|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
28.8.2008 23:16:44   
Čarli08
Ali mi lahko katera pove kaj pomeni tetra in kaj mako??

(odgovor članu *Najchy*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
29.8.2008 1:00:41   
budulove
 mako majčka  makro majčka :
http://otrocarije.blogspot.com/2008/01/vrste-otrokih-oblail.html



(odgovor članu Čarli08)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
29.8.2008 7:15:42   
Čarli08
Hvala. Vse jasno.
LP

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
5.9.2008 20:53:09   
frulica
VSEPOVSOD SEM ZASLEDILA ZA ZIMSKE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .JAZ PA IMAM MARCA ,TAK DA JE BOLJ POMLADNI-OZ NA MEJI.A,JE MOŽNO DOBIT O TEM KAKE PODATKE..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
5.9.2008 23:15:35   
Čarli08
Marca je še kar precej hladno, tako da pać računaš na to, da boš morala dojenčka dvojno oblačiti ter da kratkih rokavov ne potrebuješ.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
25.11.2008 8:21:48   
monty
tile vaši seznamčki so super sploh za nas, ki bomo prvič mamice!
jaz mam eno malo bolj konkretno vprašanje. Koliko cca ocenjujete strošek za tele prve nakupe. Mislim, da nimaš nič in kupiš vse od vozička, previjalne...do vseh oblekc in kozmetike... jaz sem malo računala in ob nekih srednjih cenah ocenila, da bo to stalo cca 2500€. mogoče tiste, ki ste vse to že kupile lažje kako rečete. se mi zdi, da je to kar velik zalogaj in je potrebno prav čas začeti malo varčevati in kalkulirati. jaz mam še celih 7,5 mesecev in sem že ugotovila, da bo treba vsak mesec dat kakih 200 na stran seveda x2, vsak od naju. Sicer potem ponavadi kaj starši pomagajo ampak če računam brez tega je pa  kar veliko.
ali sem še premalo zračunala???

(odgovor članu Čarli08)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
25.11.2008 8:41:07   
tasa_m
midva bova starša postala marca in kupujeva čisto po občutku-do zdaj sva kupila samo voziček in par bodijev.Ostalo sva na srečo dobila user posted image  Kaj pa vem,saj pa vidim pri ostalih kaj potrebujem. Nekateri seznami so tak obširni da me je kr groza. Saj pa ga ne preoblačiš vsako uro..pralni stroj pa bo verjetno tud laufal kr redno, tak da.. ne vem. Midva nimava niti približno 16 majčk. to mi je malo preveč.. Moje mnenje!
Tudi sterilizatorja nebova kupovala,..lahko prekuham pa je enako. Kaj pa prej, ko vsega tega ni bilo pa smo tud vsi preživeli in bili še bolj zdravi, ko pa zdaj, ko se mi zdi da za vsako stvar PReveč kompliciramo in smo haklik.
Ne vem, verjetno bom marca spremenila mnenje, zdaj pa je pač tole moje mnenje, kaj sem napisala.

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
25.11.2008 11:30:39   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: frulica

VSEPOVSOD SEM ZASLEDILA ZA ZIMSKE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .JAZ PA IMAM MARCA ,TAK DA JE BOLJ POMLADNI-OZ NA MEJI.A,JE MOŽNO DOBIT O TEM KAKE PODATKE..user posted image user posted image user posted image


frulica-kriiiiičiiiiiišššššššššššššš user posted image Velike črke pomenijo kričanje. user posted image
Jaz sem rodila aprila. Sigurno moraš imeti pripravljene tudi tople stvari, saj zna bit tud pomlad še hladna.

Za iz P in sprehode
sva imela 3 bombažne jopice-eno še podloženo, 2 bombažni debelejši kapici in 2 čist tanki, 2 bombažni odejici, 2 iz flisa (al kako se že imenuje). Pa je bilo čisto dovolj. Seveda pa ga oblečeš vremenu primerno. Za začetek sva imela :
-6 bodijev št 56 na preklop
-1 žametne hlače št 50
- 5 bombažnih žabic - 2 do pasu
- 10 majčk (5 št. 50, 5 - št.56)
- 10 parov nogavičk debelih
- 10 parov nogavičk bombažnih
- 3 kompletke (bombaž-pliš) jopica in hlačke
- 2 trenerkici (hlače), št. 56
V grobem kolikor se spomnim...user posted image To sva nosila kr nekaj časa, naš user posted image je bil med manjšimi...48 cm, 2900 g user posted image
Te kompletke jopca hlače in trenrka sem imela H&M - ko mu je bilo še mal predolgo, sva patent zavihala navznoter. Tako, da je res ponosil. So pa številke iz H&M se mi zdi res najbolj točne. V glavnem pri št. 50 nisva falila. So bile hlače kot zanj narejene... user posted image user posted image
Ga pa oblačiš sistem čebula-če je bolj mrzlo dodaš bodiju in majčki še kaken bodi, morda brezrokavnik. Jaz ga nisem oblačila debelo, sem pa ga bolj pokrila v vozičku ... user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
25.11.2008 11:35:01   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

Nekateri seznami so tak obširni da me je kr groza.
Se strinjam! user posted image

Saj pa ga ne preoblačiš vsako uro..pralni stroj pa bo verjetno tud laufal kr redno, tak da.. ne vem.
Res-prvi mesec se user posted image ne umaže, ker se nima od česa. Pralni stroj pa itak laufa v eno... user posted image  user posted image  user posted image

Midva nimava niti približno 16 majčk. to mi je malo preveč.. Moje mnenje!
Tudi  moje!!! user posted image

Tudi sterilizatorja nebova kupovala,..lahko prekuham pa je enako.
user posted image saj kaj pa prekuhavaš, če dojiš... user posted image Se strinjam s teboj!

Kaj pa prej, ko vsega tega ni bilo pa smo tud vsi preživeli in bili še bolj zdravi, ko pa zdaj, ko se mi zdi da za vsako stvar PReveč kompliciramo in smo haklik.
Ne vem, verjetno bom marca spremenila mnenje, zdaj pa je pač tole moje mnenje, kaj sem napisala.
user posted image user posted image user posted image bravo, nekomplicirana mami!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
25.11.2008 16:59:23   
AnciM
Saj pa ga ne preoblačiš vsako uro..pralni stroj pa bo verjetno tud laufal kr redno, tak da.. ne vem.
Res-prvi mesec se ne umaže, ker se nima od česa. Pralni stroj pa itak laufa v eno...


Se sicer popolnoma strinjam. Bi pa opozorila, da je user posted image lahko polivanček in ga moraš kar naprej preoblačit, če nočeš, da je moker. Moj je polivanček in nekako shajam z 5 majčkami in 4 bodiji. Stroj pa laufa skoraj vsak drug dan.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
25.11.2008 20:30:25   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Saj pa ga ne preoblačiš vsako uro..pralni stroj pa bo verjetno tud laufal kr redno, tak da.. ne vem.
Res-prvi mesec se ne umaže, ker se nima od česa. Pralni stroj pa itak laufa v eno...


Se sicer popolnoma strinjam. Bi pa opozorila, da je user posted image lahko polivanček in ga moraš kar naprej preoblačit, če nočeš, da je moker. Moj je polivanček in nekako shajam z 5 majčkami in 4 bodiji. Stroj pa laufa skoraj vsak drug dan.

AnciM hvala za opozorilouser posted image . Se zavedam, da se lahko zamaže in polije itd, in da pol res mogoče v enem dnevu porabiš uh in oh majčk ampak če imam po 5 bodijev in 5 majčk pa bomo že prišli skozi.. Mam jih malenkost več ampak 16 zagotovo ne..

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
26.11.2008 11:55:22   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM
Bi pa opozorila, da je user posted image lahko polivanček in ga moraš kar naprej preoblačit, če nočeš, da je moker.



Res, to pa sem pozabila omenit, ker nismo imeli teh težav. user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
3.12.2008 19:43:09   
anarabarbara
Tistih 16 majčk sem jaz napisala, ker sem zaradi polivanja in driske preoblačila res skoraj vsako uro. Žal se ne da več popravit na seznamu :( Če je otrok nekompliciran tudi z dvema majčkama čisto lepo prideš skozi.  

< Sporočilo je popravil anarabarbara -- 3.12.2008 19:45:32 >


_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
16.12.2008 13:17:59   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: anarabarbara

Tistih 16 majčk sem jaz napisala, ker sem zaradi polivanja in driske preoblačila res skoraj vsako uro. Žal se ne da več popravit na seznamu :( Če je otrok nekompliciran tudi z dvema majčkama čisto lepo prideš skozi.  


No, iz ene skrajnosti v drugo pa res ni potrebno itiuser posted image  Za začetek je dovolj nekje 6 majčk in z njimi pa res lepo skozi prideš. 2 sta pa definitivno premalo.

Jaz osebno nisem uporabljala ne mako in ne tetra majčk, ker so mi u nulo nepraktične, saj se dojenčku vse sfencla na hrbtu. Mi smo uporabljali bodije na preklop. Ni jih potrebno vleči čez glavo, pa še vse lepo stoji na svojem mestu.

Tule je pa še moj seznam za zimskega dojenčka.

ZA MAMICO V PORODNIŠNICI

-vse za osebno higieno
-brisača
-copati (z gumijastim podplatom)
-vsa zdravstvena dokumentacija (materinska knjižica, zdravstvena izkaznica,  
napotnica za porod)
-poročni list ali zapisnik o priznanju očetovstva
-lanolin ali Bepanthen za bradavice
-prsne blazinice
-nedrček za dojenje
-prsna črpalka
-mobitel
-fotoaparat

ZA ODHOD IZ PORODNIŠNICE (prinese očka ob odhodu)

- kompletek za dojenčka (bodi z dolgimi rokavi, pajacek, plišasti ali bombažni 
kompletek (hlače, jopica), copatki, bombažna kapica, debelejša kapica)
- oblačila za mamico
- lupinica
- odejica za pokrit dojenčka
- 2 tetra plenici (za pod glavico in za pokrivanje lupinice)

OBLAČILCA ZA DOJENČKA

- 6 kom bodi št. 54
- 4 kom pajackov št. 54
- 6 kom bodi št. 62
- 6 kom pajackov št. 62
- nogavičke
- štrikani copatki
- 2 kom tanka bombažna kapica
- 2 kom debelejša kapica
- 2 kom žabice do pasu št. 62
- zimski pajac št. 62
- 20-30 tetra pleničk
- spalna vreča

NEGA DOJENČKA

- 2 zavitka plenice Newborn 3-6 kg
- hladilno mazilo za ritko
- vlažilni robčki
- fiziološka raztopina
- mandljevo mleko
- kremica za obraz
- glavniček
- škarjice za nohtke
- banjica ali čebriček
- vata
- gaza ali zloženci

OTROŠKA OPREMA

- lupinica
- voziček
- posteljica
- otroška posteljnina 2 kom
- kovtrček
- dekice 4 kom
- steklenička 2 kom
- duda 2 različna modela
- ležalnik
- nepremočliv nadvložek za v posteljico
- ovčka za v voziček
- previjalna podloga

< Sporočilo je popravil benika -- 16.12.2008 14:06:14 >

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
30.12.2008 17:35:58   
ukmarmiha
Verjetno sem eden izmed redkih moških, ki si ogleduje to debato. Jaz osebno sem povprašal nekaj partnerk mojih kolegov, ki imajo tudi po 2 otroka. Pokazal sem jim seznam, ki je objavljen na začetku in odgovor je bil ... Absolutno Preveč!

Osebno se je tudi meni zdelo, da je vse skupaj preveč za kupit še pred rojstvom otroka. Že ob misli na prostor, ki je potreben za vse skupaj se mi sivijo lasje.

Jaz osebno svetujem, da povprašate koga, ki ima več izkušnej glede tega. Bolje tako kot pa, da se človek zaleti kot izgubljna ovca po nakupih z neskončnim seznamom.


LP!


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
30.12.2008 17:46:30   
ukmarmiha
Aja še nekaj sem pozabil napisat.....

Jaz se bom nekako dogovoril z žlahto, da ne kupujejo daril po njihovi presoji. Zaprosil bom, da raje prej vprašajo kaj rabimo oziroma, da kake darilne bone raje poklonijo.

Tudi to, da se z nekom, ki ga poznaš in je imel že prej naraščaj, dogovoriš da ti odstopi kar ne potrebuje več se mi zdi pametno.

LP!


(odgovor članu ukmarmiha)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
31.12.2008 17:42:33   
AnciM
Glede teh seznamov: pridejo okvirno prav, jih je pa potrebno prilagoditi letnemu času in predvsem svojemu življenjskemu slogu. Na primer, če sama ne uporabljam skoraj nič krem, jih tudi na malem ne bom. Če uporabljam mikrovalovko, gotovo ne bom potrebovala grelca flašk. Če imam majhno stanovanje gotovo, ne bom potrebovala vsega posteljice in ležalnika in stajice in igralne podloge... saj sploh ni prostora, da bi vse postavila.

Sama sem si najprej te sezname zelo okrnila po svoji presoji. Potem sem pa še prijateljico, ki ima majhnega otročka, prosila, da črta z njega vse kar ne bom potrebovala in doda kar je res nujno potrebno.

(odgovor članu ukmarmiha)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
1.2.2009 9:07:52   
UT_2008
Seznami pridejo vsekakor prav, samo respo nasvetu drugih mamic so pa lemalo pretirani. Črpalko ti lahko priense partner po potrebi, tetra pleničke ravno tako, omejila bi število bodijev in oblek. Predstavljajte si otročka, četudi februarčka, ki bo na polno oblečen po seznamu, sej se bo zgubu revež v cotah, pa samo iz porodnišnice bo šel direkt v ogret avto...
Super je, da so seznami, da se orientiramo, potem pa tudi malo ravnasmo po občutku. Meni je baica rekla napredavanju, da je pa številko 50 skor brezveze met, ker skor ni prav nikomur. SO krepki otroci. :) No, tisti, ki se rodijo na rok vsaj.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
31.3.2009 15:09:40   
metka_zone
Kaj pa jesenski dojenček, rojen tam nekje konec septembra? Zanima ne samo, kaj ste jim oblekle za povrh ( pajac,...),ker ostalo že imam od prvega ( zimski ).Pa če ste jim kaj obule...Te stvari v glavnem me zanimajo.

Lp

(odgovor članu UT_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
31.3.2009 19:22:24   
AnciM
kaj ste jim oblekle za povrh


To misliš za na sprehod? Jaz sem mu čez majčko, bodi in hlačke, kar je imel vedno oblečeno za noter, oblekla le jopčko. Plišasto ali pa pleteno. Kapico in copatke. V vozičku je bil potem še pokrit z volneno dekco. Košare pa nisem uporabljala.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
1.4.2009 10:57:29   
metka_zone
Hvala za odgovor. Potem kupim dve jopici in zadeva je rešena.Ostalo pa imam.Hvala!

Lp

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
22.4.2009 16:11:17   
cowgirl
Koliko bombažnih plenic (tetra?) bi potrebovala, če bi novorojenčka povijla samo v te plenice in ne "pamperske" oz. plenice za enkratno uporabo?
Ali so navedene količine, če se dojenčka povija samo v bombažne plenice?


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
26.5.2009 9:09:23   
amanuz
Kakih 20 bi jih že rabila, ampak pomeni, da bi pogosto prala, pa si izračunaj sama- takole je, otroku se data 2 tetra plenici pod povijalno plenico,če ne uporabljaš pampersk, da je malo širše povit,če daš pampersko, pa daš čez še eno tetra plenico in eno povijalno (povijalnih predlagam do 10 kosov, jaz sem jih imela 7, pa je bilo dovolj)  previjaš ga pa (večinoma) na 3 ure, približno tako kot se doji, eni previjajo pred dojenjem, eni po njem, oboje ima svoje prednosti in slabosti. Če previjaš pred dojenjem, se lahko po dojenju pokaka in verjetno ga boš previla še enkrat, če ga previjaš po dojenju lahko bruha, ker ima poln trebušček in nekateri med dojenjem vedno zaspijo in res ga ni smiselno potem budit. Po drugi strani pa, če se pokaka, kaj boš drugega kot previla. Ponoči običajno ne previjamo ali pa samo enkrat, da ni predolgo moker, to je dobro, da se otrok nauči ločiti dan in noč. nekatere mamice se bodo razburjale, da to pa že ne, da otrok mora biti zmeraj previt...ne vem, imam dva, ponoči ju nisem previjala, razen, če je bil kateri pokakan in tudi v materinski šoli sem dobila tak nasvet. Z nobenim ponoči nimam težav, oba sta kar hitro prespala vso noč brez zbujanja, res pa da dokler se otrok samo doji, se običajno zbuja, ker je prej lačen.

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
26.5.2009 9:20:11   
amanuz
Aja, pa še odgovor tistim, ki sprašujete glede oblačil. Nenapisano pravilo je, da se dojenček obleče eno plast več kot smo oblečeni sami. Torej otroku dodamo kak puloverček ali majčko več kot sebi. Ob veliki vročini pa seveda ne. Glede majčk, tudi jaz menim, da so najboljši bodiji na preklop, ker so najbolj enostavni. Pred rojstvom ne kupovat velikih zalog, mogoče 2 bodija, dvojne hlačke, jopico, kapico, copatke, odejico, plenice, kremice, stekleničko, dudo. Kupujte potem, ko se že rodi, ker nekateri se rodijo malo večji in so mu majhne številke premale, zgodi se, da nekaterih nikoli ne obleče. Osnovne mora imeti, kaj več pa kupiš po potrebi, itak dobiš še polno daril in včasih imaš vsega preveč. Tudi povijalna ni nujnost, prav lepo se da shajat  samo s previjalno podlogo, ki jo lahko daš kamorkoli, kjer imaš prostor., če je tega zelo malo, pa je odlična previjalna deska, ki se namesti na otroško posteljico. Poceni in zelo praktično. 

(odgovor članu amanuz)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: SEZNAM - kaj potrebujem za novorojenčka
26.5.2009 11:53:23   
cowgirl
Hvala amanuz za izčrpne odgovore. Takele informacije so super za prvorodke... ker meni ni še nič jasno... user posted image Ampak najbrž hitro "not padeš".
Komaj čakam avgust. user posted image


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu amanuz)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?