|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:21:34   
mika
Danes pa so na žalost ženske, ki dojijo v javnosti po mnenju nekaterih nagravžne in vsega obsojanja vredne, samo dojenje, ki je nekaj najbolj naravnega, pa neko obsojanja vredno dejanje, ki bi se moralo odvijati za zaprtimi vrati.


to je pa žal posledica iz 70ih let(če se ne motim), ko so začeli propagirat prilagojeno mleko, kot bolj zdravo od materinega, ženske pa joške obvezno skrit.

mislim, da bodo naši otroci gledali na dojenje popolnoma drugače in za njih ne bo dojenje v javnsoti sramota

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:24:07   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
Pozabljate, da materinstvo strašno spremeni žensko in pozabljate, da nekoč tudi vam ni bilo dojenje ravno alfa in omega življenja.

Absolutna resnica!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:30:17   
viv_
Zakaj moderatorji tegale ne prestavijo na "dojenje in dodajanje"!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:33:23   
kalbo
Ker je tuki lepše čvkatuser posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:34:49   
ElaM
Nikoli nisem dojila v javnosti, sva s tamalo rabili svoj mir. Nimam pa nič proti, če mamice na javnih mestih dojijo, kakor komu paše.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:35:42   
mika
no, men je blo dojenje alfa in omega že veliko prej, preden sem zanosila, zarad  zgodbice, ki sem jo od mojih straršev slišala neštetokrat...

z mano sta šla v posvetovalnico in je oče opazil, da ima večina otrok večje glave od mene in da so bolj polni-debelušni. mami je rekel naj vpraša pediatrinjo, če je z mano kaj narobe. pediatrinja je bila dr. Piščančeva(mogoče se je katera mariborčanka spomni), velika zagovornica dojenja.
ko jo je mama vprašala, me je P. vzela in nesla v čakalnico in se zadrla vsem staršem, da tako mora zgledat zdrav dojen otrok.

oba je bilo pošteno sram, ker je naredila sceno drugim staršem.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:39:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika
me je P. vzela in nesla v čakalnico in se zadrla vsem staršem, da tako mora zgledat zdrav dojen otrok.


Ta pa je usekana.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:43:20   
Anonimen
psi lajajo karavana gre dalje....user posted image

Mamice, ki si to želijo bodo dojile še naprej v javnosti, tiste , ki jim je pač to mimo pa ne.

Je pa postalo zgražanje nad vsem in vsakim že nacionalni šport.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:46:45   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: mika
me je P. vzela in nesla v čakalnico in se zadrla vsem staršem, da tako mora zgledat zdrav dojen otrok.


Ta pa je usekana.


malo žeuser posted image , ampak zelo dobra pediatrinja. ena mamica ni imela mleka in bi njen sinek umrl, če ne bi dobil materinega mleka, zato je p. sama uredila, da ga je dobil. poklicala je mojo teto, ki je imela takrat mleka za 'izvoz' in je po flaši pil njeno mleko.
ona  enostavno ni prenesla da se je priporočalo prilagojeno mleko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:49:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

ena mamica ni imela mleka in bi njen sinek umrl, če ne bi dobil materinega mleka, zato je p. sama uredila, da ga je dobil. poklicala je mojo teto, ki je imela takrat mleka za 'izvoz' in je po flaši pil njeno mleko.
ona  enostavno ni prenesla da se je priporočalo prilagojeno mleko.


Totalno je usekana, če mene vprašaš. Potem bi moj otrok umrl, ker jaz nisme imela mleka. Poden, kako to mene pogreje. Budala svetovna. Krava!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:51:17   
Felicity
Jaz bom pa rekla - kakor komu paše.

Nikoli nisem dojila v javnosti, in če bom imela še kakšnega user posted image  ravno tako ne bom dojila v javnosti.

Je pa treba upoštevat, da je post napisla neka mulka (najstnica) - njim gre pa itak vse na živce.

Bo pa stvar verjetno drugačna, ko bo sama postala mama.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:52:42   
KIKI****
NO commentuser posted image ,

se vidi da pri njih ni v glavi ničesar podobno dozorelosti odrasle ženske.

Nise pisala na blog, nima smislauser posted image .

Tud jaz sem dojila-kjerkoli če sta bila hčera ali sin lačna. in na wc niti pomislila nisem, sem pa res če sem bila v bližini avta zlezla z otrokom vanj.

Mamice jaz bi rada poudarila to, da je dojenje za otroka zelo pomembno, le dojite naprej, kljub vsem pogledom najstnic in njihovih zavrtih mamic, ki verjetno niso nikoli dojile ali so pa dojile v kleti kot je napisala ena.user posted image

Jaz ne bom pozabila ko ej prišel poštar da moram nekaj podpisat pa sem dojila tamalo in ker je bila zelo šiba s težo (kar se ji še zdaj pozna in ni hotla jest, takrat je pa vlekla od veselja je nisem pustila motit in ji jemat njene dragocene hrane. Lepo sem stopila do poštarja se opravičla in dojila naprej ter podpisala dokumente (res je imel izbulene oči na moje takrat ogromne joške) ampak kaj češ, tko pač je.
pa tud ko je enkrat sosed prišel si nekaj sposodit sem mu s tamalo na joški vse razložilauser posted image user posted image .
Verjetn ni prvič videl joška, vsaj upamuser posted image
Sicer je pa tud cele ni videl ampak le delček saj ne dojim nagauser posted image  (nisem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:53:18   
Anonimen
Jaz sem se v porodnišnici zaradi take psihopatke ki je mahnjena na dojenje, skregala. Z nama je blo vse 100% ok, samo pač mala ni znala se prisesat in ni potegnila, nikak. Sem bla že 6 dan v porodnišnici in poslušala kak moram počakat da se bo mala navadla dojit. Pol pa me je vprašala, ja gospa pa ste vi sigurni da bote znali otroka doma nahranit? Pol pa se mi je vtrgalo, ko je to rekla. Bla sem spakirana z otrokom v 30 minutah, stari je bil celi posran ko sem ga klicala, valjda. Pa tudi vse potrebne preglede sma imele in samo sem še mogla čakat, da se mala nauči sesat. Še dobro da sem odšla, ker bi mogla bit še zdaj v porodnišnici po njenem user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:53:51   
mika
Totalno je usekana, če mene vprašaš. Potem bi moj otrok umrl, ker jaz nisme imela mleka.


ne, ne ne, narobe si razumela...ta fantek je bil bolan in ne bi preživel brez materinega mleka. verjetno ni bilo takrat na tržišču toliko vrst prilagojenega mleka. saj se ne spomnim prav al je bil nedonošen...v glavnem ni bil zdrav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 9:56:05   
Anonimen
Ne vem, če sem jaz narobe razumela, ker si na koncu, kot nekak povzetek, napisala, da ta .... enostavno ni prenesla, da se priporoča adaptirano mleko. In otrok zaradi njega gotovo ne bi umrl, to enostavno ni mogoče.

Ampak saj ni važno.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:02:44   
kalbo
Splišni, a nisi majčkeno mimo vdarla? Veš v časih, ko smo bli naša generacija dojenčki, tam nekje v poznih 80. so propagirali umetno mleko na vsak način in zelo zagovarjali popolno ukinitev dojenja. To nima nobene veze s tabo in tvojimi težavami. Ti bi pomojem dojila, če bi lahko. To sta dve povsem različni stvari.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:04:26   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: atiM

So pa v teh večjih centrih tudi urejeni prostori za dojenje, tako da ni izgovora, da se ne da, kot na klopci sredi vsega.


To pa ne bo čisto držalo
Nič kolikokrat sem želela v previjalnico/dojilnico, da bi previla sinka, pa je bila VEDNO zasedena. Še dobro, da imamo karavana, drugače bi moral vedno neverjetno dolgo čakati na čisto plenico.

(odgovor članu atiM)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:07:26   
Anonimen
Kalbo, se mi ne da o tem pogovarjat, ampak mislim, da nisem mimo vsekala. Pa čisto nobenih težav nisem imela glede tega.

Nobena skrajnost ni dobra, tudi pri dojenju ne.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:09:10   
kalbo
Nobena skrajnost ni dobra, tudi pri dojenju ne.


Seveda da ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:13:16   
lemavrica
Sama v javnosti ne bom dojila, si načrpam mleko in mu ga dam po flaški. Me ne moti če katera doji. Sem pa svoj komentar oddala tudi že na blog.


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:29:14   
Nea_teja_
Sem mnenja da je vseeno bolje podojiti otroka nakje na kaki klopci če seveda ni narejenih previjalnic da bi ga lahko kot pa na kakšnem wc .Ja najbolj da se usede še na školko.Matr so eni čudni ,ko pa se drugi ližejo in malo manj kot počnejo še kaj drugega takrat je pa to ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:31:15   
Anonimen
Nekaj mesecev nazaj je bil odprt post, če vas kaj moti, ko bulijo v vaš dekolte in velika večina, je odgovorila da ja, nekatere da velikokrat, občasno že manj, najmanj je bilo odgovorov, da nič. In mi ni jasno kako nekatere zdaj nič ne moti, če nekdo zija v joške, ko dojiuser posted image

Zagovarjam dojenje v javnosti, ker vem, da otrok mora dobit hrano in ne more počakat, pravtako mi je nesprejemljivo, da bi mamica mogla it v stranišče dojit ali pa v avto ali kam drugam. Tudi moti me ne pogled na mamo, ki doji v javnosti. Zagovarjam pa, da če to opravi v javnosti, da opravi obzirno do drugih, npr obrne vstran, če je med tujci, pokrije joško s pleničko, rutko (lahko tudi tanka, da vidiš skoz, ap vseeno prikrije nekaj pogledov) itd, itd. Nimam otrok, vendar če enkrat v parih dnevih ne gledaš otroka, kako pije tvoje mleko, najbrž ne bo imel od tega  kakih travm in najbrž ne boš slaba mati in najbrž ne boš prikrajšana, ali pačuser posted image .

No več ne bom rekla, da me ne bo kdo obsojal, da nimam pojma, ker nimam otrokuser posted image


(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:31:53   
viv_
Pa za otroka je bolj zdravo, če čas, ki ga porabiš za to, da iščeš, kaj je kdo napisal na ker blog, porabiš za dojenje user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:32:25   
mika
pa sem res čudno napisala, sori

In otrok zaradi njega gotovo ne bi umrl, to enostavno ni mogoče.


je mogoče, ker ni pridobival na teži.

takrat so doječe matere na nek način potrebovale takšno pediatrinjo, ker okolica dojenja ni sprejemala. moja mama je bila deležna veliko zgražanja od sodelavk, zakaj doji, ko pa ima umetno mleko.

tako bi danes potrebovali bolj razumne pediatre, ki ne bi posiljevali mamic, ki nimajo mleka, z dojenjem.

nivess, v tvojem primeru bi tud jaz spokala z otrokom domov.

< Sporočilo je popravil mika -- 2.10.2007 10:34:40 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: O groza, dojila je v trgovskem centru!!
2.10.2007 10:37:07   
r1ta
Jaz na res javnih mestih tudi nisem dojila. Mi je vedno bilo neprijetno prav zaradi takšnih blesavih izjav. Sem pa podojila v avtu oz. v času dojenja nisem skakala okoli. Res pa je, da sem dojila po nekem redu, se pravi vsaki dve uri, dve uri in pol, na koncu vsake tri ure in sem si lahko planirala šoping. Če pa smo šli kam za dlje časa sem kombinirala podoj in adaptirano mleko. Če pa katera mamica doji na javnem mestu in tudi če pokaže celo dojko me sploh ne moti. Saj je njena in jo lahko kaže, če ji paše, če pa koga moti pa naj pogleda stran! Da bi se pa morale skrivati po straniščih in kaj vem kakšnih kotih še, se mi pa zdi res zgrešeno.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Lesene ali plastične igrače
lola85 RR

Katere igrače so vam ljubše?

Lesene (88%)

Plastične (8%)

Naredi sam kompleti (4%)


Število vseh glasov: 49

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!