|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 8:56:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Šele sedaj vidim, kak ga ene v svoji perfektnosti biksate ali pa mate doma prave male Ajnštajne user posted image

Pa ne ga srat....kak te otrok pri 15 mesecih pove da je žejen, da bi še jedel, da mu je vroče....mogoče nakaže, ni pa nujno, da se ga razume.....večinoma pa joka....sploh če ni mamice zraven.....

No, vsaj moj ni bil tak pameten....


ja moja pri 16. mescih samo odkimava. ponavad na vse??!! edino če noče več jest točno pove nikoli pa ne pove - pokaže da je žejna ali lačna, kje da bi ji blo vroče - to jo vidm šele če je rdeča al pa prešvicana??!! tko da hvala bogu da je pri babi??!! user posted image

drgač pa ne se preveč sekirat v vrtcu jih bodo že poštimal tako da bo prav!

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 9:01:54   
cmokec
Mehičanka, ti kar povej, kar te moti ali skrbi. Naravno je, da se boš zavzela za svojega otroka. Tudi vzgojiteljice se lažje in hitreje približajo otroku, če o njem veliko vedo. Povej, koliko poje, koliko pije, pa za previjanje, kaj jo potolaži, česa ne mara, česa jo je strah, kaj se rada igra.

Jaz nebi bila tiho. Zakaj pa, saj je tvoj otrok, za katerega sama plačaš varstvo in vzgojo otroka v vrtcu. Povej prijazno, brez očitkov in obtoževanja. Res pa je, da normativi doma z enim, ali v vrtcu s skupino otrok preprosto ne more biti ista. Na žalost.


_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
4.9.2007 10:08:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 11:03:58   
Raho
Naš pri 15. mesecih še ni ust odprl doma. V vrtcu pa si je, ko smo bili na obisku, kar lepo izboril kruh s pašteto med prvimi. Pa še čebulo je jedeluser posted image . Pri previjanju vem, da imajo vzgojiteljice neko rutino - pri nas se vse, kar otrok potrebuje (če uporablja plenice) mora prinesti zraven, se pravi plenice, krema, vlažilni robčki...
Za piti dobijo čaj in vodo, lahko izbirajo. Po zajtrku imajo na mizi nastavljene suhe piškote in krhlje sadja, da se prebijejo do kosila (to je od našega Palčka najljubša postaja, ko gre v vrtecuser posted image user posted image user posted image ).
Glede oblačenja - jah, vsak stariš obleče otroka tako kot misli, da je primerno glede na vreme in letni čas, je pa tako ali tako priporočljivo, da se oblačijo po sistemu čebulice - tako svetujejo tudi vzgojiteljice, da jih one samo slačijo.
Glede os pa jih opomni.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 12:39:22   
Mehičanka
Da povem še kako je bilo danes.

Prišli sva pred 8.00, nato so ob 8.15 imeli zajtrk: mali kos črnega kruha s sirnim namazom, 1 dcl kakava. Potem so se igrali, vmes so jih previjale, a le tiste ki so bili pokakani. Okrog 10.00 je sledila malica. Otroci so sedeli za mizo, 10 jih je bilo, vzgojiteljica pa je za vse skupaj narezala na krhlje le 1 jabolko in to je to. Naša je spet dobila en sam krhelj, tisti ki so hitreje jedli pa dva. Takoj po jabolku so pili, prej pa ne. Potem je bila spet na vrsti igra, vmes smo morali iz sobe na hodnik, da sta sobo prezračili in ko smo prišli nazaj je bilo prav hladno, pa še 2 okni sta pustili kar odprti. Nekateri otroci so bili že tako lačni (med njimi tudi moja), da so se kar sami posedli za mizo in govorili amm, amm. So se mi prav smilili....Za kosilo je pojedla čisto vse, pa bi verjetno še, če ne bi bila že čisto zaspana.

Glede previjanja: danes sem prinesla svoje hladilno mazilo, povedala da je na njihovo Nivea kremo alergična in so rekle, da bodo upoštevale. No, potem so jo res one previle in tudi namazale.
Glede pitja: tako kot včeraj, sva tudi danes imeli seboj flaško. Po potrebi sem ji kar sama dajala pit in tudi povedala, da je precej žejna in da zato tudi več pije in lula. Odgovor vzgojiteljice je bil, da otroci pijejo vsi naenkrat, da jim flašk posebej ne ponujajo in da to tolerirajo le sedaj, ko se uvaja.
Še o malici: piškotov ne dobijo, ker otroci kao ne marajo sladkega user posted image . Vsak dan je za malico jabolko in to le eno za celo skupino.

V primerjavi z včeraj je bilo danes precej bolje, me pa moti, da ne dobi dovolj za jest, saj je že tako bolj suhe sorte in nabita z energijo, da me prav skrbi da bo zgubila na teži.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 12:44:19   
*sanela*
Ful čudno!
Pri nas v Postojni dobijo otroci ful hrane.
Si vprašala zakaj dobijo tako malo?

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 13:25:34   
taška30
Hm, so pa res škrti pri vas s tole hrano, saj ne morem verjet, 1 jabolko za celo skupino?!? Upam, da je bilo vsaj veliko.user posted image  Pri nas je hrane res kolikor kdo hoče, pa ponavadi nam dajo še za domov sadje al pa grisine, ker jim ostane.user posted image

Glede pitja pa, jaz mislim, da bo slej ko prej znala pokazat, ko bo žejna in takrat ji sigurno ne bodo rekle 'sedaj ne damo'. Do takrat pa imajo zgleda en red oz. ritem, ki je meni sicer res mal čuden (da pijejo takoj po jabolki, jaz bi jim dala vmes med obroki).user posted image

Eh, saj bo, kar bolj pozitivno glej na vse skupaj. Mislim, da se bo tvoja tamala hitro naučila povedat in pokazat svoje želje, ker ji jih nihče ne bo bral iz oči, tako kot jih ti doma.user posted image

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
4.9.2007 14:39:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 14:41:34   
Gordana-3
pa kje za vraga je tak vrtec, da tako šparajo še z jabolkami??? pa da vsem otrokom naenkrat dajo za pit? user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 14:45:37   
tinkamiška
Pri nas dajo tudi vsem otrokom naekrat pit, ampak, če je kdo žejen, mu vedno dajo za pit in če kdo joka, mu natočijo stekleničko, da se lahko z njo pocarta.

Za zajtrk in kosilo lahko pojejo kolikor hočejo, ampak nimajo pa maliceuser posted image Vsaj zankrat je ni bilo, v teh dveh dneh. Mogoče, da dobijo kaj, ko se zbudijo, nisva še ostali tam tako dolgo. Ampak med zajtrkom in kosilom pa ni malice...

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 15:40:32   
DrejcDrejc
Hm, ene ste pa napadalne, zaskrbljena mamica si zaželi mnenja in izkušenj ostalih, ene pa kr v napad... dajte no... user posted image

Tudi jaz sem bila presenečena, kako malo porcijo hrane dobijo. Včeraj tankega pol kosa kruha in žlico tune, pa skodelico čaja z manj kot en deci tekočine. Danes za zajtrk kakšne 4 velike žlice mlečnega riža. Naš otročaj ni kazal nobenih znakov, da bi znal sam povedat, ali bi še jedel, ali ne, sem pa prepričana, da bo po nekem času tudi znal sam zase poskrbet - če je znal mamo natrenirat, bo tudi vzgojiteljico.
S tem da jaz še nisem bila v vrtcu dlje kot uro in pol, potem sva morala it. Tako da še ne vem, kaj jim dajo za malico, kdaj jih previjejo... pravzaprav o delu v vrtcu ne moreš v teh prvih dneh vedeti kaj veliko - ker se polovico otrok še uvaja in so zraven starši in je kaos...
Kako to, da ste eni celo dopoldne z otroki v vrtcu pri uvajanju, a to pustijo? Naš otrok se dere do onemoglosti, če ugotovi, da me ni zraven - torej nas čaka kr ena zoprna izkušnja s tem uvajanjem. In če bova vsakič samo uro in pol tam, ne vem, kam bomo prišli.


_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 16:01:45   
Gordana-3
jaz mislim, da ni dobro, če si več ur tam z otrokom. otrok potem misli, da boš cel čas poleg njega tudi v vrtcu. drejcdrejc, hitreje boš  pustila otročka tam samega, hitreje se bo navadil. naša ta večja je tud vedno zajokala, ko sem jo pustila tam, toda vzgojiteljica je rekla, da se je hitro potolažila. ali pa je vzgojiteljica hotela potolažit mene user posted image , kdo ve, tega je že dve leti. sedaj uvajam ta manjšo 15 mesečnico. včeraj sem bila z njo tam kakšnih 40 minut, danes sem jo pustila za dve uri tam. tud druge mame so danes že pustile tam svoje malčke, tud 11 mesečne. natančnega dela vzgojiteljic tud jaz ne poznam, ne vem, kdaj jih previjajo in če jim operejo oz. obrišejo ritko z robčki. v glavnem imam samo pozitivne izkušnje tako z vzgojiteljico, kot s pomočnicami. ta večja nikoli ni imela vnete ritke. vem, da so ene mame prosile, da otročkom naj ritk ne čistijo z robčki, ampak z mokro coto in vem, da so vzgojiteljice to upoštevale. pri hrani vem, da so vedno dobili še, če so želeli. važno je, da vzgojiteljici zaupaš, da ji poveš, da jo vprašaš, če ti kaj ni jasno. seveda pa se moraš zavedati tudi tega, da je v skupini 14 takšnih malčkov med 1. in 2. letom, odrasli osebi sta le dve ... predstavljaj si, da se dva jočeta, ju je treba pocartat, eden se je pokakal,  ta četrti je žejen, ta peti in šesti se kregata zaradi igračke, sedmi grize osmega ... norišnica. enkrat sem pripeljala ta večjo v vrtec ko so se ravno odpravljali ven. hodnik poln, 14 jih je treba obut, oblečt, nataknit kape, to traja tud pol ure, da se vsi porihtajo .... jaz občudujem te vzgojiteljice, res. v našem vrtcu imam izkušnjo le z eno vzgojiteljico in to letos že tretje leto in resnično je ZAKON, ta drugo šele spoznavam in občutek imam, da je tudi ona enkratna.

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
4.9.2007 17:20:39   
zungi
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Uf, če pa pri 15 ne zna pokazat na flašo, pa rečt ama ama, potem pa res malo hecno. user posted image  Ali pa pokimati ali odkimati, če ga kdo vpraša, če bo še jedel ali pil user posted image  Hecno.


Al bina ne bi glih rekla, da je pa to hecno. Moj sin je star 15 mesecev in je pač malo počasnejši v razvoju. Sam ne bo pokazal na flašo, ki bo nekje izven dosega njegovih rok in rekel ama ama, vendar mu jo je treba pokazat in ga vprašat ali bo pil, potem pa bo dal vedet ali bo pil ali ne.
Torej s tem tudi jaz pričakujem od vzgojiteljev, da mu flaško pokažejo in ga vprašajo.
Jaz sem se z njimi pogovorila, povedala vse stvari, ki mi jih je naročala v RA in fizioterapevtka, kako se bo pa obneslo v praksi bo pa pokazal čas.
Zaenkrat sem na uvajanju z njim jaz, ko me ne bo, bomo pa videli kako bo.

Zato vsaki mami priporočam odkrit pogovor, posebno, če ima otrok kakršnekoli težave v razvoju ali slabosti ali bolezni... z vzgojiteljem/ico.
Če imate občutek, da dobijo premalo hrane - povejte, če želite, da dobi večkrat za piti - povejte.
Če je potrebno se dogovorite za posebno uro z vzgojiteljico (običajno ko ni otrok) in lepo razložite svoje dvome in strahove.

Lep dan,user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 7:17:47   
Anonimen
V primerjavi z včeraj je bilo danes precej bolje, me pa moti, da ne dobi dovolj za jest, saj je že tako bolj suhe sorte in nabita z energijo, da me prav skrbi da bo zgubila na teži.


Mehičanka, od tega razpravljanja na RR ne bo prida koristi, povej oz. vprašaj v vrtcu, zakaj dobijo tako malo za jest, če se ti zdi, da je res premalo. Najprej je vzg, potem greš pa naprej. Vedno in kadarkoli, če te kaj moti. Tako enostavno je to.

Ti pa tudi jaz svetujem, da nisi cel dopoldan v vrtcu z otrokom, ker se bo samo težje navadil, da bo nekoč ostal sam. Kako pa to, da to sploh dovolijo? A pa so drugi starši tudi vse dopoldne tam? Kaj pa oni pravijo glede hrane in pijače in previjanja? Se njim zdi pa v redu?

(odgovor članu zungi)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
5.9.2007 9:04:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 9:51:26   
Mehičanka
Pri nas je tao, da je skupina formirana iz 8 otrok, ki so bili lani že prvič v vrtcu in 5 novih, ki jih letos uvajamo. Vsi starši smo bili prvi dan tam do kosila, po kosilu smo odšli skupaj. Naslednji, drugi dan, smo bili spet cel dan z njimi, do kosila, s tem, da sva samo z eno mamico morali za 10 min ven. Danes, tretji dan, pa smo morale vse mamice na kavico za dobre pol ure. in tako naj bi stopnjevalo, do petka, ko naj bi sami preživeli čas do kosila.

Še to, sem povedala, da me moti, da vsak dan dobijo jabolko in to tako malo. Odgovor je bil, da tako pač je, samo jabolk in nič drugega. Pa še to samo sedaj na začetku uvajanja, kasneje ne več, ker so otroci menda tako v igri, da sploh ne vedo, da so lačni.user posted image Ne vem no, naša se lahko še tako intezivno igra, ampak ko je lačna je lačna.

Očitno se moram pač sprijazniti s tem, da bo v vrtcu manj jedla in pila. Pa tudi pom. vzgojiteljice mi je rekla, da pač naj potem doma več je.

Skratka, jaz sem še vedno razočarana in žalostna. Ampak, bo že.

Zdaj pa moram nazaj v vrtec...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 9:54:33   
Anonimen
Še to, sem povedala, da me moti, da vsak dan dobijo jabolko in to tako malo. Odgovor je bil, da tako pač je, samo jabolk in nič drugega. Pa še to samo sedaj na začetku uvajanja, kasneje ne več, ker so otroci menda tako v igri, da sploh ne vedo, da so lačni. Ne vem no, naša se lahko še tako intezivno igra, ampak ko je lačna je lačna.

Očitno se moram pač sprijazniti s tem, da bo v vrtcu manj jedla in pila. Pa tudi pom. vzgojiteljice mi je rekla, da pač naj potem doma več je.


Ne, to pa ne more biti tako. Otrok ne sme biti lačen. Vrtec plačuješ, je tako? Če niso oni sposobni zagotoviti dovolj hrane za otroke, se boš morala obrniti na višjo inštanco. Nemara najprej na ravnateljico, potem pa na občino. Ker otroci pa lačni ne smejo biti. Če drugega ne, in če nimajo dopoldnaske malice, bi morali imeti vsaj kak kos kruha kje na zalogi.

Pa ne biti žalostna, ker otrok to čuti. Četudi misliš, da ne.

(odgovor članu Mehičanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 11:10:41   
Magi*
no, s tem se tudi jaz ne bi strinjala. otroci so v obdobju intenzivne rasti in morajo imeti na voljo dovolj hrane. zato imajo menda tudi zaposlene strokovnjake za prehrano.

obrni se na ravnateljico, kot ti je svetovala al bina.

to je nekaj povsem drugega kot smrkav nosek ali slabše obrisana rita.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 11:16:04   
Anonimen
Pri nas imajo zajtrk, potem pa za malico sadje, ki najbrž ostane od zajtrka ali od prejšnjega dne, ne vem, ali pa ga imajo prav v ta namen. In potek vedno, preden gredo ven, okrog desetih, se vsedejo na tla in jim vzgojiteljica da to sadje. Takrat, pravi, gre najbolje v promet.

To pri vas res ni prav.  Otrok pa res ne sme biti lačen.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
5.9.2007 12:26:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 13:36:34   
Mehičanka

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Kaj pa pravijo drugi starši na to, kaj pa predstavnica staršev vaše skupine? Pogovori se z njo, imejte sestanek in potem skupaj pojdite na višjo inštanco.

To da otrok ne dobi dovolj za jest pa je nedopustno.




Problem je v tem, da se s starši, ki so svoje otroke že lani uvedli sploh ne moremo pomenit, ker otroka zjutraj samo porinejo čez prag in gredo, popoldne pa naju ni več tam. Pa še večina teh otrok je imela lani drugi dve vzgojiteljici in so k tema dvema prišli na novo....tako, da po moje ti starši sploh ne vedo kako je.

Sem se pa danes z mamico, ki tudi svojega uvaja pogovorila, čutiva enako, pa je to že njen tretji otrok, tako da ni pri meni problem (prvič mama, prvi otrok) in sva bili odločni, da spregovoriva na rs - kdaj pa bo, pa nimam pojma.

Kot sem že v prejšnjem postu napisala, sem jo danes pustila samo cca. 40 min. Ko sem prišla nazaj je bila pokakana, pa sploh nista vedeli. Previti sem jo morala kar sama (zjutraj sta jo oni), in ker so ji plenice čisto prevelike (sem tudi že večkrat opozorila) in ker sta ji bodi zapeli le na en gumb in ne na vse tri, ji je šel ves kakec ven in je bila čisto pokakana. Doma se mi je tako pokakala nazadnje, ko je imela kake 4 mesece. Pa dobro, se zgodi. In sem rekla, naj jo rajši kar v naše plenice previjajo, če so ji vrtčevske prevelike, pa me je samo debelo pogledala in rekla: "Pa saj vam dve plenici pripadata, gospa!" Pa sem rekla:" Ja in, nič za to". Me je samo ošvignila s pogledom, češ kao tečna mama.
No in opažam, da se to, da kar naprej "težim" že odraža na našem otroku...jo že malo drugače tretirajo, vedno dobi zadnja za jest, neglede na to za katero mizo sedi in četudi glasno jamra, da je lačna.

Danes so se mi ti tamali spet tako smilili. So bili že pred 11 tako lačni, da so na ves glas jokali in hlipali am, am in se spet kar sami posedli za mizo. Vzgojiteljici pa sta samo skomignili z rameni in rekli, da bo treba še mal počakat...In so lačni čakali...

Meni je to vse skupaj res čudno, se mi zdi, da se ti dve vzgojiteljici nočeta premaknit tudi za milimeter ne. Mož je že obljubil, da ko pride s službene poti, da bo še on mal zatežil, jaz pa sem že po okoliških vrtcih spraševala, če je kaj frej. Takoj ko bo, jo prepišemo.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
5.9.2007 13:43:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mehičanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 13:47:19   
Šaki
mehičanka:kateri vrtec pa je to?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 13:50:40   
Šaki
Mož je že obljubil, da ko pride s službene poti, da bo še on mal zatežil, jaz pa sem že po okoliških vrtcih spraševala, če je kaj frej. Takoj ko bo, jo prepišemo.


pa kaj čakaš če je res kriza moraš za take stvari povedat vodji vrtca in ne uni vzg.
povej in to takoj!

ker madonca no otroci pa ne morajo bit lačni, pa sj jih plačuješ..!!

aja še glede plenic: zakaj ne prineseš svojih pa reči naj s tvojimi previjata,pri našem vrtcu mora vsak prinesti svoje plenice.potem pa so za vsakega svoje.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prvič v vrtec - čisto razočarana
5.9.2007 14:00:51   
Mehičanka
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

mehičanka:kateri vrtec pa je to?


LJ-Vič, Viški gaj, enote ne bi rada napisala, da ne bo kaj narobe



aja še glede plenic: zakaj ne prineseš svojih pa reči naj s tvojimi previjata,pri našem vrtcu mora vsak prinesti svoje plenice.potem pa so za vsakega svoje.


Pa sej sem - preberi moj zadnji post.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 6.9.2007 12:34:45 >

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?