|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A ima še od katere otrok angino?
8.10.2007 11:59:08   
Lenny
Ne, to pa ne, kužni niso več 24 ur po začetku jemanja antibiotika. Vsaj tako povsod piše.


A res? user posted image  No ja, tako ali tako uživa pri babici user posted image  Naj mu bo user posted image
Tiste dneve sem pobrala kar tako mimogrede pri pediatru, ki je maxiju z vso resnostjo naročal, da naj pet dni minija bolj od daleč gleda, ker je še kužen. Nobenih poljubčkov, izmeničnega hranjenja z eno žlico, kar mojadva pridno počneta, vsak svojo skodelico itd.
Če drži en dan, si lahko malo oddahnem user posted image  Maxi že razume, samo mini se ne da in velikega brata ne pusti na miru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A ima še od katere otrok angino?
8.10.2007 12:08:12   
Anonimen
Ja, samo čudno, da bi bilo na internetu napisano prav, pediater bi pa govoril narobe. Zdaj pa res ne vem.

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A ima še od katere otrok angino?
8.10.2007 12:19:17   
Anonimen
Evo, tukajle piše:

Vključitev v vrtec po preboleli bolezni
Kdaj po preboleli bolezni se otrok lahko ponovno vključi v skupino, bo ocenil pediater, ki otroka zdravi. Otrok mora biti dovolj zdrav, da je sposoben običajnih obremenitev in ne sme biti več kužen za okolico. Prenehanje kužnosti se pri različnih boleznih razlikuje odvisno od povzročitelja. Bolnik, ki preboleva angino ali škrlatinko, ni več kužen 24 ur po uvedbi ustreznega antibiotičnega zdravljenja oziroma po padcu temperature. Pri noricah kužnost preneha 6 dni po pojavu prvih kožnih sprememb oziroma takrat, ko so vse kožne spremembe zasušene. Bolnik s črevesno okužbo je kužen, dokler bruha ali odvaja slabo formirano blato. Malčki, ki so preboleli okužbo z nekaterimi črevesnimi bakterijami (šigelo, jersinijo, kampilobaktrom) pa ne smejo v jasli, dokler niso trije zaporedni vzorci blata na črevesne bakterije negativni.
 
Link:
http://www.mojmalcek.si/revija-09-01/okuzbe.htm

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A ima še od katere otrok angino?
8.10.2007 13:01:42   
Lenny
Ga bom za hec drugi teden vprašala in javim. Imamo tako in tako sistematskega za 5 let. Me prav zanima, ali so bili tisti dnevi resno mišljeni, ali pa je šlo bolj za to, da dohtar maxiju dopove, da lahko še mini zboli, pa je malo pretiraval.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A ima še od katere otrok angino?
8.10.2007 15:01:33   
Anonimen
O.K., me prav zanima.

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A ima še od katere otrok angino?
16.10.2007 10:15:51   
Lenny
Da izpolnim obljubo. Včeraj smo imeli sistematskega in sem se pozanimala, kdaj otrok ni več kužen. Pediater pravi, da 4 dni po začetku jemanja antibiotika. 5. dan bi po njegovem že lahko šel v vrtec, seveda pri tem nastane problem dajanja zdravila na 8 ur, ker ga v vrtcu pač ne smejo dajati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: A ima še od katere otrok angino?
16.10.2007 10:27:13   
Anonimen
Oj, Lenny, hvala za ta podatek. jaz sem bila PREPRIČANA, da 24 ur po začetku jemanja antibotika ni več kužen, čeprav če logično pomislim, je res, da ima vsaj moj otrok ponavadi takrat še visoko vročino. Bom ob priložnosti še jaz vprašala našo pediatrinjo o tem, če se bom spomnila.

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A ima še od katere otrok angino?
17.10.2007 21:37:34   
Pia73
Našapediatrinja pravi, da je otrok kužen 4 dni. Tega se nekako ves čas držimo.

Pri gnojni angini pa naj 10 dni ne bi šel v vrtec, pa ne vem, po mojem zaradi tega, ker ima takrat sesut imunski sistem. Itak se tega redki držijo.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: A ima še od katere otrok angino?
18.10.2007 9:16:37   
Lenny
Pia, potem se vsaj dva pediatra strinjata o eni temi user posted image  Včasih je prav grozljivo, kako se mnenja zdravnikov o določeni stvari razlikujejo. Potem pa bodi pameten user posted image

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: A ima še od katere otrok angino?
19.10.2007 10:45:18   
Nika v službi
No, tudi mi smo fasali angino. Prvič. Stari smo 2 leti in jemljemo Hiconcil. Prvo dozo je dobila ob polnoči, drugo danes zjutraj ob 8:00, potem pa še ena ob 16:00.
Termine sem določila prav zaradi vrtca, da se vse prav izide. Itak ti en odmerek sredi noči ne uide.
Imamo pa tudi mi visoko vročino (40), pa grlo jo seveda boli, nos ima pa čisto zamašen. Saj angina se je razvila iz prehlada, ki je trajal 3 tedne in še vedno ni saniran.
Meni je P rekla, da moramo priti v ponedeljek nazaj, če slučajno temperatura ne bi padla. Tudi meni je rekla, da pred torkom ne sme v vrtec, torej 5. dan po začetku jemanja AB.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?