadla.
Ja Splišni naš tačji je tudi imel krizo....

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: V ponedeljek prvič v vrtec
3.9.2007 12:09:22   
Jančika_
Ja, itak, saj Kajetana bojo tudi dali spat, če bo treba; samo tele prve dni je taka štala, ko se jih ene par dere, da ni šans za kaj takega.

Mali še vedno spi, že dve uriuser posted image . Sem prav gruntala, da bi ga kar na kosilo peljala, če bi se pravočasno zbudil, pa ne bo nič iz tega. Ko se zbudi, bova šla po Vaskota v vrtec, pa se bomo mogoče še malo na  vrtčevskem igrišču zadržali; že prej se je kar na šipo zalimal, ko je zagledal igrala skozi okno.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?