|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stalež več kot 1 mesec
3.10.2007 16:51:15   
Anonimen
Pozdravljene,
zanima me ali je katera že več kot 1 mesec v staležu? A te dajo na komisijo, ti G predloži papire ali kako ,hvala za odgovore
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stalež več kot 1 mesec
3.10.2007 16:54:30   
Kalina
JA ko si vec kot 1m na bolniski, te dajo na komisijo, tvoj G ti da papirje, ti neses svoji osebni dr in ta poslje na komsijo. To je to. Jst sm bla celo nosecnost.

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stalež več kot 1 mesec
3.10.2007 16:56:01   
lutka
Jaz sem bila noseča z dvojčki in sem šla takoj v stalež. Sem pa morala enkrat ( noseča sem bila 6 mesecev) tja na komisijo. Mi pa ni nič komplicirala.

Drugače pa mora zdravnik za vsak mesec poslat dokumentacijo na komisijo, potem pa je od njih odvisno ali ti podaljšajo ali ne.

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stalež več kot 1 mesec
3.10.2007 19:40:09   
BLAŽIKA
Drugače pa mora zdravnik za vsak mesec poslat dokumentacijo na komisijo, potem pa je od njih odvisno ali ti podaljšajo ali ne.


Ti pa potem dobiš domov samo odločbo od komisije. Jaz sem bila v nosečnosti 5 mesecev v bolniški pa nisem rabila nikoli iti na komisijo ampak mi je moja osebna zdravnica vse uredila. Neseš pa najprej mnenje ginekologa do svoje osebne zdravnice in ti potem ona vodi bolniško in ne tvoj ginekolog.


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stalež več kot 1 mesec
3.10.2007 21:29:51   
Naja30
In dobro je poklicati osebno zdravnico in jo spomniti za vsak slučaj, če je poslala naprej. Ker moja je pozabila! In so bili potem veliki problemi, ker je morala urgentno pošiljat, jaz pa sem morala rihtat z ZZZS, ker sem ostala brez službe.

Skratka, prav nič fajn!

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 3:01:27   
jagoga
Naja3, Ostala si brez službe? Zato ker si prekinila bolniško in tebe ni bilo v službo, a kaj? Prosim napiši še kaj več o tem!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 9:53:01   
j@s@
Tudi jaz sem v bolniški že več ko en mesec.Ali je imela katera komisijo na domu in kako je s tem.Ali kontrolirajo tudi nosečnice.

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 10:01:37   
Nasy
jaz sem na bolniški že od vsega začetka-od začetka julija. Do sedaj še ni bilo nobene kontrole a se s tem ne tolažim kaj preveč, ker kontrolirajo tudi nosečke. No, vsak naredi tako, kot se mu zdi, jaz se s tem ne bom igrala in sem večinoma doma. Le kak vikend šibnem k staršem. G mi ni hotla nič napisat, je pa rekla, da če bi kaj bilo, bo ona posredovala. No, če bo resuser posted image Jaz se na to ne bom zanašala, brez službe lahko ostanem jaz, ne ona..na sprehode pa grem, če se le da, ker drugače mam občutek, da bom zakrnela.

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu j@s@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 10:23:42   
j@s@
user posted image No saj ne da bi to izkoriščala,ampak imam 9 let staro hčer,ki pa jo vozimo v šolo,ker drugače ne gre.Stanujemo 5 km od mesta tako,da ko ima mož dopoldan službo jo moram peljat in iti po njo.Ne vem kako naj jim to dopovem.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 10:55:17   
Nasy
Hm, ne vem, kaj bi ti rekla. Jaz sem mojo G vprašala, če domov lahko kdaj grem, na primorsko, pa da bi tam počivala, je rekla, seveda, zakaj pa ne? sej to je SAM zarad kontroleuser posted image Zdi se mi, pa da je odvisno, kaj imaš napisano v odločbi?! Meni piše mirovanje na domu

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu j@s@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 11:06:41   
j@s@
Na odločbi piše:gibanje omejeno na neposredno okolico bolnikovega doma.Izhod je dovoljen le za postopke zdravljenja.V ponedeljek grem po bolniški list in ga nesem k svoji osebni zdravnici pol bomo pa vidli kaj mi bo rekla.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 11:08:08   
Nasy
no, dobro opravi

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu j@s@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 11:11:25   
j@s@
Hvala,upam da bom.Bom sporočila kaj bom uredila.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 12:09:04   
Anonimen
Živijo


Tudi jaz sem v bolniški že od sredine avgusta, ker sem v drugem mesecu nosečnosti krvavela. K sreči ni nič narobe z bebico. Me pa grozno moti ker ZZZS tako dolgo pošilja tiste odločbe in potem z danes na jutri ne veš ali moraš v službo ali ne. Pri meni se je npr. zaključil en mesec že 15. septembra, odločbo od zdravstva sem pa dobila šele 19. septembra. K sreči so mi podaljšali stalež. kaj pa če mi ga ne bi?? So mi rekli, na zdravstvu, da ti mora v takem primeru osebni zdravnik napisati bolniško, še za tistih par dni, da ti pokrije luknjo.

Kar se tiče kontrole na domu, se jaz prav nič ne obremenjujem. halo, a zdaj me bodo pa med 4 stene zaprli, da bom zgnila, a je to mogoče zdravo?? Jaz vsepovsod okoli hodim in si privoščim v teh lepih jesenskih dneh. Če bi me pa slučajno kdo iskal, bi pa rekla, da me je začel boleti zob in sem šla v zdravstven dom pogledat, kdaj dela moj zobozdravnik - dobra ne?!

Zdaj me pa še nekaj zanima, če mi katera lahko pomaga. Zadnjič mi je ginekologinja dala predlog za podaljšanje bolniške za 2 meseca, to bi bilo do nekje sredine novembra. Od zdracstva sem dobila odločbo samo za 1 mesec se pravi do sredine oktobra. Zdaj me pa zanima ali mora osebni zdravnik ponovno poslati kartoteko na zdravstvo, da odločijo še o tistem enem mesecu? Ali je že imela katera tak primer, da ji je osebni zdravnik podaljšal za več mesecev, kot je bilo pa potem na odločbi? res ne vem ali naj grem kar v službo ali čakam odločbo? Mi je pa ginekologinja včeraj na pregledu dala zopet obvestilo za zdravnika, kjer piše, še počitek. Kaj zdaj to pomeni?

lp

(odgovor članu j@s@)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 12:31:20   
Nasy
jaz sem imela podobno težavo glih ta mesec, no, v spetembru. K zdravnici sem nesla od G pravi čas, ona je poslala a odločbe od nikjer. Sem klicala k zdravnici, mi je sestra rekla, da bodo sigurno podaljšali, naj se ne sekiram. Ampak, ker odločbe še ni bilo, sem klicala na ZZZS, kjer so mi rekli, da je bilo tisti dan oddelano-4 dni po rokuuser posted image so šele obdelali?! No, čez 2 dni je le prišla odločba, da so mi podaljšali do novembrauser posted image Ginekologinja je napisala pa do konca-do porodniškeuser posted image v enem odstavku spodaj, na odločbi celo piše, predviden BS do porodniškeuser posted image Mislim, sami sebi nalagajo delo..

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 12:52:15   
fragola99
Nasy, a misliš, da moraš osebnega zdravnika spomniti, da naj ponovno pošlje kartoteko na zdravstvo, ko ti poteče, tista dva meseca? Ali to pomeni, da je zdravstvo že odločilo in so ti dali samo za 2 meseca in ne do konca? kaj boš naredila, kaj sploh reči delodajalcu? jaz sem v istem dreku.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 12:54:51   
soncek.djukelica
ojla,

tudi jaz sem na bolniški od začetka nosečnosti, pa vama lahko povem,da na začetku ne podaljšujejo za več kot mesec dni, oz. tu nekje! Jaz sem do sedaj dobila že 4 odložbe o podaljšanju! Mi je enkrat tudi zamujala, za skoraj cel teden, vendar sem ostala doma in lepo čakala poštarja! Naj te ne skrbi,ker odložbe ni do roka, sej na zzzs to vejo, je pa dober pokazatelj,da so ti odobrili bolniško in si preprosto vzamejo čas za odložbo!
Nikoli ne podaljšajo bolniške do nastopa porodniške, nimajo tega v praksi, ampak le za določen čas, mislim,da nekje največ do 3 mesecev!Kljub temu, kar napiše G., oni so tam "bogovi"

_____________________________

Dvojna mamica sem!:)

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 13:03:19   
Nasy
nč, kaj čem, pri G bom omenila, da mi spet napiše in bom spet nesla k zdravnici, ta pa poslala naprej

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 13:04:35   
Taula
Vse ki imate rizično nosečnost? Imate napisano strogo mirovanje ali imate dovoljene sprehode?
To ti G odobri?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 13:05:53   
Nasy
jaz imam v odločbi napisano mirovanje na domu 

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 13:07:08   
Anonimen
Jaz bom tudi kar doma počakala na odločbo. Bom pa kak teden prej poklicala v ambulanto, če so poslali kartoteko naprej.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 13:09:59   
natasaom
tud jaz sem bila celo nosečnost doma.g.je napisala predlog na komisijo.na odločbi je pisalo gibanje zaželjeno.tko,da lahko brez problema hodila okol

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 13:11:53   
fragola99
Jaz imam rizično nosečnost. Na odločbi piše, da moram biti doma na svojem domu in mirovati, da grem lahko samo na zdravniški pregled.

Ali katera ve kaj v bistvu pomeni rizična nosečnot, glede bolniške mislim. A to pomeni, da maš potem stalež po vsej verjetnosti do porodniške, ali ti lahko prej prekinejo? In če ti res prekinejo stalež a pol kar naenkrat nimaš več rizične nosečnosti, al kaj??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 13:13:47   
Taula
Če si noseča za user posted image user posted image  ali več imaš avtomatično rizično baje.user posted image
Če si za enega, pa je po moje rizično če imaš težave..npr.kvavitve.

Če se prekine..po moje ni več rizično (govorim za enega otroka)

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 15:30:03   
Katina
Mogoče tole vprašanje ne spada čist v tole temo, pa vendar...

Ali ste, glede na to da ste v bolniški, delodajalcu takoj povedale, da ste na bolniški zaradi nosečnosti, ali ne? V katerem tednu ste mu povedale?

Hvala za odgovor in lepo user posted image vam želim
souser posted image Katina

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?