|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 21:56:25   
Anonimen
Nati, to je vse res, samo če je tako, potem nimaš super tašče. Samo to hočem povedat, da ni vedno tašča žrtev.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 21:57:44   
Anonimen
Bom vprašala vas starejše, če so vam kdaj pripovedovali vaši starši, da so oni morali LASTNE STARŠE ONIKATI, ne vikati??? Jih poznam še par takih, ki onikajo svoje starše, pa ne da bi bili starinski.
Ja, starejši so naši modreci, eni pač to razumejo, eni pa nočejo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 21:59:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nati

Bom vprašala vas starejše, če so vam kdaj pripovedovali vaši starši, da so oni morali LASTNE STARŠE ONIKATI, ne vikati???


Oja, so, pa tudi to, kako so jih s pasom garbali, pa kako so se bali sredi noči, da se je otroška postelja tresla od otroškega strahu, ko so ata naliti domov prišli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:00:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Nati, to je vse res, samo če je tako, potem nimaš super tašče. Samo to hočem povedat, da ni vedno tašča žrtev.


Tvoj primer pač poznam, kolikor si o tem pisala. In te razumem do te mere, da te pač ni sprejela. Ne razumem pa dejanje, ki ga dopuščaš. To je, da še kar vstrajaš, čeprav vidiš, da nikoli ni bolje.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:02:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: nati

Bom vprašala vas starejše, če so vam kdaj pripovedovali vaši starši, da so oni morali LASTNE STARŠE ONIKATI, ne vikati???


Oja, so, pa tudi to, kako so jih s pasom garbali, pa kako so se bali sredi noči, da se je otroška postelja tresla od otroškega strahu, ko so ata naliti domov prišli.


No, moja mami je bila stara 6 let, ko je šla prvič v gozd napravljat drva. Do svojega 18 leta je večkrat spala na kozolcu, kot v lastni postelji, ker jih je oče ves nalit lovil z vilami po hiši. Zdaj, ko je oče vdovec (smrt žene ga je streznila), pa komaj čakajo, da so skupaj zbrani. Časi se spreminjajo. Spoštovanje se pa zgublja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:03:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nati

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Nati, to je vse res, samo če je tako, potem nimaš super tašče. Samo to hočem povedat, da ni vedno tašča žrtev.


Tvoj primer pač poznam, kolikor si o tem pisala. In te razumem do te mere, da te pač ni sprejela. Ne razumem pa dejanje, ki ga dopuščaš. To je, da še kar vstrajaš, čeprav vidiš, da nikoli ni bolje.user posted image


Pri čem naj bi pa po tvoje vztrajala?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:04:24   
Anonimen
Ja to, da gre vnuk k njej.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:06:29   
Anonimen
Saj do sedaj ni bilo takih konfliktov. So bili manjši, takšnih pa ni bilo. Pa tudi če bo mali zdaj hotel iti tja, ga bom pustila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:10:32   
Anonimen
Kakorkoli, sam da ga ne bo kaj hujskala, tak kot nekatere rade počnejo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:13:29   
Anonimen
Oh, a veš, da hujskanje proti mami pa ne pali. Preizkušeno na moji koži. Kolikor je moja stara mama čez mojo mamo prečvekala, ma meni je šlo skozi eno uho not, skozi drugo pa ven.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:16:22   
cmokec
Moja VD tašča je super do mene in do otrok, ampak je tak karakter, da nimam nobene želje, da bi visela pri njej. Nima svojega jaza, niti svojega mnenja in take težko spoštujem. Sva pa prijazni ena do druge, kolikor se sploh vidiva.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
2.9.2007 22:33:25   
piščanc
eto, jaz imam krasno taščo. zlata je, res. vedno pripravljena pomagat, naredi vse kar je potrebno, nikoli nič n pozabi, prijazna... user posted image user posted image

ima pa moj mož zato krasen primerek zmaja za taščo.  user posted image in je bilo tako tudi pred otroki. no zdaj se malo zadrži, prej je bila še hujša. ni bistvo v sorodstvenem odnosu, bistvo je v ljudeh in njihovi vzgoji, karakterju...

< Sporočilo je popravil piščanc -- 2.9.2007 22:35:49 >


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 6:44:34   
Lianna
Moja bodoča tašča je fulllll vreduuser posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 7:29:41   
srki
Jaz nimam proti svoji ničuser posted image .

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 8:03:56   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

..na svet, k ' je dobrauser posted image  Mislim res, a sploh še kje uspevajo  dobre tašče al ne ?


No vidiš, tvoja, pa tjagina, pa moja mati je baje tudi krasna tašča. No, zdaj vemo, kje rastejo ta dobre. Kot mušnice zgleda, zmeraj več na kupu user posted image
A ja, moja tašča je tudi user posted image user posted image , pa je tudi s tega konca.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 8:40:04   
caillou
Še so krasne mame in taščeuser posted image user posted image . Izumrtja ne bouser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 8:50:28   
smigli
Nasplošno težimo k temu, da ko imamo probleme, se moramo nekomu izpovedati. Relacija tašča - snaha pa je itak na udaru, tako da je včasih slika taka kot je, negativna namreč. So dobre in manj dobre snahe in isto velja za tašče.
Mojo taščo sem  imela zelorada, jo spoštovala in jo sprejela kot drugačno. Odnosi so se začeli krhati, ko sm rodila. Postala je posesivna, ukazovalna, najbolj pametna, vsiljiva. Diktirala je kdo sme in kdo ne na obiske, seveda ni smel nihče razen nje. Skrimo dojenčka pred celim svetom, razen pred njo. Od jutra do večera je bila pri nas in se obnašala kot, da je mama ona in ne jaz. Neprestano ga je hotela pestovati, čeprav je pri njej samo jokal. Ni ga hotela dati iz rok, če sm ji kaj rekla, me je poslala stran in odšla v drug prostor. Sina je tiščala k sebi prav na bolesten način.
Prišlo je celo tako daleč, da je predlagala, da se preseli k nam, da bo ona lahko več z vnukom. Misleč, da imamo lep odnos, da se da med odraslimi vse podebatirat, sm ji na lep način povedala, da tega ne želim, da cenim njeno pomoč, ampak ne želim, da se preseli k nam. Seveda je bil ogenj v strehi. Pa mi je rekla, veš draga moja, vi moderne mamice ne veste nič, bom jaz za vse poskrbela, pa bo ok. Seveda, nobena nova mamica ne ve veliko, je pa zato tukaj instinkt, ki ga imamo mamice, reče se mu materinski čut.
Zaključla je, da  imamo vse moderne mamice pop. depresijo, da nobena noče pomoči, da sem zrela za psihjatra itd. ...
Nato je prešla na telefon, ki je neprestano zvonil, kdaj se je tamali pokakal, kdaj je podru kupček, kdaj si ga podojila, skratka stalno je hotela reportažo.
Stanje se je samo še stopnjevalo, dokler nisem ugotovila, da mojemu možu laže o meni in me prikazuje v slabi luči. Vse kar je bilo s sinom narobe, al je zbolel, al ni spal, al je bil siten, sem bila kriva jaz, ona bi to bolje znala. Njen sin je shodil pri osmih m., na kahlico je šel pri šestih.......
Jezna sem bila nase, ker sm ji nasedla in ji pustila tako blizu. Sedaj se je izogibam, če se le da. Stikov z vnučkom ji ne omejujem, ker vem da ga ima rada in obratno, z mano pa je zaključla.

moja zgodba,

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 11:30:12   
Anonimen
Še malo o moji tašči.

Jaz nimam problema, da bi se tašča vtikovala. Ko se vidmimo, se čisto normalno pogovarjamo. No jaz bolj poslušam. Ko sem rodila, sem poslušala pol ure, kako se je ona namatrala. Ko sem bila na operaciji sem poslušala, kako je bila ona boga, ko je bla operirana ...

Kuha itak samo ona dobro. V nobeni gostilni ne znajo skuhat tako dobro, tako sveže, tako domače kot ona. Ko je njena hči skuhala juho, je ni jedla, ker ona ne kuha tako. Zlila jo je v umivalnik. Pred svojo hčerko. Mene ne kritizira kako kuham, ker je ne povabim na kosilo. Pač nimam moči, za takšne scene. Raje ji ne kuham, me vsaj kritizira ne, razen tega, da jih nikoli ne povabimo domov na kosilo.

Spoštujem jo, ker je mama mojega moža. In to je to. Medtem, ko bi tast bi naredil vse za svoje otroke. Včasih jih pokliče tudi večkrat na dan. Mama jih ne pokliče nikoli. Potem pa dela scene tastu, da otroci kličejo samo njega in nje nikoli. Le zakaj? Le kdo bi vedeluser posted image ? Tast kar naprej kupuje majhna darilca za svoje vnuke, ker ve, da jih razveseli. Z njimi se resnično rad igra. Tašča tega ne počne, ker imajo itak dosti igrač in čisto preveč pozornosti. Potem joče, ker imajo vnuki rajši dedija, kot njo.

V najinega otroka se res nič ne vtikuje. Še nikoli mu ni obrisala ust, še nikoli mu ni dala v usta žličke hrane, še nikoli mu ni zamenjala plenice. Zelo rada pa drugim pove, da kar ne more žioveti brez njega. Ko smo šli na dopust je pred ljudmi jokala, da ne ve kako bo preživela dva tedna brez tega sončka. Ko smo prišli domov, ga ni v dveh tednih niti enkrat obiskala, ko je otrok ležal doma z vročino ...

Včasih mi je žal, da z otrokom nimata kontakta ... po drugi strani pa je to verjetno cena za to, da se ne vtikuje.
Kdo bi vedel, kaj je boljše?????????????????

(odgovor članu smigli)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 11:32:28   
ema79
čez mojo taščo tui jaz nimam nič za rečt.  Je čist ok. Sem zelo zadovoljna z njo!

_____________________________

Življenje je lepo....

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 11:35:52   
mojamura
moja zgodba je zelo podobna tvoji. tudi moja tašča se je spremenila po prihodu njenega vnuka.  No, res pa je da ni predlagala selitve k nam, saj itaq živimo v isti hiši. Jaz imam že enega sina iz prejšnje zveze in ko je enkrat spet pametovala, kdaj bo šel on v vrtec, pa kako ga bo ona lepo oblekla za vrtec, pa da ga bo pred tem tudi umila ipd...sem ji samo lepo rekla, da imam že 10 letnega sina in vem kako se stvari streže, pa naj ne bo jezna, če bom stvari naredila tako, kot mislim da je prav.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 11:44:29   
Anonimen
Moja tašča je zadnjih 9 let (kolikor jo poznam) čisto ok in se kar dobro štekava. Se pa bojim, da se bo to sedaj z prihodom vnuka drastično spremenilo in mislim da ne bo to po moji krivdi ampak po njeni, ker naenkrat veliko preveč pametuje in si ga lasti še preden se je rodiluser posted image .

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 11:44:47   
sazi
jaz imam 2 tašči in se z obema dobro razumem

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 11:47:11   
Taja339
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

IZVIRNO SPOROČILO: caillou

..na svet, k ' je dobrauser posted image  Mislim res, a sploh še kje uspevajo  dobre tašče al ne ? Ker tole kar tule berem pomeni, da so na dobri poti izumrtja. In kakšen predznak bomo potem me dobile nekje v prihodnosti ? Nič dobrega se nam očitno ne piše.



Jaz sem glih včeraj zvečer mislila kaj podobnega napisat ampak bolj nesramno sevedauser posted image , pa sem zbrisala. Pa to ni normalno kolko je teh problemov z taščami.

Jaz se samo sprašujem kako to, da MOŠKI nimajo takšnih hudih problemov z taščami. Al pa pač ne jamrajo tak ko druge al kaj?user posted image  Ne vem, to mi bo večna uganka.

Ja, danes si skoraj vsi delijo bajte, štoke in pol je še več možnosti za konflikte, kaj češ.

Ženske smo itak bolj prepirljive od moških, zato pa je tak ko je.


ali pa je mogoče to, da se dve ženski (beri ženski principi) težje razumeta kot ženska-moški.
Na koncu koncev, je do našega prevzema njihova sina, njega vzgajala ONA in morda mislijo, da morajo to početi še naprej.
je pa itak splošno znano, da moški imajo Ojdipov kompleks - mati-sin, tako da ti malo razjasnim, zakaj se moški lažje razumejo z taščami, kot ženske ... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pa pravijo - mali otrok - male skrbi, veliki otrok - velike skrbi. Ja Lubi Bog, kaj pa še te bo ... :((

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 12:41:04   
Dejča
Tudi jaz imam super taščo. Nas vse ima rada, mene je sprejela takoj (že po 3 mesecih, ko sva bila z mojim sedanjim možem skupaj, je bilo pod jelko darilo tudi zame user posted image ), vnuke ima blazno rada in lepo skrbi za njih. Po porodu mi je zelo pomagala pri vsem - kuhanju, likanju ipd. (živimo v isti hiši), vedno vpraša, če skuha še za nas ... Skratka, tako kot za svojo mamo rečem, da če bi si jo izbirala, ne bi mogla izbrati boljše, lahko mirne duše napišem nekaj podobnega tudi za taščo.
Če se pa hoče kdaj v kaj vtakniti user posted image , jo pa z možem hitro prizemljiva. Pa to ne pomeni, da ne upoštevam nobenega njenega nasveta. Če se mi zdi, da je na mestu, ga, če ne, ga preslišim. Pa gre user posted image !!!

(odgovor članu Taja339)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: A je razen moje, še kakšna tašča...
3.9.2007 12:52:41   
smigli
Bi bilo zelo zanimivo prebirati podobne debate kot so tukaj, sam na straneh, kjer bi tašče pisale.
Po moje tudi njim ni vedno enostavno in v veliki večini ne mislijo nč slabga, sam preslabo komuniciramo med seboj.
Pri moji T me zelo moti to, da sm ji že 100x rekla, da ljubim iskrenost, da se rada usedem in pogovorim, če jo karkoli moti naj mi kar pove. Pa je samo zamahnla z roko.user posted image user posted image

(odgovor članu Taja339)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?